13 Reasons Why (TV seriál)

Drama / Mysteriózní

USA, 2017 - 2018, 24 h 41 min (Minutáž: 50–70 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Eskmo

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves, Steven Silver, Michele Selene Ang, Kate Walsh, Brian D’Arcy James, Derek Luke, Gary Perez, Steven Wiig, Vanessa Ross, Brandon Larracuente, Lisa Anne Morrison, Michael Sadler, Nina Cheek, Marissa Freeman, Jesus N. Jimenez, Megan Stack, Josh Hamilton, Ajiona Alexus, Bryan Box, Shadia Iman, Tommy Dorfman, Bryan Irwin Thompson, Steven Weber, Sosie Bacon, Robert Gant, Giorgia Whigham, Timothy Granaderos, Mark Pellegrino, Mario Perez, Gabrielle Haugh, Cindy Cheung, Karen Kahn, Wilson Cruz, Maria Dizzia, Ben Lawson, Samantha Logan, Allison Miller, Meredith Monroe, Joseph C. Phillips, Tom Everett Scott, Jake Weber, Anne Winters, Phil Austin, Andrea Roth, Sean Blakemore, Jeffrey Vincent Parise, Brenda Strong, Ainsley Bailey, David Kallaway, Matthew Alan, Jackie Geary, Irina Voronina, Emily Peachey, Spence Moore II, Keiko Agena, Makenzie Vega, Jeanette Pavini, Sally Pressman, Allison Miller, Christopher Michael Holley, Parminder Nagra, Anthony Rapp, Kelli O'Hara

Komentáře uživatele DeathTheKid k tomuto TV seriálu

Při koukání na seriál jsem v sobě pociťovat tak trochu nudu a přehnanost věcí, které hlavní postavy řešily. Takový je můj pohled, pohled třiadvacetiletého kluka, který má střední za sebou a věci, které by tehdy bral moc k srdci, ale dnes je bere s nadhledem. Jenže v tom je kouzlo seriálu. Je přehnaný, bere vše moc vážně i v malicherných záležitostech a vyvolává emoce ve věcech, které jsou blízké teenagerům na střední. Střední je pro ně totiž život a každá píčovina, která se jim stane, jim ničí život, který na nich stojí. Na reputaci před kluky, na nepochopení citů (kterým stejně v pubertě dospělý těžko rozumí) a podobně. Což je fantastické, protože pro starší se budou jevit dialogy a monology jako kýčovité kraviny, jako když si puberťák uvědomí smysl života v naprosto nepochopitelné věci/aktivitě. A přesně tomu bude rozumět cílová skupina středoškolských studentů. Dospělí budou kroutit hlavou, že je to přehnané a vrstevníci se zase perfektně vcítí do některých rolí. A zbytek je jen fantasticky chutnající omáčka. Herci padli svým postavám dokonale a evokují ve vás přesně to, co evokovat mají, soundtrack scény ideálně podkresluje a mladým divákům seriál o to více podmaní a vtáhne je do děje. A mě osobně dělaly radost přechody z kazet do přítomnosti. Střihy byly inovativní a dodávaly přechodům hladkost, to samé platí o filtrech, kdy byla přítomnost vyobrazena studeně a minulost teple (ne gay). Závěr leč ne tak uspokojivý, ale něco to ve mně nechalo, možná i jedno oko nezůstalo suché. Spojím-li tedy subjektivní (pocity) s objektivním (řemeslná práce), pak nemohu hodnotit jinak než-li pěti hvězdičkami. RIP středoškolská lásko.(23.4.2017)