Portlandia

(TV seriál)
Komedie
USA, (2011–2018), 28 h 18 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

Jonathan Krisel

Carrie Brownstein, Kyle MacLachlan, Aubrey Plaza, Fred Armisen, Amber Tamblyn, Steve Buscemi, Gus Van Sant, Selma Blair, Heather Graham, (více)

Série(8) / Epizody(77)

Zajímalo vás někdy, jak probíhá takový všední život v obyčejném městečku jako je Portland? Možná byste se divili, kolik všednosti jeho ulice postrádají. Alespoň to tak prezentují Fred Armisen a Carrie Brownstein ve svých originálních skečích, kde ožívá sen 90. let a nechybí spousta dalších bláznivých postav a situací. (Brousitch)

geklon

Američtí sklepáci...znudění nadnákladem tuctové i nadprůměrné produkce zábavných formátů, tak, že se samy zamotali do klubka, místy až nedefinovatelných různých úhlů pohledů, takovým způsobem, že mě často žáha nepálí. I kdybych si často při sledování Portlandie přál. Chtěl bych při sledování něčeho, na čem evidentně dnem i nocí maká nespočet lidí a účastní se jen vyvolení, něco cítit. Třeba i to pálení žáhy. Dal bych i o hvězdu víc. ()

Petroff

- "Pamatuješ na 90. léta? Lidi si chtěli nechat udělat piercing a kmenová tetování. Zpívali o záchraně planety a formování kapel. Existuje skutečné místo, kde ta idea stále existuje a já tam byl." - "Kde to je?" - "V Portlandu. Sen 90. let ožívá v Portlandu. Tetovací inkoust tam nikdy nevysychá. Vzpomínáš na ty lidi bez ambicí, kteří spali do jedenácti? Flákali se s kamarády, občas pracovali pár hodin týdně v nějaké kavárně." - "To ale vymřelo před lety." - "Ne v Portlandu. Portland je město, kde chodí mladí do důchodu. Všechny sexy holky nosí brýle. Vzpomínáš na 90. léta, kdy tě pobízeli, abys byla divná? Lidi třeba chodili do cirkusu Jima Rose a sledovali, jak si lidé věší něco na penis?" - "Já přestala s klaunstvím před lety." - "V Portlandu nemusíš." ()

BigDeal

Show zložená zo skečov, pričom niektoré sú vtipné, iné sú slabšie a tie zvyšné sú tak absurdné, že mám problém pochopiť, čo sa to tam sakra deje a čo tým chceli tvorcovia povedať. Nech je ale skeč z akejkoľvek kategórie, vždy sa na to dobre pozerá vďaka odľahčenej atmosfére Portlandu, mesta, kde ožíva sen (mojich obľúbených) 90. rokov. ()

neoBlast

[Po dvou sériích] Portlandia je zjevením v dnešní televizi, vlhkým snem pro SNL komika hledajícího novou výzvu. Fred Armisen si jako bokovku ke svým posledním sezónám v Saturday Night Live pořídil imporovizační děťátko, kde tvorba nových charakterů v over-dadaistickém Portlandu je na denním pořádku. Ona je Portlandia vlastně stále dost podobná SNL ve své ujetosti, když je Armisen v nesnázích povolá nějakého starého známého... nebo Kylea MacLachlana (není to nejvíc cool starosta na světě?). Carrie Brownstein je výborná. První dvě sezóny 70 % ()

drake31

Úžasná dávka absurdity, šialenosti a scenáristickej brilantnosti. Portlandia obsahuje kopu scénok a postáv a pritom nič tu nie je trápne ... slabšie možno ale určite nic trápne. Fred Armisen a Carrie Browstein sú geniálna dvojka, a ich show si náramne užívam. Ostáva len dúfať že im nedôjdu nápady a zmysel pre humor. ()

• Skutečný starosta Portlandu ztvárnil v seriálu pomocníka starosty fiktivního, kterého si zahrál Kyle MacLachlan. (Brousitch)