Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

SelfishMan

Příběhy nerozlučné dvojky příslušníků Los Angeleské Veřejné Bezpečnosti (aneb Pojďte pane budeme se rvát) , kteří nejsou žádní rasisti a bez rozdílu řežou černochy i mexikány. Ayer zvolil pro mě dosti netradiční a v takovém typu filmu neobvyklý způsob jednak POV kamery a jednak i vyprávění, které sestává z jednotlivých více či méně oddělených pohledů do určité fáze života dvou policejních parťáků. V některých fázích to na mě v důsledku tohoto zvoleného konceptu vyprávění působilo jaksi roztříštěně a zdánlivě nepropojeně a ztrácelo to pak moji pozornost a upoutanost k ději, ale bylo potřeba si na odlišný styl zvyknout a přizpůsobit se mu a nakonec to ale přece jen nakonec vygradovalo do dosti silného závěru. Celkově si myslím, že si film zahrál slušně i na emoční stránku a příslušníky zde Ayer vykreslil nadmíru sympaticky, férově a hrdinně a bez váhání bych jim také udělil minimálně rudou hvězdu. Herecky samozřejmě výborné (hlavně ústřední dvojka). Silnější 3*. ()

Desmond04

Patrola je jeden z mála filmů, u kterého bych s radostí uvítal, kdyby se příběh rozdělil na dva navazující díly. Nebo když ne to, tak alespoň minimálně dvouhodinovou stopáž. Příběh svěže utíká, rodinné scérnky nenudí, ba naopak příjemně rozvětvují dané charaktery. V momentě, kdy může děj ještě více gradovat, nám bohužel stvořitelé tohoto díla naservírují rázné a překvapivě ukončení. ()

Delmondo

Už to vypadalo že tomuhle "really" snímečku napařím bura páč tam šlapalo vše tak dokonale od Gyllenhaala s Peňou po parádní kameru okořeněnou vytříbenou fízláckou mluvou jenže krátce před koncem, potom co se dostanou do pasti kartelu a jsou na ně vykropený zásobníky kalachu se z toho stává jen dobrá krimi. ()

Sharkman

Riskovat vlastni zivot kazdy den za par babek, ale mit moc kdykoliv vytahnout boukacku na kohokoliv, kdo neuposlechne rozkazu. Zajimavy pribeh stojici za shlednuti. ()

blekekeke

POV oki, ale snímání z ruky už bylo navíc. Zvlášť, když v půlce už máte mořskou nemoc. Vykreslení policejní práce by tak nějak i šlo. Dá se tomu v celku i uvěřit, ale kdo probůh vybíral ty genstry? Udělat z adeptů mexické hudební kapely partičku genstrů ... ? PS: a co ten finální průběh smečkou kalašnikovů? A to se polda při vstupu na volnou plochu nepodívá, co kde tam všude všechno kouká z hlavně? ()

Koropororus

Film je zajímavým pohledem do nevděčného povolání poldy (v tomto případě L.A.P.D.), zvláštním způsobem je nám předložen pohled na službu policejní jednotky, která se potýká s různou kriminalitou, vše si to plyne pěkným tempem, různé střety policistů s těmi špatnými jsou vcelku hodnověrné a reálné a pokud bych nedokoukal až do konce, tak by 4 hvězdy byly bez diskuze, ale já to do konce viděl a proto musím dát jen tři hvězdy a to teprve po tom, až jsem trochu vychlad a přešel mě vztek, protože pokud v celém filmu jezdí hlídce posily do několika sekund a nestane se, že by při nějakém řešení situace zůstala hlídka bez podpory, tak jen díky tomu, abychom si zabuleli a viděli policejní pohřeb, to závěr úplně pokazí a zanechá velmi, ale velmi hořkou pachuť. ()

Ace.A.T.L.

