Co je to za soudní systém, kde kriminálníci zůstávají na svobodě? Mladý právník Arthur Kirkland (Al Pacino) se ptá, zda vůbec existuje SPRAVEDLNOST. Arthur je upřímný, idealistický právník, který se najednou dostává pod tlak, když má obhajovat významného soudce (John Forsythe). Ten je obviněn ze zbití a znásilnění mladé dívky. Arthur ví, že je vinen! Když dojde k soudnímu líčení, Arthur si musí vybrat mezi kariérou a ctí. Závěr soudního líčení je explozivní a nezapomenutelný. (oficiální text distributora)

kubilov

Návod na přípravu perfektního dramatu za soudního prostředí - ...And Justice for All? Nechat jednoho herce procházet se něco okolo 100 minut v soudních budovách od případu k případu, které samostatně nejsou ničím extra zajímavé, nechat ho prožít romanci s ženou, poslat ho řešit problém se svým náhle plešatým a psychicky nemocným právnickým kamarádem, posadit ho s kamarádem soudcem do helikoptéry a hlavně, uvrtat ho do případu znásilnění mladé dívky, ze kterého je obviněn jeho neoblíbený krutý soudce. Na závěr mu pak napsat bezchybnou, sedmiminutovou a pořádně přesvědčivou závěrečnou řeč a pětihvězdičkové dílo je na světě. Jen ještě maličkost: Ten herec musí být Al Pacino, bůhví jestli by to na 5* vůbec ještě někdo jiný utáhnul. ()

pulpfilm

"Don't you care, Warren? Don't you even care?" Ten film Vás emocionálně rozdrtí, přežvýká a vyplivne. Studentům práva vůbec nedoporučuji. Al Pacino je Bůh a právo je sviňa. Scéna, kdy Al demoluje auto nebo jeho závěrečná řeč, to je vrchol toho, jak film jako médium může emocionálně působit na člověka. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů všech dob. ()

Ostra

Můžete si klidně nalhávat různé alibistické polopravdy o demokracii a spravedlnosti, ale vždycky nakonec někdo přijde zkrátka. Dokud vás to nepotká, přihlížíte nad tím oči, potom už je pozdě. Al Pacino krásně zahrál vnitřní boj, který mu přichystala nečekaná profesní situace. On se na to naštěstí podíval z té druhé stránky, z té lidské, a udělal něco, co od něj nikdo nečekal. Asi všichni chápeme, že to byl marný boj, jenom výkřik do větru, ale principiálně strašně důležitý. Toto soudní drama ukazuje mnoho. Že není vždycky snadné zůstat věrný svému přesvědčení, že teprve oběť přináší hrdinství a hlavně, že i pravdu a spravedlnost může někdo vydávat za subjektivní. ()

gidzitka

Strhující snímek jemuž kraluje Al Pacino. O jednu hvězdičku míň kvůli příliš násilně uťatému konci - jinak to bylo bravurní! ()

subic

Film jsem viděl před x lety a v podstatě u mě nenechal žádnou paměťovou stopu. Rozpomněl jsem se až u házení talířů. Tak trochu vážný problém je, že začátek děje začíná asi až po 40 minutách, kdy se Arthur Kirkland (Al Pičíno) dovídá, že má obhajovat soudce Henryho T. Fleminga (John Forsythe) obviněného ze znásilnění. Víc jak 3 frčky nedám, protože filmy a seriály a amerických soudních síní mě moc neberou u jen pro odlišnost v soudním systému. A ani závěrečná Al Pičínova všemi opěvovaná řeč na tom nic nezmění. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 83%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 77.5% | Mistrovský originální kousek, ale co také čekat, když to režíroval tehdejší mistr Norman Jewison, scénář dělal Barry Levinson a hlavně hrál hlavní roli Al Pacino... Díky tomu se jedná o výborný snímek s několika silnými scénámi i mírným humorem a dokazuje, že být právníkem - nikdy! Celý film je dost dobrý, tak na 75%, ale to co předvedl Pacino v závěrečné řeči, na první pokus - takový um již dnes vidíme velmi málo...bohužel. 80% ()

mrclTV

Práve som zistil, že dávno pred Saulom Goodmanom tu bol Arthur Kirkland, právnik tak trochu bláznivý, dosť bezočivý, ale vždy so srdcom na správnom mieste v zaujímavom príbehu zo súdnych lavíc - trochu humoru, trochu romantiky a väčšia porcia legislatívnej drámy. Z úvodu vás film možno až tak nezaujme, no každou minútou je lepší a ku koncu je to už celkom solídna dráma, no i tak to vyššie ako na 3 a pol hviezdičiek v mojich očiach nepôjde. Nepáčilo sa mi oscilovanie medzi serióznou drámou a komédiou, výsledný pocit z filmu bol kvôli tomu vlažný. Boli tu aj lepšie právnické drámy. I tak je zaujímavé si pozrieť Al Pacina na druhej strane zákona, na tej slušnej, trochu zmena po tých všetkých mafiánoch. ()

Johny_MH

Bylo pro mě smutné pozorovat,jak film, který udělal výtečnou atmosféru strachu a morálních dilemat, končí ne zrovna vydařenou scénou v soudní síni. O úplném konci ani nemluvě. A to mi všichni vychvalovali tu slavnou scénu u soudu... ()

vilik

Poměrně jednoduchý námět, konec se dal docela hodně očekávat, vyjímečností vyniká hlavně výkon Al Pacina v hlavní roli. Jinak by to bylo na 3*. ()

PROTIVETRU

Ona záverečná reč vôbec nebola až taká bomba, možno práve preto že tu všetci o nej píšu tak som čakal viac ale aj tak nadpriemerný film. Ostatne, od môjho miláčka Pacina by som nič horšie ani nečakal. ()

Beckett

Hořký snímek o slepé spravedlnosti nejen ve Spojených státech, ale v celé západní společnosti. Pokud si totiž myslíte, že u nás nebo, u našich evropských sousedů to vypadá jinak, tak se krutě mýlíte. Neskutečný herecký výkon Al Pacina pak zvedá film do nebeských výšin. Věčna škoda je jen sebevražedného soudce, který místy posouvá film někam mezi gortesky, stejně jako toho příšerně nevhodného soundtracku :( ()

Goodmen

Jeden z dalších nezapomenutelných hereckých koncertů Al Pacina (od začátku až do konce - a hlavně na konci). Tentokrát vše v soudní síni. Silné momenty, vtipné scény a hlavně pefektní ukázka prohnilého právnického systému. ()

Honzus

Nejlepší film ze soudního prostředí. Příčinou je jednak výborný scénář, který dynamicky střídá úsmévně pasáže s emočně nesmírně vypjatými scénami a druhak herectví Pacina, jehož strhující představení (za celé dvě hodiny v podstatě nesleze z plátna), gradující v závěrečné scéně (nepamatuji si, u kterého jiného filmu jsem si jednu jedinou scénu pouštěl snad stokrát za sebou) nemělo zůstat jen u oscarové nominace. ()

elanista1

Ano, zivot je skurveny. Vdaka tomuto filmu som mohol aspon tych malo 120 minut zdielat svoj nazor s celym svetom, nazor s ktorym bohuzial nic nemozem urobit, ale vnutri ma tlaci. Vdaka Al Pacinovi, vdaka Jewisnovi. Film nepodstrada slepe pasaze, ale vzhladom k tym vybornym mozem urobit vynimku a odpustim vsetko kde som sa so zaujmom az tak nepozeral. Dvakrat som dostal aj zachvat smiechu, prvy ked sa traja pravnici na zachode rozpravaju o Flemingovi a pritom sa smeju z celeho hrdla, druhy pri bezpecnom lete vrtulnikom. Zaverecna rec mi zrychlila prud krvi v zilach a zvysila naladu. Vdaka za tento film. ()

Phex

Zdá se mi to nebo filmy v 70. a 80. letech jsou často po technické stránce odfláknuté ? Tohle by si zasloužilo remake ! ()

DonBraso

Nemá cenu psát,že kdyby tam nehrál Al Pacino,bůhví jestli o tomto filmu někdo ví,protože by to byla škoda.Jde o soudní drama a je naprosto skvěle natočeno jako lákávý bonbon,který vidíte tak nepolapený a krásný,že mu nemůžete věřit,že je už rok starý a přesně tento film je prohnilý až na kost a ukazuje,kde je ta spravedlnost,protože ona není ve většině případů nikdy a tady tento film je toho důkazem.Nemá cenu psát,že doopravdy námeť je výborně zvolen a už nemá vůbec cenu psát,že závěrečná scéna s Pacinem je naprosto dechberoucí a úplně jsem přesně čekal na tento okamžik celý film,protože stekající se Pacino je bezkonkurečný.Jsem ovlivněn filmem,ovlivněn hlavní postavou,jsem rád,že za takový konec,jenom občas místama trochu haprovali scény typu zajdeme si vzlítnou vrtulníkem,která mi přišla total mimo mísu a film zbytečně nikam neposunula.Film překvapí i komediálníma vložkama,ale to člověkau docvakne všechno vúplně na konci,kdy se nám vrátí starý známý :) ()

calculus

"Slib věrnosti" natočený ve stylu 70. let, tedy z dnešního pohledu jednoduše a s extrémě vyhraněnými typy. Mám rád tyto filmy z jednak určité nostalgie, ale hlavně díky skvělému herectví. Al Pacino a jeho ztotožnění s rolí, to je vždy fantastický zážitek. A závěrečná scéna, tam byl ... démonický;-) ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison