22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Vojteco

James Gray je velmi osobitý režisér, což mi dokázal především Ztraceným městem Z, který se mi nelíbil, ačkoliv jsem věděl, že je v něm několik pozoruhodných momentů, popřípadě záblesků tvůrčí geniality. Tyto pocity ve mně ale nedokázal vyvolat ambiciózní snímek Ad Astra. Po vynikajícím úvodu, pravděpodobné poctě Gravitaci (velmi organická, prostorově nápaditá scéna pádu), následoval pomalý, ale kontinuální pokles. Rozdvojený narativ, na jedné straně hollywoodský spektákl se všemi dostupnými kýči, na druhé straně intimní arthousové drama jedince, který teprve ve vesmíru „ohledává“ sám sebe. Na mě bohužel nezafungovalo ani jedno, především kvůli přemrštěné doslovnosti rádoby hlubokomyslných voiceoverů a celkově velmi předvídatelnému scénáři – nejen hlavní myšlenky, ale i „přípravné informace“ typu „pozor, mohou tam být piráti“, kteří tam posléze skutečně jsou. Ani vizuálně podmanivé zobrazení Neptunu nevykupuje několik patetických nesmyslů (poznání otce, štít) + SPOILER naprosto jednoduchý návrat z Neptunu (asi jako když si dám několik pivek v Brně a pak se znenadání probudim na hlaváku v Praze). Nadbytečná a nesmyslná nadstavba romantické linie. A co tam dělal ten pes?? Jediným plusem zůstává pro mě stále velmi osobité, „podivné zpracování“, především Země. Z vesmírných filmů posledních let (První člověk, Interstellar, Gravitace) zůstává Ad astra ve velmi chabém průměru. 50% ()

dudo24

Je to jedna veľká filozofia života s trochou psychológie. Myslím si, že ak sa človek zamýšľa nad existenciou, tak si nájde svoje v tomto filme. Veľmi sa mi páčila zobrazená technológia budúcnosti, že nebola prestrelená, ale držala sa na uveriteľnej úrovni. Ďalej veľký plus za krásny vizuál a úžasného Brad Pitta. Jedna z najlepších scén bola podľa mňa naháňačka na mesiaci. Celý zážitok z tejto scény totiž znásoboval skvelý zvuk. Boli vo filme prípady keď sa nešlo podľa fyziky a skutočnosti vesmíru, ale to prepáčim. Vadilo mi málinko celé rozuzlenie zápletky. ***SPOILER*** Bol by som oveľa radšej, keby rozhovory na stanici projektu Lima boli iba v hlave hlavného hrdinu. Reálne stretnutie z mäsa a kostí, mi až tak nezapadalo do celej atmosféry filmu. ***END SPOILER*** Hodnotím štyrmi hviezdami, ale uvidíme, po ďalšom pozretí možno zvýšim. ()

solisoli

Vesmírna rozprávková odysea s hviezdnym obsadením. Hneď ma rozosmialo, keď sa polemizovalo, či deduško McBride vo vesmíre ešte žije . Samozrejme hneď bolo jasné, že žije, keď ho hra Tommy Lee Jones, ktorý sa do populistickej roly hneď strčí. Bodaj by aj nie, veď veľa toho už nestihne. Pekná hudba, pútavá kolorita, ale potom už, akoby taxikár počas jazdy spomína, aký bol jeho taťko úžasný. Ploché road Movie vo virtuálnom vesmíre. ()

PTomA

Upřímně, šel jsem na tento film jen proto, že tam hraje Brad Pitt, neočekával jsem nic převratného a dočkal jsem se dobrého filmu. Technická stránka je skvělá, opět skvělý Hoytema (dejte mu Oskara, děkuju), zvuk je další skvělou stránkou filmu, užíváte si tu atmosféru neuvěřitelně (pokud vám nikdo nekřoupe vedle do ucha). Bohužel děj není nijak převratný, bez nějaké hloubky a je dosti jednoduchý. A Pitt je docela v pohodě (v Tenkrát v Hollywoodu byl lepší). Ad Astra je vlastně docela fajn film, ale k dokonalosti chybí pár krůčků. 7.5/10 ()

DanielP.

Tenhle počin je trochu mixem Ztracen ve vesmíru a 2001:Vesmírná odysea. Samota, nicotnost, přitom dotek rodiny a objevování vzdáleného. Film má cíl a přitom zůstal otevřen. Ono by se v tom dalo najít více snímků než dva zmíněné, ale přitom přináší i něco nového. Podle mého je velmi těžké natočit SciFi "reálně" a přitom nepřehánět a držet se možného. Film je nutné sledovat v klidu, vyžaduje pozornost, ale rozhodně nenudí. Musím vychválit kameru, střih i režii, vše ladí, nic nekolísá a neztrácí se. ()

moviepill

Vizuálne podmanivé filmové dielo, ktoré hrá na dve strany a to mu ubližuje. Ako tu už niektorí naznačili, ladný mix filozofie a sci-fi sa tu nekoná. Obe roviny sa prelievajú z jednej na druhú a oku lahodiaci vizuál to nezachráni . ()

harycek

Zajímavé , ale pro plné pochopen a vstřebání smyslu děje bych to asi potřeboval shlédnout ještě jednou!Poprvé jsem očekával vrchol a závěr a tak jsem možná plně nevnímal všechny detaily a smysl příběhu !? ()

Pecan206

Tento film jsem si musel pouštět na 4x,jeliko jsem vždy usnul, což se mi normálně u filmů nestává. Zajímavá myšlenka, hezké efekty, ale za mě nudné zpracování ()

fimler

Logika se ztratila, scénář nic moc, ale aspoň Brad Pitt ušel. Celkově nudný a těžko uvěřitelný film. Hodnocení 65% a modrá sekce tomu tak odpovídá... ()

pafka

Uz na zacatku je kupa reci a nez se neco stane, tak to trva. Ovsem pak to dostane spad a zacinaji se dit veci. Bohuzel, dlouho to filmu nevydrzi a brzo se opet dej vrati do reci, nekonecny flashbacku, vzpominani a vlastne v tu chvili je uplne sumak, ze jsou u Pluta, ale resi se jen mezilidske vztahy jak v Ordinaci. Tohle je skoda, ze se tvurci nedrzeli neceho, co cloveku utkvi v pameti a je to podivana. Kybl kecu to ovsem nikdy nebude. Nejlepsi cast filmu je honicka v autech na mesici. Pecka. ()

Mikecat

Preboha! 2 hodinová sprostosť, kde po prvej hodine je tam nejaký náznak zlepšenia, ale len na pár minút. Veď to nebolo ani na 2*! Bez začiatku, bez konca, bez myšlienky, bez vysvetlenia, celé je to spomalené, akoby mal kameraman zatiahnutú ručnú brzdu. Niekde funguje gravitácia, niekde nie, Pitt si plachtí vesmírom, ako sa jemu zachce, žiadna príťažlivosť okolitých planét preňho neexistuje, obrovské sklamanie. ws ()

papuchalk

Na tenhle film čekám asi třičtvrtě roku. A je to fakt slabota. Synovsko otcovský téma pro mě není téma asi od tý doby co jsem .. přestal být synem a začal být sám sebou? Nechápu proč dospělej chlap okolo 40-50ti let chce hledat otce dědulu který zdrhnul a nikdy neměl zájem se vrátit, nebo hledat nějaký tátův odkaz? V patnácti letech možná.. Tohle odloučení bylo daleko lépe rozebrané v Interstellaru, a to zejména z pohledu rodiče, který odejít od dětí nechce, ale musí, aby je zachránil. Celou dobu se snaží se k nim vrátit. To mě fakt oslovilo. V Ad Astra to téma nemá smysl. Fakt neletíte několik měsíců tak daleko za někým, kdo o to nestojí a nikdy nestál. Dále ty scifi prvky - piráti na Měsíci? Vážně? Žijou někde v kráteru pod dekou? Nebo v ubytovně, kterou jim postavila Nasa? Jedno wtf za druhým celou dobu filmu, včetně popírání nejzákladnějších fyzikálních zákonů. Týpek sedí v kosmu na rotující anténě, přesto na ní klidně sedí a odmontovává panel, Žádná odstředivá síla neexistuje. Proč když chci letět na Mars budu zastavovat na Měsíci? Když už jsem nabral obrovskou rychlost, abych vůbec mohl kroužit kolem Země tak budu brzdit u Měsíce do rychlosti nula.. jasně. To je jako jet do osmdesátého patra mrakodrapu výtahem a zastavit v prvním patře, abych se podíval v jakém už jsem patře. Prostě blbost! Proč z Měsíce startovali z odvrácené strany ?? To si jako Gray myslí, že z Měsíce se do kosmu lítá kolmo směrem od Země? Základna na odvrácené straně měsíce je asi to nejhorší místo na měsíci, kde mít základnu, nedává ani smysl z té strany startovat. Dobře, chápu že většina lidí takový věci prostě neřeší, ale lítání raketama, a vůbec pohyb v kosmu je tady na úrovni star wars, což bylo vždycky pro osmiletý děti. Ale SW prostě baví jinými věcmi, tam se to promíjí. Ad Astra působí jako reálné drama, kam prostě takovýhle fuckupy nepatří - možná kdyby obsah za něco stál, tak si toho všímat nebudu, ale takhle to prostě nejde nevnímat, ještě při tom pomalým tempu filmu. Zklamalo mě to kompletně a totálně. Já chci zpět svůj Interstellar. Nebo aspoň Armageddon! Jedna hvězda za občas pěkný vizuál. ()

spoock

Banalni zapletka zabalena do vesmirneho družstvi. Chapu co tim autor chtel rict, vicemene je to takoveto smireni se s tim, ze fotrik si skocil pro cigara. ()

Marcas

8/10. Na plný počet bych to neviděl, ale přesto je to super. Dvě hodiny mi utekly jako voda. Brad Pitt zde zahrál opravdu skvěle a přesvědčivě astronauta, který se vydává rozluštit tajemství ohledně jeho otce až na samotný okraj Sluneční soustavy, kde na něho čeká překvapení. Celkem povedený rozbor mysli astronauta. A to nemluvím o přenádherných záběrech, které tomu všemu dodávají na prestižnosti, opravdu se na to krásně kouká a doporučuji nekoukat na tenhle film na notebooku nebo nějakých menších zařízeních, protože v tom případě by nebyla šance si vychutnat ty krásné záběry. Není to asi nejlepší film roku, ale určitě se řadí mezi to lepší, co nám letos tvůrci předložili. ()

DonBraso

Ty dvě hvězdy je možná ještě moc.Tak banální příběh z vesmíru jsem dlouho neviděl.Roy v podání Brada Pitta je to jediné s vizuálem co navnadí,ale po 30 minutách klidně můžete jít spát.Staří matadoři jako T.L. Jones a D. Sutherland spíš uvádí film pro pamětníky,který snímku nedají absolutně nic.Dvě tři akční scénky jsou opět z kapitoly WTF.Ta honička z vozidlem,kdy najednou někdo zaútočí to se směju ještě doteď.Pak fight s gorilou a už jsem si myslel,že sleduji spíše parodii 2001: Vesmírná prda.Ty kecy co promlouvají od Roye ke konci už nedávají stejně snímku ani to málo,přesto jsou ještě menším hybatelem,aby konečně syn našel svého tátu.Tak prostý to celé je,přitom se snímek snaží těžit,že je tuhej:)Nějaká anténa a tajemství?Kdeže.Prostě se ztratil taťka,který ještě v debilnějším pojetí se odpojí ve vesmíru a letí nejspíš na hamburgera,protože konečně za ty léta uviděl syna:)Dvě hodiny silného odvaru doopravdy vytrhává chvilkama sám Brad Pitt a vcelku chillout zóny s hezkým interiérem,ale samotný příběh je vážně katastrofa,protože filozoficky nad smyslem tíhy břemene sobě vlastní,je tento filmek triválnější než přesvědčení.35% ()

ZHODNOTITEL

Je to taková sbírka nápadů/situací, které si lze dnes představit. Ale tak jako film nemá prakticky začátek, nemá ani konec. Je to jako když hodíte listí do řeky. ()

srolyma

Velká, drahá, nablýskaná nuda. Jediné co si z toho po skončení pamatuji je honička v měsíčních vozidlech. A to asi neměla být zrovna stěžejní scéna. Vizuálně fajn, herecky bez připomínek, ale nebavilo to. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)