Hunger Games: Vražedná pomsta

Hry o život: Skúška ohňom

The Hunger Games: Catching Fire

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 146 min

Možná nejde o excelentní film, excelentně debilní však vskutku je. Zábavný je zejména kontrast scén, v nichž vystupuje Donald Sutherland a scén arénových, jimž vévodí skupina manekýnů s nezničitelnými účesy - zatímco prvně jmenované přináší přesvědčivý chlad a lidskosti zbavenou logiku režimní supersvině, která je opatřená dobře napsaným dialogem a charismatem svého představitele, to druhé je tupé i pro prvotní fanoušky víly Zuběnky. Postavy jsou opět hnány nejasnými a zveličenými motivacemi a vztahy, z čehož mi vyplývá, že buď někdo zprznil obsah knihy, nebo je kniha jen podělaná futuristická telenovela. Tři hvězdy patří atraktivnímu ztvárnění (s opět delikátními variacemi na TV show budoucnosti) a výbornému obsazení, jelikož sestava Harrelson-Hoffman-Sutherland-Kravitz ve vedlejších rolích je dostatečně výživná i pro případ, že by zbytek filmu byl jen záznam fronty před Kauflandem. P.S. Peeta získává nominaci pro nejotravnější filmovou postavu všech dob.(29.9.2014)

Po všech stránkách lepší než předchůdce. Namísto pozitivního šoku z něčeho nevídaného/nového je tu jen a pouze ryzí kvalita, podpořená šťavnatým rozpočtem, tedy výbornými triky, dobrou dramatickou linkou příbehu a fantastickými hereckými výkony, především ten Jennifer Lawrence. Sice je to jen spojovací můstek k dalšímu dílu, ale pokud kvalita půjde tímto tempem nahoru, není se čeho bát. Vyjmečně hutný a originální zážitek.(23.11.2013)

Mňa tie ženské autorky nejak neberú. Recenzie mal tento film ešte lepšie ako ten prvý, no mne sa práve že ten prvý páčil o trochu viac. Tu sa len polku filmu kecalo o tom čo bude a čo bolo. V tej druhej už prišla na rad akcia, ktorá je prekvapivo nevýrazná. Francis Lawrence je dobrý režisér, no mám pocit akoby mu štúdio pricviklo gule. Rovnako nevýrazne a nezáživné je aj herecké obsadenie a príbeh. Herci vyzerajú ako keby ani nevedeli čo hrať a každý ma tak dva tri vyrazy, aby sa nepovedalo, že jeden je málo. A čo sa týka príbehu a jeho záveru, tak je snáď ešte nevhodnejšie strihnuté ako druhý Hobit. Najväčšie plus je teda hudba James Newtona Howarda, ktorý bol tuším tiež zmätený a sám nevedel čo k tomuto bordelu zložiť. Nakoniec zložil prekvapivo dobrý soundtrack a zaradil sa medzi to najlepšie v tomto filme. Oblúbené soundtracky: I Had To Do That, The Tour, Arena Crumbles. 60% - 3*(14.4.2014)

Francis Lawrence se s tím nepáře a nechává vyznít všechny motivy, předkreslené v jedničce. Díky tomu funguje nepříjemná, konspiračně - revolucionářská atmosféra, díky tomu fungují vztahy postav. Šlape to jako hodinky.(14.4.2014)

Tak jsou z toho další útrapy tvajlajtovité pubiny, která neví, jakého sokolíka si má vlastně pustit přes pysky, co? No, alespoň nevypadá jako Stewartová, tedy jako špatně zmuchlaná prdel. Děj se nám stále halí do jakéhos-takéhos skajfaj hávu, sice jednoduchého, přesto však přivožralému Kuldíkovi docela postačujícího. Malinko to dospělo, stále v tom je Vůdy a Jenny bych zatahal za cůpek, takže pokračujme ve hvězdném triplení.(25.3.2014)

• - V prvním díle měla Katniss (Jennifer Lawrence) vlasy hnědé. Ve druhém bez jakéhokoliv vysvětlení má vlasy černé. (Studioworks)

• - Kocour, který patří Prim (Willow Shields), byl v prvním díle tmavý. V tomto pokračování byl použit kocour, který více odpovídá předloze. (Ewe561)

• - V první scéně, kdy spolu mluví Katniss (Jennifer Lawrence) a Gale (Liam Hemsworth), je vidět, jak Katniss vydechuje páru. Gale však ne, přitom stojí vedle sebe. (Dalfor)