Proč? 13x proto (TV seriál)

13 Reasons Why

Drama / Mysteriózní

USA, 2017–2020, 50 h 3 min (Minutáž: 49–72 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Eskmo

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves, Steven Silver, Michele Selene Ang, Kate Walsh, Brian d'Arcy James, Derek Luke, Gary Perez, Steven Wiig, Vanessa Ross, Brandon Larracuente, Lisa Anne Morrison, Michael Sadler, Nina Cheek, Marissa Freeman, Jesus N. Jimenez, Megan Stack, Josh Hamilton, Ajiona Alexus, Bryan Box, Shadia Iman, Tommy Dorfman, Bryan Irwin Thompson, Steven Weber, Sosie Bacon, Robert Gant, Giorgia Whigham, Timothy Granaderos, Mark Pellegrino, Mario Perez, Gabrielle Haugh, Cindy Cheung, Karen Kahn, Wilson Cruz, Maria Dizzia, Ben Lawson, Samantha Logan, Allison Miller, Meredith Monroe, Joseph C. Phillips, Tom Everett Scott, Jake Weber, Anne Winters, Phil Austin, Andrea Roth, Sean Blakemore, Jeffrey Vincent Parise, Brenda Strong, Ainsley Bailey, David Kallaway, Matthew Alan, Jackie Geary, Irina Voronina, Emily Peachey, Spence Moore II, Keiko Agena, Makenzie Vega, Jeanette Pavini, Sally Pressman, Allison Miller, Christopher Michael Holley, Parminder Nagra, Anthony Rapp, Kelli O'Hara, Alex MacNicoll, Bryce Cass, Nican Robinson, Derek Crowe, Nick Ryan Jurewicz, David Douglas, Grace Saif, Chelsea Alden, RJ Brown, Austin Aaron, Jake Hanson, Alisha Mullally, Zach Tinker, Richard Gross, Brett Baker, Hart Denton, Benito Martinez, Brandon Scott, Tyler Barnhardt, Erik Braa, Mason Guccione, Keon Motakhaveri, Ron Roggé, Bex Taylor-Klaus, Nana Mensah, Brandon Black, Raymond J. Barry, Deaken Bluman, Marcus DeAnda, Reynaldo Gallegos, Maddison Bullock, Katherine Langford (a.z.), Chris Marroy, Hansel Ramírez, Blake Webb, Hank Greenspan, George Maguire

Komentáře uživatele Spiker01 k tomuto TV seriálu

Stále letošní jednička.(1.8.2017)

Proč do ******* ***** chystají pokračování? Vždyť to takhle skvěle funguje samo o sobě! Nicméně to mám konečně za sebou i já a ačkoliv jsem v první vlně odolával, že to není ten must-see seriál, co musím hned vidět, tak nyní už musím konstatovat, že nic trefnějšího, co se týká teenagerů letos ke sledování není. Sice je předem jasné, jak to celé dopadne, jelikož je to vyprávěno retrospektivně, ovšem originální způsob a prezentace jednoho už méně originálního nápadu prostě stojí za to vidět. Kdo to se seriály myslí vážně, tak jistě není tak opožděný jako já a už to dávno viděl, tomu zbytku to jednoznačně doporučuju. Poslední 4 díly jsou napínák jako kšandy! ...9/10 Nejlepší momenty nejsou, resp jsou, ale tohle je dokonalé jako celek : 1), 2) SPOILER JAKO KRÁVA : Další řada bude 13 reasons why by Alex Standal? (28.6.2017)

Nejvíce tomu ubližují flashbacky, které sice rozšiřují druhou řadou další příběhy Hannah, ovšem silně podkopávají první sérii, která byla dokonalá jako taková uzavřená minisérie. Ovšem podobně jako u Sedmilhářek jsem si po oznámení druhé řady řekl, že se do tohoto světa rád vrátím. A ačkoliv to ze začátku několik dílů trvalo, nakonec jsem do toho dostal a děj druhé série mě pohltil. V závěrečném díle bylo vidět, že tvůrci mohli dupnout ještě víc na plyn, ale to by se pak posunulo zřejmě někam úplně jinam. Za mě kvalitativně nevidím zhoršení od první série, poměrně značně ale pošramotili dojem, jaký jsme měli v první sérii o Clayovi a Hanně. Třetí řada už bude bez rodiny Bakerových, tak snad tvůrci přijdou opět s něčím novým a zajímavým.(8.6.2018)

Tvůrci to ve třetí řadě už skutečně přehnali se zabíjením postav, na takovou školu bych fakt chodit nechtěl. Neuvěřitelně uměle natahovaná whodunit sezóna, která, ne jenom že má klasických třináct dílů, ale také zbytečně dlouhou stopáž (klasický nešvar Netflixu). Jestli další řada nebude kratší, asi mě to zabije, ale tu čtvrtou asi budu chtít vidět, když už bude poslední (holt prokletí kompletisty). Byly i super díly a finále se snažilo o nějaký emoce, ale to u mě fakt nešlo, jelikož zůstaly ty nejhorší postavy..Navíc jsem nepochopil, proč současná linka má šedivější vizuál a flashbacky jsou barevné a fullscreen, když by to z logiky věci mělo být opačně. Tohle taky tvůrci příště mohou vynechat. :D PS : děsím se, co ještě přijde letos za nové charaktery...(14.2.2020)