Psychiatr

• USA The Alienist (více)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Předloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (více)

Série(2) / Epizody(18)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenze uživatele *CARNIFEX* k tomuto seriálu (2)

Psychiatr (2018)

Výborná dobová kriminálka, o lapaní sériového vraha, postavená na princípe geniálnej série “Mindhunter”, kedy kľúčovým faktorom, nie je len poznanie motívu, no najmä zmýšľanie, ovplyvnené životnými skúsenosťami či samotnou výchovou. Vrelo odporúčam .. ()

Anděl temnot (2020) (S02)

Rovnako ako prvá séria, aj tá druhá je obsahovo zameraná na dolapenie sériového “vraha”, tento krát malých batoľat. Atmosféra mesta spolu s kulisami, je opätovne, ako v prvotine - solídna, príbeh dostatočne tajomný, akurát že ten kľúčový faktor “temnoty” mi neprišiel tak výrazný, ako by mal. Tu sa viac tliacha hubou, než buduje citová zložka, ktorá by mala vyvolať napätie z príbehu, no stále sa jedná o žánrový, seriálový nadpriemer. Tohto “psychiatra” možno rozdeliť na dve dejové polovice. Prvá odkrýva identitu, druhá hľadá príčinu. Obe majú svoje klady aj zápory, je len na Vás, ktorá Vás zaujme viac. ()