Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Fiftis

Klasické americké horory z osemdesiatych rokov majú svoje čaro a Chucky nie je výnimkou. V niektorých častiach filmu ide celkom mráz po chrbte, niekedy je to klasický film a v niektorých častiach je až komický. Na taký nápad sa to mohlo ešte o niečo dotiahnuť do lepšieho konca, ale nebol to zase úplný prúser. Čisto natočené, starostlivo budujúce napätie a privádzajúce na scénu originálneho a cool zabijaka, napriek tomu len ľahký priemer. Zaujímavé scény sú, koniec je ale zbytočne naťahovaný. Scenáristi, ktorí plodia nelogicky sa správajúce postavy a tiež zápletky. Detská hra má originálny znepokojujúci príbeh, veď čo je desivejšie než zlo v podobe dieťaťa a naviac ešte plastového, ďalej veľmi dobré výkony hercov, ktorí nemusia odriekať zbytočne dlhé a prázdne dialógy. Také je moje zhrnutie na túto už všetkými známku hororovú klasiku. ()

lamps

Co jsem taky mohl čekat, už jen ten námět-) Panenka Chucky by byla jistě skvělou hračkou pro malé děti, která mluví, ráda se pomazlí a díky své velikosti je skoro jako živá. Ovšem jako chladnokrevnému vykonavači pomsty jsem jí moc nevěřil. Zpočátku má sice snímek fajn atmosféru a divák docela napjatě očekává, co ta hračka zase vyvede, ale jakmile se všechno "rozjede" a Chucky začně svým protivníkům sprostě nadávat a vrhat na ně šílené pohledy, čím dál více se ukazuje, že vraždící panenku prostě nelze brát vážně, jak se o to tvůrci bohužel snaží. Tak trochu sice chápu, že na konci 80. let se z toho stal možná i kult, ale já jsem to tvůrcům prostě nezbaštil a to závěrečné parodování Jacka Torrance mi přišlo už vyloženě směšné. Silnější 2*. ()

JohnnyD

Detská hra časom riadne zostarla a oproti akčnejším a vtipným pokračovaniam je to len predsa komorný horor. Snaží sa budovať atmosféru a strašiť a hlavne snaží sa rozvíjať pochybnosť, či vraždí hračka, alebo chlapec. Bohužiaľ, v dobe vzniku to malo zmysel, ale v súčasnosti, keď film má štyri pokračovania, vďaka tomu stráca film na sile. Aj tak je ale prvá detská hra zábavná a napínavá a hrdo nosí na sebe ceduľku so slovom "kult", tak ako hlavný hrdina. Dvojka je na približne rovnakej úrovni. PS: môj rebríček série CP4, CP2, CP1, CP3, CP5 ()

Kusko.t2

Evidentne sa jedná o zábavný horor (dalo by sa povedať aj parodický na tento žáner) a podľa toho sa k tomu aj pristupovalo. Jednoznačne najlepší vo všetkých ohľadoch je bábika Chucky, do ktorej sa prevtelil nebezpečný vrah a vyznávač okultizmu, voodoo a vecí podobných. Efekty, hlášky, boj až do konca a zanietenosť pre vec – to sú tie hlavné veci, ktoré charakterizujú Chuckyho (svojrázneho zabávača, ktorý baví divákov). Bude to ale iba za 3* z dôvodu – v niektorých miestach filmu by sa zišiel serióznejší a prepracovanejší prístup. Filmová postavička vraždiacej bábiky je však nezabudnuteľná. ()

Pilda17

Child's Play je jeden z nejbrutálnějších hororů z panenkou Chucky. Atmosféra na tu dobu je naprosto fantastická a doplňuje jí skvělá hudba, která přidává celému hororu daleko větší kvalitu. Tady ten největší hororový gurmán nemůže dát špatné hodnocení. Tohle je přesně typ hororu, který nadchne každého hororového diváka.. 9/10 = 96% ()

Disk

Dnes už samozřejmě klasika. První Dětská hra má fantastickou atmosféru, Chucky je dokonalý a Alex Vincent v roli malého Andyho je vynikající. Srovnáme-li Chuckyho a Arnoldova Terminátora, tak vítězí Chucky, protože jednak obstojně hláškuje a jednak je zákeřnější, lstivější a ve vraždách vynalézavější. ()

Allien.9

Nemůžu si pomoct, ale od zhlédnutí tohto horrůrku si dávám setsakramentský pozor na to, aby mým panenkám, plyšákům a Barbienkám nic nechybělo.XD ()

misterz

Keď sa už mám niečoho v hororoch báť, tak určite motívu s bábikami - to ma dokáže vystrašiť asi najviac. V tomto prípade však boli moje obavy zbytočné, žiaden strach nehrozil, dokonca bol miestami ten Chucky celkom sympoš. Na druhú stranu je tu však vydarený čierny humor a pár hlášok, ktoré pobavili. Dokonca ani príbeh samotný nebol najhorší, takže som bol veľmi spokojný. Môžem len odporučiť, hlavne tým, ktorí s horormi ešte len začínajú. 75/100 ()

