Yellowstone

USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (více)

Série(5) / Epizody(53)

Původní dramatický seriál zachycuje rodinu Duttonových v čele s Johnem Duttonem (Kevin Costner), která ovládá největší dobytčí ranč ve Spojených státech. Uprostřed měnících se aliancí, nevyřešených vražd, starých ran a těžce získávaného respektu je ranč v neustálém konfliktu se svými sousedy – rozrůstajícím se městem, indiánskou rezervací a prvním americkým národním parkem. (Paramount Network)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (42)

Season 1 (2018) (S01)

Vývoj postáv a ich konanie je najlepšou stránkou seriálu, ako aj celkové vykreslenie života na ranči. Silní sú aj nepriatelia a problémy na každom kroku. Miestami až trošku príliš. Tempo je skôr pozvoľné, v seriály sa rozhodne nikto nikam neponáhľa. ()

Rozbřesk (2018) (S01E01)

Očakával som pomalý rozbeh a nebol som sklamaný. Po pozretí 1883 a 1923 som bol už nachystaný na tempo aj prírodu. Yellowstone ma vysokú latku - silné a bohaté postavy majú silných a bohatých nepriateľov. V hre tu máme vrtuľníky a senátorov, kasíno aj developerov. Pritom niekedy stačí jeden náboj alebo riadny šulec dynamitu. Škoda, že vzťahy medzi postavami neboli veľmi jasné, branding v karavane bol jedným z najzvlasnejsich momentov kde som rozmýšľal kto tá fetka vlastne je a o čo tam ide. Dobré je si aj vygooglit Dutton family tree. ()

Zabít posla (2018) (S01E02)

Je najvyšší čas ututlať popravu Indiana, pretože pravda sa šíri rýchlo. Nechápem len prečo bolo treba odstaviť súdneho lekára takýmto spôsobom, napokon to len ukazuje že členovia rodiny sú ochotní ísť za hranicu, aby zakryli pravdu. ()

Hodní koně nejsou (2018) (S01E03)

Každá generácia si si sebou nesie vlastné traumy a krivdy, kým otec strieľa v prérii random únoscov, tak syn už bojuje so štrkáčom. Beth blúdi už od čias matkinej smrti, ktorá tiež nemala lásku na rozdávanie. Vykúpenie údolia je za pouhych 14mld, čo je to pre indiánskeho Kočnera. Developer Dan dostáva nápad ako sa pomstiť Johnovi. ()

Dlouhý černý vlak (2018) (S01E04)

Opäť nechápem prečo Duttnovi fungujú ako zabijaci, nedáva mi to zmysel. Každá vražda rodiny mi skôr pripomína krstného otca ako dobytkarov. Beth je riadna Bitch co dokazuje každou časťou. Scéna v bare bola top. What did you say? Bam a už lietajú bomby. John sa pekne bonduje s vnukom. ()

Návrat domů (2018) (S01E05)

A že dobré kone už nie sú. Sú, ale stoja tak päťku. Dobrý právnik nikdy nie je zlý, obzvlášť ten čo priletí vrtuľníkom. ()

Vzpomínání (2018) (S01E06)

Má nízky tep, dáme CPR. Wait what? CPR sa dáva len keď srdce už nebije. Anyway, to len taká zaujímavosť. Chlapi si dajú pár po papuli a ide sa ďalej, ženy vedia otráviť každým pohľadom. Niektoré problémy sa už nedajú skrývať. A poučenie na záver - medzi bojujúce psy sa človek nemá čo stavať. Leda že by išlo o iniciatívnu učiteľku 🤷 ()

Bestie mezi námi (2018) (S01E07)

V prvom rade si treba ujasniť že turisti boli Číňania a nie Japonci. Komunistická reč starého Číňana o vlastníctve pôdy je príznačná. Moniky mi je ľúto, je na ňu smutný pohľad. Veselou vsuvkou je jej otec s patričnou indiánskou medicínou. Rip ma skvelú mušku, čo sa musí uznať. What's your name? Jimmy. Fuck you, Jimmy. To je také americké a zároveň vtipné. Nabudúce nespadni z koňa, cowboy... Najhoršie obišiel macko, najprv mu odklonia rieku s lososmi, následne mu idú po krku. A z eon je ten zlý... Skvelá scéna bola tá o jazdectve a ako pochopiť koňa. Skvelé. ()

