Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

MirkaP

Je to šílená, fakt šílená blbost. Ne, je to šílená jízda. Ne, je to šílená sranda. No prostě supr zábava. Kde se kdo vzal, proč se tam objevil a jak to mohl vědět, po takových detailech nepátrejte (ono na to vlastně ani není čas...), berte to jak to leží a běží a bavte se. Ta banka, ta gilotina, ty lodě, ti děraví žraloci, to všechno! Dokonce se člověk dozví i něco z historie (Jackovy). ()

Kucino

Väčšieho idiota z diváka sa spraviť už nedá.✌️ Postavy si ma vôbec nezískali a v podstate nemám ani pocit čím by mohli, no aspoň toho Jacka som čakal, že ponechajú v uveriteľnej forme. Taktiež nápad obšľahnutý z predchádzajúcich, ktorý niekto veľmi nepodarene dolepil do filmu. Pri pohľade na Keiru na konci, ktorá sa vynorila zrazu z poľa som sa musel už smiať. A Salazar a celé to storíčko ohľadne neho no.... posúďte sami. ()

Barghest

Z pátých Pirátů se nám vyklubalo velmi příjemné překvapení a nečekaně dobrá podívaná. Pro toho, kdo viděl fantastické Kon-Tiki, to ale zas takové překvapení nebude. Norské režisérské duo potvrzuje svůj talent a já mám radost, že tuhle šanci nepodělali a nezavřeli si do Hollywoodu dveře. Ale celkem by mě zajímalo, jak by tenhle film dopadl, kdyby měli k dispozici lepší scénář a větší volnost od studia. Jack Sparrow je s každým dílem plošší a plošší, jeho charakteru chybí třetí rozměr a za to přehrávání by Deppovi člověk občas dal nejradši facku. Javier Bardem nemá co hrát, tak si to vynahrazuje děsivostí, Brenton Thwaites působí přinejlepším nepatřičně a s herectvím Kayi Scodelario jsem měla taky trošku problém. Z postav se tak nejlepší péče dočkal Barbossa. Geoffrey Rush byl skvělý jako vždycky a roli si očividně zase užil. Na druhou stranu nám autoři nabídnou několik vyloženě dobrých nápadů, třeba úvodní vykrádání banky funguje beze zbytku a fór s gilotinou se taky povedl. Hudba je parádní a vynaložené miliony dolarů z plátna vyloženě tečou. Ten film je vážně pastva pro oči, třeba když se Salazarova loď pustí do akce, nelze než před trikaři smeknout. Páta plavba pod zkříženými hnáty má zkrátka do výjimečného filmu daleko, ale svůj účel plní beze zbytku. Už teď se těším, na co se Rønning se Sandbergem vrhnou příště. A klidně i na šestý výlet do Karibiku, pokud u toho budou zase oni. ()

MikeMyers

Po skvělé původní trilogii, přišlo vystřízlivění ve slabém čtvrtém díle který měl jako obvykle dobrou myšlenku ale zpracování postrádalo původní drajv. Po šesti letech se naše oblíbená série vrací a předvádí asi poslední twist k dobrému, který bude schopna. Chtě nechtě se téma zkrátka vytěží a nemůže přinášet nic tak dobrého jako na začátku...logicky. To ale není případ tohoto dílu, který je velkolepý, zábavný, natrikovaný a vrací piráty na vrchol kam patří. Rukopis nových tvůrců je patrný, ale zvyknout se na něj dá. Dokonce se od filmu nechcete ani odtrhnout, protože v každém dialogu je něco zajímavého, co dotváří celou legendu příběhu. Jediné co mi vadí je recyklace postav a toho, že někdo musí být někoho syn, dcera, děda, strýc, a ty mají další dceru a syna kteří se tam potkávají, jinak bychom nemohli vymyslet dobrý děj. Hodně se mi líbily nové postavy španěla a Cariny Smyth. ()

JackBurda

A do pr. Tak to udělali, podělali už i Piráty. Co se sakra stalo?! Jack je 90% filmu vožralej, záporák je jen uřvanej debil co furt někoho zabíjí, příběh má takovejch děr, že to opravdu nervuje a hlavně je to celý hrozná nuda. Jack mě tu vůbec nebavil (hlášky měl dobrý, ale byl tu k ničemu), ale duo nováčků mě docela bavilo, byli zábavní, sympatičtí a docela i ztotožnitelní. Barbossa, to je smíšenej balíček, má tu pár opravdu výbornejch scén, ale jinak jen postává a civí do kamery. A teď něco k akci, nevadilo by mi že je jí málo, kdyby za něco stála, ale božínku, co to s ní udělali? Bankovní loupež je ještě skvělá, ale každičkej souboj je příšerně sestříhanej, kameraman čuměl úplně jinam než měl a bitvy tady nejsou žádný. Sakra, to je tenhle rok podruhý, co mě mrzí, že jsem si místo kina radši nezašel na kebab. Obrovský zklamání. ()

kelto44

Dopadlo to super , lepšie ako som očakával a preto aj hodnotím 4*. Herci dobrí, kamera, hudba - to si podľa mňa aj to moje hodnotenie zaslúži. /75%/ ()

borohub

Pro mě jednoznačně zklamání. Film příliš ničím neohromí, čekal jsem větší účast Orlando Blooma, těšil jsem se na epickou bitvu ve které bude figurovat Bludný Holanďan, Perla a Pomsta královny Anny nedočkal jsem se ani jednoho. Záporák je na moje gusto moc OP (uznávám, že záporák je perfektně zpracovaný a tento film vyzdvihuje), příběh je hrozně moc wtf a (spoiler:) příliš mě nesedí ten "dojemný" konec, kdy jedna z hlavních postav zemře - beztak se určitě objeví v dalším díle (konec spoileru). Přišlo mě že začátek je naprosto zbytečný. Co mě asi nejvíce vadilo je to, že film je fakt nehorázně překombinovaný, Jack Sparrow pomalu vykládá sám sebe a dost jeho fóru je prostě okoukaných. Až výjde film v nějaké slušnější kvalitě rozhodně si ho seženu a pustím ještě jednou, možná přehodnotím názor, zatím to ale pro mě je nejslabší díl ze série. Dávám 70% (což je pro mě nejspodnější hranice 4 hvězdiček), dělám to hlavně z úcty k této sérii a hodnocení csfd mě opět dokázalo, že se tomu nedá věřit, protože po 1 má právě tento díl nejvíce a to si podle mě nezaslouží.. ()

kubas369 odpad!

Hej lidi co vám je? Tohle je nehorázná sračka. A toho volá co napsal scénář bych ihned vykastroval za to jak si s tím příběhem vytřel prdel. Protože pětka pirátů nic jiného není než jen kus hovna na papíře. Tak jsem po cca 4 letech na tuhle nádheru narazil v televizi s tím že jsem si pamatoval, že když jsem odcházel z kina, kde jsem na tomhle ,,klenotu" byl, tak jsem odcházel pořádně nasraní akorát už jsem si nepamatoval proč. Teď po znovu zhlédnutí už vím. Asi nejvíc smutná skutečnost pro mě je rozloučení Johnnyho s postavou Jacka, jak k němu byly pisálkové scénáře krutí. Kde totiž původní trilogie dělá z Jacka sice trochu přitroublou postavičku, až nesmyslně se pitvořící někdy na hranu vkusu ale taky postavičku, která je nesporným hybatelem děje, která má neustále spoustu nápadu a plánu, které mu sice vycházejí se štěstím ale vycházejí, čímž dotvářejí tu legendu se kterou už do děje prvního dílu postava přichází. Já jsem se taky stejně jako komodor na začátku divil, co je na tomhle pirátu až legendárního než to rozbalil na plný čáře a získal si moje srdce. Tento díl popisuje Jacka jako totálního, ožralého dementa, který jen horko těžko reaguje na okolí a jeho štěstí stačí jen na to, že nechcípne hned na začátku. Smutné. To už se nezmiňuji o tom, že se tady v mnoha ohledech totálně ignorují některé důležité události z původní trilogie. Smutný důkaz totálního nezájmu tvůrců o nějakém odkazu původních filmů. Dokonce každý záběr jak na Depa tak hlavně na Rushe jasně ukazuje, že je to nebaví, ten zápal z původních dílu, kde obě postavy byly ty nejlepší široko daleko, je někde v dáli v prachu ale asi podepsali smlouvu na více dílů a dostanou zaplaceno, tak co. A takhle bych mohl pokračovat ještě chvílí. U mě jeden z nejasnějších odpadů co jsem, kdy dal. ()

Chudák

Přimočaré, bez překvapení a dlouhé defacto delší než dlouhé a "vtipný" Jack už je vyčerpaný zhruba tak od druhého dílu...50% ()

JajinkaBec

Asi nejstrašidelnější film z celé série. Aspoň na mě z kapitána Salazara opravdu "sahala smrt". I z celého jeho příběhu, oproti všem předchozím o dost odlišného, dost mrazilo. Přiznám se, že ve finálních scénách jsem si tak trochu přála, aby to zvládl. O další hlavní padlé postavě ani nemluvě. Ta mě fakt sebrala. Někdo píše o Willově a Elizabethině podílu na celém vyprávění jako o zbytečnosti, moje romantická dušinka to ale bere jako naprosto dostatečné (rozuměj zbytečně nerozpitvané) a uspokojivé zakončení jejich příběhu, což si dle mého názoru zasloužili. Tak docela se mi nepozdával Henry, podle mě byl hrozně dětský, a jeho vztah ke Karině, která naopak působila hodně dospěle, trochu nerovný. Ale budiž. Ráda bych řekla, že se jedná o velmi, velmi, opravdu velmi nadstandardní zakončení, ale potitulková sekvence i následné ujištění od mé drahé polovičky mi potvrdily, že konec to ani náhodou není. No tak nás Svatý Poseidon opatruj :-) ()

Hedy

Další nemrtvá posádka chce roztrhat prdel nic netušícímu Jackovi který se mezi tím snaží najít nějaký magický předmět nebo jinou cennou věc. Přesně tak. Již třetí nemrtvá posádka se vypraví brázdit moře v klasickém vyprávění. Je to jako kolovrátek. Začíná to ožralým Jackem který udělá své vtipné akrobatické kousky napříč náhodnou dědinou s půlkou anglického vojska za prdelí. Při tomto počínání narazí na náhodnou mladou dívku. Pokud možno nepříjemně otravnou. Bohužel po eskapádě kterou udělal ve městečku se na něj jeho posádka vysera. Nebohého pak čapnou za pačesy a hodí ho do vězení. Pak nám příběh naservíruje dva lidi- Otravnou holku a Kluka který je do ní zamilovaný ale nechce to přiznat. Ty jsou tam jen proto že každý chce záhadné podmořské vidle. Další den se koná Jackova poprava na kterou se ve správný čas přisere klučina a Jacka zachrání. (Tak jo teď si chvíli říkám že je to v podstatě první díl). Bohužel pro Jacka se největší pirátský boss Hektor spřáhnul se zlým Salazarem. Salazar hezky vysvětlil proč chce zabít Jacka. Zjednodušeně řečeno. Jack se Salazarem vymrdal napříč Atlantik. Jack se proto musí spřáhnout s klukem a prkennou holkou protože jen ona může přečíst mapu. I přes všechny sračky které na ně moře vytáhne. Od nemrtvých žraloků, přes zrádce s vykotlanou protézou až po svatební obřad v kostře velryby. Přes to vše se dostanou jen aby mohli údajně nejmocnější artefakt na světě zničit a tím zlomit všechny kletby v oceánu. To vše se jim povede. Nakonec se kluk a prkená holka spojí a vytvoří pár. Jack dostane Černou Perlu. Vilda se sejde se svou milovanou která na něj jistě přes dvacet let čekala. Prostě Happy End. Důvod proč dávám 4 hvězdičky je ten že to neporovnávám s žádným s předešlých dílů a prostě jsem si film užil. Bylo to zábavné, akční a hodně dobré. Za mě tedy 4 černé perly. ()

Michal687

Předražená parodie na původní Piráty. Motivace vycucané z prstu a logika i fyzika, potažmo (historický kontext) nefunkční i na filmové poměry. O odporně nesourodé vizuální stránce nemluvě. Vtipné zřídka a jestli tak v částech kde to nezamýšleli. A to že, hudba byla nevýrazná a nic nového nepřinesla byl u mě pro piráty poslední hřebíček do rakve. ()

