Bouřlivé víno (TV seriál)

Búrlivé víno

Drama / Rodinný

Slovensko, 2012, 109x50 min

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný, Veronika Strapková, Marek Majeský, Táňa Radeva, Ivan Letko, Barbora Švidraňová, Martin Mňahončák, Alena Ďuránová, Henrieta Mičkovicová, Milan Bahúl, Ján Jackuliak, Ivan Béla Vojtek, Jakub Lorencovič, Vlado Černý, Jan Révai, Róbert Halák, Ľudmila Swanová, Anton Vaculík, Vít Bednárik, Igor Šimeg, Karin Haydu, Ľubo Roman, Mara Lukama, Filip Tůma, Alfréd Swan, Karol Čálik, Eva Pavlíková, Vladimír Kittler, Ivana Kubáčková, Juraj Ďurdiak, Eva Večerová, Michal Jánoš, Branislav Deák, Pavel Bruchala, Stano Král, Kristína Mečko, Ivan Palúch, Kristína Turjanová, Dagmar Sanitrová, Milo Kráľ, Viera Pavlíková, Laura Hritzová, Ján Gallovič, Ingrid Ištóková, Zoro Laurinc st., Richard Klvač, Peter Trník, Vladimír Oktávec, Ivan Romančík st., Richard Labuda, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Edita Borsová, Marta Kurčík-Potančoková, Peter Nádasdi, Eva Matejková, Katarína Kolajová, Roman Martinský, Štefan Kožka, Dušan Kaprálik, Marcel Ochránek, Marián Mitaš, Attila Mokos, Zuzana Skopálová, Zdena Studenková, Oľga Belešová, Kamil Kollárik, Vladimír Kobielský, Dušan Szabó, Gabriela Dolná, Ľubomír Bukový, Lukáš Dóza, Alžbeta Bartošová, Marek Fašiang, David Selecký, Ivana Kuxová, Michal Soltész, Barbora Žilecká, Ivan Šándor, František Výrostko, Igor Krempaský, Emma Tarageľová, Erika Havasiová, Juraj Predmerský, Anton Šulík ml., Přemysl Boublík, Oľga Solárová, Karin Olasová, Branislav Bajus, Branislav Matuščin, Roman Poláčik, Rebeka Poláková, Marta Maťová, Marek Kramár, Michal Ďuriš st., Ján Topľanský, Jakub Abrahám, Barbara Kelišková, Ondrej Gubač, Pavol Karell, Andrej Anderko, Peter Mattes, Ivo Heller, Michal Domonkoš, Katarína Jančula, Ján Greššo, Anna Nováková, Oľga Šalagová, Noël Czuczor, Petr Vágner, Dominika Žiaranová, Viliam Hriadel, Jarmila Hittnerová, Filip Kreutz, Tomáš Maštalír, Ivan Nagy, Peter Dobrík, Renáta Rundová, Jozef Domonkoš, Viktor Vincze, Roman Luknár, Petra Vajdová, Daniela Šencová, Natália Puklušová, Juraj Bača, Jakub Kuka, Ľuboš Radošovský, Oliver Oswald, Miriam Merklová, Broňa Kováčiková, Martina Majerníková Koval, Marta Sládečková, Zuzana Porubjaková, Ondřej Daniš, Zuzana Norisová, Viktória Valúchová
  • honajz

Párkrát jsem na to omylem přepnul večer TV - a dodnes jsem si myslel, že jde o španělskou telenovelu! Všechny ty interiéry - velké místnosti s krby, těžký španělský nábytek, moderní prostorné kuchyně... A jako kde je to víno, co je v názvu? Že by tam bylo něco o vinicích, to ne, ale řeší se opět milostné vztahy, pracovní vztahy... Jen jsem rád, že po delší době můžu vidět hrát Emila Horvátha ml.(8.1.2013)

• morena.jea

My slováci nenatočíme ani jeden jediný poriadny film za desaťročie, ale stupídne seriály sa množia ako rómska menšina na Luníku. Pričom zmienení spoluobčania by určite podali lepšie výkony než naša nová generácia hercov, ktorí to dotiahnu maximálne do Smotánky k Judínyovej kde sa budú tľapkať po pleciach aký sú oni umelci.(13.8.2013)

