Od dob založení Spojené Federace Planet byla základní směrnice zcela jasná - žádná expedice hvězdné flotily se nesmí vměšovat do přirozeného vývoje jiných civilizací, dokud nebudou připraveny na první kontakt - čili dokud neobjeví technologii hypermotoru. Nyní ale Picard dostává rozkazy, které jsou v přímém rozporu s tímto pravidlem. Pokud uposlechne nadřízené, 600 mírumilovných obyvatel planety Ba´ku bude násilně vysídleno ze svých domovů pro údajné dobro miliónů ostatních lidí, kteří pak budou moci využívat účinku Pramene mládí planety Ba´ku. Pokud neuposlechne, riskuje svou loď, svou kariéru i svůj život. Pro Picarda je však volba jasná, postavit se proti celé hvězdné flotile... a vést vzpouru za záchranu Ráje. (oficiální text distributora)

willis

Kdyby byl tenhle příběh součástí tv série, bylo by to v pořádku. Od ST filmu ale očekávám něco šmrnocvnějšího. (4.11.2004) ()

Movie Gourmet

Tenhle film má oproti posledním novým nejnižší hodnocení, nutno však říct, že tak špatný není. Děj se odehrává z velké části na planetě, kdy Enterprise klasicky pomáhá řešit problémy jiných. Digitální efekty jsou dobré a herecké výkony standardní. Verdikt: 3* a těch 70-75 % si zaslouží. ()

Mikino00

Velmi zajímavá originální zápletka s lehce mimo hvězdným prostředím postavena na Pikardovi. Přece jen jsem čekal více akce, ale v tomto příběhu pro ni nebyl prostor. Ovšem inteligentní zápletka vše vynahrazuje, dějové zvraty jsou překvapivé a posádka Enterprise vše svým hrdinstvím zachrání. ()

rsimonyi

Trochu slabší než předchozí filmy, ale stále je to výborná zábava s napětím, skvělou hudbou a slušnými triky. Asi nejslabší z Picardovské série Star treků. ()

JK-Stinger

Frakes podruhé na režisérském křesle a opět skóruje. Mě osobně se na první podívání víc než First Contact líbil právě Insurrection. Konečně tu alespoň nikdo neomílá cestování časem, celá zápletka je dobře vymyšlená i podaná a humoru je přítomno taky celkem dost. Goldsmith už naštěstí zůstal u hudebního kormidla, takže klasický nadstandard a Picard je prostě sympaťák. ()

Lilloos

Už konečně vím, proč mě Star Trek zrovna dvakrát nebere. Schází mi tu vývoj - a teď nemyslím dějový ani technický, ale vývoj Star Treku jakožto celku. Tenhle díl je už relativně nový, dokonce i mladší než jsem já, a přesto se od dob toho prvního nic nezměnilo. No ráda bych ve čtyřiceti vypadala na dvacet, pokud však platí pravidla ST, bude tomu nejspíš naopak. A sakra... ()

sirien

Jako... dobrý... ale znovu bych to asi nekoukal. Tak nějak z toho mám dojem, jakoby tomu mnohem víc slušela podoba tří dílů seriálu. Ostatně mám podezření... ten děj by se dal docela rozčlenit na tři různé pasáže, dát na konec každé z nich trochu razantnější závěr a cliffhanger, tak by to vlastně tři díly i byly... (na druhou stranu mít Star trek seriál standardně tuhle kvalitu, tak bych si ho asi i stáhnul jako celek) ()

strikeman

Udivuje a zároveň mrzí mne zdejší poněkud nižší hodnocení "devítky". Myslím, že Frakes coby režisér nezůstal své reputaci nabyté Prvním kontaktem nic dlužen a jestli je tento snímek o ždibec horší, než ten předchozí, tak opravdu maximálně o jeden nebo dva cípy na hvězdičce. Je pravda, že Borgové v "osmičce" byli asi divácky o něco atraktivnější soupeř:-) Poté, co jsem obsáhl (resp. většinou znova zhlédl) poslední ze startrekovských "kinosnímků" (včetně toho z roku 2009), dovolím si bilancovat --- Filmy s Kirkem: 1.Cesta domů 2.Film 3.Khanův hněv 4.Nejzazší hranice 5.Generace 6.Pátrání po Spockovi 7.Neobjevená země --- Filmy s Pickardem: 1.První kontakt 2.Vzpoura 3.Nemesis 4.Generace --- Star Trek 2009 záměrně nezařazuji, protože bych musel hodnotit pod vlivem velmi silných čerstvých dojmů a mé rozhodnutí by tak nebylo logické:-) Každopádně má jednu velkou výhodu, a to nejnovější triky, což je u sci-fi žánru silná deviza... ()