Vyvrcholení: První část (2018) (S01E08)

Miestami to vyzerá ako final destination, toľko nehôd za 1 deň, docela stretch. ale stačí si dať jednu po hube, rak nerak, a hneď sa všetko vyrieši. Or not. Aspoň ten medveď sa vyrieši, aj keď ten šerif mi tiež príde umelo nepríjemný, len aby bolo nejaké napätie. ()

Vyvrcholení: Druhá část (2018) (S01E09)

Škoda, že finále nemá riaden 5/5 spád, ide skôr pozvoľné plynutie do druhej série. Aj koniec jedného milionára malo menší drive než u predošlej generácii s Harissonom Fordom... ()

Season 2 (2019) (S02)

Na to že ideme do vojny tak máme rozpočet na Max 1 ochrankára na každej strane 🤷 inak vám klasicky americky môže ktokoľvek napochodovať rovno do kuchyne. pár hoňákov zmizne bez stopy a vysvetlenia , asi im skončil kontakt. Monike asi nik nepovedal, že má v rukách scenár z jedničky a teda sa točí dokola. Beth bezo zmyslov tlčie do brata ako do najhoršieho nepriateľa. Z Jamieho jedničke ako drsného advokáta sa stáva troska kydajúca hnoj. Villain bros si najmú najhorších ľudí na svete, dokonca aj milionár Dan ich zloží viacerých než by jeden čakal. Napriek všetkým výhradám je to stále kvalita, ale na 5/5 to rozhodne nemá, to možno pár nečakaných útočných scén (býk v bare a útok na Beth) Komentár: tron ()

Hřmění (2019) (S02E01)

Rip zisťuje, že je na vedľajšej koľaji. Kayce mu preberá ako nábory nováčikov tak aj vyhrážky. Nehovoriac o gitaristovi, ktorý vypovedá poslušnosť a priťahuje Beth. Jimmyho stále berie vážne len John. Hangman Jenkins z finále vstal z mŕtvych 🤷 Beth sa púšťa do práce a pán advokát je tu len do počtu. Najlepšou scénou je jednoznačne býk v bare. čakal som, že sa tam celkom rozhýbe, no napokon šlo o klasické pálky pri zadnom vchode. Cowboy poker bol čistý filler a záverečná operácia sa akosi minula účinku. ()

Nové začátky (2019) (S02E02)

Za mňa plný počet za vzťahovú rovinu - Monike vraví otec, že nenájde pokoj, kým nebude s mužom, s ktorým je spätá naveky, Beth taktiež vyčíta Kaycemu odluku od ženy, ktorá sa len bála, že z neho bude muž ako je John. Chceš deťom niečo zanechať? Len či ešte budeš nejaké mať, začni makať na vzťahu a potom v stajni. Ako žiť v prítomnosti a zároveň myslieť na budúcnosť? Skvelá úvodná úvaha na hrbolatej ceste. Je načase aby Kayce prevzal velenie, (who's running this place anyway?🤔🤷) no stojí mu v tom Rip. Ten musí ustúpiť na želanie Johna, ale treba trošku zahrať aj divadielko & swallow some pride, ako sa hovorí na salaši. Ak sa chceš biť, príď za mnou. Dáme si jednu po papuli a ideme ďalej. Kto vyhrá, má pravdu 🤷 Beth pozná mužský svet až príliš dobre, aby si spočítala 1+1 a pár modrín na ranči. Záverečná scéna v bazéne bola čerešničkou na torte. ()

Pach zoufalství (2019) (S02E03)

Beth opäť dáva kvalitné rady pričom už dávno vedela ako to dopadne. Jamie na špinavé hry nemá. Na scénu prichádzajú noví zlosynovia, resp zlobrati - máte pekné kasíno, bolo by smutné keby ste nedostali licenciu na predaj alkoholu. Hneď vedia aký zlý deal podpísal neskúsený Jankins a že Rainwater ho zhltne celého. Jimmy dobieha minulosť varičov. ()

Zůstávají jen ďáblové (2019) (S02E04)

Táto časť mi pripomína podobenstvo o kúkoli, len s tým, že v hre je nielen stádo, ale aj budúcoročné úrody. Tomu vravím next level. Detektívny nádych je tu skvelý. Za mňa najslabším článkom ostáva Beth, pretože jej už vôbec nerozumiem. Najprv radí bratovi aby odstúpil, len aby ho na to vysmiala, aký je chudák a ešte ho aj poníži pri večeri. Čo tým sleduje? Rip sa ukázal ako pravý býk. Zatiaľ sa mi zdá že len rozleptáva rodinu zvnútra. Jediným pozitívom je tu zmierenie Kayceho a Moniky. Fun fact: polovičná Číňanka hrá indianku, ktorá učí o indiánskej histórii 🤷 ()

Dotknout se nepřítele (2019) (S02E05)

Jimmy sa snaží získať peniaze ale nemá ako a tak sa uchyľuje súťažiť so samotným režisérom. Jamieho dobieha interview pre noviny čo spôsobí, že aj samotná Beth ma strach a to sa kedysi zaprisahala, že sa už nikdy báť nebude. Kacey zisťuje, kto určite kravy neotravil. Myslím, že to boli práve naši noví bratia. Inak poklidne tempo každodennej rutiny. ()

Vykrvit (2019) (S02E06)

Jimmy konečne získava rešpekt, Jamie ide zatiaľ dole prúdom, ako aj chystaný článok o Johnovi. Rip vie zabiť dve muchy jednou ranou a Kacey the merciful dáva druhé šance. John už vie kto je jeho skutočný nepriateľ a kto len proxy. Babenka nám akosi bleskovo mizne (snáď má len nejaký side quest), a mladý indián si dáva prvý kill - veľmi podobná scéna ako pri 1883. Má ešte šťastie, že nemusí zjesť ziadne srdce, ako back in the day. First je first a chlapec dostáva silnú lekciu do života o nezvratnej smrti. ()

Zmrtvýchvstání (2019) (S02E07)

Doteraz najvyššie hodnotená časť seriálu a úplne oprávnene. Beth želá bratovi to najhoršie, aby ju karma dostihla v rámci tej istej časti. Za mňa najmenej logická časť bolo nechať jedného z bratov nažive a velice pojednávať o jeho zabití. Na to, že bol sám v chate, by som čakal, že ho rovno zotnú a zakopú niekde hlboko u seba na dvore. Ale chápem, že finále je ešte ďaleko 🙂 ()

Za námi jen šeď (2019) (S02E08)

Nechápem len prečo Beth takto útočí na Jamieho, Beth útočí smerom nadol a taký podly útok je to čo dokáže. Indiánsky hip hop radikalizuje celý rez a Monika zírá do prázdna 🤷 ()

V pondělí nepřátelé (2019) (S02E09)

Jimmyho doháňa minulosť a je načase, aby sa ukázali jeho noví parťáci. Perníkové chalúpky zvyknú sem tam rupnúť. Last minute to musí samozrejme ešte celé ohroziť, len aby si ešte raz mohol kopnúť. Omg here we go again... Všetko ale niečo stojí a tak nočná akcia nastáva akurát vtedy keď je na love aj hlavný nepriateľ. Ako už spomenul jeden užívateľ predo mnou, Monika začína byť veľmi otravná s tým, že nevie čo chce (facepalm) a ostatných uvádza do neistoty. Chcela ísť do mesta a nepočúvala rady starších. Keby niet Beth tak jej doteraz skúmajú telesné otvory. Bitch Beth je snáď horšia postava ako evil brothers, avšak keď sa zastáva Moniky s kompro vo vačku tak jej divák čosi aj odpustí. Ozaj a čo the Cowboy? Všimli ste si ako sa rýchlo vyparil keď sa šlo na lov? Myslím, že bol trójskym koňom bratov Beckov 🤔 ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení