Amerika osmdesátých let (TV seriál)

• Česko

Americká 80. léta

The Eighties

Dokumentární / Historický

USA, 2016, 8x42 min

Americké osmdesátky do Česka, tehdy ještě Československa, vletěly naplno na začátku devadesátek hlavně díky kabelové televizi, kde valilo spousta seriálů z osmdesátek a hlavně MTV. Mě bylo nějakých -náct a dost dobře si to pamatuju. Jen vyvolení měli před listopadem 89 satelit a MTV. A právě MTV je cílem třetího dílu seriálu Video killed the radio star, protože američtí "umělci" se právě dostali do širokého povědomí paradoxně díky britské MTV, do té doby vlastně jen válcovali americká rádia.(11.1.2018)

• ČR

Díl třetí: Video killed the radio star -----za 4 hvězdy.(27.10.2017)

Táto rekapitulácia udalostí obsahuje naozaj slušné množstvo (aj keď len základných) informácií, aké si rád pripomenie nie len obyvatel USA. Komentátor musí chrliť vetu za vetou aby sa presne zladil so strihom, takže viac by sa do tejto stopáže už sotva vošlo, ale celkovo bolo všetko čo som videl objektívne podané. 85%(24.2.2018)

1. díl - vývoj seriálů, vývoj generace, vývoj TV...je to zajímavé i z toho pohledu, kdy se to k nám dostalo. 75%.(28.11.2017)