Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Cretinho

Nebylo to tu už? No originalitou to zrovna nepřekypuje a zajímavost to nechalo někde v půlce prvního dílu...při sledování tohoto filmu se střídají pasáže: aha, zajímavé, nuda, nuda, blbost, aha, nuda, blbost,blbost,... - sotva 30% ()

CrashHP

Druhý diel pridal oproti prvému na intenzite, príbeh sa pomaly kryštalizoval do takej podoby, akú čitatelia tejto knihy očakávali od začiatku. Prinajmenšom sa vyrovnáva prvému dielu, ba mám pocit, že je v istých úsekoch aj o krok vpred. ()

metla

Moje očekávání se naplnily. Prostě druhý díl se více zaměřil na hrdiny, popis situace a tedy směřuje ke grandióznímu finále v podání dvou filmů - což je pro mě docela škoda, to rozkouskování, ale děje se tam toho tak hodně, že to asi bude vhodné. Jsem rád, že ty holčičí problémy a uvažování nejsou ve filmu tak moc vidět, přece jen ho přepsali chlapi a soustředí se na jiné momenty a ne na ten její vnitřní boj. ()

Jerkie

Oproti prvnímu dílu určitě pokrok. Efekty stále naprosto úžasné, skvěle propracované + děj už nebyl tak jednotvárný a úzkoprsý. Napínavé, bavila jsem se a donutilo mě se podívat na další díl a očekávat i poslední. Skvělý to počin. ()

tompolicky

Určitě lepší než první, zdlouhavý a místy nudný díl. Konečně to má i děj a zápletku, ovšem je tu zase málo akce, opět jen posledních několik desítek minut. Diváka čeká konec podobný Matrixu 2, hodně otevřený, to mám rád. Určitě se podívám i na další pokračování, je to film z kategorie "na skouknutí dobrý". ()

VenomSK

Mnoho som o tejto sérii počul a väčšinou samé chvály ale musím opäť povedať, že taktiež nie moja šálka kávy...takmer tri štvrte filmu tam drístajú o nejakých hrách a keď na tú "slávnu" udalosť dôjde, je po nej skôr než začala...takže viac menej sklamanie, čakal som omnoho viacej. ()

DavidAAAA

Jeden z mála případů, kdy kvalita dvojky rapidně převyšuje první díl. Skvělá vizuální a zvuková stránka, slušné vykreslení postav. Jsem spokojen, jen ten konec byl takovej divnej. Nějak moc jsem ho nepochopil, ale o to asi je, odkaz na další díl. 90% ()

darius1706

U něčeho, co trvá dvě a půl hodiny bych čekal, že se tam stane alespoň něco nebo to o něčem bude. Nestalo se vůbec nic a nebylo to o ničem. Vyjma pěkného efektu z města, za který dávám tu jednu hvězdu, je tento film naprosto zbytečný. ()

Kosir

Protože jsem jedničce udělil hvězdu, ač si to nezasloužila, tak dvojce taky, aby se to vyrovnalo, ač byla o něco lepší. Pořád mně ale vrtá hlavou kdo od koho opisuje, protože King napsal Dlouhý pochod v roce 1979, takže on byl dřív, jenže nevím od koho nápad ukradl on, pokud vůbec. ()

Socirel

Žádný kvalitativní skok oproti jedničce se nekoná, schéma je zase podobné. 1/2 nějaké kecy a ukázky toho jakže se to mají všichni v krajích blbě, a druhá polovina nějaký jakože „boj o přežití“ v aréně. Hlavní hrdinka opět není tak otravná jak by se mohlo zdát. ()

Dody345

No, bylo to lepší než jednička, protože i ostatní postavy měli více prostoru a nebylo to celé jen o Katniss, jako v jedničce ve které jsem se u dívání filmu rozhodoval jestli už by nebylo lepší jít radši spát. Tento film by byl mnohem lepší kdyby mnohem více prostoru dostal Peeta. U některých scén, kdy tam byla Katniss jsem si už přál, aby už byl konec, ale za prostor navíc pro ostatní jsem dal o hvězdičku více než jedničce. ()

Pollini

Tenhle dil je lepší, ale ten románek mě opravdu nebavil a to jsem šťastně zamilovaná. Opět, hrdinka je chvíli hysterická, chvíli strašně chytrá nebo šéfová. Nemá osobnost. Ostatní ale byli skvělí. ()

Maric

Dle mého názoru se druhý díl povedl ještě více, než jak tomu bylo u dílu prvního. Větší seznámení s Panemem, jeho fungováním atd. přineslo další zábavu a napětí. Charismatický prezident Snow, úžasný Caesar Flickerman a grandiózní přehlídka splátců/výherců jsou sice detaily, ale pro film významnými, a zároveň se staly mými oblíbenými scénami. Film jako celek pak překonal očekávání, návazal perfektně na první díl, a v podstatě mě ani na chvíli nenudil. Série Hunger Games tedy pokračuje správným směrem a přináší od každého trochu, což znamená, že si každý může najít to svoje, co má rád, a věřím, že nikdo nebude zklamán. Panem today, Panem tomorrow, Panem forever!!! ()

CZechi

Inu jednička s napič kamerou a střihem vydělala, tak je tu velkolepější podívaná, u které konečně při akčních scénách nedostává každej tiky a epileptickej záchvat. Další pokračování kulervoucího antiutopického díla, na který se rozhodně stojí zato podívat. ()

kratajirka

Katniss Everdeenová jede stále ve velké rychlosti a možná k tomu používá i NITRO. Film má grády, film má všechno. Hodnotím znovu celkový herecký dojem, protože je opravdu Týmovka. :) Vyzdvihnu znovu hudbu a nápaditost. Nechť tato série neskončí. ()

foxing

Dal bych 4 hvězdy hned, jen kdybych to nečetl. Bohužel jsem zastánce toho, že i velmi povedený film se musí držet předlohy alespoň v hlavních bodech. :-( ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky