Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

mpet

Líbila se mi už jednička a dvojka také není špatná. Je lépe zpracovaná, propracovanější a zajímavější.Herecké výkony se také dost zlepšili a i jednotlivé kostýmy působí lépe. Jediné co sráží tento film z mého pohledu je osekanost děje. Pro ty co četli knihu je to do očí bijící. Ty co knihu nečetli, ale asi zklamaní nebudou cítit, neboť se je opravdu na co dívat a to i přes to, že délka filmu je více než dvou hodinová. ()

Narissa

Diametrálně odlišné od prvního dílu, který byl vysloveně nepovedený. Tady jsou celkem pěkné efekty a hudba, která neuvízne, ale ani neruší. Film je téměř přesnou kopií knihy, takže tu máme pomalý rozjezd, než se dostaneme do arény, která končí snad až moc rychle. Ale přesně tak je to i v knize. Možná bych jen vytkla nepřesvědčivé herectví v některých scénách - což je ale možná způsobeno tím, že jsem si to celé představovala dynamičtější. Nutné je ale vyzdvihnout skvělé ztvárnění Johanny Mason v podobě Jeny Malone, a pak přidané scény mezi Snowem a Plutarchem, které v knize nejsou a pro všechny, kdo znají předlohu a vědí na jaké straně Plutarch ve skutečnosti je, znamenají zajímavou utajenou hru. Jediné, čeho se děsím je fakt, že chtějí třetí díl rozdělit na dva filmy - jednička měla potenciál na celovečerní film - moc se jim ho nepodařilo naplnit, dvojka měla co dělat, aby film uživila, ale trojka an to prostě nemá a rozdělení na dvě části bude cesta do pekel. ()

ladymarmelad

Je to prostě dokonalost =) úžasnej film mohla bych na to koukat furt dokola a stejně bych furt koukala jak je to dokonale udělaný.....nevim co k tomu říct všem doporučuju a doufám že se brzo dočkáme pokračování jelikož ten konec mě pěkně naštval =D tak že už se těším na třetí díl a doufám že to bude opět úžasná podívaná =) ()

swater137 odpad!

Tak koukám na dvojku Hladovek a měřim čas. Koukám na verzi z kina a lidi tam kašlou, smějou se ve vypjatých situacích a odcházejí)). Nyní jsou na ostrově a silně to připomíná soutěž Jak má asi amík přežít nedostupnou luxusní destinaci. V tomto díle nejsou černoši chytřejší, jsou z nich rovnou vědci. To že vysoko vyskočej a běhaj nejrychlejš, ale u knížky je nechytneš na tomhle světě nikdo nebere v potaz. Bílí muži neumějí skákat to byl film )). Je to s.ač.a, ztráta času,odpad,škoda peněz. Možná jsem na tu pozitivní diskriminaci naštvanej protože Nelsona Mandelu označili za Otce demokracie. Moment na konci filmu ti co zůstali tleskaj a zazní tam OU MAJ GOT. Díky tomuto filmu budou naše děti možna jen USA děti připraveni bojovat v příští válce. Dlouho mě takhle něco nevytočilo. Všichni to musíte vidět. Je to strašný. ()

snyder89

Knihu som doslova zhltol a s filmom to bolo podobné. Aj keď sa sem tam našiel moment kedy ma to nudilo ale v porovnaní s predchádzajúcim dielom to bolo na inej úrovni. Zdá sa mi to nefér ale 3* ()

L.u.x

Tempo jednotky vyznelo skôr ako zahlienený pľuvanec tečúci po mierne naklonenej rovine, narozdiel od dvojky, ktorá sa zas zdala nahustená a na môj vkus príliš uponáhľaná, ale z vizuálu nebola taká plastová ako prvá časť. Obrazovo aj dejovo zaujímavejšia a dospelejšia, jediné čo ma iritovalo bolo to ustavičné hlásenie sa a ako zvyčajne Katnissina sestra, zato Finnick Odér a ostatní účastníci zájazdu nevadili. Trocha sa obávam tretej časti, keďže z trilógie, bola posledná kniha najslabšia. Uvidíme. ()

golf78

Chtěl jsem jít do kina, hodnocení 82% mě přesvědčilo, šel jsem tedy. To, že existuje HUNGER GAMES 1 jsem zjistil až v kině. Nicméně jsem si dokázal trochu odvodit o čem to asi bylo. Popravdě řečeno mě to moc nenadchlo. Toto téma už bylo zpracováno v roce 1987 ve filmu RUNNING MAN a troufám si tvrdit, že RUNNING MAN je řádově lepší, a to i teď. Takže celý film na mě působil dost rozpačitě. Přišlo mi to jako splácanina XENA BOJOVNICE, RUNNING MAN, GLADIÁTOR, STAR WARS. Kapitol nebylo nic jiného než splácanina architektury TŘETÍ ŘÍŠE, ŘÍMA apod. Asi už jsem na ty teenegerovské filmy moc starej, nebo tento žánr vůbec nechápu. Nicméně nemilé překvapení mě čekalo na konci. Tím nemilým překvapením bylo, že tam žádný konec nebyl. Jak jsem ke své hrůze zjistil, tak bude minimálně 3. pokračování. Je spousta filmů na pokračování, kdy nelze vše nacpat do jednoho dílu, viz PÁN PRSTENU. Nicméně i Pán prstenu měl nějakou dějovou linku, která v daném díle začala i skončila. Takže každý jednotlivý díl se dá shlédnout samostatně. To se ale tedy rozhodně neplatí o HLADOVÝCH HRÁCH... ()

+sfinx+ odpad!

