Da Vinciho démoni (TV seriál)

Da Vinci's Demons

Da Vinciho démoni

Dobrodružný / Drama

USA, 2013–2015, 25 h 49 min (Minutáž: 49–59 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Bear McCreary

Tom Riley, Elliot Cowan, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin, Blake Ritson, Lara Pulver, Rosemary Rance, Rowena Diamond, Julian Seager, Allan Corduner, Nick Dunning, Alexander Siddig, James Faulkner, Nicholas Rowe, Shaun Parkes, Michael Culkin, Michael Elwyn, Hera Hilmar, Patrick Godfrey, Elliot Levey, David Schofield, John Weldon, Philip Arditti, Lydia Leonard, Paul Rhys, Vincent Riotta, Raoul Max Trujillo, Lee Boardman, Matthew Marsh, Ray Fearon, Dilan Gwyn, Richard Sammel, Ben Loyd-Holmes, Nicholas Asbury, Joe Coen, Celyn Jones, Nicholas McGaughey, John Cording, Kieran Bew, Velibor Topic, Sabrina Bartlett, Carolina Guerra, Raymond Coulthard, Rhys Horler, Erik Madsen, Sharon Morgan, Isabella Blake-Thomas, Tom Bateman, Eleanor Matsuura, Peter Guinness, Scott Arthur, Simon Armstrong, Jem Wall, Grahame Fox, Joe Claflin, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Ted Allpress, David Sturzaker, Fiona Dolman, Ken Bones, Jack Farthing, Jack Parry-Jones, Akin Gazi, Hywel Morgan, Hugh Bonneville, John Hollingworth, Jason May, James Ashton, Jeany Spark, Ned Dennehy, Kai Owen, Andy Lucas, Simone Lahbib, Paul Freeman, Jude Wright, Jon Foster, Matthew Tennyson, Huw Higginson, Simon Gregor, Tom Wu, Geoffrey Newland, Ruby Stokes, Tony Miller, David Sterne, Ian Pirie, Estella Daniels, Andrew Brooke, Jenny Rainsford, Jack Baggs, Sam O'Mahony

.....................1 - VISELEC - CITÁT - Čeho ses nejvíc bál? Trochu mi vadí, jak je znát to uměle vytvořené prostředí. Chápu,. je to teprve začátek a seriál si na sebe musí vydělat, aby se někam posunul, ale je to rušivé. Záběry na Florencii jsou prostě moc dokreslované a hluché. .......................2 - HLAD - CITÁT - Hleď do nekonečna a pak budeš Bůh............. Pitva byla hnusná a celkově je druhý díl lehce brutální. ....................3 - VĚZEŇ - CITÁT - Jeptišky jsou posedlé Ďáblem........... Da Vinci je celkem nervák, neustále se rozčiluje a často řve, ale i tak genialitu mu divák nemůže nevěřit. ....................4 - MÁG - CITÁT - Malování je víc než jen tahy štětcem............ ...................5 - VĚŽ - CITÁT - Jsi dočista pomatený............ Nějak jsem od toho očekával víc, teď to nějak moc stagnuje. Plně hluchých míst a nějak moc politiky. ........................6 - ĎÁBEL - CITÁT - Copak jsem zešílel? Jak je to možné!............... Tohle je hodně zmatený díl. POZOR SPOILER - Drakula, Valašsko, Habeshan, KONEC SPOILERU. Kam se to Da Vinci dostal? CITÁT - Viděla jste, co se stane, když zpochybníte plány Vatikánu?............ .....................7 - VELEKNĚZ - CITÁT - Došlo vám, že nemožné mě nutí dělat ještě víc?............ ....................8 - MILENCI - CITÁT - Volba a důsledky jsou na tobě................... Netušil jsem, že Leo měl tak krušný život. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.(20.4.2015)

Americká kabelová televize STARZ se po veleúspěšné originální sérii o Spartakovi pokouší navázat na Spartakův úspěch dalším původním seriálem, který je podobně laděn. S historií moc podobnosti nečekejte, místo stárnoucího fousatého Da Vinciho čekejte moderního mladého nagelovaného "týpka", kterému nechybí jak úžasné vize a originální nápady ani přítomnost krásných žen. Seriál opět staví na intrikách mezi mocnými italskými rody a církví, které bojují o moc. Ne tak kvalitní jako Řím nebo The Borgias ale přesto koukatelné. Jistě si své publikum najde. Po první sérii Verdikt: 3* a 70 %. Řekl bych, že druhá série je snad lepší míněno napínavější a možná propracovanější než první série. Hlavně intriky jsou tu jakoby lepší. Je tu více poodhaleno, první série byla pouhým rozjezdem a uvedením postav. Těším se na třetí sérii. Byl jsem spokojen.(14.9.2013)

• Morzael

Tak tedy pilot mě rozhodně nepřesvědčil. Ať už je to ubohé zpracování, herec, který mi do hlavní role vůbec nesedí, nebo kýčovití záporáci, tento seriál si dle mého názoru mezi dnešními kvalitními kousky své místo nezaslouží, a hodnocení, co tu má, opravdu nepochopím. Především samotná postava Leonarda mi lezla krkem. Přišla mi jen jako laciná kopie Downeyho Tonyho Starka (dokonce i účesem, o to víc je to smutné), nic víc. Je opravdu k smíchu (či pláči?), jestli si takhle Leonarda někdo přestavoval.(2.4.2014)

Zasloužené silné čtyři hvězdy za historický, mírně mysteriozní počin ze života génia Leonarda da Vinci, se kterým se setkáváme v pohnuté době silné vlády Medicejských ve Florencii, jež je trnem v oku církvi a snaží se její moc zlomit, což vrcholí vraždou Mediceje, bratra vládnoucího Lorenza v chrámu o Velikonocích. Potud historická fakta. Celý Leonardův život byl protkán záhadami, střeženým tajemstvím a ve výsledku přinesl snad nejgeniálnější díla ve všech možných oborech. A tak se dívejte, nebudete zklamáni.Svět je jedno velké tajemství, včetně odkazů Nefilim, na něž ani dnes není lidstvo připraveno.Tak, a po odmlce načínám druhou sérii.....vypadá to zase dobře:-) druhá řada nabrala neuvěřitelný obrat, zvedám na plný počet hvězd, spokojenost:-)(31.10.2013)

Renesanční Ferda Mekgajvr nosí nálepku mojí modly a je to boj, který v tomhle případě nezvládám a dávám si opětovné ultimátum, že "když příště nezačne malovat, tak končím!". A jak myslíte, že je to dál? Ne, nechci už trnout, že v dalším díle se Leonardo potká s Járou Cimrmanem a půjdou spolu patentovat hodinky s vodotryskem. Dobojováno někde uprostřed 2. série.(20.7.2014)

• - V 8. díle Svatý udělá několika vysoce postaveným Medicejům a Pazziům na čela křížky. Poté, co vyjdou ze svatyně, ale mají křížky jiný tvar. (Geriel)

• - Každá epizoda seriálu je pojmenována po jedné tarotové kartě. (SFalconJ)

• - Výkonný producent David S. Goyer si přál, aby úvodní sekvence byla dlouhá 30 vteřin. Skladatel Bear McCreary podle toho pro sekvenci vytvořil znělku. Když však Goyer slyšel hudbu, poprosil McCrearyho, aby celou znělku prodloužil. Producenti se následně rozhodli tuto delší verzi do seriálu použít a prodloužili i celou sekvenci, aby se do ní delší znělka vešla. Dokonce se k tomu re-editovaly některé již dokončené epizody, aby se vešly do časového rámce. (SFalconJ)