Goldbeater

Samozřejmě, je to klasika, kterou asi každý člověk zná. No možná někdo nezná název, ale určitě zná jednu postavu - Chuckyho. Pro mě je ale tenhle snímek spíš jen takovým mírně nadprůměrným béčkem, které je snadno předvídatelné a skoro vůbec děsivé. Měli to koncipovat jako hororovou komedii už od začátku. Chucky je sympatická hračička, ale nevzbudil ve mně takový zájem, jaký jsem čekal. Jeden z mála filmů, u kterých se docela těším na remake. ()

mzss1

|80%| Na tu dobu je to vydařená záležitost. I ta atmosféra, napětí či další hororové aspekty - to vše se dá jen a jen chválit. Samozřejmě bych ještě něco vylepšil, třeba zvolit dramatičtější finále atd, ale to už jsou jen detaily. Kdybych to viděl dříve, možná bych hodnotil plným počtem hvězd. Zde panenka Chucky docela vzbuzuje respekt, i má pár dobrých hlášek. Vyvražďovačky jsou dobré, krvavé. S tímto prvním filmem jsem naprosto spokojen. ()

kingik

Vraždící panenka Chucky, to není zrovna film pro děti. Tom Holland možná ani děti nemá rád, a proto hned v úvodu prokletou bastardskou duši zločince nechá v supermarketu reinkarnovat do nevinné panenky, která hned po zakoupení začíná vraždit. Místy invenčně pojaté (brilantní začátek je asi nejlepší z celého filmu) a o napětí taky není nouze, ale přece jen se místy film vleče, ale jinak se tento horor dá zařadit mezi ty povedenější, i když těch skutečně hororových scén mělo být víc. 60% ()

DJ Obelix

Z "80kových" hororových sérií je Dětská hra rozhodně ta, kterou zub času nahlodal nejvíc. Zajímavý námět podráží sterilní scénář a možná až přílišně vážné pojetí, které se ovšem postupem času vytrácelo - což je ale v případě Chuckyho jen a jen dobře. Čtvrtý a pátý díl série je z mého pohledu nejlepším přírůstkem do rodiny, protože černá komedie skutečně Chuckymu sluší nejvíc. Přesto jsem v tomto konkrétním případě velmi zvědavý na připravovaný remake, který může opět Chuckyho slávu pozvednout i na poli hororového žánru. ()

Snorlax

Ze začátku se mi zdálo, že se bude jednat o pěknou blbost. Potom se rozběhl správný horor, u kterého mě i občas mrazilo. Ale na samý závěr jsem se neubránila smíchu. ()

dr.horrible

Ak nejaké klišé vážne nenávidím, tak je to to hororové, keď nikto nikomu neverí. Chápem, že nútiť vám predstavu vraždiacej bábiky ako podozrivého, je prinajmenšom na psychiatriu, ale film je film a ja ako divák mám tiež len jedny nervy. Čo sa pamätám, najviac mi toto klišé vadilo asi v šiestom Piatku alebo nedávno v F a keby sa mi chcelo, určite by som si spomenul na desiatky ďalších. No a v Chuckym im tiež neverili, potom prišla prvá pochybnosť a veriť začali a neskôr neveril niekto iný a vzápätí sa presvedčil a veriť začal tiež. Pretože v alternatívnom hororovom vesmíre, v ktorom môže existovať niečo tak absurdné ako je práve Chucky, môžu predsa existovať aj ľudia, ktorým to nepríde blbé. Veriť. A mňa takí ľudia a taký vesmír a také béčka, z mojich milovaných osemdesiatiek, vždy moc tešia. A Chucky tiež. Nech sa vrátia tie časy späť... ()

Jordan

chucky je klasik a jeden z top fimových maniakov-zabijakov a "sériouvých" vrahov po boku freddyho, jasona a michaela myersa; malý chalan tu síce nehrá ako niektoré extrémne talentované prípady chalanov podobného veku (home alone, kramer vs. kramer, shinning), v úvode je trochu iritujúci, no v záverečnej tretine sa to zrazu zlepší a keď ide do tuhého a príde na lámanie chleba, jeho výkon je pozerateľný a príjemne béčkovo-hororový... celé to má fajn atmosféru, je to s radosťou a citom porozprávané a má to kopec maličkých vychytávok, ktoré potešia diváka znalého žánru, ale aj netrénované oko; ()

Anderton

Tak tu zohráva svoju úlohu aj patričná nostalgia, napriek tomu ale prekvapivo Chuckie dokáže vystrašiť aj po 30 rokoch a to nie je fakt úplne na zahodenie. Môžeme celý film vnímať ako implicitnú záležitosť o chýbajúcom a zrejme násilnickom otcovi, pričom chlapec si v Chuckiem nachádza práve chýbajúcu postavu kamaráta a v podstate aj otca. Nedozvieme sa ani okolnosti, prečo žije s mamou osamote a je to dobre. Predovšetkým ale Chuckie dokáže vystrašiť, skôr sa mu to ale darí nie jednoducho popísateľnou tiesnivou atmosférou, ktorá podľa mňa súvisí s predchádzajúcim popisom, ako nejakými šokantnými scénami. Ale aj tie sú zvládnuté uspokojivo. ()

Frajer42

Když jsem film viděl kdysi, kdy mi mohlo být kolem 6 let, tak pokud si dobře vzpomínám, tak jsem se snad i trošku bál. Dnes perverzák Chucky působí výhradně úsměvně. Několik hlášek nemá chybu, ale to je asi tak všechno. Jinak je film hrozně debilní a ani trošičku děsivý, což bývá u hororů obvykle průserem. Obvykle znamená, že i tentokrát. Když se tak zamýšlím, tak toho za ten snímek ani moc nestihne. Pobodá pár blbů a Chucky se nechá upéct. Toť přibližně vše. 2* ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)