Psychiatr

(seriál)
  • USA The Alienist (více)
Trailer 1
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Předloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Trailer 1

evulienka3

Prvé dve časti som mala rozpačíté pocity, ale niečo ma neustále nútilo ísť ďalej, potom som sa do toho zažrala, ale moje nadšenie v závere dosť výrazne schladila 8 časť, kedy som už mala na mále a takmer to zabalila. No, ale keďže zostávali len dve časti tak som ich nakoniec silou vôle dala. Nič to však nemení na tom, že skvelá výprava a ani sympatické herecké obsadenie nedokázali vykompenzovať zbytočne naťahovaný dej. Na druhej strane by som však druhou sériou určite nepohrdla, pretože táto by skutočne mohla fungovať ako dobrý odrazový mostík. Predpoklady tam rozhodne sú. ()

vnimatkrasu

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příšernej pilot, nefunkční hororovost a standardně blbě obsazenej Luke Evans. The Alienist ale s dalšími díly roste a potěší i tím, že jde o uzavřenou kriminálku bez povinnýho náběhu na druhou řadu. Tajně jsem doufal v silnější scénář. Namísto něj vás tu okouzlí famózní výprava a Dakota Fanning. ❤ ()

svobik

Docela propálená příležitost. Ústřední postava je bohužel zoufale nezajímavá, z velké části kvůli Brühlovi, který za mě prostě hlavní roli neutáhne. Když v některých dílech prakticky zmizí ze scény, vůbec nechybí. Řemeslně nadprůměrná záležitost zasazená do ne úplně lahodného prostředí, režijně i scenáristicky ale vcelku průměrná. V rukou schopnějších tvůrců by se ale mohlo jednat o naprostou lahůdku. ()

terunka003

Temné, detektivní, zvrácené, někdo by řekl nechutné, psychologické, patologické x čekala jsem to lepší, až příliš depresivní. Knížka se mi strašně moc líbila. O to víc jsem možná zklamaná ze zfilmování. Celé to na mě působilo až příliš depresivně a bezútěšně. První díly vůbec neměly šmrnc, poslední tři to trochu dohnaly. Celé mi to přišlo hodně svázané a nemotorné, nějak jsem se nemohla zamilovat do hlavních postav. A že mám Daniela hodně ráda. Dakota mi celkem vadila, Sáru jsem si představovala trochu víc pozitivnější. Nicméně pokud zfilmují i druhou knížku, ráda se podívám. ..v té době musel být takový všudy přítomný smrad, jako když jedete v tramvaji plné bezďáků.. ()

liquido26

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sám o sobě je Alienist poměrně kvalitní seriál, ale bohužel v porovnání s geniální předlohou už to tak dobré není. Vytrácí se velká část skvěle propracovaného vyšetřování, psychologie, dětství i motivy vraha, důležité postavy mají menší roli (např. sympatický gangster Paul Kelly), naopak jsou přidány nové postavy (mnohdy dost zbytečně), některé postavy jsou poupraveny. Například John Moore není reportérem, ale jen karikaturistou, kterého Kreizler osloví nikoliv kvůli znalosti kriminálního prostředí chudinských čtvrtí, ale aby mu namaloval obrázek první vraždy. Je zde přidáno hodně zbytečných scén, které v knize nejsou a tady mají za úkol vytvořit jen jakési umělé konflikty, které odvádí pozornost od hlavního vyšetřování. Nejnudnější je seriál právě v pasážích, které se nejvíce odchylují od knihy, což je ve druhé polovině velká část dílů. Konec, který je v knize strhující a napínavý je tady hodně osekaný, uspěchaný a nelogicky v několika důležitých místech pozměněný. Roosevelta mohl hrát někdo, kdo je mu víc podobný. ___ Ale abych jen nekritizoval, atosféra, prostředí, vizuální stránka atd. jsou opravdu vymazlené. Herci velmi vhodně zvolení. Veškeré moje výtky a kritika pramění pouze z toho, jak moc mě bavila a oslovila kniha, kterou jsem nedávno přečetl téměř jedním dechem. 3,5 ()

• V původním románu je postavička John Moore (Luke Evans) zpravodajem zločinu. V televizním seriálu je ilustrátor. V jedné epizodě Moore koupí psací stroj a řekne Sarah Howard (Dakota Fanning), že má zájem stát se spisovatelem. (em.redrum)
  • Natáčení probíhalo v Budapešti a ve studiích Korda v Etyeku. (SONY_)