Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jarous

Slabý čajíček, přeslazený medem. Škoda. Ta třetí hvězda je sakra slaboučká. Divný příběh, takové hop sem hop tam nic pořádně vysvětleno a sorty upírů, hm prazvláštní. ()

eLeR

Od začiatku do konca je tento film vynikajúci, herci odviedli svoju prácu parádne, akčná stránka filmu je na vysokej úrovni, príbeh je zaujímavý, nepredvídateľný, myslím si, že tento film mi zmenil život .. srandujem. Ale Danila mal náhodou fantastické vlasy .. zase srandujem. Bože, toto ale bola kravina nad kraviny. Odpad nedám, lebo Kozlovskij, Byrne a Gayle .. tých mám rada, ale v iných filmoch. ()

hansel97

Snaha vydělat z kombinace Twilight a Harryho Pottera. Bavila mě jen Sarah Hyland, pro kterou mám slabost z Modern Family, ale celkově film působil podivně. Strašně mi tam neseděl ten humor, jde jim o život a Rose tam hází hlášky jak ze sitcomu. To fakt ne... ()

claudel

Pro upíry mám od dětství slabost, takže jsem neváhal a přečetl si první díl úspěšné série. V českých kinech film prosvištěl rychlostí zvuku, takže jsem tohle promeškání dohnal až na služební cestě ve Vídni. V sále sedělo pět diváků, což ve mně vzbudilo neblahé tušení, že se tahle filmová adaptace nesetkala s diváckým úspěchem a může následovat osud např. Zlatého kompasu. Přitom by to byla velká škoda, neboť se domnívám, že se film opravdu povedl, nenudil jsem se. Jestli se budou "chytat" i diváci, kteří knihu nečetli, úplně nedokážu posoudit. Zoey Deutch je pro roli Rose jako stvořená, Francouzi určitě v komentářích použili slůvka "craquante". ()

Jenda

Další výplod vlhkého snu přitroublé středoškolačky? Ještě mnohem trapnější než Twilight a navíc bez postav, které by nebyly protitivné, a herců a hereček jakbysmet. ()

Zoey90

Váhala jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale pak jsem si řekla, že se děj, když už nic jiného, byl rychlý a člověk brzy zdárně dospěl konce. Je to splácání všech klišé, co kde našli, ale pořád si říkám, že hlavní hrdinky tak procítěně netrpí jak v jisté pochybné trilogii Bella. Přiznejme si, že to je natočeno pro specifické pubertální publikum a pořád je výchovnější sledovat, jak se musí učit bojovat, než v současné době velmi oblíbeně vtloukaná myšlenka do hlav všech puberťaček a to, že o každou zamindrákovanou nerozhodnou kysnu budou bojovat úplně všichni sexy týpci v okolí a stačí, když jen se slečna bude kousat do rtu a bude dávat výmluvné tupé pohledy. ()

Kamca_

Řekla bych, že tady se nepovedlo téměř nic. Příběh je hodně plochý a nudný. Hlavní herečky jsou sice sympatický, ale to je asi tak všechno. Filmu by pomohlo, kdyby se trochu zkrátila stopáž. Je to moc dlouhý na to, že se toho tam moc neděje. 25%. ()

JohnCZ

Příjemný překvapení v tom ohledu, že se film nebere vůbec vážně a dělá si srandu prakticky ze všeho, co se teenage upírů týká. Film má tak trochu smůlu, že na jedné straně barikády stojí nadšené fanynky, které budou prskat cosi o zprznění předlohy a na té druhé naopak diváci, které podobné filmy bytostně nesnáší. Zoey Deutch a její hlášky táhnou prakticky celý film a nebýt její postavy, asi bych šel s hodnocením níže. I po příběhové stránce je vcelku o co stát. Sice se nejedná o nic vyloženě intelektuálního, ale děj je propracovaný poměrně hodně a na ploše necelých dvou hodin se toho stihne odehrát dost a nechybí řada vcelku nečekaných zvratů. Ale faktem je, že hrr tempo někdy bylo až na škodu a občas (hlavně ze začátku) jsem se v jednotlivých frakcích ztrácel. Malé mínus uděluji za konec. Otevřené zakončení typu "My name is ... and I'm ..." za doprovodu velkolepé hudby je už opravdu HODNĚ ohrané. ()

Lama.Lama

Tak nakonec to nebyla taková hrůza. Ač se mi knižní předloha zdála temnější a záhadnější, film se s tím vyrovnal poměrně důstojně. Co si ale budeme povídat, žádná sláva to nebyla - chápu, že tomu museli dát ten teen ráz. Když jsem četla knížku, ani mi v podstatě nedošlo, že se to odehrává na "střední" škole. Ve filmu to bylo bolestně znát. Jediné pozitivum, které naplnilo moje očekávání - ztvárnění Rose, kterou si zahrála Zoey Deutch. Na druhou stranu Lisa byla nesnesitelná... Hlavně ten její závěrečný proslov, to už jsem nevydržela a musela jsem si zacpat uči a zavřít oči... ()

Astaroth12

Nebola to až taká trapošina, akú som čakal. Ale i tak patrí do kategórie celkom zbytočných urpínskych filmov. Je to celková nuda, skoro nič sa tu nedeje a keď aj áno, tak je vidno, že rozpočet pre tento film nebol moc vysoký. Nie je to moc dobrá napodobenina Twilight ságy. Ani herci sa moc neukázali a po scenáristickej stránke to bola malá tragédia. Slabé 3*. ()

maddy

Cesnakom, krížom a svätenou vodou na tento film. Jeden by čakal, že dva roky po debilnom Twilight už tento trend pchať do kín ďalšie chabé upírčiny pre násťročných odznie. Ale nie, stále má niekto potrebu divákom dokazovať, že latka kvality sa dá predsa len ešte viac znížiť. Vampire Academy sa totiž snaží tváriť strašne „cool“ a sarkasticky si uťahovať z ostatných teenagerských ság (rozumej prevažne s Twilightu), neustále narážať na prihlúple chovanie hrdinov, nezmyselnú zápletku a pod., ale pritom to je rovnako úbohé. Je to ako keď sa imbecil, ktorý nevie koľko je 2+2 (6?) smeje idiotovi, ktorý nevie koľko je 1+1, že je idiot. Asi taký pocit som mal pri sledovaní tohto veľdiela. Takže ono to je v podstate veľmi „podvratne zábavné“ sledovať. Ale pri pomyslení, že v tomto dementnom, stokrát vylúhovanom príbehu niekto hľadá nejakú hlbšiu mytológiu mi ostáva rozum stáť. A že to vôbec niekto pustil do kín, preboha! Veď to vyzerá lacnejšie než ktorákoľvek epizóda televíznych Vampire Diaries – chabý pokus o pár akčných scén, hrozná výprava a ten prísľub pokračovania v závere snáď bol taktiež len sarkazmus (i keď skôr nie). To si niekto vážne myslel, že to dotiahne na viac ako jeden film? Ešteže tá jedna tupírka, pardón, dampríka (veľmi sofistikované označenie, ktoré veľa vypovedá o spisovateľských kvalitách autorky knižnej predlohy) bola celkom sympoška, síce tesne na hrane otravnosti, ale aspoň správne drzá a neustále nahláškovaná (aj keď tie hlášky po 99,99% času nefungovali). Inak vďaka bohu, že to totálne prepadlo v kinách. Jedna hviezda fakt len za to, že som sa dokázal baviť nad tým ako si tento debilný film dokáže hrdo uťahovať z ostatných debilných filmov, že sú debilné. To sa často nevidí. Niekto za kamerou má teda neskutočne veľké (čítaj zaslepené) ego. CELKOVO: 1* (2/10) ()

keddy79 odpad!

