Ďábel v těle

• USA The Devil Inside (více)

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

helraiser

Tak tohle se teda moc nepovedlo, většina filmu se bohužel jen kecá a kecá a to prakticky o ničem. Pravda, když posedlí lidi začnou řádit tak se na to dá koukat, má to i docela slušnou atmosféru, ale to se děje opravdu jen chvilkama a celej film to prostě nezachrání.Pro mě rozhodně zklamání, čekal jsem mnohem víc. ()

stratocasta odpad!

*mnoucí si oči* Neuvěřitelný úkaz, jež seslalo samo peklo, a který ze mě nevymítí/nevyměte/nevymátá ani ten nejlepší vatikánský otec, jejiž školení Papa volně zpřístupňuje. Zatímco u Recu jsem se smál a u Paranormalu spal, u Ďábla jsem zvracel jako v originálu z '73. "Hele, vole, máš ještě doma tu kameru a trial Pinaclu? Včera jsem totiž viděl Vymítače ďábla, Záhadu Blair Witch a dostal jsem super nápad." ()

Zombiepod

Ďalší zbytočný pseudo dokument, ktorý akoby Paranormal Activity z oka vypadol, lenže pozor, tentokrát tu máme exorcizmus. Nehnevajte sa na mňa, ale za celý čas sa vo filme neudeje nič podstatné, chýba tomu akákoľvek atmosféra (ktorá sa dá vystihnúť aj vo filmoch tohto druhu), a keď sa v záverečnej päťminútovke udejú všetky haluze a klišovité psycho scény, nabehnú titulky. Hlúposť na všetky mocniny, ktorá vytŕča jedine vďaka sympatickej hlavnej predstaviteľke. Vďaka bohu, že to nebolo dlhšie, asi by ma pri tom už porazilo a v momente by som strelil odpad. Týmto chcem vyvarovať všetkých ľudí, ktorí sa na to ešte len chystajú do kina - nevyhadzujte za to peniaze, bude vám ich ľúto. ()

Zagreus

Docela blbost. Ne moc profesionální pseudodokument, který, jak se asi dalo čekat, nemá co nabídnout. Schválně si zkuste představit, že máte tento námět a s partou kámošů chcete dělat film. To raději natočte vodní hladinu. ()

Megynka

Zrovna jsem se vrátila z kina, jsem v UK, takže jsem film viděla v originále no a co říct? Pfff ... No, popravdě moc mě to nezaujalo, až na pár scén byl film dost nudný a tak nějak ... nereálný. Dost věcí bylo podle mě postaveno na hlavu. A ten konec? No škoda slov ... Nejsem fanoušek filmů natáčených kamerou, protože to věčné hýbání a skákání mi leze na nervy ... což tomu dooost ubralo!!! Film mi přijde spíš jako dokument a tak je chvílemi dost nudný. Zvládnout se dá, ale znovu už ho vidět nepotřebuji. ()

Shredder odpad!

Myslel som si, ze horsi horor o exorcizme ako bol The Last Exorcism sa natocit neda, no Bell lame rekordy. Ani jedna jedina napinava ci strasidelna sekunda pocas celeho filmu. Zopar nevyraznych postav, dej ktoremu chyba poriadny zaciatok a koniec a ma nekonzistetny a nezmyselny dej. Polka filmu je len o tom ako knazi nariekaju, ze ich exkomunikuju z cirkvi, dalsiu cast zaplna fnukanie kameramana a hlavnej hrdinky a ked uz konecne dojde aj na niake to vymietanie demonov, je to hrozive asi ako Scooby-Doo. Navyse vsetky scenky su pozliepane z typickych found footage klise, proste sracka ako vysita. ()

TommyDiamond odpad!

Neuvěřitelná hovadina. Já se divím, že s tím ty lidi ztrácejí čas a točí takové blafy. Vymítání ďábla s těla oběti. Prostě nevěřím na takové věci a přijde mi to hodně směšné. Když se to tělo oběti ve filmu láme, kroutí a má ten démonický hrubý hlas. Tohle mě má vyděsit? Zdravý racionálně uvažující člověk musí tento trik filmařů prokouknout. Celkově 5% ()

beso74

Počas tohto filmu som si na nete prečítal jeden článok o exorcizme a diablovi, nahnal mi viac strachu a navodil skľúčenejší pocit ako toto tu veľdielo stávajúce celú logiku na hlavu. 1. Cirkev povolí vymetanie diabla len vtedy, ak dokázateľné ide o posadnutie. 2. Dokázať sa to dá ale až pri samotnom vymetaní. 3. Z toho vyplýva že žiadne vymetanie nie je oficiálne povolené a podporené. 4. Kňazi porušujúci tento zákaz úplne popierajú základnú premisu. Každý ich prípad je hneď jasné 1000% posadnutie. 5. Teoretický by teda nemal byť žiaden zákaz.... Cele to znie ako tvrdenie, že Microsoft neodporúča používať operačný systém Windows a dokonca, kto ho použije, budú voči nemu podniknuté právne kroky. (Nemyslím tým nelegálne kópie). ()

acn

Začínám si myslet že exorcismus rovná se debilismus. Pořád to samé dokola, hodinu mluvíme, pět minut překvapivě solidního vymítání, pak zase mluvíme aby jsme udělali ten nejrafinovanější twist v historii lidstva. V jednoduchosti je síla, dejte mi chvilku keců a pak hodinový adrenalin plný vymítání, diabolicusu hnusu a hutnění atmosféry. Doku styl to nezachární. ()

Martin1979

Chování postav bylo prostě normální, nikoliv stupidní, jak tady spousta odborníků píše....... a to že to nemělo konec? ale mělo to konec...... a rozhodně lepší než standardní konce bývají....... za mě dobrý ()

chlebo

Po nedávnej hroznej skúsenosti s The Bitch , ktorá ma na chvíľu od filmov celkovo odradila, som sa nejakou náhodou dostal k DebilInsajd. A musím povedať, že prelietavý Devil, ktorý vnikol insajd snáď každému, kto sa na obrazovke čo len na chvíľku objavil, bol ďaleko viacej sympatický a ďaleko menej artový než nejaký ten kozelpičus vo vyššie spomínanom filme a nenútil diváka ísť hlboko do svojho podvedomia a pýtať sa samého seba, prečo sa takto dobrovoľne trýzni a tým pádom aj omnoho zábavnejší a pomerne dobre stráviteľný. Vôbec ma preto neprekvapil odmietavý postoj miestnej Hororovej rady starších a nízke hodnotenie a ani argument, že takéto zametanie už niekde všetci videli... na nech, mne to ten nudný upršaný večer celkom spestrilo. ()

Homerking

Příběh začíná nočním telefonátem na tísňovou linku, Maria Rossiová se v něm přiznává že zavraždila tři lidi. O několik let později se její dcera Isabella vydává do Itálského ústavu pro kriminální šílence kde je její matka uvězněna aby zjistila pravdu o tom, co se té strašlivé noci stalo. /// Lehce nadprůměrný vymítačský FF horor natočený dokumentární formou, zápletka byla snadno předvídatelná a chvilkama jsem se trochu nudil ale určitě pochválím děsivou atmosféru, Suzan Crowley v roli šílené mámy a několik neotřelých scén. (obzvláště křtiny). ()

princesofpersia

No jak jsem se mohla nechat ukecat a jít na tohle do kina fakt nechápu, naprosto vyhozený peníze. Vůbec mě to nebavilo, akdyž už se to začalo rozjíždět tak najednou titulky. ()

KucC

Nemastné, neslané a hlavně už docela ohraná nuda. Navíc vzhledem k celkové délce snímku je nedotažený i scénář, slabší polovinu filmu čekáte, čekáte na něco, co příjde v posledních možná pěti minutách a navíc v né moc dobré formě. ()

concoxtion

Ach jo, a to jsem se těšil na nový "vymítací horor". Dostal jsem ovšem další horor ala dokument. Kamera fakt hrozná. Podobně zkažený zážitek jsem měl u The Last Exorcism asi před rokem :/ ()

vieriX

Filmu o exorcismu jsou spousty samozřejmě na klasiku v svém žánru a to Vymítače ďábla nemá ani jeden. Tady ten to zkouší formou dokumentu a na amatérskou kameru a musím říct, že na mě to celkem funguje. Není to bůhví co, ale bál jsem se chvílemi a o to šlo. ()