Proč? 13x proto

• USA 13 Reasons Why
Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2020), 47 h 32 min (Minutáž: 49–99 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Série(4) / Epizody(49)

Mariooo

Seriál má velmi pěknou myšlenku a nápad, třináct dílů na třinícti páskách o tom, proč se hlavní hrdinka zabila je vynikající. Bohužel zpracování a celý děj už je jeden omyl za omylem. Pádných důvodů k sebevraždě rozhodně není třináct, i když netvrdím, že ani jeden. Dalo by se to zpracovat lépe, některé důvody jsou až absurdní a ztotožní se s nimi patrně jen dospívající dívky, které mají rády takový druh seriálů. Hlavní postavy jsou chvílemi až absurdní, stejně jako jejich chování a reakce, mnohdy je celý děj velmi chaotický. Do konce jsem vdržel už jen čistou setrvačností. ()

E.Company

Ta holka byla, ale fakt asi úplně pitomá. Prosím hlavně si z ní nikdo neberte příklad. Nevím tedy, co ještě chtějí tvořit v druhé sérii, ale nejspíš si to nechám ujít. Doufám, že se někde nenajdou další kazety :) ()

xray0045

Stredoskolska balada o Hane ktera to proste nedala. Docela vyzivna studie teenageru a jejich citoveho pekla se kterym si neumeji poradit. Skvely napad i zpracovani, dokonce i herci tomu dodali atmosferu. Asi si to zaslouzi 4 hvezdy, ale na muj vkus se tlacilo na pilu vic nez by si pribeh zaslouzil. Hana se chova jako krava a ocekava uspesny vysledek, pak to zopakuje znova a znova a stale ceka zmenu a kdyz se zmena, ne jeji zasluhou, dostavi tak je z toho tak na hadry, ze to zase posere Rozuzleni nebylo tak predvidatelne jak se mohlo zdat a pritom neprekvapilo. Kazdopadne je to serial ktery by mel byt viden, protoze se dotyka temat ktere se moc neresi a vypravi je poutave, ta fyzicka nemoznost happyendu je strasne pritazliva a 13 dilu date jak nic. ()

Avezac

Velice zajímavý seriál, jeden z nejlepších které jsem za poslední dobu viděl. Jsem si i jistý, že hodně lidem otevře oči a přiměje je k tomu, aby se s lidma ve velkých depresích začala bavit. Pro lidi, kteří jsou v podobné situaci má tento seriál jinou, hlubší váhu. ()

skipik12 odpad!

No to je ulta blbost. Na film dobre ale 13 hodin? Zabte me... Jak to muze mit tak dobre hodnoceni... Vzdyt je to uplne o nivem, zadne napeti, jen pubertalni krava se zasebevrazdi... A to je tak vse. Jeste ze jsem to pretacel. Zbytecne roztahane nudne, bez spetky neceho co by me nutilo tesit se na dalsi dil. Spis me postupne vsechny postavy zacali neuveritelne vytacet ()

Kouba007

Snažil jsem se, ale nešlo to. Tady jsou buď intelektuálové, nebo puberťáci a nic mezi tím. Tento seriál je otravný a nudný, asi to hodnocení ještě změním na Odpad. ()

matko2351

Keby to nebolo take dlhe, nestacilo 8 casti? Miestami nudne, miestami zaujimave, koniec depresivny ale inak kvalitne natocene. Druhu seriu vsak vynecham. Nemam chut sa s nimi znovu stretnut ()

Weriness

První série byla velice zajímavá podívaná. S kamarády jsme ji zhlédli za dva dny a nemohli jsme se odtrhnout. Jsme jednoduše cílová skupina-parta puberťáků, která má občas pocit, že jejich malé bolístky mají váhu celého světa. Seriál v první sérii otevřel velmi závažná témata. Sebevraždy jsou dnes na denním pořádku, je důležité, ptát se proč. Osobně bych řekla, že za to nemohou pouze agresoři, ale i náš způsob života. Což je ale na jinou debatu. Šikana je běžnou situací i v prosperujících firmách mezi zaměstnanci. Nebo ještě "líp" ze strany zaměstnavatele vůči zaměstnanci. Je důležité o tom mluvit. Je důležité, aby si lidé uvědomili, jak moc ovlivňujeme cizí životy-dokonce až tak, že se kvůli nám může někdo zabít... Druhá série bohužel (podle mého očekávání) sklouzla k horšímu. Byla zbytečně roztahaná a některé epizody mohly klidně i chybět, nebo být alespoň o půl hodiny kratší. Ale stále to bylo koukatelné, rozhodně bylo zajímavé pozorovat Hannin příběh z druhé stránky, sledovat, že Škola u soudu bodovala skoro na plné čáře. (pozor SPOILER) Nejlepší scéna ovšem byla, když se Zach šel poprat s Brycem... Jak se říká, v nejlepším se má přestat. V tomto případě byla tím nejlepším první série, ale i ta druhá se s tím poprala docela statečně. Bohužel se obávám, že z nadcházející třetí série se Netflix pokusí vyždímat tolik, až zní zůstane ubohé klišé. No, můžeme se nechat překvapit... SERIÁL ZA ZHLÉDNUTÍ STOJÍ, ale že by se dal považovat za květ filmografie se asi říct nedá. ()

