Mocný vládce Oz

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Předem musím říct, že mě mrzí, že jsem na to nešla do kina na 3D, to bych určitě hodnotila ještě výš. Já se bavila, příběh byl předem jasný, ale i tak to neztratilo na svém kouzlu. Skvělé byly hlavně efekty, i James se do role Oscara hodil ;) Škoda jen těch čarodějnic, Rachel byla opravdu nudná a Mila to samé. Největší lahodou pro ale mě byla porcelánová panenka, o které by snad mohli natočit i samostatný film.(22.6.2013)

• verbal

Předražená, pomatená homofantazie určená osmiletým dětem čichajícím toluen. Pro anální dobrodruhy povinnost a my ostatní, devadesátišesti procentní, jen sveřepě stáhneme půlky k sobě, nakoupíme na eshopu originálního Lesního ducha a nostalgicky zavzpomínáme na časy předtím, než Sam změnil orientaci.(8.6.2013)

Lehce drhnoucí, ale přesto okouzlující mix starého dobrého Oze a Raimiho hravosti, která je nejpatrnější ve chvílích, kdy se může vyřádit s hororovými sekvencemi. Věděl jsem, že mě má na lopatě, když Franco vytasil kultovní mrknutí ze Spider-Mana 3, a následně v momentě, kdy zvládnul zrcadlící moment s beznohou panenkou. Triková tsunami navíc Oz sluší mnohem víc než Alence, kamera (a 3D obzvlášť) je na hranici geniality a umím si dost dobře představit, že malá děcka musí být stejně nadšená jako pamětníci z Judy Garland. A Michelle Williams je "Disney princess" jako vyšitá.(7.3.2013)

• Cervenak

Veľké zúfalstvo. Príbeh tupý, vizuál na grcanie, herci mimo, Raimiho niekdajšia hravosť dokonale neprítomná. Občas prebleskne emócia pri scénach s porcelánovou bábikou, sem-tam sa objaví pekný záber a Elfman sa snaží. Najbizarnejšie na celom filme je, že Michelle Williams je tu viac sexy ako Mila Kunis.(7.6.2013)

Veľmi zvláštny film, plný čarovných postavičiek (opičiak je jasný víťaz) a krásneho vizuálneho spracovania. Obsahovo ma to až tak nechytilo, ale pripúšťam, že po prípadnej ďalšej projekcii pôjdem s hviezdičkami vyššie. Podľa môjho názoru hodnotenie tohto filmu vo veľkej miere záleží aj od momentálnej nálady diváka. Asi som si to mal nechať na vianoce... 69/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(24.8.2015)

• - Rachel Weisz měla ve stejné době příležitost zahrát si ve filmu Bourneův odkaz (2012), a proto s přijmutím role váhala. Nakonec si zahrála v obou filmech. (R´Hell)

• - V literární předloze je uvedeno, že čaroděj ze země Oz (James Franco) postavil Smaragdové město, avšak v tomto filmu už stojí. (janejudyjune)

• - Film je částečnou adaptací titulu „Čaroděj ze země Oz“ od amerického spisovatele Lymana Franka Bauma. (R´Hell)