Clona

• Velká Británie The Lens
Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 52–53 min)

Scénář:

Marek Epstein

Kamera:

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková (více)

Epizody(7)

Clona je příběhem, v jehož středu stojí postava mladého policejního kameramana Romana (Kryštof Hádek). Ten svou práci, kterou mu dohodil jeho otec (Jan Hartl), vnímá jako jednoroční výplň, kterou je nucen absolvovat po neúspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Při jedné z prvních akcí se však situace fatálně zvrtne a banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž pod koly ujíždějícího automobilu umírá Romanův otec. Touha vyřešit otcovu vraždu, napínavá policejní vyšetřování a Romanův vztah k Lence (Vica Kerekes) i vlastní matce (Taťána Medvecká) jsou leitmotivy celého seriálu. (Česká televize)

JUK_JANA

Seriál, kde forma přebila obsah. Škoda, herecké obsazení by si zasloužilo lepší příběh. P.S. Ta milostná linka vede můj soukromý žebříček v kategorii nejotravnější pár v české krimi. ()

JerryPilsen

Přes několik nelogičností mě to dost bavilo,na české poměry neotřelé.Čas od času si scénář pomohl náhodičkou,ale jinak případy ušly. ()

modranka

U mňa priemerné hodnotenie, tak ako je priemerný celý projekt. Česká kinematografia sa mi poväčšine páči, ale tento seriál je na krimi slabá káva. A nie je to ani thriller. Kam to zaradiť, prisamvačku neviem. Je to niečo medzi sfilmovaným dokumentom práce fotografa s podtónom kriminálnej zápletky. Sériu treba sledovať postupne, dej sa vyvíja. Musím pochváliť herecké výkony, tým sa nedá nič vytknúť, scény spracované hodne, hodne realisticky. Moja výtka vlastne spočíva len v tom, že je seriál tak nešťastne zaškatuľkovaný v krimi a thriller. Cieľová skupina divákov: pokojne aj od -násť ročných. ()

janmatys

Tohle bohužel úplně nefunguje. Člověk nehodnotí kameru, hudbu nebo scénář či střih, ale hodnotí film/seriál obecně jako celek. Nápad není špatný, nicméně provedení už ano, a to po mnoha stránkách. Kameraman (a režisér) se vyloženě předvádí, ale všemožné filtry záběrům vyloženě škodí. Není třeba tím oddělovat určité záběry od jiných, to divák pochopí dle úhlu, nemusí přitom koukat přes fialovou břečku. Největší průser je ale nápad sám o sobě, když rádoby člen týmu drží v ruce foťák místo pistole a přitom je v akci, tohle by v reálu NIKDO NEDOPUSTIL! Jistě, mnoho situací to může rozklíčovat, jak je v seriálu i Preissem řečeno - v US se to hojně využívá, ale příslušníci místních sborů mají na těle AXON Body Cam, protože kdyby drželi v ruce foťák, nemohli by zhola nic, přesně jako právě Hádek. Dalších věcí by se našlo spousta (třeba scénář, když nevím, tak se snad poradím, a nebo raději nevymýšlím nesmysl), nicméně nehodlám tu psát epos. Dokoukal jsem z principu, ale 40 % je dle mého adekvátních, tohle je děravé jak ementál. Herecky by to asi ušlo, kdyby tedy bylo co hrát... ()