Clona

• Velká Británie The Lens
Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 52–53 min)

Scénář:

Marek Epstein

Kamera:

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková (více)

Epizody(7)

Clona je příběhem, v jehož středu stojí postava mladého policejního kameramana Romana (Kryštof Hádek). Ten svou práci, kterou mu dohodil jeho otec (Jan Hartl), vnímá jako jednoroční výplň, kterou je nucen absolvovat po neúspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Při jedné z prvních akcí se však situace fatálně zvrtne a banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž pod koly ujíždějícího automobilu umírá Romanův otec. Touha vyřešit otcovu vraždu, napínavá policejní vyšetřování a Romanův vztah k Lence (Vica Kerekes) i vlastní matce (Taťána Medvecká) jsou leitmotivy celého seriálu. (Česká televize)

polyxena

Úvodní sekvence okopírovaná z True Blood, experimenty s kamerou (občas bohužel i zvukem) a nevyrovnaná kvalita kriminálních zápletek. Tohle nebyl vyloženě špatný seriál, ale k dokonalosti mu přeci jen ještě dost chybělo. Škoda, našlápnuto měl dobře. ()

johnnie78

Viděl jsem první díl a fakt nemám chuť sledovat ty další. Zhruba do poloviny mi celou dobu někdo v hlavě nahlas křičel "vypni to! vypni to!" - nevím, jak tenhle rádoby umělecký slepenec totálních žvástů a smysl nedávajících scén nazvat, ale kriminálka to není ani náhodou. Jo, občas tam pobíhají nějací policajti, ale to je tak všechno. ()

rigby

Česká televize sice v poslední době předvedla několik vynikajících kriminálních seriálů, ale v tomto případě platí ono pověstné, že výjimka potvrzuje pravidlo. Kryštof Hádek není policejní typ, ale to by tak nevadilo. Co vadí, je velmi plytký scénář jednotlivých epiizod. Zápletka je vybraná většinou ještě dobře, ale průběh je velmi zdlouhavý, nudný, nezajímavý, s dalšími vedlejšími příběhy. Myslím, že se to režisérovi zcela vymklo z rukou. ()

Scaevola

V. Kerekes je sice sexy děvče k pohledání, jenomže její postava má jedinou funkci - zdržovat děj, který je už sám od sebe myšlenkově děravý a bez pořádného spádu. Určitě lze ocenit, že se tvůrcům podařilo nashromáždit sympatické postavy, vystavět skutečně nepříjemného padoucha (navíc vracejícího se, což se u kriminálek příliš nevidí), ale na druhou stranu umělecky prezentovaná kamera zbytek nezachrání. Navíc nerealistická řešení ve srovnání s "Případy 1. oddělení" bijí do očí. ()

kokofek

Zcela průměrný krimi seriál. Mám ráda herectví Kryštofa Hádka a tak jsem se soustředila na něj a děj okolo byla jen kulisa. ()

Peabody

Jen první dojmy z prvního dílu – skoro dokonalý opak toho, co se mi líbilo na Případech 1. Oddělení. Umělecké (je věc vkusu, zda rádoby, nebo opravdu) záběry namísto reálně působícího prostředí, dramatizující (pro někoho možná dramatická) hudba namísto skoro kontaktně působícího zvuku, soustředění ne na kriminální zápletku, ale na "bytostné nitro" hrdinů. Hrozné, když v plném provozu fotíte scénu nehody a hraje k tomu hluboká temná hudba, kde se tam vzala ??? Neustálá protisvětla, lesky drahých aut, detailní záběry, jen trochu delší střihy mi popřely první dojem, že to točil Filip Renč. Tady se ale občas stihne pronést i celá věta, takže jak jsem se přísahám dodatečně podíval, Tomáš Řehořek. Hodnotit zápletku je ještě brzo, tak uvidíme. Ale po formální stránce, jak jsem řekl, dokonalá antiteze. . . ()

Peršanka odpad!

Tak jsem se těšila na další pondělní seriál, zvědavost veliká. Ech, to byl děs. Některým hercům nebylo rozumět! Nuda, nuda, nuda. Chci zpět 1. oddělení. ()

PSyk

Po 2. dílu to vzdávám... Připadá mi to pitomé, děravé a "umělecké" v tom nejhorším slova - navíc mne autoři mají za debila, který nepozná strahovský stadion... rychle pryč, jedna hvězda za Kryštofa a druhá za odmontovaný svodidla... ()

BullittSF

Vizuálně bohatý seriál s pěknou hudbou, postavami, co se chovají jako idioti (policista pronásledující na motorce auto únosců s rukojmími), popisem policejní práce, jak by ji asi viděli mimozemšťani nebo domorodci z džungle a samotnými případy, o kterých se toho nějak moc nedozvíte. Také nezbytné policejní pracoviště v cool prostoru ala skladiště. Ale Hádek je vždy tak pěkně zamyšlený, když sedí na střeše a dívá se do kraje. Kameramanské cvičení si ale příště klidně odpustím... ()

Madeira

Díky, Kimone, už jsme si doma mysleli, že budeme muset na vyšetření s ušima. Neustále jsme se obraceli jeden na druhého s dotazy: "Co říkal / říkala?" Takže chyba není v nás ani v naší TV. Hurá! ()

migl

Tento seriál má hrozne klesajúcu tendenciu,prvé štyri diely sa ako tak dali pozerať,ale od 5 dielu je to už skoro nepozerateľné ()

A.MacGyver

Seriál nebyl špatný a myslím, že kdyby bylo více promyšlené vyšetřování (dokonalé zločiny byli moc jednoduše vyřešeny) mohl by konkurovat v zámoří všem těm kriminálním sra*kám. Dávám tři*** ()

Tess92

Protože je loser, tak začne pracovat u policie. Pak se ukáže, že umí ale vážně skvěle fotit, tak se hned dostane ke kriminálce. A pak tuny náhod, a z losera je najednou super detektiv. Neustálé záběry na zasněnou Vicu (jako proč, vypadá, že ji asi někdo zdrogoval - 2. díl byl plný takových záběrů), scénárista by za tu pitomost zasloužil odstřelit. Jednu hvězdu dávám proto, že jsem se podívala na dva díly ( i když spíš z nudy). První oddělení bylo jiné kafe. ()

DanielDall

Nedotažené v mnoha směrech. Vtažení do děje se nekoná a příběh často jen přešlapuje na místě. Z mnoha scén má divák pocit, že herci nehrají své postavy, ale hrají herce kteří se snaží hrát své postavy. ()

Sathine

Musím říct, že tak od půlky série jsem vydržela jen díky tomu, že celý seriál má málo dílů a je jasně ukončený. Ze začátku jsem si musela zvyknout na zvláštní kameru a střih, ale dalo se to. Pak si člověk ještě trochu musel zvyknout na ne úplně sympatické postavy a hlavně jejich pokus o americký styl akce. Tohle se tak nějak první tři díly dalo překousnout a přijít tomu na chuť. Ale pak to šlo opravdu jen a jen z kopce. Aktivity, které by policisté v žádném případě nemohli udělat, vrhat se tak do akce a vést vyšetřování není možné. A hlavně to už pak opravdu zklouzávalo jen k tomu, že nemohli něco rozřešit, ha Hádek se na něco zaměřil, a hned věděl, tak trochu Dr. House a americké kriminálky, na které se právě kvůli tomuto stylu odmítám dívat. ()

a-ja

Policajti jsou tu takoví matláci, že nakonec fandíte hlavnímu padouchovi (jo, na charismatického Jana Kolaříka se fakt moc pěkně kouká)... ()