22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

tranquill

"Tohoto úkolu se nikdy nevzdám!" Sorry, já už se této psychologické sci-fi vzdám. Pokus o další Gravitaci, tentokrát s Bradem, se moc nepovedl. Ano, jsou tam pěkné vizuální obrazy, ale jinak kecy, kecy a ... ()

Urukhaj98

Mám rád podobné přemýšlivé sci-fi, které ale můžou na odiv kromě hlubokých myšlenek vystavovat i prvotřídní vizuál. A byť nedosahuje Ad Astra takových kvalit jako třeba o něco chytřejší Interstellar nebo dravější Sunshine, pořád je to velmi vtahující podívaná se skvělou řemeslnou stránkou, které vlastně není moc co objektivně vytýkat. 8/10 ()

Klokani_koul

Fenomenální. Dostal jsem úplně něco jinýho než jsem čekal a pravděpodobně bych s výsledkem nemohl být spokojenější. Technicky naprosto dokonalý, vypadá a zní to neuvěřitelně. Herecky špičkový, I když je to hlavně one man show Brada Pitta. Působí to jako velký sci-fi a zároveň jako malej osobní film. Dvě hodiny jsem byl absolutně pohlcenej a nemyslel jsem na nic jinýho. P.S Donald Sutherland je cool ()

Gardenboy

Mne osobne skazil zážitok z filmu totálne béčkový a hlúpy záver. Od momentu prestrelky na lodi odlietajúcej z Marsu až po koniec, to bolo jedno velké WTF. Toľko nelogičnosti, skratkovitosti a nezmyslov vo všetkých smeroch vrátane ultralacného priehladného vyústenia príbehu s otcom som naozaj len tak nevidel. Dovtedy jasná pecka, posledná tretina patrila asi inému filmu. Škoda nevyužitej naťuknutej témy boja o suroviny na Mesiaci a politikárčenia Spacecomu, ktoré tiež vyšumelo do prázdna a nijak sa ďalej neriešilo. Sklamanie. Viac ako 3* si to nezaslúži. ()

Karmin

Vypadá to hezky....a to je asi tak všechno. Chvílemi to sice působilo jako (myšlenkově výrazně chudší) bráška 2001: Vesmírná odysea, ale z velké části to byla vlastně nuda. I ty akční scény vlastně nebyly moc akční. Zbývá jen rádoby realistická vize vesmírného výzkumu za 50 let. Rádoby, protože ten vypiplaný vizuál vesmírných lodí, skafandrů nebo základen účinně boří pár logických lapsů. ()

s1r1us

Nejsem schopen ohvězdičkovat. Těšil jsem se na Scifi/thriller/dobrodružný, tak jak je uvedeno v žánru. Místo toho je to psychologický monolog a přemítání o smyslu života hlavní postavy a smyslu vůbec. Jo a děje se to ve vesmíru. Není špatný film, vizuál super a tak, ale fakt jsem šel na jiný film, než dostal. ()

Klajondr

Jednoduše takovej horší Interstellar. Pitt si se svou postavou hezky vyhrál, což neskutečně pozvedlo úroveň filmu. Jediné, co mi vadilo, byla chybějící pointa celého snímku. Na konci jste tak nějak nevěděli, co si z toho máte vzít. Jinak je to ovšem pěkná psychologická hříčka. ()

mica_micova

Mě tyhle psychologický věci baví. V podstatě většina filmu mě bavila, ale pár věcí tam bylo zbytečných. Třeba ti piráti, záchrana jiné lodě a ty opice? Přijde mi jako kdyby se film inspiroval několika jinými filmy (gravitace, sunshine, šílený max? :)) a musel tam cpát za každou cenu nějakou akci.. Konec mě zklamal, ale ne ten ohledně toho, jak to dopadlo s otcem, ale to profrčení prstencem neptunu. Jsem takový obhajovatel sci-fi, kdy mi pár kravin ve filmu nevadí, ale tohle bylo moc.. K takovému druhu snímku tohle nepatří :/ ()

Jirk4

Je tu sedm komentaru s hodnocenim Odpad!, ktere vsechny presne vystihuji moje pocity z tohoto dila. Tez jsem chtel dat odpad, ale par uchazejicich momentu se tam naslo. ()

Pavel82

Celý film je jako hlavní hrdina. Bez emocí, tep bez jakýchkoliv výkyvů, špatně přístupný, neschopný vytvořit pevnější vazby. Když už se schylovalo k nějaké dramatičtější situaci, nedokázal ji režisér podat dramaticky. Pouze ji nechal ploše proklouznout mezi prsty. Spousta věcí ve filmu a vlastně celková premisa Ad Astra nedává smysl. Což příliš nepomáhá ke zlepšení komunikace směrem k divákovi. Druhou šanci určitě nedám, protože by se nic nezměnilo. Jedno z velkých letošních zklamání. ()

nwx odpad!

Podle výsledku 95 procent z rozpočtu muselo jít na plat Pitta a těch 5 procent na film. Levně vypadající, nudný příběh s nesympatickými postavami, který si fanoušek opravdových vesmírných sci-fi nijak neužije. Poslední novodobé opravdu dobré velkolepé vesmírné sci-fi filmy byly SUNSHINE, PROMETHEUS a INTERSTELLAR. Jinak slabší. Toto spíše připomíná film Eda Wooda, nechtěná komedie. Na Měsíci si ani nezajistí bezpečný koridor, kterým se dostat z jedné základny na druhou? Pokusit se tam dostat=nejspíše díky pirátům zemřít? Přitom tam lidí musí pracovat jako much a dopravovat se takto možná denně, aby tu raketovou základnu mohli udržovat. Pak na Marsu, jak se Pitt dostává ke startující raketě, ta vzlétá, motory na plné pecky, on si do té raketky leze, pak dají hned pokec s posádkou, neskutečné. Poté Pitt fakticky způsobí smrt oné posádky ale po návratu na zemi vše zapomenuto? ;) Dále jeho let vesmírem se štítem v rukou - WTF? ;) Jeho táta mrzout co vidí synka po xy letech se chová chladně, jako oslík, když ví, že za ním synek letěl přes půl vesmíru? Film plný až po strop podobných hovadin. Toto je opravdu komediální sci-fi jako z padesátých let, kde se s ničím moc nemazali. Tenkrát to jinak neuměli, ale dnes? Ubohost. Ani Pitt tady nijak skvěle nehraje a přitom umí, jak ostatně převedl ve FURY a v ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD. Tam hrál jako bůh. Ad Astra je hnůj. ()

Maximilianus

Podmanivé putovanie Brada Pitta vesmírom s cieľom vysporiadať si vzťah s otcom a splniť misiu. Atmosféra je pochmúrna a ťaživá, avšak veľmi sa mi to hodilo ako k prostrediu vesmíru, tak aj k postave Brada Pitta. Je to filozofické, ale tak logicky a je zaujímavé sledovať Brada navonok vo vesmíre ale aj jeho vnútorné pochody. Prvých 50 minút sa mi síce páčilo viac ako zvyšok, ale film dokáže udržať pozornosť diváka až do konca. Nie je to akčné scifi, je to komorné scifi s presahom do vnútra človeka až do ďalekých zákutí vesmíra. 7,3/10. ()

Likan7

James Gray není dobrý režisér. Už Ztracené město Z se mi nelíbilo, ale na Ad Astra jsem byl velmi zvědavý. Však taky sci-fi s mým oblíbeným Bradem Pittem! Pomalé tempo mi nevadí, vizuál byl naprosto ohromující, kdo viděl v Imaxu, musí mít zážitek na dlouhou dobu, jenže jak jsem byl napnutý z první hodiny, která je divácky mnohem přívětivější, o to víc jsem byl potom zklamaný. Prakticky ve chvíli odletu z Marsu se film změnil v silně filozofickou a těžko stravitelnou bramboračku, která ani nevím čím měla být. Pointu filmu jsem sice jakžtakž pochopil, je pro zamyšlení určitě fajn, ale pro film jako takový to je trefa mimo terč. Neříkám, že jsem chtěl friendly závěr, který určitě napadl kdekoho (nechci spoilerovat), ale celkové vyznění mě prostě minulo. Pitt je dobrej, vizuál skvělej, hudba parádní, režie nic moc.. Zklamání, které si divák užije tak maximálně v kině. Podruhé už neuvidím. ()

Trixinka

Úvodní pád z antény byl dobrým začátkem nudného filmu, kde nejzáživnějším momentem bylo pár sekund boje s opicemi. ()

deLaFere

Počátek snímku a jeho vizuální ztvárnění, paráda, pak již jen nuda a nuda. Naprosto povrchní a prázdný scénář, který zaujme jen velice těžko. Vztah mezi otcem a synem je prázdný a bez jakýchkoli emocí. Divák si těžko hledá vztah k jakékoli postavě (ono jich tam také moc není), příběh nemá žádnou šťávu. Jediné co si zapamatuji je ten úvodní pád. ()

pulDag

Co to sakra bylo? Absolutní filozofický bezemoční blábol, kam nacpali honičku v Roverech, krvelačné opice a průlez raketovou tryskou při startu, završenou bojem při přetížení několika g... Otřesná vizuální stránka filmu v levných kulisách, kde ve valné většině záběrů ve stavu beztíže herci stojí. Dřevo Pitt tomu všemu jen nasazuje korunu, kdy jen čumí. Na tohle jít za peníze, tak se zabiju. PS: má smysl vidět úvod filmu, kde měli ještě prachy na efekty. Jo a zvuková stránka filmu je též velmi slušná. ()

LordMysti

Jsem velký fanda vesmírného sci-fi a o to více kritický fanda jsem. Nebudu dávat hvězdičky za líbivé obrázky, to dnes mají i mnohem levnější filmy. Nebudu dávat hvězdičky jen proto, že tam hraje bývalá hvězda. Nemohu dávat hvězdičky když je to prostě neskutečná kravina která se o to víc tváří vážně a psycho. Ne tohle jako celek vůbec nefunguje, navíc je to pojato tak špatně, že člověk tomu nemůže odpustit ani tu hromadu maximálních zhovadilostí. Za mě obrovské zklamání. 30% fakticky jen za to, že je to sci-fi kterých není nikdy dost. ()

gemi

Ad Kastra. Ano, je to malinko bez koulí... Je to hodně psychologické a zápletka je zajímavá až do chvíle, kdy má dojít k jejímu rozuzlení - celou dobu se čeká nějaké mysteriozní vysvětlení toho, proč otec zůstal ve vesmíru, nekomunikuje a hraje si s antihmotou, čímž ohrožuje celou sluneční soustavu. Pak se ale ukáže, že taťkovi jenom zahrabalo. Anebo jsem to jenom celé blbě pochopil. Vizuálně je to ale místy velmi opojné - hned úvodní scéna je uchvacující. Jen je to dějově poněkud vyprázdněné, ale pořád mnohem lepší než soudobý a tematicky (trošku) příbuzný First man, u kterého jsem se kroutil nudou. ()

Demonic189

Kým filmu Irishman som napalil 3*, a to ma stihol 3x uspať, ďalšiu novinku Ad Astra som zhltol ako malinu. Technické spracovanie je dychberúce a nejak extra ma neiritovali ani všadeprítomné monológy hl. hrdinu. Prvá polovica teda za 100%, v tej druhej sa však začínajú kopiť logické nezmysly a korunu tomu všetkému nasadí záver, ktorý by som si vedel predstaviť O DOSŤ intenzívnejší. PS: vynikajúci výkon Tommyho Lee Jonesa! Spoiler: Roy je zodpovedný za smrť viacerých ľudí, ktorí by spravili rovnakú pracu ako on. Ale tak chcel vidieť tatka... Spoiler 2: posledných 10min je FAKT blbosť... Preletieť na kuse železa pásmo asteroidov, dostať sa presne do zóny pristátia vďaka výbuchu, k tomu nič celu dobu nejesť (tam sa spolu cestovalo okolo 80 - 90 dni) a prísť jemne zarastený... ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)