poster

Hunger Games: Vražedná pomsta

 • USA

  The Hunger Games: Catching Fire

 • Slovensko

  Hry o život: Skúška ohňom

 • Velká Británie

  The Hunger Games: Catching Fire

 • Kanada

  The Hunger Games: Catching Fire

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 146 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  ***

  KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Akce 7/10/// PLUS: Jennifer Lawrence je opravdu herecký talent, navíc jí to sluší, obsazení celkově potěší, herci hrají výborně, jakmile se dostaneme k akci, tak je na co koukat, film doprovází pěkné plakáty MÍNUS: délka filmu, na to že se jedná o prostřední část je děj hodně rozvleklý a zdlouhavý, než se dostane na pořádnou akci uběhne dobrá hodina, navíc výborně zpracovanou akční stránku opět kazí kamera, která snad kvůli přístupnosti kouká jinam než by měla, jatka se tedy moc nekonají, děj v nejlepším končí a jestli mi minimum hudebního obsahu minule přišlo jako vhodné, tentokrát mi už její absence skoro v každé scéně vadila, chování mužských postav, hlavně Liama Hemeswortha mi přišlo poněkud zvláštní a nelogické./// Shrnutí: Tak jsem této sérii v kině dal šanci i podruhé. Nalákali mě hlavně pěkné trailery, silná hrdinka a zvědavost kam se příběh posune dál. Je tu dost zajímavých pasáží aby vám to stálo za zhlédnutí, hlavně ty emočně dramatické. Nicméně něčeho je tu až příliš (zoufalství a deprese) a něčeho pro změnu málo (krve, pořádné hudební kulisy), takže pocity mám spíš smíšené. Myslím si že poslední díl bude stát za to, bojím se však že se opět bude přešlapovat na místě a skončí to cliffhangerem k závěrečné části./// Celkem 62%///(4.5.2014)

 • Ainy
  ***

  Tak nějak jsem si myslela, že jednou stačilo a již nikdy víc. Nicméně se ve mně probudila zvědavost a ta občas zahlodala, až jsem se teda na tu dvojku mrkla. Z odpadové jedničky se ejhle vyklubala pěkná troječka. Z masakrování dětí se pokročilo k masakrování důchodců! Musím uznat, že se na to tentokrát dívat dalo. Nejde jen o to, kdo koho tentokrát zapichoval, ale tak nějak celkově. Každopádně když si to tak v hlavě přebírám, říkám si, že je to sice natočeno dobře, ale ničím zvlášť mě to nezaujalo. Je to taková akční červená knihovna. Jako by Suzannu někdo pořádně naštval a ta si pak dala před každým psaním dva, tři panáky a jala se ve svých příbězích pomstít jak dětem, tak manželovi a v druhé části hlavně své tchýni.(28.6.2017)

 • Indiana
  ****

  Lepší než jednička, ale opět to probíhalo tak, že první zhruba hodinu jsem se nudil, pak dostali víc prostoru skvělí herci ve vedlejších rolích (Harrelson, Banks, Tucci, Kravitz) a pak je vypustili do divočiny, na což jsem se těšil. Rozhodně to už nepůsobilo tak nějak rodinně sterilně jako v prvnim dílu, ale furt mě to nepoložilo na prdel. Nicméně na trojku se celkem těšim a Jennifer Lawrence, jak se mi moc nelíbí, tak tady jí to slušelo. 70%(11.2.2014)

 • juta
  *****

  Dlooouho jsem váhal nad hodnocením, kolik hvězdiček udělit. Není to stoprocentní a zase dát jen čtyři hvězdičky za slušnej biják by byl hřích. Z HGčka se stává opravdu dobrá série, která toho má tolik co nabídnout. Byl jsem zvědav, jaké bude pokračování, no a když bylo to "výročí", tak bylo jasné, že se do arény navrátí ti nejlepší. Bylo to už jasné, když si člověk přečte zdejší obsah, ten by chtěl poněkud zaspoilerovat. :-)(12.4.2014)

 • hellstruck
  ****

  Nejzvláštnější na tomto dílu je to, že druhý knižní díl byl pravděpodobně nejslabší - filmový je (zatím) lepší než první. Linie v aréně mě v knize nudila k uzoufání, tady mi připadala nejnapínavější a nejdramatičtější. Změna v režii Hunger Games tedy opravdu prospěla. Herci jsou charismatičtí, jen představitelé Galea a Peety jsou mi stále trochu trnem v oku, jsou to bohužel jen kluci, co jsou maximálně na ozdobu, hereckého umu příliš nepobrali. Ale i tohle bych dokázala odpustit, protože ve druhém díle se divák jen tak nenudí jako u prvního, vizuálně je to nádhera, jenže.. nedokážu pochopit proč, ale celý příběh v knihách vyzněl úplně jinak - silněji, hlouběji, skoro jste dokázali cítit ten strach, film oproti tomu působí plytce především ve scénách, kdy se tam pitvoří maškarády ala Effie nebo Katniss líbá jednou toho a za chvíli zase tamtoho. Netuším, proč tomu tak je, ale občas mi za představitele bylo trapně. Film má prostě stále to "pubertální" vyznění, které jsem u knih nenašla. Není to ale tak úplně důvod, proč nedám pět hvězdiček, jako jedna z mála vím, že film nemůže být kopií knihy :))) Bavila jsem se, ale vyloženě mě to nenadchlo až tak, abych to brzy chtěla vidět znovu.(23.1.2014)

 • - V první scéně, kdy spolu mluví Katniss (Jennifer Lawrence) a Gale (Liam Hemsworth), je vidět, jak Katniss vydechuje páru. Gale však ne, přitom stojí vedle sebe. (Dalfor)

 • - Kandidáti do jedné z hlavních mužských byli Armie Hammer, Taylor Kitsch a Garrett Hedlund. (R´Hell)

 • - Natáčení probíhalo v Severní Karolíně a na Havaji, konkrétně na havajském ostrově Kauai, kde se filmovaly scény z arény. Některé scény Capitolu byly natočeny v hotelu Atlanta Marriott Marquis, kde se každoročně odehrává Dragon*con. (Dooky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace