Oliverův příběh

Oliver's Story

Drama / Romantický

USA, 1978, 91 min

• zigy

Po letech se rozhodli, že vydělají peníze na tom, že divačky chtějí vidět, jak to šlo dál s chudákem Oliverem.....je to sympaťák, budem mu držet palce....ale zapomněli mu chudákovi napsat lepší a hlavně zajímavější scénář.....Vetchý to nezachránil, prostě průměrný příběh o jednom nudném vztahu dvou divných lidí.(22.6.2017)

Erich Segal v knize vybrousil z téměž červené knihovny do klasického milostného příběhu, v němž klade důraz na sociální stránku, na uhájení vlastní pravdy. I ve filmovém pokračování Love Story se tvůrcům podařilo toto poselství předat. Zpracování není tuctové, není plytké, neobsahuje zbytečný patos. Ryan O´Neal dokázal postavu Olivera zahrát přesvědčivě.(25.3.2012)

• prezdivaka

Jak si šlechetný miliardář najde krásnou, inteligentní rozvedenou a bohatou ženu. Na první pokus. Běží vedle ní v Cental parku a ona si s ním dohodne rande, přestože se vydává za Portorikánce. On je stále úžasný. I po 18 měsících bydlí tento úspěšný newyorkský právník v malém nehezkém bytečku, stále jen pracuje a peníze zjevně dává do projektů na podporu chudých. Ve volném čase maluje byty chudáku, které zastupuje. Ne vážně, to není parodie ani film z 1. republiky Jak přišla Růžena ke štěstí. Je to jen pokračování sladkobolného kýče. Jestli jste ho dali, tak jeho pokračování po 8 letech už vydýchávate mnohem hůř. No co, když to vydělá prachy. Diváci na to asi přijdou, ne? Ale i tady se taková nesmírná plytkost líbí. Tak proč jste tak přísní k podobným filmům od českých tvůrců? Je tam i taková roztomilá pitomost. Když Oliver fotí, nechá na objektivu krytku a Marcie mu jí s úsměvem sundá. Scénárista asi nefotil se zrcadlovkou. Kouká se totiž přes objektiv a s krytkou fakt nic nevidíte. To jen na dokreslení všech přehmatů.(3.5.2016)

Po 8 letech pokračování Love Story (1970), i když jakože jen po 2 letech. Ryan O'Neal nám zestárnul a je to na něm vidět. Ale tohle mě oslovilo víc než Love Story, protože každý přeci musí jít v životě dál. Opět je to jednoduché, přímočaré a předvídatelné, je to o něco napínavejší a děj se částečně přenese i do Hong Kongu.(5.6.2016)

Hlavní hrdina se složitě vyrovnává s úmrtím partnerky. Podobný motiv se později objevil například v Mandokiho Vzkazu v láhvi, kde hlavní hrdina rovněž teskní po smrti své ženy. Oliverův příběh je ale jiný, působí sympaticky „civilním“ dojmem. Na rozdíl od jiných melodramatických či romantických filmů se o něm doopravdy dá říct: ano, to by skutečně mohlo stát. A ač se jedná o americkou produkci, tentokrát odpadl slzopudný happy end.(9.1.2006)