Zvláštní styl hodnocení se tu ujal. Tak se přizpůsobím a půjdu také do extrémů.. proto ten odpad. Nesympatická a poměrně tupá hrdinka mi moc možností k jinému hodnocení nedává. Má potíže pochopit jednoduché a následně mudruje nad smyslem života a chce plánovat světový převrat (nebo žít tak jak jí radí, aby nikoho neohrozila? nebo utéct se svým přítelem? .. ono je to vlastně jedno). A protože děcka se chtějí chovat dospěle, tak k ní přidáme manželský trojúhelník a máme o největší dilema postaráno. Někteří tvrdí, že je to výrazně lepší než jednička. Vzhledem k tomu, že prvních 50 minut jsou jen přetvořené vzpomínky na minulý díl a poté začíná opět první díl, tak bych nic podobného netvrdil. Tolik zbytečných minut se opravdu nevidí. Téměř celá první hodina by se dala shrnout do dvou vět a potom? Naše bojovnice je opět zvolena, náš hrdina je opět zvolen, opět odjíždějí s Lady Gaga do Kapitolu, kde se opět chvíli předvádějí a pak opět zápasí, utíkají a hlavně křičí - při každé příležitosti - ale nejsou tak roztomilí jako Jirka Luňák ani tak drsní jako Mel Gibson, spíš směšní - jako náctiletí drsňáci ve filmu. Předtím ještě zařadíme dojemné scény z chudinských čtvrtí, trochu toho řezání do davu, zkrátka to, co už tu jednou bylo, včetně tříprstého hajlování a máme tu "další" díl. ()

r140xx

Z dvojky jsem odcházel trochu v rozpacích z konce., ten mě opravdu naštval :-). Takhle to useknout se prostě divákovi nedělá. Nicméně se mi to rozleželo a zpětně hodnotím druhý díl, jako ještě lepší než jednička. Lepší děj, lepší herecké výkony, více psychologie postav... jsem nadšený! ()

Meteora17

Musím uznat, že druhý díl je lepší, než první. První to byl spíše vstup, ale druhý měl něco navíc. Ale nemůžu dát plných 5 hvězdiček, i když mě děj zaujal na začátku, hned, jak se ocitly v aréně, přestávalo mě to bavit. Ale ke konci, to zase vyzdvihli, takže se nemůžu dočkat, jak bude vypadat další díl. ()

KarelSobotka

Lepší než první díl, dobrá kamera a příběh, ale byl bych radši kdyby tam bylo více záběrů z arény. Napínavý konec už se těším na další díl. ()

JerryPilsen

Oproti jedničce žádný kvalitativní krok kupředu.Vše směřuje k jednomu-k epickému zakončení.To způsobuje,že se ani na chvíli nelze vcítit do postav.Do půlky ohromná nuda,dialogy pro dorostence.Celková myšlenka je dobrá,ale takhle to natahovat?To měli radši natočit seriál. ()

skrdla

Tak kde začnu.Asi od prvního dílu.První díl byl na mě tak trochu nudný.. Proto tři hvězdičky u jedničky ... Na dvojku sem šel jen s kámošem aby tam nešel sám....A abych řekl pravdu, byla to bomba.....Od A do Z sice pár míst,kde sem se trošku nudil ....Ale zbytek vážně pecka....Proto bych tomuhle dílu dal 4 a půl hvězdičky....Jsem ale taky vášnivej matematik tak to zaokrouhlím na horu :) Takže za mě čistá 5 ()

makulka22

Tento snímek překonává předchozí díl nejméně dvojnásobně. V podstatě by se dalo říci, že tvůrci zlepšili vše, co se zlepšit dalo. Herecké výkony jak hlavních, tak vedlejších představitelů jsou uvěřitelnější, akční scény jsou přehlednější, ale i brutálnější, je zde lépe vidět kontrast mezi Kapitolem a ostatními Kraji. Celkově pochmurnou atmosféru ještě dokresluje burácející hudba. Jediné, co se dá snímku vytknout, jsou některé vynechané knižní scény. Je jasné, že do dvou hodin se nevejde vše, ale některé scény klidně mohly být vypuštěny, zatímco jiné mohly být přidány. To je ale jediný detail, který by pro některé, kdo knihu nečetli, neměl být problém. ()

Kykyryda

Byla bych všemi deseti pro utnutí příběhu po první třetině, kterou bych naopak natáhla. Aréna už je po jedničce ohraná, zatímco téma politiky a sociálních nepokojů mi přijde zajímavější a nosnější. A vážně doufám, že do dalšího dílu Katniss dospěje, zmatená iracionální puberťačka mě opravdu nebaví. ()

studentice

Hunger Games: Vražedná pomsta bylo pro mě příjemný překvapením. I přes dlouhou stopáž jsem se u filmu ani na vteřinu nenudila. Jako vždy je pro porozumění filmu lepší znát jeho knižní předlohu. V tomto případě má všk pocit, že film je srozumitelný i bez znalosti knih. ()

Mr.Hahaha

U tohoto filmu jsem velmi ovlivněn knihou, která je psaná spíše pro jemnější pohlaví. Tomu se film dost úspěšně vyhýbá, a proto ho mám tak rád. Chybí tam spousta detailů, které by se asi hodili do dalších dílů, ale... Co se samotného filmu týče, splnil přesně moje očekávání. ()

Zemřel Donald Sutherland

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)