Skvělej film. Dobře natočenej, dobře nabušenej, skvěle rychlej, parádně obsazenej. Já jsem se nemohl utrhnout. Od začátku do konce to bylo TOP. Nenudil jsem se ani minutku. Podobný filmy už tu byly, ale tohle je prostě pecka. Za mě skálopevných 5* a NEPOCHYBNĚ DOPORUČUJU ()

bonovox

Ayer potvrdil svoje kvality. Silný a hlavne netradične natočený policajný snímok s výbornou ústrednou dvojicou. ()

Kozlowski8

David Ayer ve filmu přibližuje práci losangelské policejní motorizované jednotky. Brian a Mike jsou parťáci, jež každodenní střet se zločinem, nebezpečí a stres, velice ztmelí, takže jsou jeden druhému jako bratrem a prožívají společně i své mimopracovní radosti a starosti...Osmdesát procent stopáže je zobrazováno buď kamerou na Brianově hrudi (Brian je vášnivý kameraman), či v policejním autě, což dodává filmu silný ráz autentičnosti a pravdivosti. Já tedy, prožívat takovou každodenní masáž nervů a na vlastní kůži a oči se neustále setkávat se zlem v jeho nejhorší podobě, dočkal bych se první výplaty jako totální magor. Velice zajímavý, drsný, depresivní a upřímně působící snímek s výbornou kamerou, se sympatickou dvojicí hlavních hrdinů a s působivou hudbou a propracovanými zvukovými efekty. Jen je trošku škoda, že se příběh nikam příliš neposouvá. Vysoké hodnocení však filmu patří. 80%. ()

karnifex odpad!

Jestli to mělo fungovat jako náborový film, tak nevím - podle mě mohl zapůsobit tak na dvanáctileté děti nebo osoby značně retardované. O takové policie L.A. stojí? A pokud i ano, projdou psychotesty? Jestli to mělo příběh (myslím složitější než počítačová střílečka) nezachytil jsem ho. A jestli to měla být komedie, nepochopil jsem ji.. ()

Lykr

Skvělá originalita kamery - místy zbytečně maličko přepálená a působí to lehce chaoticky. Upřímný pohled na policajty jako na "lidi", velmi strhující dramatický konec. Nechápu, že film vidím až v roce 2017.. Pecka! ()

Velislav

Od začiatku je cítiť rukopis David Ayera, roztrasená autentičnosť, rýchly klipový strih a takmer bezpríbehová zmes akcie a improvizácií. Videl som Harsh Times s bláznom Christianom Balom, ktorého vystriedal uhladenejší, ale výzorovo rovnako drsný, tentokrát holohlavý a môj čoraz obľúbenejší Jake Gyllenhall a schéma dvoch parťákov, z toho jeden latino, bola zachovaná. Nie náhodou táto L.A. kriminálka pripomína seriál The Shield. Záver tomu opäť pridal na hodnotení, v internom súboji vyhráva novší End of Watch. 7/10 ()

jesuisnobody

Jediný skutočne ,,Ayrerovský" film za posledných 10 rokov. Do dokonalosti mu síce niečo chýba, avšak či už tempom, charizmou hlavných postáv alebo záverečnou 15 minútovkou  sa u mňa film stáva Ayeorovým filmárskym vrcholom. Dúfajme , že v tomto desaťročí sa mu podarí aspoň jeden podobný kúsok. ()

Dejvuvprofil

Aneb zápisky z deníku "rutinního" obsahu práce jedné patroly pochůzkářů v ne zrovna nejbezpečnější čtvrti LA. Nejvýraznějším rysem tohoto filmu je jeho originální forma, kdy se klasické snímání střídá s POV záběry z policejních kamer. Je to právě způsob snímání, který akčním sekvencím dodává napětí a subjektivní (v podstatě herní) vhled a překvapivě dobře to funguje. V některých scénách je ovšem POV kamera již nadbytečná a rušivá, chápu, že to část diváků může otrávit.  Jake Gyllenhaal a Michael Peña zde představují hezky realistickou dvojici trochu jednodušších, ale zábavných poldů, kteří si odmakávají svoji každodenní šichtu, při které jsou často svědky (a účastníky) skutečně nehezkých situací. Film v podstatě absentuje výraznější gradaci a napínavé scény jsou prokládány pindáním o životě v autě. Konverzační scény jsou nicméně dobře napsané a skvěle zahrané, takže nenudí.  Miluju Peñovo humpolácké herectví a jižanský přízvuk mixlý se španělštinou. "Enjoy your white people shit". Závěr je asi celkem předvídatelný, ale vzhledem k tomu, že se vystříhá nadbytečného patosu a ještě obsahuje odlehčený dovětek, tak jsem spokojen. 80%. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)