LenaSovi

Když jsem na 1.serii koukala poprvé, nemohla jsem se od ní odtrhnout.. postavy mi přirostly k srdci, některé jsem nenáviděla, jiné milovala.. a čekala na rozuzlení a důvod proč.. Po nějaké době jsem si seriál pustila znovu, ale byla jsem překvapená, jak jsem se u toho párkrát až nudila a jak mě štvalo, proč se některé postavy chovají tak afektovaně a přehnaně.. a že už to potřetí určitě nedám.. Hannah ok, trpěla, nechovali se k ní zrovna fajn, ale kdo zažil šikanu, tak tohle bylo ještě dost slabý, než aby se kvůli tomu musela zabíjet.. Nicméně i tak seriál hodnotím jako kvalitně zpracovaný, hezké prolínání minulosti a přítomnosti a opravdu věrohodné ztvárnění všech postav.. ()

snobold

Osobně tenhle seriál označuju za "hloupost pro puboše". 1. série je až děsivě nudná, nevzpomínám si do kterého seriálu jsem se tak moc musel nutit. Všechno strašlivě roztahané, postavy jsou nesympatické, postava Hannah naprosto strašná a hloupá citlivka, až jí pomalu ten osud co se jí stal přejete. Politická korektnost je do očí bijící, až je to trapné (nacpeme do seriálu bělochy, černochy, hispánce, aziaty, mimozemšťany, emaře, feťáky, alkoholiky, gaye, lesby, rodiče gaye...prostě ať tam máme všechno). Sám sebe obdivuju, že jsem to vůbec dokoukal. Max 2/5. 2.série podstatně lepší a zajímavější, velice dobře pojaté, že každá epizoda je pohled zpovídaného hrdiny. Díky pár proměnám postav se seriál stáva snesitelnějším. Zkouknuto za tři dny. Nebál bych se dát slušných 4/5. Když to obě řady zprůměruju, dostanu 3/5. ()

Mi_tO

1. Série - Poměrně smutný seriál, kde zjišťujete, proč si mladá sympatická slečna Hannah sáhla na svůj život. Musím se přiznat, že jsem se do ní zakoukal a poměrně těžce nesl její seriálové rozhodnutí. Byl jsem do děje velice rychle vtažen a díl od dílu ve mně sílil nepříjemný pocit. Nevím jestli to byl záměr tvůrců, ale po shlédnutí jsem se musel zamyslet, zda není v mém okolí někdo, kdo by mohl mít podobné problémy jako hlavní představitelka. Perfektní herecké výkony, skvělá režie a soundtrack dělá z tohoto seriálu přesně ten seriál, který zhltnete za jeden večer. ()

Mickel.Stekr

Povím vám příběh o tom jak se holka zabije, když to povím jen takhle není to nic speciálního. K tomu ale patří vyprávnění proč se zabila. Svůj příběh vypráví pomocí kazet. Zároveň na nich popisuje lidi, který jí vážně ublížili. hannah to docela přehání se svými pocity to je asi kvůli tomu, že je to ve filmu tohle by se nikdy nestalo v skutečné životě. Většina rodíču se takhle o své děti na střední nestará. Všechno je jen můj názor takže vás prosím neberte mě tak vážně jestli se mnou nesouhlasíte. Serial jako samotný má HODNOCENÍ: 71% ()

Calabria

Sry, za 3. díl se koukat nebudu... Pěkne natočené , hlas hlavní hrdinky se pěkně poslouchá a postavy jsou pěkně vymyšlené, ale díl má kolem hodiny a dalo by se to důležité vlézt do 5 minut. To je furt hele minulost střídající s přítomností a ve finále 80% dílu řeší kde si dají čokoládu, apod... Na tohle nemá dívák jako jsem já čas :-( ()

somme

2.serie rozhodne zajimavejsi nez 1., ta jen hodne klouzala po povrchu, ale tady uz se jde konecne vic do hloubky. Uvidime co bude dal. ()

dinosaurus39

Nadějný seriál, který stojí za to. Tedy první řada... Natočeno je to dobře, herci do toho dávají srdce, ale příběh bohužel místy dost pokulhává. Hvězdu dolu si zaslouží Hannah, která je bohužel pro nemalou část diváků včetně mě těžce nesympatická. Tato nesympatie se prohlubuje dlouhých 13 dílů. Další hvězda dolu je za zbytečnou 2. a 3. řadu. Seriál chtěl na cosi poukázat, což první série udělala. Pak to mělo skončit, což se bohužel nestalo. ()

Jindra_S

Seriál, na který se dá dívat z mnoha úhlů a bude hodně záležet na věku a osobních zkušenostech diváka, čemuž odpovídá i rozptyl hodnocení. Také postavy nemusí všem připadat stejně kladné nebo záporné. Dokonce si myslím, že všechny roviny tvůrci ani nezamýšleli - například absurditu soudního procesu, který sice byl přitažen za vlasy pro dramatizaci, ale v dnešním světě politické korektnosti a "snowflakes", bych se podobnému soudu v realitě ani nedivil. Seriál se třeba také snaží mnohdy hlásat myšlenku, že vždy za všechno zlé může kluk/muž bez ohledu na to jakékoliv jiné okolnosti, což v rámci vyprávění také působí úsměvně. V každém případě je zajímavé sledovat, jak daleko se pokrytecká společnost nebojující o přežití může dostat - vytvoří se zástupné problémy, které jsou nakonec vnímány stejně intenzivně jako násilí v minulém století. ()

O_neck

Seriál, ktorý mal upriamiť pozornosť verejnosti na depresiu a samovraždu, svojou úbohou dejovou líniou a umelými drámami skoro dohnal k samovražde mňa. Nehnevajte sa preto, že som to nevydržal pozerať dlhšie ako po koniec prvej série - venujme sa teda tej. Čím viac sa vás táto modern days telenovela snaží varovať pred tvrdou realitou, tým viac sa od nej odkláňa do sveta plného nerealistických dialógov, v ktorých sa každý ku každému bezdôvodne chová ako chuj, kde každý niekoho buď znásilnil, pomohol znásilniť alebo by rád znásilnil a kde sa samovražda jednej stredoškoláčky, ktorú do jej smrti nikto nebral vážne, vyzdvihuje na geniálne prepacovaný plán schopný prinútiť školských tyranov, sexuálnych násilníkov a chalanov, ktorý sa s vami odmietli vyspať, lebo ste ich poslali preč, aby si vstúpili do svedomia.Úbohých 13 dôvodov, prečo strácam vieru v budúcnosť ľudstva. 13 Reasons why je prvý filmový snímok o samovražde, v ktorom som fandil žiletke. A kľudne ma za tento výrok verejne zbičujte, dobre viete čo bude nasledovať - poodpisujem si vaše mená, zapnem audacity, nad každým vaším komentárom si individuálne poplačem, a nahrávky nechám poslať aj s oskenovanou kópiou môjho úmrtného listu prvému primitívovi v poradí, aby mal dôvod nariekať. Šach mat, mimózy. ()

Akinaz

13 Reasons why je seriál, který nás seznamuje s životem dospívajících jinak než jsme zvyklí jej vídat. Místo, aby ho vykresloval jako pozlátkem zalitou pohádku plnou cukrkandlu občas okořeněnou nějakým tím kořením pro dospělé, ukazuje jeho druhou stránku. Je o lidech bojujících každý den o své místo ve světě. Zaobírá se tématy jako šikana, znásilnění, sebevražda, pomsta, ale i sebepoznáním, nadějí, odpuštěním. A především by nás měl přimět k tomu se zamyslet. Díváme se okolo sebe dost? Vnímáme, co nám lidi doopravdy říkají? Umíme číst mezi řádky? Tenhle seriál je jízda na hořko depresivní vlně, kterou by měl vidět každý... Rozhodně si zaslouží plných 5* ()

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney