Portlandia (TV seriál)

Komedie

USA, 2011 - 2018, 28 h 14 min (Minutáž: 57x22 min)

Tvůrci:

Jonathan Krisel

Bryce Fortner

Carrie Brownstein, Kyle MacLachlan, Aubrey Plaza, Fred Armisen, Amber Tamblyn, Steve Buscemi, Gus Van Sant, Selma Blair, Heather Graham, Andy Samberg, Jeff Goldblum, Edward James Olmos, Jack McBrayer, Kristen Wiig, Penny Marshall, Tim Robbins, Sean Hayes, Steve Jones, Kumail Nanjiani, Nick Kroll, Ronald D. Moore, Bobby Moynihan, Gwen Stefani, Kirsten Dunst, Dan Considine, Kim Gordon, Ron Funches, Vanessa Bayer, Jeff Tweedy, Joanna Newsom, Maria Thayer, Aubree Bernier-Clarke, Olivia Wilde, Martina Navrátilová, Jay Pharoah, Conner Williams, St. Vincent, David Longstreth, Amber Coffman, Nat Baldwin, Haley Dekle, Michael Johnson, Karey Dornetto, Mary Jon Nelson, Johnny Marr, Michael Patrick O'Brien, Betty Moyer, Eric Martin Reid, Caroll Spinney, Ernest Adams, Josh Homme, Ebbe Roe Smith, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Olga Bell, Mark Proksch, Haley Talbot, Chase Offerle, Eric Newsome, Jonah Weston, Brian Adrian Koch, Christine Alexander, Spencer Conway, Meredith Adelaide, Chloë Sevigny, Kevin Corrigan, Amitesh Prasad, Rose Byrne, Jonathan Krisel, Edie McClurg, Gretchen Corbett, T. G. Firestone, Moshe Kasher, John Farley, Max Goldblatt, Jace Daniel, John Early, Sophia Mitri Schloss, Jason Sudeikis, Aimee Mann, J. Mascis, Dan Gregor, Rachel Bloom, Darius Pierce, Maya Rudolph, Stephanie St. James, Michael Draper, Erin McGarry, Dana Millican

[Po dvou sériích] Portlandia je zjevením v dnešní televizi, vlhkým snem pro SNL komika hledajícího novou výzvu. Fred Armisen si jako bokovku ke svým posledním sezónám v Saturday Night Live pořídil imporovizační děťátko, kde tvorba nových charakterů v over-dadaistickém Portlandu je na denním pořádku. Ona je Portlandia vlastně stále dost podobná SNL ve své ujetosti, když je Armisen v nesnázích povolá nějakého starého známého... nebo Kylea MacLachlana (není to nejvíc cool starosta na světě?). Carrie Brownstein je výborná. První dvě sezóny 70 %(23.8.2013)

"Stejně jako nemusíte mít za kámoše drogovýho dealera, abyste si užili The Wire nebo nepoletíte do vesmíru, aby se vám líbila Battlestar Galactica, tak není nutný žít v Portlandu, abyste se zasmáli u našich skečů. Snažíme se je psát trochu všeobecně a Portland je jen naším třetím hlavním hercem." - Carrie Brownstein(19.1.2012)

- "Pamatuješ na 90. léta? Lidi si chtěli nechat udělat piercing a kmenová tetování. Zpívali o záchraně planety a formování kapel. Existuje skutečné místo, kde ta idea stále existuje a já tam byl." - "Kde to je?" - "V Portlandu. Sen 90. let ožívá v Portlandu. Tetovací inkoust tam nikdy nevysychá. Vzpomínáš na ty lidi bez ambicí, kteří spali do jedenácti? Flákali se s kamarády, občas pracovali pár hodin týdně v nějaké kavárně." - "To ale vymřelo před lety." - "Ne v Portlandu. Portland je město, kde chodí mladí do důchodu. Všechny sexy holky nosí brýle. Vzpomínáš na 90. léta, kdy tě pobízeli, abys byla divná? Lidi třeba chodili do cirkusu Jima Rose a sledovali, jak si lidé věší něco na penis?" - "Já přestala s klaunstvím před lety." - "V Portlandu nemusíš."(10.5.2012)

Úžasná dávka absurdity, šialenosti a scenáristickej brilantnosti. Portlandia obsahuje kopu scénok a postáv a pritom nič tu nie je trápne ... slabšie možno ale určite nic trápne. Fred Armisen a Carrie Browstein sú geniálna dvojka, a ich show si náramne užívam. Ostáva len dúfať že im nedôjdu nápady a zmysel pre humor.(28.1.2013)

Show zložená zo skečov, pričom niektoré sú vtipné, iné sú slabšie a tie zvyšné sú tak absurdné, že mám problém pochopiť, čo sa to tam sakra deje a čo tým chceli tvorcovia povedať. Nech je ale skeč z akejkoľvek kategórie, vždy sa na to dobre pozerá vďaka odľahčenej atmosfére Portlandu, mesta, kde ožíva sen (mojich obľúbených) 90. rokov.(12.2.2012)