Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Marrdaa

Vždyť je to hrozně hloupý...dialogy někdo vysral během natáčení na toaleťák hollýúdský latrýny, ale tak co chtít pro dnešní hamburgrové publikum, že ? Emma s Pennem jsou skvělí, nenudim se u toho ale prostě....fuckin murica ()

blackJag

Penn měl zatím jen jednu nominaci na Zlaté maliny (a už hodně dávno, za ŠANGHAJSKÉ PŘEKVAPENÍ), tak si říkám, jestli zase neuzrál čas tuto specifickou poctu oprášit... Co se týče filmu, při přítomném obsazení to vypadalo, že nejde šlápnout vedle, bohužel režie a především scénář jsou jak vystřižené z ochotnického snažení. 50% ()

ghatos

Nejjednodušší příběh s archetypálním hrdinou a padouchem (Sean Penn jako tvrdý židovský šmejd je ok) si na nic nehraje. Není v tom třeba hledat nic složitého. Film je tak nastavený a vůbec ho to nedělá automaticky horším oproti klasikám, s kterými se nemůže srovnávat. 72%. Výborný komentář: KarelR ()

Killda

Velké zklamání! Jako obrovský fanoušek gangsterek můžu říct: "Tohle fakt ne!" Téměř bezpříběhové, postavy bezcharakterní a herci ani nedostávají tolik prostoru kolik by zasloužili. Zkrátka Hollywood opět zaúřadoval, bohužel tentokrát ve vodách mně nejmilejších. ()

R1CH1E

Akční gangsterská pecka, kterou ale v mnoha místech potápí scénář. Je tam hodně nelogičností a nedomyšlených scén, což přičítám za vinu taky tomu, že kvůli nějakému pošukovi co vystřílel půl kina se musel konec filmu přetáčet. Ale i přes tenhle děravý scénář a plno menších i větších chybek jsem spokojenej. Brolin a Gosling hráli skvěle, akorát chudák Penn mě jako záporák trochu zklamal. Jsem ulítlej na tuhle dobu, styl oblíkání a hudbu, která se v té době hrála, takže jsem tady měl totální orgie, protože výprava, kostýmy a hudba byly skvělé. A akce? U té jsem chrochtal blahem, byla svižná, skvěle sestříhaná a pořádně dynamická. Hlavně úvodní "seznamka" s O'Marou a jeho metodami a závěrečná přestřelka v hotelové hale byly kulervoucí hukot, na který jen tak nezapomenu. P.s.Chyběla mi tu nějaká žhavá scéna s Emmou Stone, protože jí to tady kurevsky seklo. ()

Avari.73

Po těch takřka zdrcujících recenzích jsem čekal kvalitativní propadák a ono nic. Sice nejde o geniální dílo, ale zábavné to je, vizuálně na slušné úrovni a herci sympatičtí. Ryan a Emma by to mohli dát dohromady i v reálu a Brolin svým způsobem táhne celý snímek. Nejvíce ale vyniká Sean Penn, přitom právě na jeho adresu zaznělo dost pochval i kritických komentářů o směšnosti či přehrávání. U mě je asi někde mezi tím. Za shlédnutí film rozhodně stojí. 6/10 ()

s.e.p.p

Fleischer se od Zombielandu očividně trápí a nějak není schopný dokázat, že by měl režisérské řemeslo v ruce. Gangster Squad působí těžkopádně, pozérsky a místy vypadá jako práce amatéra. Dvě třetiny filmu jsou i tak v rámci možností zábavnou béčkovou podívanou, finále je však naprosto příšerné a celý snímek strhává do odpadních vod. 40 % ()

svobik

Záblesky velké stylovosti v jinak ničem výjimečném filmu. Sean Penn je parodie na gangstera a ani ten Gosling mi moc nejel tentokrát. 6-7/10 ()

V.Silver

Nuda. Minimum děje, logické díry ve scénáři, příšerný make up (hlavně na Pennovi je to poznat), fádní herecké výkony (vypadá to, že režisér je moc nevedl)... jedno ze zklamání roku. 40%. ()

m.a.t.o.

„V tomto meste toho už veľa nezmeníš, seržant. Akurát sa jedného peknéha dňa prebudíš v márnici." Fajn dobová atmosféra, pomaly ubiehajúci dej (neviem či je to klad alebo zápor), sporadická akcia, známi herci, dobrá hudba, pekný vizuál. Nie je to taká šupa, akú sľuboval trailer. Pre hráčov Mafie & Mafie II však určite povinná jazda. 65 % ()

vyfuk

Od Road to Perdition asi žádná kvalitní Mafia Story nevznikla. Toto je ukázka toho, že něco DOBRÉHO vzniknout může, ale úplně kvalitní to rozhodně není. Nadávkami film jen čířil, příběh mohl být zpracován i úplně jinak a do jisté míry byl o něčem (chvíli i o ničem). Scénář udělal věc, které si silně vážím, a to, že věc na 30 minut, protáhl na dvě hodiny. Ale někdy to nevýjde a ty dvě hodinu budou jen zbytečná ztráta času. Gangster Squad není nejlepší Mafia Story, ale narozdíl od jiných těmto podobným snímkům se na toto dá koukat. ()

Autogram

Potláčať mafiu v Meste Anjelov je už zdá sa častejší prípad ako s tou v Chicagu. Treba si na to najať svoju vlastnú malú mafiu vedenú seržantom s tehotnou manželkou tolerujúcou, keď si manžel nosí prácu domov, a rada mu s tým aj pomôže. Na opačnej strane je neľútostný deduško, ktorý tomu celému nemôže prísť na koreň, hoci je obávaným kráľom podsvetia aj šerifov. Toľko teaser a kto to nevzdá, uvidí aj celkom efektné a dobre zvládnuté retro prostredie mesta so všetkými možnými detailami a do toho zasadené násilie a prestrelky akoby vystrihnuté zo starého filmu, ale s lepším obrazom aj zvukom. Celkový dojem rozpačitý. ()

J-o-k-e-r

Podle místních komentářů jsem byl k Lovcům docela skeptický. Asi zbytečně. Nepřišlo mi to zas tak špatné. Dobře, Neúplatní to nejsou, ale stejně, já se bavil královsky. Slušná gangsterka - plno stříleček, parádní hudba a do toho všeho hvězdná sestava v hlavních rolích v čele s J. Brolinem, R. Goslingem a S. Pennem (navíc E. Stone :-). ()

Joe123

Mám rád mafiánske filmy tak toto ma bavilo. Prestrelky boli vynikajúce a tie spomalené akčné scény som si vychutnal. 85% ()

šerminator

Kdyz pominu to, ze to vyrazne pripomina Nedotknutelne mixnute lehce Boardwalk Empire, tak to byla vcelku dobra gangstreka. Film mel spad, dej dost odsypal, nebyly tam temer zadne hluche mista, kdy bych se nudil. V cem film ztraci dejove, to dohani vizualni strankou filmu. Herci to taky dobre utahli, ale nevynasel bych Seana Penna do nebes. Zaverecna bitka byla trocha klise, ale co uz. ()

Dreadd

Nevím, zda si pan režisér chvílemi nepletl natáčení Gangster Squad s dotáčkami Zombielandu, neboť tento projekt měl podle mých informací seriózním krimi thrillerem, ale některé scény byly pojaty doslova tarantinovsky a naprosto odstranily veškerou vážnost. Možná byla chyba čekat něco alespoň trochu ve stylu L. A. Confidential nebo Chinatown, neboť časy kdy kriminálky měly duši byly zasypány popcornem. Ona plytkost se ukazuje ve většině scén kde se nestřílí neb takové působí jako pouhé spojky k dalším přestřelkám. A v přestřelkách se zase střílí a střílí a nikdo se netrefí (a následuje udivený pohled gangstera na prázdný zásobník poté, co ho vystřílí do sloupu). Velmi mne překvapilo, že předlohou byla kniha. ()

drackula

Neviem si pomôcť, ale napriek nedostatkom, ktoré sú tomuto filmu pravdepodobne právom vyčítané, som maximálne spokojný. Jednoduchá, možno tuctová zápletka ma bavila. Herecké obsadenie na ktorého čele bol úlisný Sean Penn a nekompromisný Josh Brolin bolo skvelé. Zo začiatku to malo vtip a nadhľad, časom to dostalo tie správne akčné grády. Gangsterky vcelku môžem, a táto viac ako potešila ! 90% ()

Kosmik 1

Pro tyhle filmy mám prostě slabost. Podobnost s Neúplatnými vítám. Akorát opět mnou neoblíbený Gosling pochopitelně zklamal, tenhle člověk by měl vážně přestat hrát. No jinak na scénu, kdy to tam mafiánec kropí dvěma tomíkama najednou, asi jen tak nezapomenu. Pecka. 80% ()

Mr.KarlAdler

Tupý a plochý, ale na cestu autobusem ideální. Šest statečných (šestej se "drsně" přidá až potom, co mu zastřelej malýho kámoše, pouličního leštiče bot) v souboji proti hnusně namaskovanýmu Pennovi vraždí a krade pro krásu L.A. Je dost škoda, že o všech povahovejch rysech a motivacích postav se převážně jen mluví, jenže na obrazovce moc vidět nejsou. Co naopak chybět nesmí, jsou detailně zpomalený záběry na letící kulky, tříštící se sklo nebo odpadávající patrony. Jako kdyby si snad dneska všichni dokazovali, že jim technika dovolí to tak pěkně natočit, ale jestli je to u filmu z poválečný doby nutný, si teda nejsem jistej. Brolin byl fajn, Gosling mluví jako holka. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka