Koruna - Série 2

(série)
Velká Británie, 2017, 9 h 48 min (Minutáž: 55–62 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Kamera:

Stuart Howell

Hudba:

Lorne Balfe

Claire Foy, Matt Smith, Catherine Bailey, Ed Cooper Clarke, Chloe Pirrie, John Sackville, David Shackleton, Michael C. Hall, Yolanda Kettle, Vanessa Kirby (více)

Epizody(10)

Začíná nová éra. Královna Alžběta se snaží zorientovat ve stále se měnícím světě a udržet přitom pohromadě své království i manželství. (Netflix)

Sharpooter

Druhá série koruny se po první sérii drží ve stejně skvělých šlépějích. Celá série mě bavila a nejvíce mě bavil díl, který se zabývá princem Charlesem a dětstvím prince Philipa. Dále zde byl velmi zajímaví díl, který se věnuje americkému prezidentu Kennedymu a jeho ženě. V této sérii jsme se znovu setkali ze stejnými skvělými herci, kteří své role opravdu umí prožívat. Claire Foy je opět skvělá a role královny jí prostě sedne. Oproti první sérii zde ubylo historických událostí, což je škoda, ale jsou zde jiné prvky, které to vynahrazují. Velmi se mi líbili aféry politiků a královské rodiny, které dodávaly ten správný děj. Ze začátku jsem se těchto aférek bál, bál jsem se, že se ze seriálu stane Ulice xD, ale jak se ukázalo opak je pravdou a seriál má pořád stejnou atmosféru první série. Druhá série se mi líbila stejně jako ta první a proto dávám 8/10. ()

hazdrova

Prvá polovica bola priemerná 3*, nasledujúce 4 diely boli super bombové napínavé, že som sa nemohla od toho odlepiť a potom 10. diel bol úplne odveci a vôbec nezanechal krásnu bodku. Skôr taký pokrivený otáznik. Dohromady 3,3* ()

boo-boo

Claire Foy ma opäť rozsekala. Kto by si myslel, že bez Churchilla to už nebude (vzhľadom na trochu menej akčné svetové kulisy) taká pecka, sa mýli. The Crown si u mňa zachováva vysoké hodnotenie jednak výkonmi hlavnej (manželskej) dvojice Claire Foy-Matt Smith, no hlavne tým, ako OPÄŤ zvláda bezchybne kombinovať, vrstviť a organicky premosťovať medzi intímnymi rodinnými krízami, udalosťami celosvetového významu a turbulenciami na domácej politickej scéne. Hlavne posledná zmienená línia je vzťahom medzi parlamentom a monarchiou dosť osobitá nato, aby človeka nenudila. ()

muti

Churchill celkom chýba, ale napokon seriál nie je o ňom. Seriál má pár vyšperkovaných časti, ktoré sú úplne top. Škoda že sa už v ďalších sériách menia herci, ale tak to už býva, tak plynie čas. Druhá séria za mňa topka. Komentár: marhoul, sharky ()

fafejt001

DÍKY výtečnému výkonu CLAIRE FOY , měla druhá série opět vysokou úrovenˇ . CHyběl mi tam CHurchill ,ale co se dalo dělat . Nikdo neví , co byla fikce , tedy kromě královny a Philippa , a co skutečnost . Bylo zde několik solidních dílů a něco jen lehce ve stínu . Celkově je třeba uznat , že tato série rozhodně nezklamala . VE třetí a čtvrté sérii již nehraje Claire a tudíž mám velké obavy , že hodnocení půjde rapidně dolů . No uvidíme . Ovšem první dvě řady nastavily latˇku hooodně vysoko . ()

bonovox

Aj II.seria je dokonalou sondou do života kráľovskej rodiny. Od manželských až po spoločenské problémy v danej dobe. Chýbala mi tu len postava Churchilla. Som zvedavý ako tvorcovia zvládnu výmenu hereckých predstaviteľov, ale pevne verím že to nebude mať vplyv na výsledok. Uz sa teším na ďalšie série. ()

Tomas_PO

Druhé pokračovanie série ide skalopevne v šlapajách série prvej, ako v dobrých, tak aj tých menej svetlých momentoch. Je vidieť, že boli natáčané bezprostredne po sebe, či dokonca v súbehu. V dejinách sa príliš nepohneme, zväčša sa opät jedná o roky 50te. Najlepší diel - jednoznačne "Dear Mrs. Kennedy," v ktorom ešte aj po vyše 50tich rokoch od jeho smrti, cítiť nesmiernu autoritu, šarm a silu osobnosti tohto páru. Výborný diel je takisto "Vergangenheit", o neblahej, pro-nazi minulosti Edwarda, " aterfamilias", kde sa zas dozvieme čo-to o detstve Philipa a Charlesa, ako aj ich vzťahu a napokon "Matrimonium" a "Marionettes". ()

Dupac

Historické události výrazně pomáhají udržet v chodu řemen, nahozený první sérií. Díly, kde jsou s nimi členové královské rodiny konfrontováni (kolaborace Edwarda VIII. během války, setkání s Kennedyovými), jsou zdaleka nejsilnější. Naopak díly věnované manželským (královna-princ) a sourozeneckým vztahům a krizím (královna-princezna) působí zbytečně melodramaticky a natahovaně. Laťka nastavená první řadou se rozkmitala, ale zatím drží. ()

Updated_Cake

V 2. sérii si tvůrci dali víc práce koncentrovat jednotlivá témata do dílů a nechat jim prostor. Alžběta začíná chápat své povinnosti a pozici a většímu zájmu se těší i její potomstvo. Co se ale týče historické korektnosti, situace s Philipem nebyla zvládnutá dobře. Dodnes se fakticky se 100% určitostí neví, jestli měl nějakou aféru nebo ne a seriál se snaží diváka natlačit dost viditelně do názoru, že nic takového nedělal. A to prakticky od začátku až do konce série. Člověk by měl pochopit, že bez faktů soudit nejde a tady si myslím, že to je docela špatný faktický přešlap. Ačkoliv to nestačí na to, aby mi to vzalo z hodnocení hvězdičku, styl vyprávění a provedení ještě o kapku lepší, než předchozí série, takže se seriál vyhnul prokletí 2. sérií a pokračování filmů. A během této série si i člověk vybuduje lepší vztah ke Claire a Mattovi, kteří své role zvládli perfektně. Hlavně Matt Smith je hodně charismatický a pro tuhle roli byl prakticky stvořený, je osvěžující vidět toho herce v trochu jiném typu role a ve skutečnosti si to i užívat. ()

mayiree

Filmaři, kteří se vydají po cestě historických dramat nestojících na knižním podkladu, se vždy nacházejí v lehce ošidné situaci. Kouzlo dobrého dramatu stojí na detailech a vyhrocení situace, jenže skutečný život v porovnání s moderním filmem/seriálem bývá ve své každodennosti… relativně jednotvárný. Čím více si ale příběh filmař přikrášlí, aby dostál požadavkům žánru dramatu, tím více zpravidla ubírá na historické přesnosti, prokazatelnosti zápletek. Je tedy třeba najít míru; obzvlášť u současné královské rodiny Spojeného království se pohybují na tenkém ledě. V první sérii The Crown se filmařům podařilo vybruslit bravurně, až jsem zvažovala své předchozí pochyby. V sérii druhé se však ručička vah přiklonila výrazněji ke straně dramatu. Je už jen na divákovi, zda je to pro hezkou výpravu ochotný tolerovat anebo ne. ()

Unlikelyhero

Brilantní, ale musím se přiznat, že díly, ve kterých neměla dominantní roli Lilibeth mě tak nebraly, možná proto, že nebyly tak strhující, možná proto, že královnu hraje báječná Claire Foy :) ()

unitedfan

Upřímně první polovina druhé řady úspěšného seriálu o britské královské rodině mě docela zklamala a musím říct, že jsem tam necítil ty správné emoce. Byl to zkrátka skvěle natočený průměr. Zhruba od šesté epizody ale seriál nabral zase tu kvalitu, kterou měla předešlá řada a nepolevil až do tísnivého finále. Poslední tři epizody jsou pak opravdu solidní depkařská záležitost. Po trojici hlavních představitelů(Matt Smith,Claire Foy,Vanessa Kirby) se mi bude v budoucích řadách opravdu stýskat. Za mě trochu slabší než první řada. ()