Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

waeslly

Hlavně nechoďte do Cinestar České Budějovice do sálu č.4 ..3D verze s titulky..... Stará 3D technologie naprosto degradovala zážitek... ale pořád stála 210 Kč. Neuvěřitelné, že je to možné, ale i scény z dennho světla brýle ztmavovaly natolik,že nebylo nic vidět. Kvůli tomu jsem si film v podstatě neužil a ještě se k němu brzy vrátím, abych se na něj podíval pořádně. Každopádně něco k tomu říci můžu, a to, že ve filmu není žádná highlight scéna (viz kraken ve dvojcea podobně). A spousty scén co takové mají být jsou vidět v traileru. U mě převládá zklamání. Režie fádní a nudná. Ještě víc je vidět jaký je Gore filmař. ()

Marty7CZ

Čoveče, já byl s dcerkou v bijáku neskutečně překvapenej, vizuální stránka vynikající, Bardem je vážně těžká váha, masky LUXUS a Depp mi po dlouhý době nelez na nervy. Velmi příjemná chvíle v kině za parádních 75% ()

boo-boo

To tak príde Johnny Depp, nejak naverbuje mladíka a sličnú devu a spolu zastavia zombie pirátov. Piráti sú jediná séria, ktorá remake-uje sama seba v rámci kontinuity pôvodného dejového rámca a je to očividne jediný spôsob, ako z nich urobiť skutočne poctivý letný výplach. Naozaj, piaty diel je prezlečená jednotka, s lepšie obsadenou devou, divnejšími scénami (vykradnutie banky) a s Deppom na uzde. Z kina som odchádzal spokojný a oddýchnutý, čo je dvojica pocitov, za ktorými som tam šiel. Zombie žraloky sú super! ()

Lavinia

Piráti jsou zpět! A to ti praví, první, ne rozvleklé pitvornosti na hóóódně pokračování. Příběh prostý: Syn chce zlomit kletbu svého otce a vysvobodit ho, kráska chce zase najít trojzubec, kapitán-mrtvák se chce mstít, a Jack se plácá sem a tam. Vtipné, rychlé, až na trochu zdlouhavý a přetrikovaný konec téměř dokonalé. Komu se líbil první film, pro toho je toto pokračování v pravém duchu pirátů. Doporučuji. ()

speedy7929

Mne sa to velmi páčilo. Celkový príbeh bol asi jeden z tých zaujímavejších v celej ságe. Lahko pochopitelný dej sprevádzaný starou dobrou znelkou a úteky kapitána Jacka Sparrowa z prekliatých situácií vyčarili úsmev asi každému divákovi. Krátke pohlady do Jackovej minulosti ma donútili rozmýšlať nadtým, či nebudú nasledujúce filmy z jeho mladosti. /80% ()

Shaqual

Je to sice natočený podle již osvědčené šablony a prakticky každý motiv je už po páté v řadě dost ohraný, ale i tak to byl skvělý zážitek. Snad je to charakterním záporákem, nebo snad jen dobrým nostalgickým pocitem ze zhlédnutí prvního dílu, ale funguje to. Jen doufám, že se příště dočkáme opravdu pořádné lodní bitvy a trochu střízlivějšího kapitána Sparrowa, místy už jsou ty fóry přece jen trochu přehnaný. ()

MAAUZ

Po tragické trojce a čtyřce přišla tahla skvělá pirátská jízda. Měla sice své mušky, ale rád jsem jí je ve finále odpustil, přesně jak psal Malarkey. Třeba banka s trezorem byla přehnaná a Johny Depp chvílema přehrával. Příběh naopak velmi zakořeněnej a zajímavej. Herecky překvapil španělák Javier Bardem. Musim se přiznat, že jsem se trochu vařil ze začátku z těch všemožnejch píčovin a bál se, co se z novejch Pirátů vyklube, ale pak ze mě ten pocit spadl a novou režii si jen užíval. ()

Dandy95

Jednu ★ si rozdělí Javier Bardem a Geoffrey Rush, druhá ★ bude za scénu s gilotínou, která jede na vlně původní trilogie. Zbytek příšerně umělý a předigitalizovaný. Přehrávání Johnnyho Deppa v některých scénách až fyzicky bolí. Verbisnkiho absence je cítit stejně jako u předchozího dílu, ačkoliv tady teda míň. Všechno působí uspěchaně (příběh vlastně říká, že tímhle může začít všechno od znova) a křečovitě (některé vyloženě trapný "fórky" nebo absolutně nevtipný dvojsmysly (a to se jim většinou rád směju)). Zkrátka a dobře, jeden z těch filmů, u kterých nikdy nepochopím, jak tady můžou být v červených číslech. ()

misar3

"Záporák obalený efekty"... Na kvality trilogie to nedosahuje a dle mého je i čtyřka stále o krůček napřed. ()

Cooller

není to ono... na pirátech jsem miloval hlavně tu piratskou atmosferu kterou uměli navodit ale tady to je spíš soupeření o to kdo z těch všech šašků je větší idiot, nemá to absolutně smysl celý se to stalo protože se vzdal kompasu kterýho se vzdal už asi 150x předtim navíc Salazar je spíš k smíchu než hruzunahanějicipiratehunter... 1* za posledních 5 minut... Geoffrey Rush je lucky že už se toho učastnit znova nemusí (i když kdo ví...) a opravdu hodně tam schází Pintel a Ragetti ta snaha je nahradit je fakt až ubohá.... asi už stárnu a tyhle "next gen" sračky se mi prostě nelíbí.... JÁ CHCI ZPÁTKY KVALITU! ()

GameboyNES odpad!

Puberťáci od rybníku, pomsta Salátožrouta, je vskutku umělecké a originální dílo! Asi po padesátésedmé to samé, jen vyměnili slizkou ústřední dvojici, za ještě nesympatičtější. Vážně nechápu, jak něco takového může bejt v červených číslech..... ()

Zombiepod

Jack Sparrow je späť ! Pomerne upadajúca séria naberá druhý dych, a prináša vlnu nostalgie a potešenia, aké som mal naposledy pri druhom dieli. Vizuálne nápady, výprava a dizajn zloduchov (Bardem je absolútny unikát) doposiaľ v sérii lepšie neboli, Depp a jeho kapitán je už ohraný, no stále mu to ide, a celkový náboj filmu bol, ak si odmyslíme už niekoľkokrát videné prvky a okatú osnovitosť, veľmi dobrý. Plnohodnotný nastúpca slabších dvoch predchodcov, ktorý uspokojivo a najmä funkčne uzatvorí kruh obľúbených postáv. Takto vyzerá správny popcorňák. ()

JohnZ87

Po neuvěřitelně dlouhé dvouleté "postprodukci" dorazilo další karibské pirátské dobrodružství. Stojí výsledek za to? Po vizuální stránce nepochybně, po té dějové už tolik ne. Jack Sparrow působí jako permanentně nalitá karikatura kdysi slavného piráta a celkově už jeho postava není vůbec poprvé tou nejsilnější stránkou filmu, protože převážnou většinu času, kdy je na platně, se akorát ztrapňuje, i když má ve filmu i některé vydařené scény. Film tak táhne na svých bedrech hlavně ústřední dvojice Henry Turner a astronomka Carina. Chavier Bardem má charismatu na rozdávání, přesto jeho postava hlavního záporáka zůstala trochu nevyužitá. Kapitán Barbossa sice hrdině opustil scénu, ale nemyslím si, že za sebou ještě definitivně prásknul dveřmi. Orlando Bloom má jen malou roli, která ale svým rozsahem převyšuje pouhé cameo Keiry Knightley. Zápletka s trojzubcem by si jistě zasloužila trochu okořenit. Mimochodem Paul McCartney s hlasem Mekyho Žbirky zněl opravdu zvláštně. Už předlouhá "postprodukce" značila určité problémy, které jsou bohužel na výsledku znát. Celkově jsme tak dostali jeden z vizuálně nejpůsobivějších filmů série, který ale občas pokulhává po dějové stránce a snad by se i dalo mezi řádky číst, že by to v budoucnu mohlo jít i bez dosavadní hvězdy série Johnyho Deppa, jehož postava je v tomto pokračování jen stínem bývalého Jacka Sparrowa. 65% ()

Azrail

Jsem spokojen, až překvapen. Po průměrné čtyřce jsem toho mnoho nečekal, ale světe div se, on je z toho jeden z nejlepších dílů série. Herecký ansámbl myslím svou roli zvládnul slušně, opět vládl Geoffrey Rush. Rozpočet se podařilo zúročit na výbornou a monumentální kulisy a skvělá akce, která nepřerušeně válcuje téměř celou druhou půli filmu jsou pro divácké oko lahůdkou. A samotný příběh je asi po jedničce druhý nejsilnější. Takže jen houšť a pokud si pirátská série nadále udrží takovou kvalitu, klidně si vychutnám i nášup v podobě dalšího dílu. Jedinné, co mi trochu vadilo, že ač uběhlo od "trojky" podle všeho cca dvacet let, postavy téměř vůbec nezestárly a mladé posily vypadají jako vrstevníci těch starších. ()

Knor

Piráti už asi nikdy nedosáhnou originálnosti a zábavnosti prvních dvou dílů, ale stále docela dobře fungujou a tento díl se jim hodně přiblížil. Bavilo mě to mnohem víc než předešlý piráti na vlnách podivna. Efekty perfektní, velkolepá akce výborná, ale celou dobu se mi vkrádá ten pocit, že tohle všechno jako by tu už bylo a nic novýho nepřichází. Prostě i tahle série je zbytečně natahovaná, mělo se to ukončit trilogií a hotovo, i když je tento díl povytáhnutí z úpadku díky předchozímu dílu, tak už tak neohromí jako dřív. Ale každopádně zábava to je pořád velmi slušná a stylová. ()

ANTYCHRYST

Konečně zase poctivý ..živelny ..pirátsky dobrodruzo :) je sympatické .. že šanci dostala mlada krev.. Jack ještě více nežli normálně je nonstop v rumovém opojení.. :) už od začátku akce.. triky.. a clekem svižné tempo. Asi největší problém jsem měl se Salazarem..jako celá ta jeho nemrtva banda super to ano...ale škoda že sám vůdce je až moc dělanej přes PC a je to dosti vidět.. jinak film si udržuje po celou stopu koukatelnost..a nuda nehrozí.. Úplně na špici je hudba ta je opravdu maximálně vymazlena...a zvuková stopa jen podtrhuje filmový zážitek... Jsem zvědav co další pokračování...kletba zlomena..ale po titulkach se tam objevil jones..taaakze..se asi bude něco dít.. :) 85% rozhodně jeden z Nejlepších dílů pirátů... ()

Tarhiel

Po ceste z teambuidlingu stihol pozriet Salazarovu Pomstu - tak dobrý blockbuter som nečakal, nielenže to (konečne!) má dobrý scenár, poriadne to uzatvára osudy postáv otvorené ešte z trojky a funguje to ako film skoro-samostatne - po jednotke druhý najlepší film v sérií :) ()

john.h

Trikově parádní, až teda na toho mladého Deppa, ten byl takový dost divný a něco tam prostě nesedělo. Jinak rozhodně dobrý film pro celou rodinu. Když jsem na to doma koukal sám, připadal jsem si trochu divně. Ale rozhodně mě to dokázalo zabavit. Nemusíte se tedy bát, že když se na to budete koukat se svými dětmi, budete trpět a nudit se. ()

DavidWebb

***Piráti sa týmto dielom dostali na jednotku intenzívnej starostlivosti a prežívajú už len vďaka podpore všetkých životných funkcií*** Najsilnejšou emóciou, ktorú som z tohto podľa mňa najslabšieho dielu dokázal absorbovať, a ktorá z neho ciaka na všetky strany je NOSTALGIA. Jo, a aby som nezabudol tak ešte únava. Pretože všetci zúčastnení už len smutne spomínajú na rannú slávu celého projektu v dobe, keď oslavovali svoju originalitu a obrovský záujem divákov. Pričom oboje pomaly ale isto vyčpieva z neprestajného prešľapovania na mieste. Áno, v každom ďalšom novom diele sa objaví nový zloduch a aj nový cieľ cesty, ale nikto ma nepresvedčí o tom, že je to v bledomodrom stále to isté. Konkrétne týmto pirátom nepomohlo ani niekoľko nových postáv/tvárí, ktoré mali síce umierajúceho pacienta oživiť, ale púšťanie žilou v tomto prípade skôr uškodilo. Hezoun z austrálie sa tu nemôže nikomu rovnať, Barbossova dcéra je úplne mimo mísu a španiel ktorý si to celé ako jediný evidentne užíval, bol jednorázovým zbožím. Som smutne prísny a v budúcnosti ešte svoje hodnotenie možno zmením, ale dám 2 hviezdy za gilotínu a banku. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017