Yellowstone

(seriál)
  • USA Yellowstone (více)
Trailer
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (více)

Série(5) / Epizody(53)

Původní dramatický seriál zachycuje rodinu Duttonových v čele s Johnem Duttonem (Kevin Costner), která ovládá největší dobytčí ranč ve Spojených státech. Uprostřed měnících se aliancí, nevyřešených vražd, starých ran a těžce získávaného respektu je ranč v neustálém konfliktu se svými sousedy – rozrůstajícím se městem, indiánskou rezervací a prvním americkým národním parkem. (Paramount Network)

Trailer

Lacike

Hodnotenie po piatich dieloch: Tak sa ukludnime, ano? Zase tu mame dalsi pripad obycajneho serialu z ktoreho miestni intelektuali robia umelecke veldielo. Pritom to je v jadre jednoduchy tupy Dallas v trochu drsnejsom westernovom prevedeni a to je tak vsetko. Zase sledujeme jeden rodinny klan s rôzne posahanymi clenmi rodiny, ktorych zajima len ich majetok o ktory maju zaujem dalsie strany. Hlavnym superom je rasisticky indian, ktory chce cely Yellowstone ziskat spät pre svoj lud, ale pravdepodobne hlavne pre seba. Cele je to podane drsnejsie a nekompromisnejsie, ale v jadre je to stale primitivny Dallas s absurdnymi podzapletkami a pre mna extremne nezazivnym Sheridanovskym tempom. Vsetky postavy su skazene, takze nie je komu fandit, ale bohuzial nie su skazene takym spôrobom, aby som si ich naprieky vychutnaval. Len mi proste skoro vsetci lezu na nervy. Jedinu celkom cool postavu tu ma Cole Hauser ako verny poskok Costnerovej familie. Costner neustale balancuje medzi absolutnym zlom a dobrakom od kosti. Fanusikovia predoslych Sheridanovych projektov najskôr budu nadseni, ale podla mna pise a toci primitivne projekty, ktore sa tvaria strasne umelecky. 5/10. ()

Killingjoke

Tak pokud chtěl někdo odpověď, jakým způsobem zacílit moderní western, Yellowstone je ta správná odpověď. Žádný krvavý brak jako Kosti a skalp či Osm hrozných! Na moderní western se nesmí přes hektolitry krve, ale skrze příběh, zachovávající ducha původních příběhů z Divokého západu. To vše se zde Tayloru Sheridanovi naštěstí povedlo na výbornou a stvořil tak moderní příběh o rodinných hodnotách a nevyzpytatelných stezkách spravedlnosti, které v sobě kloubí jak staré westernové historky, tak do jisté míry mafiánské drama. Za správnou cenu jsou všichni na prodej! Yellowstone je testosteronový zážitek se vším všudy, zasazený do malebné krajiny Montany, plný vražd, politiky a divokých koní. Občas mi seriál připadal jako moderní Legenda o vášní a tu já moc rád. Většina rolí excelentně zahraných, samozřejmě všem kraluje Kevin Costner a Kelly Reilly. Scenárista a režisér Taylor Sheridan je jedním z nejzajímavějších tvůrců současnosti a vždy se těším na další jeho další příběh... ()

T2

Na dobytkárov Duttonovcov si teda neradno vyskakovať.  Taylor Sheridan je až dosť krute neohrabaný tvorca a scenárista, čo ho samozrejme predáva. Vytvoril obrovské impérium okolo rodiny Dutton, je neskutočné rozsiahle až priam kultového rozmeru. A ani v jednej etape ich rodokmeňu nestráca nič na sile. Dokáže stále niečim prekvapiť, doslova na drzovku pohlcuje pozornosť.  Máme tu hneď niekoľko výborných postáv, ktoré dokážu príbeh niečim poriadne okoreniť, prevažne štipľavo. Môžeme ich obdivovať ale aj nenávidieť za ich postoje, skutky, za ich oddanosť rodine a skalopevného chránenia "ich" Yellowstonu.  /90%/ ()

aik

Poslední dobou se mi zdá jako by to bylo naschvál, ale musím se opakovat. Po technické stránce super, casting skvělý, herecké výkony parádní, ale nejslabší část je jednoznačně scénář a vlastně i určitá nemotornost děje a práce s postavami. Mám pocit, že Sheridan moc velký koncept naplánovaný neměl a jede tak trochu na efekt. ... Překvapivé pro mě je, že Taylor a jeho kolegové poměrně dobře, uvěřitelně a i zajímavě rozehrají postavy celé hlavní rodiny (první epizody hodně fajn), ale pak bohužel postupem času za každou cenu tak moc tlačí a tlačí na pilu až většina z nich začíná působit takřka sebe-parodicky. Problém vidím v tom, že by to tak moc chtělo být novým Kmotrem, až se to zvrhne už v druhé sérii spíše k Dynastii či Dallasu. ... Nejzajímavější jsou tak bohužel pro mě postavy vedlejší (Cole Hauser je opravdu fajn, ale i někteří další honáci, Monika apod.). A celkem brzy začínám fandit všem ostatním, jenom aby Kevin se svou povedenou rodinkou dostali co nejdříve na frak (popravdě stejně by si ty pozemky zasloužili tak jak tak indiáni). Mrzí mě to pak hlavně vzhledem k tomu, že minimálně na počátku byla hodně dobře rozjetá linka jak s jedním tak druhým synem. Možná, že se to v dalších sériích tímto směrem pohne více, ale já už u toho stejně nebudu. .... Jinak ano, Kelly Reilly hraje jako o život a je opravdu dobrá, nicméně je to k ničemu, když je to právě ona a s každou další epizodou i postava Costnera, kteří mě nejvíce iritující, ale vlastně jsou pro mě i nejvíce sebe-parodující. Oni za to nemůžou, ale to co z těch postav místy leze za moudra a dokáže to absolutně popírat samo-sebe je pro mě až naprosto k neuvěření. A byť z Wese Bentleyho trochu nepochopitelně Sheridan za každou cenu a dost lacině dělá vola jak může, tak ti dva, tím jak moc chtějí být tvrďáci, ale místy dost hloupí tvrďáci (negativní postava i chtěně negativní, když má mít respekt nemůže kecat k******y, to pak působí spíše jako tajtrlík. Teď mě tak napadlo, jedině, že by Sheridan sledoval českou politickou scénu a inspiroval se tím naším slovenským dárečkem.), nejsou moc daleko za ním. A je blbé, když se slovům tahounů člověk začíná smát. (občas jsem se u toho vážně přistihl) ... Tzn: Po zkouknutí 1. (7/10) a 2.série (5/10) to balím. V komentářích jsem se stejně dočetl, že to asi nikam moc nepokročí a ani se nedivím Kevinovi, že už to chce sám v tomhle seriálu zabalit. Proti němu totiž v nejmenším stejně jako proti Sheridanovi absolutně nic nemám a většinu jejich tvorby opravdu žeru (u Kevina je toho spousta, Sheridan - Sicario, Za každou cenu i geniální Wind River), tohle mi ale moc nesedlo a jdu raději o dům dál. Ze zvědavosti, ale stejně ještě zkusím i něco jiného z Sheridan-versa, pořád mu prostě chci věřit. ()

pa3ce

Škoda toho, že sa tvorcovia na konci uchýlili skôr ku budovaniu pôdy a príbehových liniek pre ďalšiu sériu, než aby ma v závere totálne odrovnali epickým zakončením príbehových liniek ktoré sa vyvíjali počas celej prvej série a tým pádom nastane po konci poslednej časti pocit určitého vyšumenia do prázdna všetkého čo ste pred tým sledovali. Každopadne atmosféra a vykreslenie postáv a ich strastí je skvelé, čo je dôsledkom hlavne úžasných hereckých výkonov na čele s Kelly Reilly, ktorá snáď zatieňuje aj samotného Kevina Costnera, ktorý je ale tiež na jedničku s hviezdičkou. Teším sa na ďalší vývoj moc, je tam potenciál na veľkú pecku. ()

• Srub, v němž žije rodina Duttonů, a stejně tak stáje a stodoly s ikonickým písmenem „Y“, se ve skutečnosti nachází na Chief Joseph Ranch, nedaleko města Darby v Montaně. (Punisher)

Související novinky

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Před tím, než se stal králem televize díky seriálům Yellowstone či 1883, získával si scenárista a režisér Taylor Sheridan obdiv na filmové frontě díky snímkům jako Sicario nebo Wind River. A právě… (více)