Ydrosten

Devátý díl dobrodružné vesmírné filmové série. Oproti předchozímu „Prvnímu kontaktu“ je méně akční. Nedočkáme se žádných megalomanských vesmírných bitev či velkého množství přestřelek z phazerů. Režisér Jonathan Frakes alias kpt. William T. Riker posunul dějovou rovinu do oblasti více dramatické a dokonce romantické ( kpt. Picard se nám zamiluje ). Působil na mě jako prodloužený celovečerní díl z televizního seriálu. Každopádně je tu opět jedno z klasických povedených pokračování. ()

panvasik

Sorry, ale Vzpoura je nedoceněný skromnější snímek série. Záchrana planety Ba'ku započala a kapitán Pickard se se svou posádkou odhodlali zachránit 600 nevinných obyvatel planety. Příjemná podívaná, která neurazí, ale zase s ničím moc nenadchne, ale mohu říct, že lidi u tohoto snímku, jsou až moc kritičtí. Jasně akce ubylo a dalo by se říct, že po Prvním kontaktu, jde o zpátečku, ale pro mě neznalého člověka Star Treku to bylo fajn... 7/10 ()

Dimo

Pravda, tak trochu televiznější film, tahleta Vzpura, ale jako fanda Star Treku trošku přidám. Nenudilo, ale dalo by se stlačit do dvou dílů seriálu. Příběh má ale dobrý potenciál, Pickard charizma, Dat opět je opět vtipným, i když o něco méně, tvrďák Worf je v pubertě a i o akci není nouze. Zkrátka slušný díl. 70%. ()

Porp

Pre mňa rozhodne najslabšie, čo som zo série Star Trek videl. Celé to pôsobí iba ako epizóda zo seriálu a pri tom by vôbec nemuselo. Film síce netrpí nedostatkami seriálového spracovania, ako napr.: nakrúcanie v štúdiu a absencia masových scén, ale i tak má slabiny, ktoré ho robia televíznym. Nachádzajú sa tu aj exteriéry, aj masové scény, ale herci sú bez masiek a je iba na divákoch, aby uverili komparzu, že sa jedná o cudziu rasu zo vzdialenej galaxie. Ďalším problémom, tentoraz už typicky star-trekovým je, že zápletka v rámci jednej dediny reprezentuje problém celej planéty. Nie som za to, aby sa nasledujúce diely robili atraktívnejšie pridaním zbytočnej akcie, ale mohli by sa aspoň pokúsiť o iný dôležitý prvok celovečerného filmu, ktorému sa hovorí veľkolepá výprava. ()

arnecht

mě to přišlo moc seriálový, ale vzhledem k tomu, že se ze mě pomalu stává fanda ST, tak si nemám nač stěžovat :) ()

Rikky007

Pro mě osobně jsou dva Star Trek filmy z režie Frakese nejpovedenější ze všech. Co Vzpouře trochu chybí je konzistence. Některé scény jsou taky hůře zvládnuté po technické stránce do té míry, že si toho divák hned napoprvé všimne. Jinak příjemný film s příjemnou atmosférou. Scéna s honičkou dvou raketoplánů je naprosto super... ()

Kingjiri

Jonathan Frakes je určitě dobrej režisér, ale myslim, že za těch téměř 60 mega se dal výrazně eliminovat televizní look snímku, zřejmej zejména při scénách s vizuálníma efektama / exteriérama. Ale možná by to byla zbytečná práce, protože příběh mě nijak nezaujal a už pár dní po projekci musim intenzivně vzpomínat, o čem vlastně tenhle Star Trek byl. Tak nějak se opět nemůžu zbavit dojmu, že takovejhle námět by byl vhodnější spíš na jeden díl (dvojdíl) než na celovečerák. Jen lehce průměrnej Star Trek, kterej si znova nejspíš nepustim, tři slabší hvězdy. ()

tranquill

"Všechno, co jsme viděli, byla iluze!" A moje iluze byla, že jsem si myslel, že nějaký novější startrekový film bude zajímavější... ()