I když Richelle Mead má na kontě i lepší knihy, série Vamýrská akademie je docela dobrá. Ale tahle sekvence hýbajících se obrázků, kterou opravdu nemohu nazývat filmem, je skutečně k pláči. ()

javak810i

Další z řady "me too" počinů na upíří teenage téma, které se vyrojily po kasovních úspěších Twilight. Proti tomu bych ještě nic neměl, ovšem když ve filmu několikrát zazní posměvačná narážka právě na tolik milovanou a zároveň nesnášenou ságu, tak bych očekával, že mi pak dokáže nabídnout něco víc. Opak je ale pravdou a já si jsem celkem jistý, že tohle je ještě horší, než Stmívání. Dost dlouho už se mi nestalo, že bych se díval na film a po celou jeho dobu se snažil přijít na to, co se tam ksakru vlastně děje. Scénář skutečně vypadá, jako by ho sepsala nějaká vlhká teenagerka při polední pauze ve Starbucksu. Dialogy jsou někdy úplně náhodné a ve spojení s podprůměrnými výkony herců a hereček, o kterých jsem snad nikdy neslyšel (až na představitelku královny Jane v Tudorovcích), to všechno působí trochu jako nějaká parodie. Bohužel, film se skutečně bere vážně, a to je na tom to nejhorší. No... alespoň bylo na co (nebo spíš na koho) koukat. Za mě lepší 1* ()

golfoxovox1

Viděno o půlnoci v kině na FF v Chotěboři... (důležité hledisko hodnocení...) Neskutečná kravina, předvídatelné zvraty... Ale celé kino se ohromně bavilo, tak proč ne? Normálně tak za dvě, ale za to pobavení plného kina za 5 :-) ()

Lum3n

Jako guilty pleasure OK, jako seriózní film ne. Problémem je hlavně dost nešikovné uvedení do světa, kdy postavy jakoby mimochodem prohlašují věci, které nám mají pomoci se zorientovat, což vždycky působí dost divně.. Navíc mám podezření, že bez znalosti knižní předlohy bude Vampire Academy působit dost nelogicky a nesmyslně. I tak mi pár povedených vtípků a docela dobře trefený casting na 3* stačili.. ()

ABLABLABLA

No tož jsem asi ještě duší i srdcem trapná 12letá puberťačka, protože mě se to hrozně líbilo, takže 4*. Bylo to prostě totálně nadupané humorem, kapku mysteriózní, trošku parodie (aneb na slunci se netřpytíme) a hlavně jsem totálně žrala hlavní herečku Zoey Deutch. Bez ní by to prostě nebylo vůbec tak dobré a asi by to spadlo někde na 2*. Její sarkasmus byl naprosto boží a její komentáře vizí ani nekomentuju:D Přesně takový ten typ, co na srdci to na jazyku.. v jejím případě spíše, co na srdci to na jazyku a pěsti. Bomba scéna byla, když na konci byl úplně romantický okamžik a ona ho místo polibku přehodí přes rameno na zem zatímco má jednu ruku v gypsu. Potěšilo mě, že tam hrál fešák zrzek ze Shameless, ale bylo mi ho trošku líto, že Rose nechával chladnou, za to se zabouchla do o nejmíň 15 let staršího Rusa, super. Někdy to bylo trošku zmatečné, protože tam věci nebyly dostatečně vysvětleny, asi kdybych si přečetla knihu, víc bych to "chápala" ale ono to až tak velký dopad v závěru asi nemělo. "Slyšeli jste, že se Bruce a Sheila rozešli? Prý má Bruce pořád mléčné tesáky a to Sheilu děsí." Každopádně velmi nenápadný konec dávající předzvěst druhého dílu, ovšem pokud se vůbec natočí, tak myslím, že se to propadne úplně někam do těch trapáckých kolejí teen-upíro-bláznících komedio-romancí, takže prosím žádné pokračování. Super komentář: Omnibus. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent