poster

Yellowstone (TV seriál)

Drama / Western

USA, 2018–2020, 22 h 46 min (Minutáž: 40–93 min)

Hrají:

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston, Lonzo Liggins, Crystle Lightning, Gretchen Mol, Rudy Ramos, Kylie Rogers, Patrick St. Esprit, Buck Taylor, Jeremiah Bitsui, Golden Brooks, J.R. Cacia, Mason D. Davis, Fredric Lehne, Wendy Moniz, Michael Nouri, Geno Segers, Devin Hansen, John Aylward, Timothy Carhart, Austin R. Grant, Josh Lucas, Bill Tangradi, Moses Brings Plenty, Dylan Kenin, Steve Coulter, Heather Hemmens, Taylor Sheridan, Barret Swatek, Ryan Bingham, Michaela Conlin, Katherine Cunningham, Mike Faiola, Brian Unger, Michelle Campbell, Tinsel Korey, Savonna Spracklin, Jim Lau, Travis W Bruyer, Valerie Yu, Jefferson White, DeJean Brown, Sean Dillingham, Ryan Dorsey, Tanaya Beatty, Steven Williams, Althea Sam, Kelly Rohrbach, Rya Kihlstedt, Eddie Spears, Ryan Begay, Martin Sensmeier, Neal McDonough, Terry Serpico, James Jordan, Lane Garrison, Hugh Dillon, Don Harvey, Jae Head, Kari Hawker-Diaz, Wolé Parks, Kyle Red Silverstein, Luce Rains, Domenick Lombardozzi, Allison Dunbar, Chantel Flanders, Dabney Coleman, Christopher May, Josh Holloway, Eden Brolin, Karen Pittman, John Emmet Tracy, Q'orianka Kilcher, Adam Johnson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  *****

  Westernům ze současnosti moc nehovím, protože dnešní doba nemůže nikdy vykouzli atmosféru Divokého západu. Nicméně v případě Yellowstone se u mě dostavilo nadšení. Dáno je to i tím, že seriál dokáže výborně využít klasická westernová klišé. Máme tu půtky s Indiány, bezohledného magnáta z města, který si brousí zuby na pozemky, nouze není ani o přestřelky a nakonec i rančera, který se kormě výše zmíněného snaží zvládnout i svoje potomstvo. Že tu létají vrtulníky, jezdí moderní dodávky a děj se často přesouvá do kanceláří či luxusních restaurací, to je tady vlastně plusem, protože to tvoří parádní kontrastu vůči drsnému a staromileckému venkovskému životu. Kevin Costner se do sedla narodil a nezklamal ani tady, což se dá říct i o zbytku herectva v čele se sexy mrchou Kelly Reilly. Sem s druhou sérií. 100%(30.8.2018)

 • Ant
  *****

  Sons of Anarchy s kovbojema. Rozmáchlé drama o rančerech, životě na indiánské rezervaci a pracháčích, co chtějí tuhle půdu pro sebe. Občas to trochu tlačí na pilu a postavy by čas od času potřebovaly více prostoru. Nicméně to jsou maličkosti. Herci jsou vynikající. Luke Grimes a jeho Kayce si mě získali do pěti minut. Podobnost s Jaxem z SoA se ukazuje víc a víc s každým dílem, takže se mi z něj logicky chce brečet. Kelly Reilly nemá zábrany a já jí to žrala i s navijákem. Costner to celé drží pohromadě. Dlouho mě takhle už nic nebavilo. Druhá řada tomu teprve dá koule. Sheridanovi bych klidně upsala duši. Hollywood si ho snad ani nezaslouží.(20.4.2019)

 • Lacike
  **

  Hodnotenie po piatich dieloch: Tak sa ukludnime, ano? Zase tu mame dalsi pripad obycajneho serialu z ktoreho miestni intelektuali robia umelecke veldielo. Pritom to je v jadre jednoduchy tupy Dallas v trochu drsnejsom westernovom prevedeni a to je tak vsetko. Zase sledujeme jeden rodinny klan s rôzne posahanymi clenmi rodiny, ktorych zajima len ich majetok o ktory maju zaujem dalsie strany. Hlavnym superom je rasisticky indian, ktory chce cely Yellowstone ziskat spät pre svoj lud, ale pravdepodobne hlavne pre seba. Cele je to podane drsnejsie a nekompromisnejsie, ale v jadre je to stale primitivny Dallas s absurdnymi podzapletkami a pre mna extremne nezazivnym Sheridanovskym tempom. Vsetky postavy su skazene, takze nie je komu fandit, ale bohuzial nie su skazene takym spôrobom, aby som si ich naprieky vychutnaval. Len mi proste skoro vsetci lezu na nervy. Jedinu celkom cool postavu tu ma Cole Hauser ako verny poskok Costnerovej familie. Costner neustale balancuje medzi absolutnym zlom a dobrakom od kosti. Fanusikovia predoslych Sheridanovych projektov najskôr budu nadseni, ale podla mna pise a toci primitivne projekty, ktore sa tvaria strasne umelecky. 5/10.(20.4.2019)

 • higuain
  ****

  All men are bad. But some of us try real hard to be good. Sheridanovská verze Kmotra. Včetně (SPOILER) toho motivu s nejmladším rebelujícím synem, co se ale nakonec vrátí pod otcova křídla a pravděpodobně i zdědí jeho impérium. Ale o tom až příště. První série velmi dobrá a na pokračování není důvod se netěšit, Sheridan je jedním z největších objevů posledních let a očividně je ve formě. S1: 80%.(14.9.2018)

 • vyfuk
  ***

  1. série: Sheridan se ukázal mnoha způsoby. Známe ho jako člověka, který dokázal svou kariéru nastartovat nešpatným akčním dramatem z prostředí kartelu. Poté v celku velmi dobrou honičku po odpadlících a zakončil to geniální atmosférickou kriminálkou z hor. Tam se skoro nedalo moc co vytknout. Ale poté přišel Yellowstone. Seriál, který začal velmi slibně a dokázal zajímavě rozehrát hru cowboyů v 21. století. Jenže... stejně takhle to zůstane. Celý ten koncept. Prostě slibně, ale vlastně nijak. Žijeme si ve světě, kde je asi nějaký problém s investory, který se řeší až moc, indiány, které neřeší nikdo a mezilidské vztahy se mění jak názory Donalda Trumpa. O stupiditě některých postav ani nemluvě. To vše je zakomponováno v seriálu, kde mne skoro žádné postavy nezaujali a za celou jeho délku se toho vlastně ani nic moc nestane. Zase mne opět mrzí jenom nevyužitý potenciál. Který ještě ke všemu udělal tvůrce, kterého jsem považoval za naději budoucí kinematografie, což byl i důvod, proč jsem po tomto díle sáhl. A druhá série mě mine. A nad návštěvou kina dalšího jeho filmu ještě popřemýšlím. Je asi vidět, že komplexnější záležitosti ještě nejsou v jeho portfoliu úspěchu.(23.4.2019)