Mocný vládce Oz

• USA Oz: The Great and Powerful (více)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

teseth

Inteligenční vyčpělost a naivita nám z tohoto snímku sálá jak radioaktivita z fukušimy. So sice může být pro děti naprosto strhující ale pro dospělé používající mozek je to jako studená sprcha po finské sauně. Co pan režisér naprosto nezvládl je výběr hlavních představitelů, protože toto je snad nejhorší slepenec, který mohl na plátnech kin vzniknout. Nejde ani tak o to, že tito herci jsou špatní. Oni se snaží, ale pořádně neví o co. Má to mezi nimi jiskřit a ne umírat. Vtipům by se mělo publikum zasmát a ne nuceně zvednout koutky. Prostě pan režisér a scénárista dali dohromady pokus o něco co nefunguje. Škoda toho, protože po vizuální stránce (ač kýčovité) je to velmi zdařilé. Za to jsem zvedl své hodnocení o dvě hvězdy nahoru a za panenku, která mí připomněla jednu známou jsem přidal třetí hvězdu. ()

zeromen

Velice vydařený film s nádhernýma barvami a plno uchvatných efektů. I obsazení je docela zdařilé. Po celkové stránce je film pěkný, tak trochu připomíná Alenku v říši divů. Můžu s klidem říct že Sam Raimi našel po nevydařeném Spider-manovi 3. To pravé ořechové. ()

james11

Vůbec jsem z filmu nepochopil na jakou věkovou skupinu to bylo mířené. Ve filmu je tolik klišé a předvídatelných věcí, že to může oslnit snad jen malého a neznalého diváka, ale Ozova do očí bijící sučničkařství by pak ale v takovém filmu být nemuselo. Film se dle mého snaží jít v Burtonovo stopách, použít pohádkové, pěkně zpracované místo a role hlavního tahouna filmu, který je v Burtonovo filmech vždy Depp, se ujal James Franco. Mě tady volba přišla v pořádku. ()

sha.piro

V tomhle snímku na mě kladně nezapůsobilo zhola nic. Snad jen ti létající paviáni, porcelánová panenka a některá místa (les, cesta a pohled z balónu na kraj). 32% ()

Allein4

James Franco byl zajímavou volbou a vlastně to nakonec špatné nebylo, i když jeho hulákání v závěru moc uvěřitelné nebylo, takže moc nechápu ten zběsilý úprk čarodějnic. Jinak ale to bylo v pohodě. Určitě musím vyzdvihnout velmi pěkně udělané prostředí a jako vždy skvělou Rachel Weisz. Celkově však průměr. ()

mentos.

Mám strašně rád Jamese Franca, ale tady mi moc nesedl. Zvlášť jsem se těšil i na Milu Kunis, která ale po polovině filmu byla celá zelená, takže z toho nic nebylo. Paradoxně se mi nejvíce líbila Michelle Williams, kterou zrovna dvakrát nemusím. Tolik k hereckému obsazení. Chválím pěkně udělanou zemi Oz, takže vizuálně pěkné. Některé scény se povedly, ale pak to bylo až moc pohádkové, ale tak strašně moc, že jsem z toho asi už prostě vyrostl. Navíc to byla taková směsice Alenky v říši divů a nezlobte se, ale občas jsem si říkal, že takhle by mohl vypadat hraný Shrek. No tohle prostě na 4 hvězdy není, i když jako dítě bych možná hodnotil jinak. ()

Paulo.cz

Jak jsem film dokoukal, tak jsem z toho nebyl nějak nadšený. Začátek byl dobře udělaný přechod z černobílého úvodu do zářivě barevného světa Oz. Byli tu i skvělá mluvící opice a křehce-drsná panenka, tak tyhle dvě postavy se mě celkem zamlouvali. Ale ostatní čarodějnice nebyli žádná sláva. Kostýmy čarodějnic mě připadali moc dětské a málo strašidelné (Ano vím, že je to pohádka určena pro děti). Musím říct, že jsem tentokrát přál výhru čarodějnickým sestrám, ale je to pohádka tak jsem to nemohl očekávat. 45% ()

camomilla

Tohle neni Burtonovka pro dospele, ale i tak jsem tu nasla chvilky, ktere se me dotkly (pasaze s porcelanovou panenkou). Netusim proc, ale stale jsem cekala nejakou zadni linku, ktera navaze na cernobily dej - rozbita porcelanova panenka vs. holcicka co nemohla chodit, opicak vs. asistent, Glinda... ()

Caesius S.

Je to více méně klasická pohádka pro široké publikum v digitálním kabátě, která má vizuálně zaujmout a mladým divákům poskytnout základní morální ponaučení. Je hloupost v tom hledat hluboké myšlenky, Raimi alespoň vytvořil koukatelný film pro děti a ne další stupidní pubertální fantasy s milostným trojúhelníkem. ()

Bull2

Lidi je to pohádka. Co víc chcete? Aby dětem 90 minut vysvětlovali, jak že to funguje ten promítač? Krásně barevná, pohodová podívaná. Zašel bych na to s dětmi a nelitoval. ()

Jessica_Biel

Mějte si mě za homofila a blázna, ale mě se to líbilo. Klasická Disneyovka připomínající staré typy pohádek, ovšem v prachatém kabátě. A díky prachatému kabátu! jinak by to nefungovalo. Hlavní herecké trio Franco, Kuniska a Weiszová splnilo funkce! ()

Suzy_17

Tak tohle byl pro Disney opravdu přešlap. Ani herci jako James Franco či Mila Kunis to nezachránili. Efekty, které by oblbly leda slepce, děj průměrný a s prominutím výkony některých herců taky nestálý za nic. Celkově film působí opravdu zvláštně. Tohle je na Disney opravdu podprůměrný film. Možná příště. ()

Dzedzy

Klasickej Disneyovskej rukopis. A Disneyovky já mám ráda, takže není co řešit. K dokonalosti mi chybělo jen to, aby hlavní roli hrál Johny Deep, kterej by se tam asi hodil víc. ()

Chlo0opek

Takový neslaný nemastný počin, příběh ne moc zajímavý, nic, kvůli čemu bych to musel vidět znovu. Zkrátka slabší průměr. ()

zurivymlok

První půlka vcelku šla, druhá půlka katastrofální. Mila Kunis v zelené masce působila spíše směšně, jak strašidelně - respekt z ní nečišel ani náhodou (srovnat s chladnou Theron ani nemá smysl). Líbila se mi porcelánová panenka, toť vše. ()

ErzebethB odpad!

Jelikož jsem viděla zatím všechny "dospělácké" adaptace pohádek mého dětství, musela jsem zákonitě vidět i toto. Bože, při Sněhurce s Robertsovou jsem si říkala, že už to horší být nemůže. A ejhle ono může!!!! Při dvoubarevném začátku a blondýně za dveřmi jsem si říkala, že by Dorotka? Prd, nějaká jakože pravá láska, nebo o co se to Sam snažil.... Prd další bomba přišla náhle potom, co se z trávy vynořila neskutečně zmalovaná Mila a z jindy sexy dračice se stala naivní blbka. Pěkné, tak teď rozpustí vlasy, přijde další hrací skříňka a puf, je tu něco jako hlavní zápletka - zhrzená láska. Říkala jsem si moje oblíbená Rachel to zachraní, ha ha ha jak naivní jsem byla. Její zlé pohledy a drsné pohyby rukou jakože velké čarodějnice působí tak těžkotonážně, že už to horší být snad už opravdu nejde.... Ale jo, Sami je mistr, zelená Mila mě pobavila asi nejvíc, hlavně to její ať vidí, co zpusobil... Jojo holka, kdyby to tak fungovalo, jsme zelené úplně všechny... Film stál mou peněženku skoro jako Hobit a co jsem za to dostala?! Ufňukanou Kunis, drsnou Rachel, a Michelle, která vypadala, jako by jí trápilo cosi vražené do pozadí, tedy dle jejího vykuleného rádoby svatouškovsky naivního výrazu naprosté neschopnosti. K tomu všemu všechny včetně čarodějnice nalíčené tak precizně, že jsem čekala, že si těma kilometrovýma řasama musí navzájem nafackovat. Co se týče hlavního hrdiny, k tomu se nebudu ani vyjadřovat. Hrát v tomto filmu Depp nebo Robert, tak budu brečet během celého filmu jak želva k čemu se to zaprodali. Ale tento pitomec tam dokonale zapadl, neschopný herec ve filmu postrádající úplně vše, co správný remake pohádky na obsahovat.... A to úvod, pořádnou zápletku, vyústění a finále. Já se dočkala jen toho finále.... Zbytek je nepropracovaná prvotina, co se z písmenek na plátno nikdy neměla dostat... P. S. Těm co milují pohádky jako já.... Pusťte si Alenku v říši divů, jelikož tohle je hodně špatně pokus napodobit Burtona.... Btw. Strašáka i lva jsem viděla.... Kde byl plecháč a Dorotka s Titem??! ()

Zrcadleni

Až neskutečně často, jsem během filmu uvažoval zda to Raimi takhle opravdu zamýšlel. Minimálně 10x budete mít pocit, že jste na repríze Alenky v říši divů a na konci si řeknete, že nebýt toho závěru (kouzelník může být každý), tak je to rozvleklé, bez náboje a bez nějaké viditelné linie. *** za smích Mily Kunis a za omšelý vzhled Jamese Franca ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka