poster

Hunger Games: Vražedná pomsta

 • USA

  The Hunger Games: Catching Fire

 • Slovensko

  Hry o život: Skúška ohňom

 • Velká Británie

  The Hunger Games: Catching Fire

 • Kanada

  The Hunger Games: Catching Fire

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 146 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Po všech stránkách lepší než předchůdce. Namísto pozitivního šoku z něčeho nevídaného/nového je tu jen a pouze ryzí kvalita, podpořená šťavnatým rozpočtem, tedy výbornými triky, dobrou dramatickou linkou příbehu a fantastickými hereckými výkony, především ten Jennifer Lawrence. Sice je to jen spojovací můstek k dalšímu dílu, ale pokud kvalita půjde tímto tempem nahoru, není se čeho bát. Vyjmečně hutný a originální zážitek.(23.11.2013)

 • Psema
  *****

  Fantasticky zrežírovaná a HLAVNĚ napsaná sci-fi, které škodí jedině pár scén romantického tokání. Jakmile ale Lawrence (Jennifer i Francis) přepnou do režimu sociálního útlaku, vzpoury a sebeobětování, člověku se několikrát rozproudí krev v žilách a sem tam zarosí nejedna řasa. Lawrence diriguje o minimálně dvě úrovně výš než Ross a i vedlejším postavám, které jsou odkázané ke smrti, dokáže vnuknout smysl a vydolovat z nich emocionální dopad pro ústřední duo i pro diváka. Pokud samotná revoluce bude podobně tematicky hutná jako její zajiskření, tak se v tom kině asi na místě poseru blahem! P.S.: 50 minut v aréně, která je konstantně v IMAXovém poměru stran (Lawrence kombinoval točení na IMAX kamery a pětatřicítku, která se pak roztáhla ve střižně) je navíc ve své katergorii podobnou revolucí jako když si s IMAX technikou hraje Nolan.(21.11.2013)

 • M.a.t.t.
  *****

  "Remember who the real enemy is!" Drsnejší, epickejší a celkovo atmosferickejší návrat do Panemu, ktorý za to stojí aj pre diváka nepoznačeného knihami. Po prvom dieli som sa stal ich fanúšikom, druhý diel som si už užíval z tohoto pohľadu. A nakoľko je všetko na svojom mieste, nemám dôvod na nespokojnosť. Partia okolo dvojky Lawrence/Lawrence to zvládla bezchybne.(27.11.2013)

 • Shakers
  ***

  Mňa tie ženské autorky nejak neberú. Recenzie mal tento film ešte lepšie ako ten prvý, no mne sa práve že ten prvý páčil o trochu viac. Tu sa len polku filmu kecalo o tom čo bude a čo bolo. V tej druhej už prišla na rad akcia, ktorá je prekvapivo nevýrazná. Francis Lawrence je dobrý režisér, no mám pocit akoby mu štúdio pricviklo gule. Rovnako nevýrazne a nezáživné je aj herecké obsadenie a príbeh. Herci vyzerajú ako keby ani nevedeli čo hrať a každý ma tak dva tri vyrazy, aby sa nepovedalo, že jeden je málo. A čo sa týka príbehu a jeho záveru, tak je snáď ešte nevhodnejšie strihnuté ako druhý Hobit. Najväčšie plus je teda hudba James Newtona Howarda, ktorý bol tuším tiež zmätený a sám nevedel čo k tomuto bordelu zložiť. Nakoniec zložil prekvapivo dobrý soundtrack a zaradil sa medzi to najlepšie v tomto filme. Oblúbené soundtracky: I Had To Do That, The Tour, Arena Crumbles. 60% - 3*(14.4.2014)

 • H34D
  ****

  Nový tým režiséra a scénáristů a máme tady na stejné téma výrazně lepší film! Druhé Hladové hry nesrovnatelně lépe vykreslují fikční svět, pravidla jeho fungování a úzkost a neštěstí plynoucí z jeho prožívání. Sice to není druhý Matrix, ale už se v tom lépe rýsuje parodie na reality show, absurdnost statutu celebrit a také nošení dvojí tváře na veřejnosti. Film má podstatně temnější vyznění, člověk se lépe ponoří do atmosféry, což oceníme zejména v aréně. Jakmile dojde na 75. Hladovou hru, vyprávění se lépe soustředí na boj o přežití, tak nějak všem dojde, že oproti jedničce shit just got real. Režisér velmi dobře udržuje sepjetí mezi divákem a postavami, takže zákonitosti fascinující arény objevujeme se zatajeným dechem přímo jejich očima. Osobně mě podráždil jen vyloženě seriálově useknutý konec. 7/10(11.12.2013)

 • - Pro soundtrack k filmu nazpívala novozélandská zpěvačka Lorde cover verzi skladby "Everybody Wants To Rule The World", jejíž originál nazpívali Tears for Fears. Skladba byla později použita také v traileru ke hře "Assassin's Creed Unity". (Kacko15)

 • - V prvním díle měla Katniss (Jennifer Lawrence) vlasy hnědé. Ve druhém bez jakéhokoliv vysvětlení má vlasy černé. (Studioworks)

 • - Natáčení tohoto pokračování bylo avizováno ještě před uvedením předchozího dílu v kinech. (kklepkaa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace