Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

mrGhostly

Všichni na palubu! Připlouvají nejlepší Piráti od Prokletí Černé Perly. Možná se nemění nic na tom, že je Salazarova pomsta jenom další díl z perpetuum mobile série na zlaťáky diváků, ale ta podívaná je tentokrát zatraceně dobrá. Návrat ke kořenům a dobrodružství jaké​ se sluší a patří, s Johnym Deppem, který válí (v rozumných mezích). Ale povedenými vtípky, možná ještě lépe než on, hýří hlavně zbytek osazenstva. Trikově opět na slušné úrovni, obzvlášť na Salazarově posádce je štědrý rozpočet 230M fakt znát, to byla radost pohledět. Javier Bardem v roli Salazara k tomu předvádí snad nejlepší herecký výkon z celého "castu". Škoda že hudba, která je sice dobrá a trefná, je jen Zimmer projetý přes kopírák. Další malinké mínus za místy příliš tmavé scény. Jinak jsem se ale královsky bavil, a to nemám Piráty z Karibiku příliš v lásce. // 2D // orig. znění // 24. 5. 2017 // 75% ()

AtomE

Pro fanouška pirátů tam bylo všechno, hudba ze všech 4 dílů, Johny, Orlando, Keira (sice zhruba minutu, ale byla tam :D) parádní vizuální podívaná a samozřejmě nejvtipnější scény s Jackem. Místy však převládaly i nudné pasáže, avšak od gilotiny otáčející se o 360 stupňů to začalo mít grády :) Taky díky Kaye a jejím znalostem sextantu :D Celkově to hodnotím za další povedený díl, který nadšeného fandu nezklamal. ()

realista

Když to nejde příběhem, tak to půjde zpracováním. Přesně tak, pátý díl Pirátů z Karibiku stál kolem 350 melounů dolarů, takže je na něm vidět, že se nešetřilo a byla to skutečně pastva pro mé oči. Je pravda, že se snaží vrátit ke starým a dobrý kořenům, ale není to prostě ono. Jack nedostal tolik prostoru, aby vynikl a ostatních postav bylo hodně. Nenudilo, ale ani nenadchlo. Viděno ve 3D, které doporučuji. ()

pisvejc

Když jsem uslyšel, že vyjde tento film, byl jsem velice vystrašen. "Piráti z Karibiku : Salazarova pomsta"... A jéje, snad to nedopadne tak špatně jako některé novodobé pokračování starých klasik. Sedl jsem si a co to?! Ono se to fakt povedlo! Vrátilo se to ke starým kořenům 1 a 2 dílu, opravdu jsem byl velice překvapen. Také jsem byl velice vyděšen, že tam budou zase nějaké pokusy o trapné vtipy, které nikomu nepřijdou vtipné, ale povedlo se, doopravdy! Rodinná komedie při které se vám vybaví vzpomínky na starého dobrého Kapitána Jacka Sparrowa. Gratuluji ! ()

framil

Ač jsem čekal cokoliv,tak film příjemně překvapil.Začátek byl super,poté se Jack trochu opakoval.A kratinká účast sira Paula McCartneyho byla fajn,a když v dabované verzi promluvil hlasem Mekkyho Žbirky -super.Kdo jiný než jeho velký obdivovatel než Mekky by to měl být.A film odsejpal pěkně.Prostě se zadařilo a velké peníze byly znát.Jo,a nezapomeňte vydržet i závěrečné titulky !!! ()

hawa

Přijde mi to narozdíl od ostatních dílů takové moc prázdné. Asi postrádám Willa a Elizabeth, ale i tak se ostatní postavy chovají nějak divně. Jack je strašně ušlápnutý a celý film tak nějak moc klidný. Hlavně scénářem jako by se hlavní postavy úplně změnily. Celkově je film oproti předchozím dílům až moc pochmurný a na velkofilm málo akční. Ale to neznamená, že se mi nelíbil, jen se od ostatních až moc liší, což je na druhou stranu snad dobře, jinak by se motivy předchozích dílů stále opakovaly. Salazar je skvělá postava, zápletka dává smysl a soundtrack mě od prvního dílu ještě nikdy nezklamal. Akorát těm ostatním hercům občas moc nevěřím jejich roli. Takže za scénář hvězda dolů. ()

xi.xaO

Šlape to lepšie ako by si človek mohol myslieť.. Toto je to pravé pokračovanie prvej trilógie a nie Na Vlnách Podivna. Síce u mňa stále vedie Na Konci Sveta, ale to je z iného súdku. Javier Bardem v roli Salazara je najlepší záporák čo zataiľ piráti mali.. Už len jeho hlas, ktorý naháňa hrozu a krutosť, ktorý nemal Barbossa, David Jones a Černovous dokopy v 4 filmoch.. Mám rád záporákov, ktorý si idú za svojím bez ohľadu na druhých a tým istotne Salazar je. Ale hlavne je neuveriteľne chararizmatický. Humor je oproti iným filmom celkom na ústupu, ale už keď sa objaví tak vačšinou stojí za to. Napr. slovná prestrelka pred popravou. Len mi príde, že tu hráli Gibs, Jack a takmer všetci piráti strašných tupcov, ale ako Carine povedala, tak sú asi všetci piráti tupci.. Ešte mám výtku k scéne a to je možno menší spoiler..Je tu ukázané ako sa Jack dostal k jeho kompasu, len v Truhle Mrtvého muža bolo jasne povedané, že kompas dostal od Calypso.. Tady si trošku protirečili s ostatnýma filmami, ale dobre ten kdo pirátov až tak nesleduje si toho asi ani nevšimol. :) PS: Pokiaľ sa budú Piráti uberať takýmto smerom, tak kľudne si veľmi rád pozrem aj už čím ďalej viac avizovanú 6, len prosím nech to netrvá zasa 6 rokov, lebo Johhny už stárne.. Už v tomto filme došiel dosť starý.. :) "Napnout plachty" a hurá na ďalšie dobrodružstvo.. :) ()

Shaman1135

Nudný príbeh s predvídateľnými dejovými zákrutami o viac či menej zaujímavých postavách, medzi ktorými poskakuje Johnny Depp, parodujúci seba samého. Áno, Piráti po tragickej výprave v Neznámych vodách otočili kormidlo o 180 stupňov a snaha priblížiť sa dodnes skvelej jednotke je zrejmá. Žiaľ, séria sa za tých štrnásť (naozaj už štrnásť?!) rokov posunula niekam inam a nabrala na seba toľko balastu, že bolo nemožné zbaviť sa ho v priebehu dvoch hodín. Asi najviac je to vidieť na samotnom Jackovi, ktorý sa zo streleného, ale v kľúčových momentoch hrdinského kapitána, zmenil na večného ožrana, okolo ktorého sa veci dejú len tak náhodou, a ktorého scenáristi využívajú len ako delo na strieľanie jednej hlášky za druhou, dúfajúc. že nejaká z nich sa podarí. A takto je to žiaľ s celým filmom. Atmosféra tajomných morí je dávno mŕtva. Bardem sa síce snaží, ale jeho Salazar skrátka nemá žiadnu badass auru. Dej je predvídateľný, mnoho vecí sa deje len preto, že inak by žiaden dej nebol. A reálnej pirátskej akcie sa som sa vlastne ani nedočkal. Na druhú stranu, pochváliť treba ako vždy kvalitný vizuál, prekvapivo dobrý soundtrack (i keď z veľkej časti len zrevidovaný z pôvodnej trilógie) a Kayu Scodelario, kvôli ktorej som bol ochotný ten film dopozerať (jej občasné slovné prestrelky s postavou Brandona Thwaitesa mi pripomínali titulnú dvojicu z Prince of Persia, za čo palec hore). A bez mučenia priznám, že v tom filme sú i nejaké cool scény a zábery (úvodná scéna s vylodením Holanďana strčila do kapsy celú štvorku), žiaľ je ich pramálo. Vo výsledku je to stále fajn kinozážitok, ale pokiaľ je potitulková scéna zaujímavejšia a atmosférickejšia než celý film, niekde sa asi stala chyba. ()

HororSamael

Mělo to humor, šťávu, akceleraci. Perfektní masky, skvělá hudba, tučný náboj. Nemohu říct, zda to bylo lepší, nebo horší v porovnání s ostatními díly, ale prostě to bylo dobré. ()

CheeseFigure

Hovoril som si, že Piráti po piate (a hlavne po štvorke) už nebudú tak fajn (akože bude sa dať na to pozerať, aj sa zasmejem, ale nebude to ono). Našťastie som sa mýlil a Salazarovu pomstu som si neskutočne užil. Bolo to vtipné, dobrodružné a Bardemov nemŕtvi Salazar je zaujímavým záporákom (škoda, že je ho tam tak málo). Síce to finále pri trojzubci bol také...meh...ale celkový dobrý pocit to nezráža. ()

ElVory

Tak tu po pár letech máme další pokračování, další dobrodružství legendárního kapitána Jacka Sparrowa. Film nabitý akcí i lehkým humorem, který zaručeně pobaví a svým způsobem i ohromí. Na jednu stranu bravurně natočené scény a skvělé efekty, na stranu druhou... Jedná se o pátý film a bohužel, je to dost znát. Piráti obecně jsou skvělým tématem ke zfilmování, a dalo by se říct, že je zde nevyčerpatelné množství motivů, přesto film působí stejně jako předešlá dobrodružství... Ano, jsou zde nové tváře. Ano, příběh se odehrává někde jinde a jde také o něco jiného, ale stále se nezbavím pocitu, že je to uměle natažené pokračování a to požitek dost kazí. Nenapraví to ani dojemný příběh, který se nám rozplétá v druhé části filmu. Stručně řečeno...skvěle zahrané, dobře natočené, ale jedná se v podstatě o totéž, co jsme v minulosti viděli už několikrát. Přísloví "V nejlepším se má přestat" sem sedne jako ulité. Stále jde však o dobrý snímek. Pokud jste náhodou předchozí příběhy nějakým nedopatřením minuli a máte před sebou první setkání s pirátským světem, kde za každou vlnou číhá nové dobrodružství, potom vám film vřele doporučuji. 70% ()

Dory1

Pěkný film. Lepší než ty dva předtím! Spousta scén u kterých se člověk zasměje. A dobře provedené 3D zpracování. Jen by měli upozornit na to, že je tam podtitulková scéna. Byla jsme na tom se sestrou v kině a všichni se ze zazněním titulek zvedli a začali odcházet. Až doma jsem zjistila, že za celýma titulkama je ještě jedna scéna. :D Tak příště odcházet až po titulkách. ()

dennieko

To by nebyl Disney aby do filmu nedal další otravnou sebevedomou holku,která je shodou okolností pěkná a jeste něčí dcera. OK to beru...ale ty trapny hrdlickovsky vtípky...ne děkuji. Kazilo dojem z filmu. Jinak spokojená. ()

Martinko991

Vydarená časť zo série pirátov pre mňa na druhom mieste hneď za truhlicou mrtveho muža. Trošičku mi len vadila Henryho milá, ktorá vypadala staršie ako jeho sexi mamina ;) ()

bigmatko

celá séria pirátov obsahuje výborné spracované a hlavne vizuálne kvalitne spracované príbehy. Tretí a štvrtý boli možno dejovo slabšie ale neubralo im to na fantázií. Salazarova pomsta je rozprávka pre dospelých a opäť je to vizuálne divadlo. Postava Jacka je okukaná ale stále má svoj šarm a miestami aj humor a celá séria by bez Jacka asi ani nemala význam. Koniec trocha zaváňa snahou o dalšie pokračovanie, ale mne osobne by nevadilo keby toto už boli posledný piráti. Salazar je výborny asi najlepší záporak zo všetkých pirátov. Ja som sa bavil a nenudil som sa ani chvíľu. ()

Gelaos

Oproti čtyřce se to v něčem zlepšilo, nicméně na původní trilogii to nemá, navíc je to dost nevyrovnané. Chvilku je to temnější a vážnější, pak zas infantilní a jindy blockbusterovsky sterilní. Salazar je mizerný záporák, nová dvojice je sympatická, ale nijak nenachne, a děj je vycucaný z prstu. Celkově jde zejména o recyklaci již 4x viděného. Zatímco z prvních 4 filmů mi některé scény utkvěly v hlavě, tady žádná taková není. ()

Benny85

I když na internetu panovaly obavy, že tento díl dopadne stejně mizerně jako ten minulý "Piráti z Karibiku- Na vlnách podivna" , tak v mích očích se tak nestalo. I když originality a kvality prvního dílu opravdu nedosahuje, tak jisté narovnání kvality nastalo. Bohužel hlavní postavy z prvních dílů jsou zde jen kosmetickým doplňkem a jejich role je méně než nepodstatná a zamrzí, že nebyly začleněny do příběhu. To se asi dá přičíst tomu, aby byla co nejvíce zviditelnění postava Jacka Sparrowa, jejíž šarm ale už po desetiletí celkem opadl. Záporák je dobře postavený i když kapku opakovaní jednoho nápadu stále dokola v sérii. No a loď která se tváří , jako parodie na krakena byl kapku přestřel. Za mě, stojí za to vidět, ale nečekat zázrak. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017