Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Lukas222 odpad!

Neskutočne prázdny film, ktorému som neuveril... proste nič. A tak ako v prípade sedmičky, ktorá bola väčšou a megalomanskejšou vykrádačkou štvorky, tu sa vykrádala šestka. Úplne rovnakým princípom - všetko väčšie a megalomanskejšie. Najhoršie na tom celom je, že jednak dej nenaväzuje na predchádzajúci film, ale hlavne tu žiaden dej prakticky NEEXISTUJE. Kostra deja je tak jednoduchá, že by to napísal žiak základnej školy na hodine za 45 minút ako slohovku - pravda, musel by mať bujnú predstavivosť, ale to je vedľajšie. Dialógy sú prevažne tupé a priznám sa, že som veľkú väčšinu z nich preskákal. Prvá hodina filmu zabitá úplne nezmyselnou naháňačkou ala Lovkyňa tajomstiev, Tomb Raider a pod. K tomu všetkému totálne neprehľadné akčné scény a dlhý-predlhý nekonečný ending. Nebyť značky "Star Wars", tak to u miestnych kritikov obíde s odpadom. Ale ja takéto hovadenie kvalitnej značky nestrpím, takže tomu po starostlivom zvážení (kecám, som ešte stále naštvaný) právom udeľujem práve odpad! Ostáva len dúfať, že Disney nebude pokračovať v chrlení ďalších dielov... Aj keď, asi by to bola od nich blbosť, neryžovať ďalej takú dobrú dojnú kravu, až kým z celej slávy značky neostanú iba handry, rovnako ako po zosnulých Jedioch. ()

sad12

Star Wars Vzestup Skywalkera. Dovolím si to nazvat Blbost². Abrams se opravdu předvedl a stvořil rozhodně ten nejhorší film ze světa Star Wars a kdoví, zda se tohle podaří někomu překonat. Pokud si toho někdo nevšiml, tak toto je nejhůře hodnocený Star Wars film vůbec. Což už o něčem vypovídá. Teď ale přímo k filmu. POZOR - SPOILERY! Nečtěte dál, pokud jste film neviděli a nechcete si nechat vykecat momenty z filmu. Takže. Celý film je doslova jako houpačka. Jsou momenty, který vykouzlí úsměv a momenty, kde člověk bouchá hlavou o stůl, těchto momentů je bohužel více. Dokonce snad většina. Přijde mi, že film má nepořádek ve střizích a ani nevíte, že se něco důležitého stalo. Pak jsou zde věci, které naštvou především fanoušky původních hvězdných válek. Například, jak to že Palpatin přežil. A prý že se naklonoval? Jestli si dobře pamatuji, tak když se klonovala klonová armáda, tak od originálu, Jango Fetta získali jen vzhled. Vlastnosti získali vlastní. Tady má pravděpodobně klonovaný Palpatin stejné vlastnosti a vzpomínky. Pravděpodobně proto, že nebylo zmíněno přímo to, jak přežil. Bylo řečeno jenom že možná byl naklonováno. Či poté to, že Rey a Ben Solo (Kylo Ren) zvládnout k sobě teleportovat předměty. A to jenom jen tak. Pak Generál Hux, jeden z nejvěrnějších důstojníku Prvního Řádu, zradí z ničeho nic První Řád jenom proto, aby zničil Kylo Rena. A spousta podobných momentů, kde člověk, který je fanouškem Hvězdných Válek jenom bouchá hlavou do stolu. Na postavách je vidět, že jednají tak, jak řekne scénář a ne tak, jak by jednali dle svých povah. Ano, můžete tvrdit, že to bylo pro Abramse těžké natočit film, který by vyhovoval fanouškům původní trilogie a to ještě po tom, co minulý díl změnil Abramsovi plány, ale chtěl bych všechny upozornit, že ještě před vznikem Epizody 7 nabízel George Lucas, autor původních dvou trilogii, Disney pomoc, jako poradce a dokonce nabízel i scénář o tom, jak by měla nová trilogie vypadat. Disney ho poslalo doslova do pr#ele. A tak nová trilogie dopadla tak jak dopadla, jako jeden velký zmatek. Film nedoporučuji nikomu. A doporučuji se všem spíše kouknout na původní trilogii. Ta je i po několika zhlédnutí lepší než tato nová Disney Trilogie. ()

Doomkraton

Toto pokračování ságy Hvězdných válek bylo navrhnuto na míru pro její fanoušky. Nováček se tudíž v této produkci lehce ztratí. K návratu císaře Palpatine'a (Ian McDiarmid) bych řekl pouze to, že to bylo velmi předvídatelné a od filmu s tak obrovským rozpočtem bych čekal komplexnější zápletku. Bylo také zřejmé, že snímek utrpěl v postprodukci. Hodně scén bylo vystřiženo, aby se snímek zkrátil na stravitelnějších 142 minut. Projevovala se také nekreativita scénáristů a jejich chuť vysát ze značky Star Wars co nejvíce peněz. Naopak se mi velmi líbily filmové efekty a odkazy na původní trilogii. Dle mého názoru pro fanouška akčních filmů tento snímek nebude sklamánim, bohužel ale skalního fanouška může jednoduše uvést do rozpaků. Protože se řadím ke skalním fanouškům za mně průmerné 3 hvězdy. ()

badmad666

Obrovské zklamání!!! 2 hvězdy jsem dal jen proto,že jsem(byl) veliký fanda už první(druhé) trilogie a protože první polovina filmu ještě ušla. Ale co se začalo dít pak,mě málem donutilo odejít z kina. A finále s Palpatinem a rádoby vztah světla a temnoty-no FUJ. Vyůstilo to v strašlivou sračku(s prominutím citlivějším povahám,ale jinak to nelze nazvat) Film nemá logiku,je to slátanina,nejspíš poskládaná z koše Lucase. Takže HURÁ Disney,opět mi posraly něco co jsem míval rád. ()

P3rcy

Na tomto filmu se bohužel hodně podepsalo divácké přijetí minulé epizody, smutná smrt Carrie Fisher a následná panika té krysy od Disneyho. Myslím, že bysme jako fandové měli trochu přimhouřit oči, protože bylo vidět, že Abramsovi někdo fest dýchá na záda a jemu se tento film rozhodně netočil lehce. Jen pro zajímavost vkládám odkaz na scénář, který měl napsaný a naplánovaný Colin Treverrow, který vypadá podstatně lépe než, čeho se nám dostalo (vřele doporučuji si ho přečíst). https://www.edna.cz/star-wars/novinky/kompletni-pribeh-epizody-ix-colina-trevorrowa-o-cem-mel-byt-jeho-soudrznejsi-dil/?fbclid=IwAR1UHAa8NazmgVq9ofWGZqf9bdog_CQAxGbKSYMVKn0gx_c3x0w_n_SGVYQ ()

L.O.T.R

Ultimátny failt. A to som si myslel. že po Last Jedi to bude lepšie. Jedno wtf za druhým, 142 minút utrpenia a klišé. ()

Vestor

Mno ta čtvrtá hvězdička je spíš z úcty k sérii SW. Ale nebylo to zas tak špatné, proběhlo pár zajímavých zvratů, do toho klasicky několik epických vesmírných bitev a šarvátek s jiskřícími lightsabery. Audiovizuál opět povedený, několik pěkných her se světlem a stíny. Bohužel jsou tam i kýble patosu, jak se všichni všech ras, pohlaví a velikostí mají moc rádi. Taková blockbusterová jednorázovka a asi i povinné zakončení série pro fanoušky SW. ()

hmyzovrah

O5 špatné postavy, o5 špatný děj, o5 nulový záporák a tak bych moh pokračovat až do konce Vzestupu Skywalkera. Je tam akoráte pár pěkných akčních scén a vizuálních efektů. Jen tohle drží u mne film na dvou hvězdách a prosím, už žadné Srát Sars netočte. Takhle bych totiž tento film pojmenoval, aby lidé poznali do čeho jdou. ()

Dzunk

Asi se mi bude líbit vždy vše z univerza Star Wars. Na lidi jako já asi JJ sázel. Pokud bych se na to díval kriticky, nevím jestli bych tomu dal víc než dvě hvězdy. ()

eMejla

Tak tohle bylo vážně utrpení dokoukat do konce. Totálně facepalm situace byly náhody, díky kterým se příběh posouvá kupředu. Náhodou se objeví na planetě v době konání jakési pařby, která se opakuje jednou za 40 let, nebo tak nějak a náhodou tam potkají Landa. Náhodou po mnoha kilometrové honičce pouští našim hrdinům zbloudilý létající stormtrooper rozstřelí motorky přesně u kaluže písku, do které když se propadnou, tak náhodou objeví přesně to, co na té planetě hledali. Kylo úplně v pohodě přežije výbuch. Náhodou na další planetě potkají postavu, která má frčky nějakého imperiálního generála, díky kterým můžou přistát na imperiální lodi. Na další planetě náhodou potkají Landovu dceru. No a když vytřeli vrchnímu generálovi zrak a vyjeli do boje na koňomutech, tak jsem šel smíchy do kolen. Postavy tam umírají, oživují, zase umírají. Nejsem nijak hardcore fanoušek původních Star Wars, ale Disney si s touto značkou bezskrupulózně vytřel prdel a nejlepší pro všechny bude, když se k ní v celevečerních filmech už nebudou vracet. ()

lineker

Přestat by se mělo v nejlepším, nikoliv v nejhorším a toto byl bohužel nejhorší kousek ze ságy Star Wars. Ničím neobjevné, pouze triky nadimenzované miliardové dílo, které se až v samotném závěru snaží vyvolat v divákovi nějakou tu emoci. ()

WazzapKal

Ta kritika mě dost odrazovala abych se na to vůbec podíval. První půlka se hrozně táhla, ale konec to zachránil. Z mého pohledu důstojné zakončení ságy. ()

Ferguson

Možná škoda, že první díl "třetí série" zbytečně ztratil hodinu času opakováním "Nové naděje". Kdyby tu hodinu využili k rozjetí mytologie, kterou už nestihli řádně odvyprávět v dalších dvou dílech, mohlo to celé dopadnout o dost lépe. ()

PaTa.Freya

Tak jak už to bývá zvykem u slavných sérií, konce jsou slabší než super začátky. A ano, bohužel se to stalo přesně i zde. Já osobně na SW vyrůstal a k lidem co nikdy neviděli první tři díly (rozuměj IV - VI :)) jsem vždy cítil silnou nevraživost. Ale když potkám někoho kdo neviděl poslední díl (doufejme), asi mu ho ani doporučovat nebudu a nebudu se na něj zlobit že ho ani vidět nechce. Ještě chápu díly I - III které nás hezky uvedou do děje, ale těhle posledních pár dílů bylo dle mě uplně zbytečné dělat. Nic nového se tu neukázalo, žádný zázrak se nekonal, ale pro fanouška smutná povinnost shlédnout. Hvězdné války měli prostě skončit s Vaderem a hotovo... ()

zajpton

Film začne slibně, ihned ale klesne do průměrné road movie se spoustou nejasností a wtf momentů. Podle mého názoru však největším problémem je předchozí díl, který rozehraje hru, aby se následně Abrams na všechno vykašlal a hrál podle svých pravidel. Dovedu si představit, že kdyby osmičku točil taktéž J.J., byl by to úplně jiný zážitek. Bohužel realita je jiná a musíme se spokojit s vcelku dobrým popcornem, ale jakmile přijde na řadu osudovost a snažení se o důstojné zakončení několikadekádového fenoménu, nefunguje to a divák má skoro až chuť několikrát vyprsknout smíchy. Škoda. 3* za Kylo Rena, nejlepší postavu nové trilogie ()

Mazmen

Kdyby to nebyl film ze ságy Star Wars, tak bych tomu dal tak 3* jako průměrné scify, jenže SW mají mnohem větší očekávání a tady to bylo fakt zklamání. Děj stál za prd - ta super tajná Sithská planeta ...to bylo jako co za sračku? Tak jako někdo mohl bydlet? A zničení té Sithské flotily tak to byl nějaký joke ne? ()

Overlord_04

Rozpočet $275 miliónů | Tržby $1 064 597 870 | • Star Wars: Vzestup Skywalkera je film, který si pravděpodobně užijete na první zhlédnutí. To druhé je už horší. S návratem „ SENÁTU” Darth Sidiouse jsem měl prvé rozporuplné pocity. Řekněme to na rovinu, byla to blbost ho tam nacpat. Scénář je rutina ( Mix ep. VIII, VI či prequelů ), hudba J. Williamse je výborná a vizuál je krásný. To, že Rey je Palpatineova vnučka mě roztrhalo na cucky 😠. Film má šílené tempo jako Infinity War, ale tam to fungovalo, tady ne. Je zde strašně moc planet ( Paasana, Exogol, Kijimi .. ).Takhle jsem si finále HVĚZDO VÁLEČNÉ SÁGY nepředstavoval. Nejhorší sequel, za mě rozhodně. A kdo za to může, no ,, Ketlýn Kennedy ,,. Samotný J.J. Abrams za to nemůže, snažil se. Nejhorší na tom filmu je, že narušuje LORE a zase se snaží přiblížit originální trilogii jako The Force Awakens. Příště lépe, prosím. 60% ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy