22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Lyžař

Hodně krutý drama, pohled do hlavy člověka, který se vydá na cestu do vesmíru. Za bádáním. Za vesmírem, novými lidmi, za otcem. Hodně pomalu vyprávěný příběh občas vadí, většinou ale pomalost není na škodu. Krásy grafiky jsou prostě neskonalé. Triky nechápu, ale to vlastně nemusím. Jen by mě zajímalo, co si většina lidí myslí o tom konci. Žil ještě otec? Potkali se? ()

Wallis3

Ve filmu najdete hroucení se nové Babylonské věže, přestřelku na jiné planetě a pak agresivního opičáka, co si pochutná na tkáních kosmonauta, nástup do startující rakety tryskami motoru a následný boj, kdy to odnesou další tři kosmonauti. Ale tohle všechno vypadá, jakoby to tam bylo narychlo vsunuto až po celkovém dokončení filmu, kdy si sám Grey uvědomil,  že "oduvševnělé" Pittovy monology by absolutně nikoho nebavily. Prostě se pokrčí rameny a jede se dál. Není tam žádné zpochybnění lidské existence,  ani vytoužená mimozemská entita, ani žádná wow reakce na konci ve vesmíru, nebo  kdy si v míru popíjí kafíčko a na to, že zabil tři astronauti, se nějak zapomnělo. ()

clump

Muži raději poletí doslova na Neptun, než aby si zašli na terapii. Úplně chápu, že tomu někdo dá nižší hodnocení, ale u mě převážil požitek z nadherný kamery a obecně vizuálu i slušný atmosféry. Filosofování je to v druhý půlce tak trochu příZemní (sic!) a místama polopatičtěji podaný, ale proč ne, nějakou pointu to má. Navíc pro mě, dítě z úplný rodiny a bez traumat ze vztahu k rodičům, je rovina konfliktu otec-syn svym způsobem fantasy prvek. Mimochodem, ukazovat při slovech o nenalezení mimozemskýho života povrch Europy posetej puklinama způsobenýma ohromnym podzemnim oceánem, kde dost možná žije bůhvíco, mi přišlo paradoxní. Ale třeba tam ani na Enceladu nebo Titanu fakt život nenajdeme. A fotosyntetický mikroorganismy žijící pod vrstvou ledu na polárních oblastech Marsu se nepočítaj (viz sezónní výskyt tzv. dark dune spots a jejich hypotetickej biologickej původ)? Líbí se mi i hypotéza, že za živý se dají považovat i planety a hvězdy nebo rovnou všechny dostatečně komplexní samoregulující se systémy. Nebo život na naší planetě. Nejsme prostě úplně sami. Vzdyť se s náma na film koukaly kočky, venku ležel pes a křičeli ptáci a pod pařezem je vstup do celýho dalšího světa plnýho cizích civilizací. Zkrátka pesimistickej pohled ústředních postav nesdílim. ()

Ema57

Film mne pohltil, vesmírný prostor mě pohltil, Brad Pitt mě uchvátil jak byl uvěřitelný v neuvěřitelných situacích. Existenciální a člověčí. Oslava odvahy a vztahů, ale je tam zbytečně moc mrtvých. ()

HenryIvan

Ad Astra nie je najlepším filmom všetkých čias, nie je ani najlepším aký som kedy videl. Je však skvelým hybridom medzi všetkými existujúcimi vesmírnymi odyseami. Má jednoducho niečo do seba. Film má len niečo vyše 2 hodiny, no zdá sa byť o dosť dlhší, pričom asi nikdy nenudí. Boli mi objasnené a podotknuté viaceré filmové „ klišé “, ktoré mi paradoxne vôbec neprekážali ( pokiaľ ich viete podať správne, padnú na úrodnú pôdu ) a tým pádom som to nepovažoval za nejakú chybu, za ktorú to mohli považovať iní. Celkovo zastávam názor, že pokiaľ ste si danú klišé scénu či moment nevšimli a oplývate aspoň kúskom umu, tak film spomínanú „ vadu “ ani nemá. Brad Pitt si po viacerých úspešných produkciách v posledných rokoch pripísal v tomto roku už druhý výrazný herecký úspech a rok 2019 berie „ by the storm “. Film prevedený na najvyššom leveli. ()

geek.ondra

Mix velkolepého sci-fi a ambiciózního osobního dramatu. Po celou dobu maximálně působivé a to jak po vizuální tak i režijní stránce. Jenom je velká škoda že si to Gray opět nedokázal pohlídat až do konce. K pojmu "masterpiece" je totiž Ad Astra blíž než si myslíte. 7,5/10 ()

Juvecz odpad!

Tak natěšený a nakonec tak zklamaný, tohle je asi největší filmový průser, který jsem tento rok viděl. jednou a dost. Jediné co je na tomhle filmu dobré tak je trailer, nic víc. ()

Enceladus

Vizuálne je film prepracovaný fantasticky, nádherné komorné zábery Marsu a jeho podzemných vnútorných priestorov, fantastické detaily na prstenci Neptúnu či zaujímavý vizuál rakiet a staníc. Zábery častokrát pripomínajú Blade Runner: 2049. Lenže filozofovanie okolo toho miestami lezie na nervy. Taktiež nezmyselnosť konania v niektorých kľúčových momentoch, napríklad boj v štartujúcej rakete alebo skok z lode do lode cez Neptúnov prstenec iba so štítom v ruke je strašná blbosť. Pre mňa je film jedno veľké sklamanie. PS: Veľký potenciál filmu je, že jeho pokračovanie môže nadviazať na Zrod planéty opíc. ()

Narayan

Mrdka z vesmírného krtka. Asi nejsem zrovna cílová skupina těchto "hlubokomyslných" sci-fi. Interstellar jsem ještě jakž takž přežil, protože Nolan netočí špatné filmy. Další filosofické cool sci-fi Příchozí, už bylo dost silné utrpení. Bohužel Ad Astra je ještě o chlup větší výzvratek. Asi tak 110 minut se děsivě koušete nudou, a čekáte aspoň na tu super pointu, která prostě musí přijít. Bohužel nepřijde. Ve světle finální tupé a nijaké zápletky si zpětně uvědomíte, že polovina scén v tom filmu vlastně nedává z dějového hlediska smysl, a druhá polovina je zbytečná. Kdyby toto hlubokomyslné drama o složitém vztahu otec/syn a nějakých těch vnitřních démonech, bylo zasazené někam na texaský venkov, fungovalo by to asi stejně dobře/špatně. Akorát bych na to samozřejmě nešel do kina, doufajíc v kvalitní sci-fi zážitek. Sviňárna. A ne, opravdu nejsem totální vidlák, který onanuje nad Armageddonem a Transformers, protože tam vše vybuchuje, a člověku stačí na pochopení děje přesně jeden fungující neuron. Dobrý příklad skvělé řekněme komornější sci-fi, jsou třeba nedávní Passengers. Nebo i First Man byl mnohem zajímavější. Prostě to jde i bez vybuchujících planet a osmihlavých mimozemšťanů, ale chce to pořádnej scénář. ()

joker30

Klady: Film má nádhernú kameru, krásne scény a hýri neskutočnými farbami, ktorým sekunduje dobrý soundtrack. Na Brada sa dá vždy pozerať, aj keď hrá nejakého poloautistu, tak ten karamel tečie.. Negatíva: pravdepodobne každá akčnejšia scéna, smrdí veľmi nereálne a v druhej polke filmu už to nimi doslova strieka. V konečnom dôsledku je to taký priemer a z tejto látky sa dalo fakt podľa mňa vyťažiť viac ako to, že si v závere hovoríte, či si režisér z vás nerobí prdel. Lebo bral by som aj myšlienku, že to bola nakoniec iba nejaká psychologická metafora vyrovnania sa syna so stratou otca, ktorý ho navždy opustil. V tom prípade by nereálnosť a neúplné vysvetlenie niektorých vecí dávala zmysel. 75% ()

SiMMaS

Nope. Tohle bylo opravdu zklamání. Nějak nechápu, jak se to někomu může trefit do vkusu. Kdo se jde zadumat, tak ho budou štvát vesmírné opice, přestřelky na měsíci a velké fyzikální nepřesnosti. Kdo se jde pojuchat nad vesmírným mad maxem, tak ho budou štvát dlouhé scény a "oduševnělý" voiceover. Mě v této kombinaci štvalo vlastně všechno. J*A*S*M to tu v komentáři vystihl perfektně. Dvě hvězdy jen za vizuál, který ale od dob gravitace není ve snímku ani trochu přelomový. ()

Miky22

*Možný spoiler.* Tento film je jakousi message a uvědomněním si, že vše co máme, máme přímo před nosem. Bohužel se mu ji zcela jednoznačně nedaří předat. Po skončení filmu jsem musel ještě chvíli sedět a přemýšlet, co tím vlastně autor chtěl říci. Dlouhé, táhlé záběry miluji. Celé zahalené do tří barevného spektra, doprovázené monologem Brada Pitta, který hraje a vlastně mu nelze nic vytknout, z filmu odcházím s příjemným zážitkem. Tento melancholický snímek má totiž svou jistou unikátnost a to si myslím, je pro film klíčové. 5*. ()

Dimo

Nečekaně komorní drama plné pohledů do helem. Plno příběhových zkratek a tím i otazníků. Ale v celku vlastně příjemný dojem. A hezká hudba. S JEDNODENNÍM ODSTUPEM: Celkem to na mě působí. Se vším tím očekáváním, co všechno během filmu může přijít a nastat a tím, jaký je skutečný vývoj, tak jde o celkem originálně jednoduchou a prostou myšlenku, která se mi fakt líbí. ()

Stíba

Zvláštní film, ostatně jako každá, podobně laděná vesmírná odysea. Atmosféra, vizuál a otevřené otázky tomu stejně tak rozhodně nechybí. (Kino Benešov - 16. 10. 2019) ()

Torgal

Brat ma vytiahol do kina na vesmírne sci-fi s Bradom Pittom, no toto nebol film ktorý sme chceli vidieť. Tento film je utopený vo filozofických monológoch hlavnej postavy a deja je vo filme minimum. Bohužiaľ ani myšlienky, ktoré chcú tvorcovia komunikovať divákovi nie sú nijak objavné a mňa k žiadnym ďalším zamysleniam neinšpirovali. Príbeh o hľadaní otca je potom jednoducho chatrný, pričom jeho vyústenie ma zo stoličky tiež nepostavilo. Vo filme je aj zopár akčných pasáží (naháňačka na lunárnych moduloch, "záchranná" misia), no je z nich bolestivo cítiť, že boli do filmu vrazené nasilu, aby divák v kine nezaspal a aby bolo z čoho nastrihať trailery. Veľmi mi to pripomínalo staré Tarkovského kúsky s tým rozdielom, že toto bolo podstatne bezobsažnejšie. Ani starnúci Pitt to bohužiaľ nezachránil. 4+/10 ()

Rikky007

Hudba a vizuální stránka je na vysoké úrovni - kouká se na to opravdu na velkém plátně dobře, totéž se nedá říct o obsahu bohužel. Na psychologický film to bylo příliš plytké, na sci-fi moc civilní a pravda drama tam bylo dost, ale často dodané z nutnosti, očekávaně, bez hlubšího smyslu pro příběh samotný. Třeba část s opicí - podle mě naprosto zbytečná, bez jakéhokoliv vlivu na příběh kromě smrti člena posádky, u které nám jsou její členové stejně jedno jeden jako druhý vlastně ukradení a jejichž vliv na vývoj událostí je taky ve výsledku v podstatě nulový. Poselství filmu musí být každému jasné a vlastně je dost laciné. Proto působí snahy udělat z toho víceméně jednoduchého příběhu velký hollywoodský biják trochu šroubovaně. Kdyby se to nesnažilo dohnat Interstellar a radši se víc zaměřilo na komornější interní drama, jako se to daleko víc povedlo třeba v Solaris, mohlo to být někde jinde. Pokud jsem dal Interstellaru "pouze" 4, musím tady ještě ubrat. Brad Pitt umí hrát, všechna čest, ale mohl dostat lepší scénář... ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)