Mocný vládce Oz

Cesta do krajiny Oz

Oz the Great and Powerful

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

No je to jasná pohádka pro děti, což by mě ani nevadilo, kdyby jí nechybělo víc fanatzie a hravosti. Veškerá tvůrčí fanatzie a filamřský um zařínal a končil na kýčovité barevnosti a to je málo. Naštěstí tu byla finálová část, která byla výborná a splnila všechno to, co jsem očekával od celýho filmu, tedy že mě otevře hubu a já budý jen říkat "dobrý, moc dobrý" .(21.7.2013)

Svěží zábava. Tak bych asi popsal tenhle film. Ano, můžete hledat chyby, jako v každém filmu se i tady najdou... Verze 3D naprosto zbytečná! Některé filmy k hledání chyb ale vybýzejí, protože se snaží o něco co nejsou. Tenhle snímek to nedělá (alespoň podle mě) , nenajdete tu kouzelníka tipu "Ilusionista" anise tu nikdo nesnaží o "Dokonalý trik" nenajdete tu ani žádnou filmovou hloubku, nebo nedej bože nějaké to poselství. Jak by to také šlo, když hlavní hrdina je charakterově podobný "Jonahovy" ( John Hannah) z Mumie. Jde prostě o zábavu, kterou zažijete třeba na Matějské pouti, v cirkuse, v zoo... Takže pokud k filmu takhle přistoupíte, nemůžete být zklamáni. Za mě 80%(7.3.2013)

Same, Same - zase jsi jednou měl káru peněz a ty jsi ji dokázal utratit za tuhle psychedelickou úchylárnu, která má být nejspíš pro děti, ale ve skutečnosti není. Vilný Oz ničí jedno ženské srdce za druhým, podvádí a okrádá lidi a má se stát zachráncem bájné země, ale ve skutečnosti chce být nejlepším eskamotérem na světě s kupou zlaťáků. Chvíli mu do ouška vrní naivně zamilovaná čarodějka, s níž mu pomohlo provařené modus operandi svádění, ale pak ji trošku její ségra popíchne a rázem je z toho nenávist na dřeň. Taky se kolem něj točí nějaká bílá nádhera, která nejspíš jede na tripu, protože její zpomalené a ladné pohyby o mínus dvě doby reakčního času, jsou totálně "out of space". Navíc tu máme ještě létajícího opičáka a porcelánovou panenku do party. No potěš chleba - je to opravdu přeplácané! Copak scenáristé nevědí - že netransparentní figurky do pohádky pro děti nepatří, protože Oz se nenepraví a zlé čarodějky nejsou řádně potrestány. Jo, hraje to do karet dnešní doby - kdy se stírá rozdíl mezi hodný a zlý, ale pro děti to srozumitelné moc není. Takže mě zbývá jen jedna cílová skupina - prostě Disneyovka pro zhulené dospěláky. 50%(18.11.2013)

Jak to tak bývá, na ČSFD se občas sejmou filmy, od kterých by před premiérou plno lidí očekávalo minimálně poctivou filmařskou zábavu. Sam Raimi tak určitě není žádnej malej blbec a tak bylo jasné to, že to, co tady natočí nebude žádná jeho typická žánrovka, ale komerční standard, který dokáže vydělat prachy. Když pominu chvílemi dost ztřeštěný střih nebo pošahanou kameru, musím ale uznat, že na to, jak to tady lidi kritizují a hází tenhle film do těžkého průměru, jsem já byl vcelku spokojen. Jasné, je vidět, že film se celý odehrává před modrým plátnem, ale mně to nevadilo. Nápad samotného příběhu je dost rozdílný od toho, co byste očekávali. Alenku tady nehledejte. Místy je to strašidelné, především tedy postavy samotných čarodějnic, čímž se režisér nezapře...a místy to vysloveně dokáže zvednout náladu a rozesmát. Což je dost důležité vědět. Ten film to v sobě má. To, že není takový, jak si tady každej vysnil a pak to sejmul, to je věc druhá. Sam Raimi prostě natočil pohádku, se vším všudy, která jenom tak trošku připomíná příběh bratrů Grimmových, což se dalo čekat. Nic víc, nic míň. Já byl spokojený a musím uznat, že ta filmová proměna Jamese Franca tady neměla chybu.(5.2.2014)

Okouzlující,Silný,Famózní,Neodolatelný Mocný Vládce Oz se mi vryl do duše! Tenhle film je silný ve všech směrech ! Herci,příběh,efekty a režie. Obsazení je víc než excelentní. James Franco v provedení Oze byl senzační, přinesl smysl lidstva a srdečnost do filmu, ale právě ženy zde zúčastněné dodávají filmu štávu. Rachel Weisz, Micchelle Williams a Mila Kunis. Všechny jsou ohromující, vizuálně xežrání a hlavně k pomilování ! Jedná se o velice příjemnou podívanou,která mě každým záběrem nutí se smát či brečet, ano tenhle film mě opravdu Dojal a né jednou. Scéna s porcelánovou panenkou byla jednoznačně HighLight filmu,jelikož mě pohladila na srdci, neskutečnou rozkoš a radost jsem zažíval a poté následovalo neuvěřitelně intenzivní,barevné finále,při kterém se mi rozšířili oční zornice,protože tady síla tkví v Technologii a ve víře! Nejkrásnější Fantasy pohádka hned po Hvězdném Prachu! Bravo Raimi, tohle se ti sakra povedlo !!(25.5.2013)

• - Zajímavá je skutečnost, že těsně před tím, než začal Disney připravovat snímek, uvažovalo studio Warner hned o třech různých "Ozovských" projektech. V plánu bylo pokračování muzikálu s názvem "Oz: Návrat do Smaragdového města", ve kterém měla s novým zlem bojovat Dorotčina vnučka. Produkční společnost Drew Barrymore připravovala moderní adaptaci příběhu a velkofilmový remake chystal také Guillermo Del Toro, který poté, co se vzdal natáčení filmové série Hobit, hledal příhodnou zakázku. Projekt se nakonec dostal až před Alana Horna, tehdejšího šéfa Warneru, nicméně studio se tehdy zaleklo možného pošpinění odkazu klasického filmu z roku 1939 a čerstvě chystaného konkurenčního projektu studia Disney a z natáčení sešlo. Pikantní je, že Horn krátce na to Warner opustil, byl zaměstnán v Disneym a dohlížel právě na dokončení tohoto snímku. (Dlee)

• - Na výzdobu kostýmů a trůnu bylo použito přes 260 000 křišťálů Swarovski. (Sizzi)

• - Aplikovať Mile Kunis (Theodora) mejkap trvalo štyri hodiny a po natáčaní sa jednu hodinu odstraňoval. (Greenpeacak)