ostravak30

Po slabším kousku v podobě čtvrtých pirátů přišel díl, z něhož mi spadla čelist. Nejenže má snímek neskutečný spád a opravdu vás nenechá ani na chvilku odtrhnout oči od plátna či televize, ale děj běží jako Usain Bolt na Olympiádě. Scéna střídá scénu, vše v rychlém duchu. Někdo pode mnou napsal, že chybí humor a zábavné scény. Já si naopak myslím, že ty nechybí ani náhodou a jestli si někdo nevšiml humorných hlášek a dialogů, pak nejspíš u filmu spal. Já se bavil a smál dost. Po hubené čtyřce je všechno lepší. Napětí, humor, velkolepost scén i jejich provedení. Dokonce bych si troufal tvrdit, že jde o nejlepší díl celé série. To, jak jej tvůrci zvládli a v jak velkolepém duchu, před tím musím smeknout. Bylo to skutečně gigantické a já bych si přál, kdyby se jednalo o poslední díl, přestože Piráty miluju. Ale už švidrám bokem a chystá se šestka. No, nevím. Tvůrci si nasadili laťku tak vysoko, že pochybuju, že ji někdy budou moct přeskočit. Takhle pirátská smršť prakticky neměla chybu. Legendární hudba jela naplno a film diváka naprosto usadí do sedadla a nepustí ho dřív než se závěrečnýma titulkama. A tak vidím jedinou chybu. Platonicky miluju Keiru Knnightley a ta se bohužel objevila jen na pár sekund. I Orlando Bloom, kterého teda nemiluju a platonicky už vůbec ne, zde strávil jen pár minut. Vzhledem k ději a celkové smršti, kterou jsem v kině zažil, ale tuto drobounkou tečičku na jinak čistoskvoucím papíře přehlídnu. ()

Stranger77

Vlastně moc povedené, nic víc jsem ani nečekal. Rozhodně dotaženější, zábavnější a smysluplnější než čtvrtý díl. Ten se mi v kině sice taky dost líbil, ale časem vyšuměl a dnes bych ho hodnotil přísněji. U pětky si vždycky budu pamatovat minimálně "popraviště" :D Více zde. ()

ratpile

Jednicka byla skvela. Jednoduchy pribeh, sympaticke charaktery, neprepaleny Johnny Depp, atmosfera piratskeho dobrodruzstvi. triumfalni Zimmer. Snimek to navic neprehanel s ulety do rise CGI. Kazdy dalsi dil byl uz jen horsim a horsim - nestastna linie se u Dead Men Tell No Tales nastesti prerusila. Byt to z nejnovejsich Piratu samo o sobe nedela skvely film. Na to serie klesla az prilis. Jista naprava je ale pritomna. Pribeh je tentokrat pomerne prosty pitomych odbocek a tak nejak se to v navalu vtipu, novych i starych postav drzkopadu Jacka Sparrowa a pohadkovem, naivnim etosu a dobractvi (temer) vsech postav, da naprosto v pohode prezit. Nakonec snad i se spokojenym usmevem pri zaverecnych titulcich. Vsechny ty zapady slunce, palmy, mrtvoly u kormidla a romanticke zabery, zkratka znovu funguji. Je ale skoda, ze se z Piratu rychle stala vice atrakce, nezli stridme odvypraveny, neprepaleny film. Ta piratska Disney estetika je sama o sobe nadherna. ()

george82

Je to rozhně lepší, než skomírající poslední díly, ale za mě je to už ohraná písnička. Nic extra zajímavého a Depp už mě v tom taky nebaví. Hlavní záporák TOP. ()

Vykuk

Nejsem fanouškem série, bavila mě jen jednička, zbytek je jen komerční síto na rýžování zlaťáků, předchozí dva díly jsem ani neviděl a nemám ambice to zkoušet, na tohle jsem se teda podíval a kromě obligátně kvalitní vizuální stránky, která musela stát neskutečné prachy, tam bylo pár dobrých vtípku ze strany Deppova Jacka, ale to je tak celé. Zápletka by nebyla špatná, ale je to furt dokola to samé, ikdyž je to pohádka, děj je dost přiblblý a je to hrozně nudné, být to v telce, tak si i říkám, kdy už přijde reklama a probudí mě třeba ten pojašený Alzák.. Hvězdička za efekty a drobné vtípky, víc si za mě tento nabubřelý titul nezaslouží. ()

kotasbk

Nejhorší herecký výkon za poslední roky v podání slečny Smithové. Už jí může jedině konkurovat ta ze star wars. Co se týče filmu, tak lepší průměr. 4 hvězdy oprávněné. Dobré vtipy, 216 sudů rumu, málem jsme uronil slzu za Barbosu, opět vynikající výkon Deppa, opětovné shledání Elizabeth a Willa - ach tak dojemné, že jsem to radši vypl. Ale o čem bude další díl? ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017