Reklama

Reklama

Mocný vládce Oz

  • USA Oz: The Great and Powerful (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

(více)

Videa (56)

Trailer 4

Recenze (704)

juta 

všechny recenze uživatele

Pěkná a zajimavá pohádka, která mi tak trochu připomínala barvama a hudbou Alenku v říši divů od Burtona. Tím spíš by by byla podoba silnější, kdyby roli čaroděje přijal Johnny Depp. Naštěstí příběh byl originální a od Alenky se mílovýma krokama vzdálil. Ze začátku jsem měl obavy z toho, že se film inspiruje černobílým Frankenweeniem, ale nakonec se rafinovaně ve správném okamžiku vše změnilo do krásných barev i poměru stran. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoc, ale jedno z nejslabších kino zážitků. První polovina o ničem a slabý děj uspává od první minuty. Druhá polovina o něco lepší, ale do kvalitní pohádky má hodně daleko. Nebýt pěkné vizuální stránky, nejspíše bych odešel z kina a do světa OZ už se nikdy nevrátil. Po polovině pohádka dostala náboj a závěr vše zachránil, ale na maximální potěšení to nestačí. Musím přiznat, že tak slabou pohádku s tak velkým potenciálem jsem už dlouho neviděl a řadím ji jen do velmi slabého průměru.. 5/10 = 50% ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

3D překvapivě fajn, lítající opičák byl cool (je příjemný zase vidět/slyšet Zacha Braffa), ale jinak tak sterilní,utahaný a nudný, až jsem v půlce na minutku usnul. Je na tom strašně vidět, jak moc by chtěl Raimi tu hravou a epickou pohádku natočit, ale vůbec mu to nejde. Což je u něj docela docela smutný. Herci také navíc nezachrání všechno. James Franco si to sice se svým zhuleneckým úsměvem užívá a Michelle Williams je také pohádkově přesná, ale taková Rachel Weisz snad nikdy nehrála hůř. Chvílemi jsem opravdu trpěl a takového nástupce (nebo spíš předchůdce) si Čaroděj ze země Oz opravdu nezaslouži.50% ()

Foox 

všechny recenze uživatele

Vypadalo to slibně, Sam Raimi a James Franco opět spolu, tentokrát v klasické fantasy, kde se pomalu už kultovní režisér mohl odvázat. Hýří se barvičkami, odkazuje na Čaroděje ze země Oz z roku 1939, jenže tohle by svedl každý slušný filmař. V tomto případě jen zvládnuté řemeslo nestačí. Dospělejší styl Hvězdného prachu se nekoná, naopak další dětská pohádka s klasickými obrysy bez většího přetáhnutí. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,KRÁLOVO PROROCTVÍ BYLO PRAVDIVÉ. ŘEKL, ŽE SE Z NEBES SNESE VELKÝ ČARODĚJ SE JMÉNEM NAŠÍ ZEMĚ A VŠECHNY NÁS ZACHRÁNÍ....“...... /// Oscar Zoroaster Fadrig Isaac Norman Henkel Emmanuel Ambrose Diggs, tedy Oz. Slabý, sobecký, trochu egoista a lhář – tedy člověk, který nenajde cestu k výjimečnosti, ale k dobrotě… Fantasijní svět, možná se vám vybaví Alenka, připomene Hvězdnej prach, zavzpomínáte na Armádu temnot (nebo Ducha, nebo ….), prostě já tam viděl milý drobnosti, bavil se slovníma vtípkama a strašidelnejma nápadama. Pohádka, kterou určitě parchantům (těm starším) doporučuju a dospělý neodrazuju. Vždyť pohladit duši (pohádkou) potřebujem vobčas všichni! SIMSALABIM! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vlastním barevnou televizi. 2.) Nevím, jestli můžou panenky lovit čarodějnice. 3.) Kvůli pohádce, se dokážu se povznýst nad píčovinama. 4.) Thx za titule ,,Hogwarts“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Galerie (53)

Zajímavosti (28)

  • Disney si musel dávat pozor na to, aby si - byť nechtěně - nevypůjčil cokoliv z filmu Čaroděj ze země Oz (1939), na kterého má práva Warner. Proto se v Disneyho filmu nemohly objevit například rubínové střevíčky, ve kterých se v roce 1939 procházela Judy Garland, čarodějnice musela být vyvedena v jiném odstínu zelené a jinak muselo vypadat i Smaragdové město. Při natáčení prý dokonce byli přítomni právníci, kteří pečlivě hlídali, aby filmaři omylem něco „neokopírovali“. (Dlee)
  • Zajímavá je skutečnost, že těsně před tím, než začal Disney připravovat snímek, uvažovalo studio Warner hned o třech různých "Ozovských" projektech. V plánu bylo pokračování muzikálu s názvem "Oz: Návrat do Smaragdového města", ve kterém měla s novým zlem bojovat Dorotčina vnučka. Produkční společnost Drew Barrymore připravovala moderní adaptaci příběhu a velkofilmový remake chystal také Guillermo Del Toro, který poté, co se vzdal natáčení filmové série Hobit, hledal příhodnou zakázku. Projekt se nakonec dostal až před Alana Horna, tehdejšího šéfa Warneru, nicméně studio se tehdy zaleklo možného pošpinění odkazu klasického filmu z roku 1939 a čerstvě chystaného konkurenčního projektu studia Disney a z natáčení sešlo. Pikantní je, že Horn krátce na to Warner opustil, byl zaměstnán v Disneym a dohlížel právě na dokončení tohoto snímku. (Dlee)

Související novinky

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (více)

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (více)

Reklama

Reklama