Da Vinciho démoni (TV seriál)

Da Vinci's Demons

Da Vinciho démoni

Dobrodružný / Drama

USA, 2013–2015, 25 h 49 min (Minutáž: 49–59 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Bear McCreary

Tom Riley, Elliot Cowan, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin, Blake Ritson, Lara Pulver, Rosemary Rance, Rowena Diamond, Julian Seager, Allan Corduner, Nick Dunning, Alexander Siddig, James Faulkner, Nicholas Rowe, Shaun Parkes, Michael Culkin, Michael Elwyn, Hera Hilmar, Patrick Godfrey, Elliot Levey, David Schofield, John Weldon, Philip Arditti, Lydia Leonard, Paul Rhys, Vincent Riotta, Raoul Max Trujillo, Lee Boardman, Matthew Marsh, Ray Fearon, Dilan Gwyn, Richard Sammel, Ben Loyd-Holmes, Nicholas Asbury, Joe Coen, Celyn Jones, Nicholas McGaughey, John Cording, Kieran Bew, Velibor Topic, Sabrina Bartlett, Carolina Guerra, Raymond Coulthard, Rhys Horler, Erik Madsen, Sharon Morgan, Isabella Blake-Thomas, Tom Bateman, Eleanor Matsuura, Peter Guinness, Scott Arthur, Simon Armstrong, Jem Wall, Grahame Fox, Joe Claflin, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Ted Allpress, David Sturzaker, Fiona Dolman, Ken Bones, Jack Farthing, Jack Parry-Jones, Akin Gazi, Hywel Morgan, Hugh Bonneville, John Hollingworth, Jason May, James Ashton, Jeany Spark, Ned Dennehy, Kai Owen, Andy Lucas, Simone Lahbib, Paul Freeman, Jude Wright, Jon Foster, Matthew Tennyson, Huw Higginson, Simon Gregor, Tom Wu, Geoffrey Newland, Ruby Stokes, Tony Miller, David Sterne, Ian Pirie, Estella Daniels, Andrew Brooke, Jenny Rainsford, Jack Baggs, Sam O'Mahony

Je mnoho úhlů pohledu, ze kterých se dá na tuto sérii nahlížet. Nejsem až tak omezená, abych neviděla, co všechno by se dalo zkritizovat, ale přesto jsem si vybrala pohled, který nám zde zobrazuje Leonarda jako člověka s myslí tak otevřenou, jak to jen bylo možné. Který nic nepovažoval za nemožné, a jehož představivost byla tak velká, že ji musel otupovat opiem, aby se nezbláznil. Máte-li rádi exkurz do historie a nebudete řešit malichernosti, jako jsou různé zbraně na tu dobu neviděné, nevadí-li vám brutalita doby (mocenský boj Medicejských a Pazziů) a hlavně, odpustíte-li hlavnímu hrdinovi ten jeho neuvěřitelný rozcuch, směle do toho! Jediný díl, který mě malinko rozladil, bylo číslo 6, kdy Leonardo s přáteli cestuje za svým posláním za samotným Draculou, ale krom této (nevím jak to nazvat- poplatné) odchylky celý příběh graduje, až.. vygraduje fantastickou velikonoční mší.. Obsazení je více než skvostné, v roli Lorenza Medicejského zazářil Elliot Cowan, jeho ženou mu byla "The Woman Irene Adler" Lara Pulver a milenkou (ta tam nesmí chybět přece) Laura Haddock. Skvěle zahraným padouchem pak byl Blake Ritson jako prodloužená ruka papeže Sixta Girolamo Riario, a na koho jsme ještě.. no jo, Leonardo... Toma Rileyho znám z několika Christiovek, a chlapec nám vyrostl, a musím přiznat, že se mu to podařilo, jeho Da Vinci je přesně takový, jako jsem si ho představovala, možná jeho průlomová role zatím, krom divadla. I kdybych za šestý díl hvězdičku objektivně srazila, tak ji zase získá bezchybný soundtrack, prostě pojďme do plných, nebojme se toho ;-) Uzavřela bych to dialogem mezi mistrem Verrochiem a Leonardem: Každá otázka, kterou zodpovíš, vede jenom k další otázce. A takové výpravy pak vedou jen k utrpení. Leonardo odvětí- Pravým utrpením je chvíle, kdy jsou všechny otázky zodpovězené, protože ti nezůstane nic, na co by ses mohl ptát.(13.10.2013)

Vždycky hodnotím seriály až po shlednutí všech dostupných epizod... Viděl jsem první sérii a hned si musím Da Vinciho přidat do oblíbených ( sbohem Big Train :( ) a ohodnotit. Co říci závěrem...např. opravdu povedené dobrodružství... EDIT: druhá sérka je ještě lepší. Proč tam sakra nemohli šoupnout Ezia... :D(2.6.2014)

Renesanční Ferda Mekgajvr nosí nálepku mojí modly a je to boj, který v tomhle případě nezvládám a dávám si opětovné ultimátum, že "když příště nezačne malovat, tak končím!". A jak myslíte, že je to dál? Ne, nechci už trnout, že v dalším díle se Leonardo potká s Járou Cimrmanem a půjdou spolu patentovat hodinky s vodotryskem. Dobojováno někde uprostřed 2. série.(20.7.2014)

Priznám sa, od tejto akejsi podivnej fantasy s reálne vystupujúcimi historickými postavami som nečakal veľa, najviac ak tak akýsi guláš zložený z výmyslov a poloprávd, z ktorého sa mi zatočí hlava, no som milo prekvapený. Uznávam, seriál sa mi dokázal dostať pod kožu, minimálne do takej miery, že ho nepovažujem za premárnený čas. Veľkým plusom bolo, že som si na hlavné postavy dokázal veľmi rýchlo zvyknúť, pričom ústrednej trojici som celý čas držal palce o stošesť. Bolo zábavné sledovať akú šikovnú fiktívnu konštrukciu vložili autori do mnohých reálnych postáv a udalostí s nimi spojených, že som sa nestačil čudovať. Ale bol to zaujímavý dej, plný akcie, napätia, romantiky a dobrodružstva. Žiadna nuda, na nadpriemerné hodnotenie to bohato stačí. 75/100(21.8.2018)

Zasloužené silné čtyři hvězdy za historický, mírně mysteriozní počin ze života génia Leonarda da Vinci, se kterým se setkáváme v pohnuté době silné vlády Medicejských ve Florencii, jež je trnem v oku církvi a snaží se její moc zlomit, což vrcholí vraždou Mediceje, bratra vládnoucího Lorenza v chrámu o Velikonocích. Potud historická fakta. Celý Leonardův život byl protkán záhadami, střeženým tajemstvím a ve výsledku přinesl snad nejgeniálnější díla ve všech možných oborech. A tak se dívejte, nebudete zklamáni.Svět je jedno velké tajemství, včetně odkazů Nefilim, na něž ani dnes není lidstvo připraveno.Tak, a po odmlce načínám druhou sérii.....vypadá to zase dobře:-) druhá řada nabrala neuvěřitelný obrat, zvedám na plný počet hvězd, spokojenost:-)(31.10.2013)

• - V 8. díl má Riario (Blake Ritson) jizvu o něco výš, než kam byl v předchozím díle říznut. (Geriel)

• - Každá epizoda seriálu je pojmenována po jedné tarotové kartě. (SFalconJ)

• - V seriálu je postava Niccola Machiavelliho teenager. Ve bylo skutečnosti v době, kdy se odehrávali události vyobrazené v seriálu, Machiavellimu pouze 9 let. (SFalconJ)