Doktoři a jejich pitomé příhody už netáhnou, takže bylo zapotřebí vymyslet něco z jiného soudku. Jak to ale udělat, aby to sice zase bylo o vztazích (protože to diváky přece baví), ale aby to lidi chytlo. Takže vezmeme něco z německých romantických seriálů (nuž, obsadíme mladé líbivé ksichtíky vedle bardů tv tvorby), pak si něco půjčíme z argentinských telenovel (třeba nablýskané interiéry) a taky přidáme trošku Rosamulde Pilcher (prosluněné vinice, rozmáchlé záběry podbarvené hudbou) a nakonec to všechno okořeníme starou křivdou, která bude tak trochu souviset s komunisty, protože to vždycky zabere. Hlavně tam musí být hodně lásky, nejlíp té zakázané...a doktor. Asi tak nějak se v Bratislavě zamysleli, napsali scénář, obvolali herce a začalo se točit. A výše uvedený recept funguje - líbivé slunné záběry vinic, přepychové vily vinařů, upravení herci a líbivá ústřední dvojice - na denní seriál k žehlení celkem slušné. Scénář je odpovídající žánru, herecké výkony taktéž, kamera standard, střihač místy chybuje a občas se stane, že mu scény na sebe nenavazují, jinak je to v rámci novodobé slovenské seriálové tvorby to lepší, co lze v televizi vidět.(16.2.2013)

• peter12

Hneď na začiatok, videl som dosť dielov aby som to mohol komentovať. Videl som viacero podobných seriálov ale tento je z nich totálne najhorší. Ten alebo tí scenáristi, čo tvoria tento serial sú vypatlaný kreténi. Ešte začiatok seriálu sa dal, ale potom tam nastali totálne nelogické veci a už to nejde zvrátiť, tak sa seriál potápa viac a viac do svojich sračiek. Hercov nebudem komentovať, lebo kde nieje dobrý scenár tam by si vylámal zuby aj sám Robert De Niro. Vždy pri pozretí niektorých časti, má až nadrapuje nad absurditou niektorých postáv. Tam keď sú aj nejaké problémy, tak len počujem od hercov. To nevyriešiš, to nerieš a tých bezduchých pitomosti je tam oveľa viac. Stále tam niečo riešia aj tak nič z toho. Ivan Dolinský(E.Horvat) aby dal podpisové pravo neznámemu človeku a nie vlastnej rodine, tak to sa nevidí ani v argentínskej telenovele a jeho terajšia žena predáva jeho dom bez dedičského konania a on majetok nadobudol pred týmto sobášom, tak ona nemá nárok, len jej a jeho deti, ale to scenáristi určite ešte vysvetlia, logicky ako inač. Jedine čo ma bavilo v tomto seriáli, tak to boli dve brigádničky, ktoré to tam aspoň na chvíľu rozveselili.A NA SLOVENSKU JE TO TAK- Inde vo svete sa píšu pred hercami producenti resp. réžia, ale tu nie. Asi nie sú hrdí na svoju robotu a ani by nemali byt.(15.11.2013)

• klapqua

Budem vulgárna a použijem obľúbený výraz môjho tatu: ,,Pičovina jak voda v koši!" a sem sa to perfektne hodí. Dala by som rovno odpad, ale že je to po technickej stránke celkom ok, nech mi bok nevyduje, tú jednu star im dám. Trápnosť slovenských seriálov naberá na prudkých obrátkach, roztrhlo sa vrece s bezduchými, nudnými, beznápaditými, strašnými telenovelami. Keď vidím toto, srdce mi plače za tou krásnou slepou, zelenou žubrienkou Esmeraldou, kde aspoň tie herecké výkony a aj samotná zápletka boli neporovnateľne lepšie. Apropo, podľa koho je Nela herečka? Nič proti tejto osobe nemám, ale keď ju vidím tu, čo stvára... to už ozaj môže ísť hrať hocikto...(3.1.2013)

• - Seriál sa odohráva v dedinke Vínne, no takáto obec sa na Slovensku nenachádza. Existuje však obec Vinné, ktorá leží v okrese Michalovce. (tommy187)

• - V 40. epizóde pozerajú deti jednu z predchádzajúcich častí seriálu. (Johnny.ARN)

• - Jana Oľhová, Helena Krajčiová a Ľuboš Kostelný sa spolu stretli už v seriáloch Profesionáli (2008) a Zita na krku (2011). (Johnny.ARN)