Oliverův příběh

Oliver's Story

Drama / Romantický

USA, 1978, 91 min

Hlavní hrdina se složitě vyrovnává s úmrtím partnerky. Podobný motiv se později objevil například v Mandokiho Vzkazu v láhvi, kde hlavní hrdina rovněž teskní po smrti své ženy. Oliverův příběh je ale jiný, působí sympaticky „civilním“ dojmem. Na rozdíl od jiných melodramatických či romantických filmů se o něm doopravdy dá říct: ano, to by skutečně mohlo stát. A ač se jedná o americkou produkci, tentokrát odpadl slzopudný happy end.(9.1.2006)

Jak se říká, čas hojí rány. Oliver neprochází nějakou katarzí, díky které by ze dne na den prohlédl. Při hledání smyslu života je někdy nejdříve nutné najít sám sebe. Pohroužit se dovnitř, ujasnit si svůj stav, zpřetrhat pouta, která si sám sobě navázal, aby z toho vnitřku mohl zase vyjít ven a začít znovu, protože život rozdává radost i rány a smutných příběhů je kolem nás spousta.(2.5.2016)

• prezdivaka

Jak si šlechetný miliardář najde krásnou, inteligentní rozvedenou a bohatou ženu. Na první pokus. Běží vedle ní v Cental parku a ona si s ním dohodne rande, přestože se vydává za Portorikánce. On je stále úžasný. I po 18 měsících bydlí tento úspěšný newyorkský právník v malém nehezkém bytečku, stále jen pracuje a peníze zjevně dává do projektů na podporu chudých. Ve volném čase maluje byty chudáku, které zastupuje. Ne vážně, to není parodie ani film z 1. republiky Jak přišla Růžena ke štěstí. Je to jen pokračování sladkobolného kýče. Jestli jste ho dali, tak jeho pokračování po 8 letech už vydýchávate mnohem hůř. No co, když to vydělá prachy. Diváci na to asi přijdou, ne? Ale i tady se taková nesmírná plytkost líbí. Tak proč jste tak přísní k podobným filmům od českých tvůrců? Je tam i taková roztomilá pitomost. Když Oliver fotí, nechá na objektivu krytku a Marcie mu jí s úsměvem sundá. Scénárista asi nefotil se zrcadlovkou. Kouká se totiž přes objektiv a s krytkou fakt nic nevidíte. To jen na dokreslení všech přehmatů.(3.5.2016)

Erich Segal v knize vybrousil z téměž červené knihovny do klasického milostného příběhu, v němž klade důraz na sociální stránku, na uhájení vlastní pravdy. I ve filmovém pokračování Love Story se tvůrcům podařilo toto poselství předat. Zpracování není tuctové, není plytké, neobsahuje zbytečný patos. Ryan O´Neal dokázal postavu Olivera zahrát přesvědčivě.(25.3.2012)

Po 8 letech pokračování Love Story (1970), i když jakože jen po 2 letech. Ryan O'Neal nám zestárnul a je to na něm vidět. Ale tohle mě oslovilo víc než Love Story, protože každý přeci musí jít v životě dál. Opět je to jednoduché, přímočaré a předvídatelné, je to o něco napínavejší a děj se částečně přenese i do Hong Kongu.(5.6.2016)