Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

Anthony

Hned na začátku musím poctivě napsat, že nejsem SW-fan. Film hodnotím prostě jako film a ne jako vyvrcholení kultu, které musí dostat pět hvězd, protože to je prostě SW. Dále musím přiznat, že Lucase jako režiséra a scénáristy jsem si nikdy nijak zvlášť nepovažoval, uznávám ovšem jeho nesporné zásluhy o revoluci v tricích. ++++ Epizoda 3 se mi líbila ze všech SW filmů asi nejvíc. Měla celkem spád (hlavně v druhé polovině), trikově je blízká dokonalosti, herecké výkony mi přišlo velmi dobré (zvláště Christensenův přerod). Hodně se mi líbila hudba Johna Williamse, kterého sice miluju, ale jinak jeho SW hudbu až tak nemusím, tady se mi líbilo vynořování starých motivů Leii, Luca (Nové naděje), milostný motiv z Klonů a největší radost jsem měl, když se objevil znovu na chvíli Duel of the fates. I nové motivy se sbory byly povedené. Ale jinak se mi potvrdily mé pochyby o Lucasovi scénáristovi a režisérovi. Dialogy jsou chvílema stupidní (musíš pochopit, že kancléř je zlý...// slibuju ti, že neumřu - ne já slibuju tobě že neumřeš // jsem rozrušená (nebo tak něco), to protože tě miluju - ne, to proto, že já miluju tebe) atp. U bitev jsem měl občas problémy vůbec sledovat, co se děje - přišly mi chaoticky natočené a sestříhané, často byly vidět jen záblesky světelných mečů, nebo když už jsem byl nějakou bitvou stržen, tak Lucas nemilosrdně střihnul na jiný kout galaxie a pak zase zpět. Politické spory mě navíc nechávaly vcelku chladným (a zabírají zde celkem dost prostoročasu). Zato velmi oceňuji celkové ztemění druhé půli - likvidace Jediů mi trochu až připomněla likvidaci nepřátel z Kmotra :). Přes všechny výtky jsem se nakonec bavil docela slušně, ale za tak geniální, dokonalou záležitost jako mnozí zde přítomní to nepovažuju. ()

DaViD´82

Temná strana síly tomu sluší. Přesto si ani zpětně nemyslím, že dává větší smysl těm předchozím; právě naopak ve světle (pardon stínu) tohoto dílu o to více vyplouvá na povrch jejich naprostá zbytečnost. Obrovskou chybou je nevyrovnané tempo. Úvodních patnáct minut strhne monumentální bitva, poté následuje nudná hodina se škrobenými ochotnickými dialogy a nakonec se to v poslední hodině přepne ve vážné drama s přesvědčivými (pouze v rámci Star Wars universa samozřejmě) postavami. Velká škoda je, že přerod Anakina ve Vadera působí nevěrohodně a uspěchaně. Představa, že tato psychicky labilní postava by měla být tím samým ztělesněním živoucího charismatu z původní trilogie je směšná. Slabší momenty zachraňuje stylově přehrávající Ian McDiarmid. Největším faux pas je, že ač by to mělo být vzhledem k tragickému podtextu (nejen) citově vypjaté, tak naprostý opak je smutnou pravdou. Na plátně se sice děje něco technicky působivého, ale citově zcela chladného. ()

Rob Roy

Kruh se uzavřel. Hayden Christensen je určitě lepší než v EP 2. I přes skvělé triky si myslím, že nejlepší scény SW jsou v některých dialogových scénách. Poslední třičtvrtěhodina je obrovsky silná ( dialogy mezi Anakinem a Obi Wanem ) a poslední záběr odkazující k EP 4 nádherný. ()

Fr

Tak tímto filmem si to u mě sága S.W. móóc vylepšila. Opět spousta skvělých digitálních nápadů, to se opravdu musí vidět! Nečekal jsem to. Ale, hlavně ten příběh! I zázraky se dějí. Kdybych byl skalním příznivcem, určitě bych zešílel radostí. Takhle dávám jen 5 hvězdiček. ()

Dever

// Production Companies: Lucasfilm // Určite najlepšia z prvých troch častí, vynikajúce audio-vizuálne efekty, krásny temný a smutný dej. ()

Subjektiv

Sědel jsem takhle jednou s kamarádem Marmangem v kině na třetím díle nových hvězdných válek a po pěti minutách říkám: "Tak se zvedej, jdem!" A on: "Teprve to začalo ..." Ale dokoukali jsme to. Jojo .. pomsta šitů... Ach, Padmé, ty jsi tak krásná. To je tím, že tě tolik miluji. Ne, to je tím, že já tolik miluji tebe... Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem Star Wars a tenhle díl se mi líbil nejméně. Hvězdné války nikdy neoplývaly hlubokými intelektuálními dialogy, ale tady se tvůrci vážně překonali. Hlavním důvodem natočení SW III je přeměna Anakina v Darth Vadera. Více bych však věřil, že si Anakin po zhlédnutí reklam koupí ten či onen prášek na praní, než že se přidá k temné straně síly po tom, co zažije v tomhle "uměleckém kusu". Přeměna je jednoduše naprosto nepřesvědčivá. ()

novoten

Úžas, meče, Amidala, osud, Vader, "I hate you!", objevení imperátora a hlavně s přehledem nejlepší epizoda celé ságy. Mrazivé a i po dalším a dalším zhlédnutí geniální. Lucasův pomník. ()

tron

„Ak nie si na mojej strane, si môj nepriateľ.“ - „Iba Sith uvažuje čierno-bielo.“ Strhujúce uzavretie Lucasovho univerza a najlepší diel prequel trilógie, v ktorom sa so strašidelnou bezmocnosťou vystresovaného diváka uzatvárajú v predchádzajúcich dvoch dejstvách (a "starej“ trilógii) naznačené udalosti. Je to temné (Rozkaz 66, Mace Widu), záver logicky zacvakne na svoje miesto (rozdelenie batoliat, útek do močiarov), herecké výkony adekvátne stemneli (najmä Christensen sa ukázal v parádnom svetle) a vizuálna stránka je tradične bez diskusie. ()

JFL

Nejdražší camp biják všech dob. Na rozdíl od přímočaře jalových "Spaceballs" závěr prequelové trilogie nabízí náležitě naladěnému publiku mnohovrstevnatou taškařici se skvostně přepáleným scénářem, jenž oplývá pimprlovými postavami, absurdními sekvencemi a zcela nulovou logikou. Největší enigmou filmu je Hayden Christensen, u kterého ještě více než v druhé epizodě nelze jednoznačně říct, jestli je otřesný herec, nebo naopak velmi dobře hraje otřesného kokota (zato Ian McDiarmid ztvárňuje rodícího se císaře vyloženě s fanfarónským labužnictvím). Podobně v "Epizodě III" kulminují také další úskalí předchozího dílu. Vedle směšné emařské rádoby ponurosti je to především fakt, že vyprávění nerozvádí vlastní příběh, ale pouze slouží k navázání motivů z původní trilogie. Obecně řečeno obeznámení diváků s rozuzlením ještě nepředjímá, že film nemůže být poutavý - jedním z nejlepších příkladů budiž Singerova "Valkýra". Docílit se toho dá gradováním napětí, rozváděním nosných dílčích motivů či paralelních linií nebo prostě budováním fikčního světa. Nic z toho ale Lucas nedělá, naopak jen sází na prvoplánový fanservice a tupě doslovné zaplňování mezer v historii, která dříve alespoň dýchala příslibem mnohoznačnosti (byť film současně přináší do ságy i řadu logických děr). A jaké ponaučení a rozuzlení z Epizody III, a s ní i završené ságy vyplývá? Síla dojde rovnováhy skrze několik desítek let zkázonosného rozmarného chování pubertálně rozervaného egocentrického pitomce, který nejprve rozvrátí církevně zdegenerované jedie a posléze doslovně svrhne geniálního manipulátora a mistra náhody císaře. To na jednu stanu můžeme chápat jako podnětný impulz ve vztahu k proroctvím, výkladu dějin a významu jednotlivce v historii, ale divácky to zrovna moc nadšení nevzbuzuje. Takže je vlastně od Lucase milé, že toto rozuzlení zabalil do tak divoce špatného filmu, který každou chvíli vybízí k pobaveným komentářům. ()

B!shop

Pozor, spousta spoileru!... Hura, konecne vynikajici nova epizoda, ale presto jsem se neubranil pocitu, ze se z toho dalo vytezit nepatrne vic. Zacnu kritikou. Prislo mi, ze Natalie Portman mirne prehravala, nektere dialogy zbytecne zdrzovali (prevazne casti, kdyz spolu Anakin a Amidala rozmlouvaj o lasce a rikaj porad dokola stejny kecy) a nektere souboje nebyli moc dobre zvladnuty. Moc dobre neznamena, ze by byli spatny, ale proste nebyli takovy, jaky bych si predstavoval. Hlavne souboj Palpatin vs. Mace Windu. Jednak to vypadalo dost divne, ze jeho tri pomocniky Palpatin hned odrovnal a oni se nezmohli ani na uprdnuti. A na to, jak o tom Samuel Jackson kecal, jsem cekal totalni masakr, ale dostalo se mi kratkeho souboje na mece a pak blesku. Podle me skapal moc rychle. Ale to nic nemeni na faktu, ze je Windu jedna z nejvic cool postav Star Wars a hlavne jsme konecne videli Sidiouse bojovat s mecem. Taky souboj Obi-wan vs. general Grievous nebyl nijak uchvatnej. Jednak jsem cekal nejakyho krutaka a prisel pajdajici robot, co funel jak duchodce. Nastesti to pak rozjel, ale Obi-wan mu nasekal nejak moc rychle a zacla honicka, ktera byla sice dobra, ale precejen souboj 4 mece vs. 1 bych bral radsi. Videl jsem Clone wars, kde byl za maximalniho krutaka, takze me tohle mirne zklamalo. Pak tu je jeste souboj Yoda vs. Sidious, ten byl uchvatnej, ale Yoda to vzdal nejak moc rychle, hodil hlasku, ze zklamal a de se schovat a utek. Dal se mi nejak moc nezdalo, ze by se Jediove nechali jen tak rozsekat klonama (tim myslim ty nezname jedie), tady moh Lucas zaradit nejaky cool bitky. A nektere (bylo nich celkem dost) sceny a dialogy mi prisli nechtene smesne a docela naivni. Taky bych rek, ze dabing filmu celkem ublizil, ne ze by byl spatnej, ale proste nektery hlasky nevyzni tak dobre jako v originale. No a to by tak z kritiky bylo vsechno. Vetsina hereckych vykonu me potesila, vcetne Haydena Christensena, kterej konecne poradne hraje. Triky jsou zase o velkej kus lepsi a ze jsou pocitacovy je poznat skutecne jen na minimu mistech. Hlavne zabery planet a mest sou uchvatny. Rad bych taky okomentoval nektery sceny. Hlavne finalni bitva je neco uzasneho, jen mi trosku vadilo, ze mecema mavali moc rychle a pres vsechny ty zablesky nebylo mistama moc videt, ale za to muze kamera, protoze je zabirala moc zblizka. Prerod z Anakina na Vadera byl docela rychlej, s tim souhlasim, ale ze by byl nejak extremne, jak tady kazdej rika, to zas ne, precejen Anakin uz vahal delsi dobu a hlavne on se nerozhod pridat k temne strane (to z toho vyplinulo), on jen chtel zachranit Amidalu, kterou vlastne misto aby ji zachranil "zabil". To docela nasere. Bitva na planete Kashyyyk byla pekna, ale mohli tam wookiove bitkarit dyl a Chewbacca tam moh bejt vickrat, byli tam skutecne hodne kratce. Co se tyce navazani na puvodni trilogii, to se Lucasovi v ramci moznosti povedlo, ale od ted uz nektere sceny ze stare trilogie ztraci na nadhere a lituju toho, kdo je uvidi az po novych epizodach. Prislo mi, ze prvni polovina filmu byla takova sama srandicka, vtipky, hlasky, proste oddychovka a chybelo mi zde lepsi navazani na epizodu 2, i kdyz hodne se dozvime z uvodnich titulku. Ale od poloviny se to rozjelo nehoraznym zpusobem, vsechno potemnelo, i hudba se zmenila z klasicke Star Warsacke na pekne drsnou a druha polovina je o tridu lepsi nez ta prvni. Jasne, je jasny jak to dopadne (Yoda, Vader atd.), takze treba zamrzi, ze se o Yodu nebojite, kdyz je na tom celkem zle, ale Lucas to podal dostatecne dobre, ze to bylo napinavy a nenudilo to. Navic se nebal ani drsnejsich zaberu, jako spalenej Anakin. Jak uz jsem rek na zacatku, par veci slo udelat lip, ale i tak se jedna o dustojne zakonceni nove trilogie a solidni navazani na starou, Lucas to zvlad velmi slusne a misty dokonce me ocekavani prekonal, ta kritika, co k filmu mam, jsou jen detaily, takze to je na jasnejch 5* a jedna se o nejlepsi novou epizodu. () (méně) (více)

dO_od

// Protože George Lucas, protože Star Wars, protože Darth Vader, protože Síla, protože Temná strana, protože Galaxie plná života a fantazie. "A co říkáš na Hvězdné války?" "No, nikdy jsem je neviděla." "COŽE?!" ()

Eodeon

tento film, který se z celé hexalogie může zprvu jevit jako nejpovrchnější akční nápor, je doslova uzavřením kruhu, zcelistvěním obrovského mýtu a položením posledního a zároveň i základního kamene cyklické stavby. filmy Star Wars ságy nikdy nemohou fungovat zcela samostatně, vypovídají všechny jakoby jedním jediným dechem, dýchají zároveň jediným párem plic, metaforicky řečeno. ty nejcennější významy jsou odvoditelné jen z celku a já z odstupem času nalézám nepřeberné myšlenkové bohatství i v této jediné epizodě, když samozřejmě zohledním předešlé a následující. žádný mně známý film si v mýtické a politické rovině nezadá právě s E3. to je vrstev, až z toho zrak přechází, hloubky, že nedohlédne, a pravdy, že nevyčerpá. tečka. mytologie je vystavěna. víc netřeba říct. přesto budeme všichni jistě rádi za každé doplnění, rozvíjení a nové myšlenky, které nám může přinést expandované univerzum. zvlášť teď, kdy je báze, na které fenomenální svět George Lucase stojí, konečně dotvořena. ale to bude vždy už jen dodatkem k tomuto šestijedinému opusu /// hledat nějaké významné cézury mezi jakousi starou a jakousi novou trilogií je po uzavření ságy již naprosto scestné. žádné trilogie totiž už dávno neexistují, existuje jen hexalogie, která je kompaktním, naprosto koherentním celkem. jde o pořadí jednotlivých filmů, ne o pořadí jednotlivých trilogií. hexalogie je jednotná stylově, narativně i žánrově a nelze jí adekvátně chápat jinak než jako jeden jediný dlouhý mýtus. záměrně nepíšu vyprávění, aby nikdo nepojal dojem, že nám zde může jakkoliv napomoci naratologie. napínavé dějové zvraty a posuny upoutají, ze zjevné příčiny, jen napoprvé. ale už jen úspěch šestice filmů je jasným důkazem, že jejich merit je třeba hledat mnohem hlouběji. ne však jen v oslnivé dokonalosti triků, jejichž lesk s léty vyprchá. zbývá hledat jej v tématech a významech, v mytologické rovině, popřípadě také v té politické, a především v budování celistvého, propracovaného a fungujícího diegetického světa, protože jen tento postup stvrdí mytologický charakter celku filmů a dodá jim na uvěřitelnosti a přesvědčivosti. a diegetické světy (s výjimkou takových abnormalit jako je třeba Star Trek) fungují po lineární časové ose, a proto je také nejpřiléhavější je právě takto vnímat. pokud začneme sledovat od prostředka, dospějeme patrně na konci k témuž výsledku, ale budeme muset vynaložit značné úsilí, abychom si všechny souvislosti poskládali (a tím opravdu nemyslím zjevné banality, jako kdo byl čí otec a tak, ale naopak nejskrytější motivace postav, které opravdu dává pochopit jedině celek, a které dodnes mnoho diváků nedovede odhalit a kroutí hlavou nad tím, proč postavy jednají, jak jednají). a při tomto úsilí se pochopitelně může snadno stát, že nám toho mnoho unikne, zvlášť u tak překombinovaných fabulí plných desítek postav, desítek frakcí, různorodých zájmů a motivací. tím spíš, že to všechno je separované od našeho světa a povědomé jedině díky propracované indexikalitě. nejsou to jen postavy, ale i divák, který jednou do tohoto fantastického, takřka soběstačného světa vstoupí, musí sledovat archetypální kruh opisující téma karteziánských protiv hmoty a ducha, téma vztahu svobody volby a předurčenosti, s nimiž to vpravdě není tak černobílé, jak se může v první chvíli zdát, téma vůle, jaká nezná mezí. mimo toto tvoří Star Wars univerzální výpověď o zneužitelnosti politické moci, o politické zvůli a tyranii. poskytuje nadčasový a tedy vždy aktuální model o pádu svobody, o slepotě lidu a kolektivní vině za způsobené utrpení. () (méně) (více)

Marius

Úvodom rečnícka otázka. Ste naozaj väčšina tak slepí, že nevidíte priemernosť E3 ? Alebo ju len nechcete vidieť? Áno E3 je lepšia než E2 a E1 ale na staré E4-6 sa nechytá ani náhodou. A to je o temer 30 rokov mladšia. Pomsta Sithov má prekvapivo dobrý scenár (stromček - toto si zapamätajte). Hudba Johna Williamsa je výborná ale to sa predsa považuje za samozrejmosť. Vizuálna stránka (a to nemyslím len Natalie) je veľkolepá, čo je však v dnešnej dobe tiež akosi štandard a povinnosť. A poďme k osvete. Predovšetkým je potrebné uvedomiť si, že stromček ovešaný smetím nikdy nebude vianočný. Inak povedané keď dobrý scenár má odporne stupídne dialógy (a to nemyslím len Amidaline vyznania ale 90 % dialógov) nikdy mu to nevydá na dobrý film. Réžia G. Lucasa je ...no ako to povedať .... kontroverzná :-))) . Postavy sú ploché, inak si neviem predstaviť prečo sú mi temer všetky ukradnuté a ani skúsení herci nie sú vo svojich rolách presvedčiví. Christensena nepovažujem za herca ale za manekýna, Natalie Portmann vo svojej Padmé nemá čo hrať vzhľadom k debilným vetám ktoré jej Lucas vložil do úst, Samuel L. Jackson má málo replík i málo priestoru takže vlastne nijak nedominuje scénam ako by sme čakali po jeho "tarantinovských" rolách. Ak však môžem niekoho pochváliť je to Ewan McGregor, ktorý chvala bohu nebol "obdarený" až takými "múdrosťami" ako ostatní. Najlepším "hercom" sa tak stáva digitálny Yoda san. Tie vychvaľované šermiarske súboje sú dosť zdĺhavé. Ako odchovanec Iaidó môžem povedať, že keď sa stretnú dvaja majstri meča a rozhodnú sa bojovať, trvá to pár sekúnd kým jeden alebo obaja nepadnú. Čo ma pobavilo je, že Joda san si neutne pri haso pravé ucho :))))) E3 má navrch tú smolu, že som po ňom v rozčulení doma ešte zapol Kitamurovu výbornú konverzačku Aragami a moja hlavná výtka - dialógy sa ešte znásobila. 7/10 ()

monolog odpad!

Dodíval jsem se na to jen ze setrvačnosti! A to ze setrvačnosti už od Nové naděje, která mi vydržela opravdu neuvěřitelně dlouho! Když si člověk odmyslí triky, mnohem lepší bratříčky a . . . . vlastně už nic, co mu zůstane? Plytkost! Plocha! Tabula rasa! Čekal jsem psychologickou (ne až tolik, prostě jen populistickej pohled na psychologii) studii proměny člověka, co jsem dostal? Jeden řekne, že tihle lidi jsou zlí, že ho chtějí zabít(nebo kdovíco udělat), a druhej mu to sežere i s podpěrkou prutu. Čekal jsem dobrej souboj nakonec, dostal jsem ohánění se mečem a skákání jak na trampolíně. Promiňte, to už tu bylo. Čekal jsem, že to bude dobrý film a dočkal jsem se jen dalšího trikového mámení fandů. Vlastně spíš jen fanatiků, protože komu se to může líbit, ten je podle mě zažranej až po krk do starých dílů. Škoda, z možného dobrého filmu vznikl jen podprůměrný scifáč (a nemyslete na triky, které při velikosti peněz vložených a očekávaných prostě opravdu MUSÍ být skvělé a mega). ()

Lateef

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii se přede mnou otevřel kompletně nový svět. Příběh vrcholí. Každou další minutou mi buší srdce víc a víc. A není to jenom těmi bombastickými efekty. Galaktická apokalypsa s tváří kancléře Palpatina obrací Anakina na svoji stranu, která se utápí v nejčernějších zákoutích Síly. Rozkaz 66 budu mít navždy zakódovaný jako povel k jedné z nejtíživějších scén vůbec, ono památných momentů je tady tolik, že by se všechny nevešly ani do Hvězdy smrti. Souboje mohly být možná propracovanější (stále jsem namlsaný hbitým a efektním fightem Obi-wan vs Darth Maul), ale i tak jsou dosti napínavé. Snímek je depresivní, strhující, impozantní, bouřlivý, temný, tragický, ale téměř do detailu dokonalý. Celkově jsou SW pro mě nejlepší filmovou sérií vůbec, je to ohromně fascinující svět a celé univerzium SW je tak obsáhlé, že jej lze zkoumat stovky hodin. Ať mi nikdo netvrdí, že tohle si George Lucas vymyslel, to není možné. Tohle je prostě jen předaleká realita a George nám ji sem přišel převyprávět. Jedinečné! 113 miliónů dolarů(rozpočet)/850 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/312 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Anakin Skywalker se snaží s Obi-Wan Kenobim ochránit republiku. Později však Anakin zradí Jedie a přejde na temnou stranu síly. Dějově je Epizoda 3 vyvrcholením novější trojice SW, plná dokonalých efektů, ale už ne tolik logického děje. Trailer na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/6172-star-wars-epizoda-iii-pomsta-sithu/videa/ ()

Faidra

Trvalo to, ale konečně jsme dospěli. Třetí díl mě do značné míry smířil s dvěma prvními, na které jsem v první chvíli dštila oheň a síru, a dokonce mě přiměl uvažovat, jestli ta předešlá dětinskost a kýčovitost nebyla do jisté míry záměrná, aby nám přerod Anakina v Darth Vadera vynikl v celé své temné kráse. ()

Jara.Cimrman.jr

"Svoboda umírá za bouřlivého potlesku." Temná strana síly se mne nejednou pokusila získat na svou stranu a nevyšlo jí to jen proto, že mi nesluší černá barva. Nicméně Anakin ani zdaleka nemá mé schopnosti a tak si nevybral moudře. Ono je to nakonec celkem jedno, protože mne zajímalo spíše to, zda se podaří třetímu dílu propojit mladou dvojku se starou čtyřkou. Ve finále to vyšlo docela slušně, ale překvapivost pětky se tím samozřejmě vzkřísit nepodařilo. ()

H34D

Od závěrečného dílu fenoménu Hvězdných válek určitě každý očekává o dost více, než jen prosté uzavření kruhu a toho si byl naštěstí vědom i George Lucas. Už po prvních minutách pocítíme, že do Episody III vložil značné usílí (pravděpodobně proto, aby se vyhnul mojí kritice jeho režisérských schopností :) ). Obrovské přestřelky, ale i menším souboje (Anakin vs Obi-Wan) jsou skutečně dechberoucí a konkurovat jim může snad jen Pán Prstenů, jedná se opravdu o (audio)vizuální orgie, u kterých si nedovolíte ani mrknout. Překvapil mě také Hayden Christensen, na rozdíl od Episody II se zde na něj koukalo docela dobře. Co už ovšem příjemným překvapením nebylo, byly některé stupidní dialogy (mezi Anakinem a Padmé). Možná bych měl také výhrady k ne zcela přirozené přeměně Anakina v Darth Vadera, ale dejme tomu... Skutečným hrdinou filmu se tak stal Obi-Wan. Celkově je Episoda III nejen vizuálně nejvíce omračující (což je s přihlédnutím na datum vydání logické), ale také nejtemnější, nejemocionálnější, akcí nejnabušenější a mojí nejoblíbenější. 9/10 ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)