Mocný vládce Oz

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

• Ant

Nejdelších 125 minut mého života a to jsem ještě část prospala. Blbější film jsem už opravdu dlouho neviděla. Cílové publikum byly pětileté děti a níž. Až na Williams všichni přehrávají, jako kdyby za to dostali příplatek. Naprosto příšerná kamera, z které mě bolela hlava a to jsem ani neviděla 3D verzi. Raimi by si měl jít sednout do kouta a přemýšlet, co za brak to natočil.(6.6.2013)

Prasečí ksichtík z Downova světa v roli sexy čarodějky, tradičně hysterický spratek Mila Kundis a zachovalá milfka Weiszová jako trio čarodějek, kterým čelí docela sympatický, ale jinak natvrdlý naivka, James Francovka alias Oz. No... a víc už ve filmu neuvidíte. Srandovní opičku a několik dalších, možná nešťastně vymyšlených, postaviček. Paralela s reálným světem vám dojde záhy a nezbude, než se kochat kýčovitým vizuálem s vědomím, že se jedná o film pro nejmenší. Naštěstí se tam skoro vůbec nezpívalo, což beru jako velké plus a chvílemi to bylo i vtipné.(18.9.2014)

• verbal

Předražená, pomatená homofantazie určená osmiletým dětem čichajícím toluen. Pro anální dobrodruhy povinnost a my ostatní, devadesátišesti procentní, jen sveřepě stáhneme půlky k sobě, nakoupíme na eshopu originálního Lesního ducha a nostalgicky zavzpomínáme na časy předtím, než Sam změnil orientaci.(8.6.2013)

• playboxguest

Parádní 3Dčko: *****, kvůli kterému jsem se fakt překonala a koukla jsem na Oze hned dvakrát, ačkoli mi přišel už napoprvé děsně nezajímavý, nudný a takřka bez příběhu (který je tu upozaděn právě pro efekty, které jsou ve 3D super). Chvilkama mi připadalo, že sleduju telenovelu ve fantasy prostředí. Nadmutá plytkost. Ale jak říkám, na 3Dčko byla radost pohledět (narozdíl od Frankenweenieho i v čb scénách). Film - 40%, 3D - 100%(6.6.2013)

No je to jasná pohádka pro děti, což by mě ani nevadilo, kdyby jí nechybělo víc fanatzie a hravosti. Veškerá tvůrčí fanatzie a filamřský um zařínal a končil na kýčovité barevnosti a to je málo. Naštěstí tu byla finálová část, která byla výborná a splnila všechno to, co jsem očekával od celýho filmu, tedy že mě otevře hubu a já budý jen říkat "dobrý, moc dobrý" .(21.7.2013)

• - Sam Raimi měl původně připravovat a režírovat film Warcraft (2013). Nakonec však začal pracovat na tomto filmu. (Dyas)

• - Na výzdobu kostýmů a trůnu bylo použito přes 260 000 křišťálů Swarovski. (Sizzi)

• - Hilary Swank a Michelle Williams byly pro roli Evanory režisérovou první volbou, ale studio Disney chtělo obsadit Rachel Weisz. Zlou Evanoru nakonec ztvárnila Rachel Weisz a role dobré čarodějky Glindy připadla Michelle Williams. (R´Hell)