Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

xxmartinxx

Nechám se opít rohlíkem u alespoň jednoho ze tří filmů. Jakmile ale někdo otevře pusu, začínají se mi drát do očí krvavé slzy, jak je to politování hodné, a motivace postav jsou směšné. Za řeči o epickém vyvrcholení ságy a nějakých temných emocích bych lidem ubližoval, je to pořád pastelková debilita odtržená od jakkoliv uvěřitelných emocí, jen tentokrát není používána žlutá pastelka jako v jedničce ani růžová jako ve dvojce, ale tmavě modrá. Ke konci, kdy se to dvacet minut mydlí za doprovodu epické hudby v naprosto nesmyslné choreografii, už ale můj mozek začal kolabovat, tak jsem si to alespoň trochu mohl užít. 2 a 1/2 ()

Skejpr

Dokonalost sama! 28 let filmové historie se uzavírá během 135ti minut, jaké světová kina dlouho nezažila. Vše začíná dávat smysl, Osudy postav se naplňují, a prolínají s postavami epizod IV, V a VI. Herci jsou skvělí, Hayden Christensen od Dvojky udělal velký kus práce, a HRAJE JAKO BŮH!! Všem postavám dokonale uvěříte všechny jejich pohnutky, pocity, když se poprvé v historii střetnou dva modré meče, začne se divák tiše modlit. Aby Georgi Lucasovi přeskočilo, aby rozthal všchny scénáře, aby zahodil 28 let filmové historie. Aby to všechno dobře dopadlo. Když si Anakin Skywalker nasadí poslední tvář svého života, a poprvé se nadechne jako darth Vader, kino nedýchá. Pouze sedí, a polyká slzy smutku, protože už ví, jak je to dál. Následuje už jen historie. Děkujeme pane Lucasi. ()

Shit

Jednoznačne nejlepší z těch nových dílů a podle mě se to může celkem v pohodě srovnávat i s tou straší trilogií. Celej film je dělanej tak, aby objasnil všechno co bylo ve starých star wars a aby tenhle díl navázal na epizodu 4 a to se povedlo dokonale, i když bych uvítal některý scény trochu víc rozvést, jako třeba Anakinův přechod k temné straně síly , který byl podle mýho názoru jeden z hlavních bodů celýho filmu a i když ho tam chvili přemlouval palpatin, tak konečné rozhodnutí bylo ultra rychlý a takový málo uvěřitelný, ale jinak to vypadá skvěle, když už je na temný straně síly a můžu říct, že Hyden Christiansen byl od tý chvíle fakt úžasnej, celej příběh je taky v pohodě, ale asi nejpovedenější část filmu je konečná půlhodinka, která je fakt ve velkým stylu, jsou tam super souboje Anakina s Obi-wanem a Darth Sidiouse s Jodou, je sice jasný jak to dopadne, ale je to fakt perfektně udělaný a ve velkým tempu se super hudbou, takže tam neni ani chvilka na vydechnutí a hlavně to mě donutilo dát 5*, i když celej film nebyl vždy úplně dokonalej ()

Djoker

Epizoda III měla před sebou úkol nejtěžší. Lucas musel konečně předvést transformaci Anakina Skywalkera v Darth Vadera. Finální střet s Obi-Wanem je působivý, ale ty dvě hodiny kolem zase tak zajímavé nejsou. Twist s Palpatinem je snad to nejslabší, čím se Lucas snažil diváky překvapit. Anakin mění názory až příliš naivně a hlavní hvězdou je tak jeho učitel. Navíc digitální bordel nemá takové kouzlo jako měly před lety ručně vyrobené kulisy a modely vesmírných subjektů. ()

flanker.27

Proč se mi tam pořád vkrádá Pomsta Shitů? U podobných filmů už se prakticky nedá mluvit o charakterních výkonech, protože těch několik málo nepočítačových postav zkrátka jen prchá od jedné exploze ke druhé a kličkuje přitom mezi výstřely z blasterů, přičemž se ani nezapotí a občas prohodí nějakou větu typu "skoro mám chuť být padouchem." That's all. ()

M.a.t.t.

S opakovanými zhliadnutiami čoraz dokonalejšia záležitosť a jediný diel prequelovej trilógie, ktorý sa nielenže tej starej vyrovná ale v mnohom ju aj predčí. Preč je detinskosť Phantom Menace a nevyvážené tempo Attack of the Clones, Revenge of the Sith zručne kombinuje prvky a atmosféru epizód IV-VI s dychberúcimi trikovými zábermi nového milénia. Nielenže sa konečne dá hovoriť o skutočných hereckých výkonoch (Ewan McGregor ale hlavne Ian McDiarmid predvádzajúci životný výkon) ale aj Lucasova réžia postúpila o riadny krok vpred a s osudovou Williamsovou hudbou, čoraz viac zapojujúcou staré motívy, pomáha dotvárať pravdepodobne najtemnejší, najepickejší a najdojímavejší diel celej série, ktorý je silou svojho vyústenia zrovnateľný s pôsobivosťou antických tragédií. Áno, doba sa nenávratne zmenila a celá nová trilógia je vyznením predsa len odlišná. Stále sú to však tie Star Wars, ktoré milujú milióny fanúšikov po celom svete a zároveň jedinečné blockbustery, ktorý môže zaujať aj divákov nepoznačených ich kultom, čo pri Pomste Sithov platí dvojnásobne. Aj napriek pár slabším miestam, ktoré prebíja bezchybnosť celku. ()

Morien

Týjo, kdysi jsem o tomhle filmu napsala několik normostran a teď s hrůzou zjišťuju, že tady není žádný komentář! To je docela ostudné, když si uvědomíme, že se jedná o film, který pro naši galaxii znamenal tolik věcí. Pro mě konkrétně třeba uvědomění, jak je těhotenské břicho sexy nebo že Hayden skutečně neumí moc hrát, jenom hezky vypadá s dlouhými vlasy. Přesto se ve mně ozývá Sílou odkojené děťátko a jakékoliv promítání tohoto filmu mě baví od začátku až do konce. Kupříkladu plnění rozkazu 66 zafunguje vždycky, stejně jako Anakinovo první nadechnutí po "reinkarnaci". Já sama u toho v kině nedýchala vůbec. --- WTF? Jak jsem kdy toto mohla napsat. ()

gudaulin

Jedna z filmových legend říká, že mezi třemi nejvlivnějšími filmaři 70. let, tzn. mezi Spielbergem, Coppolou a Lucasem byl zásadní rozdíl v přístupu ke světu filmu. Zatímco Spielgerg a Coppola filmem doslova žili, do vysílení sledovali ve filmových klubech představení uznávaných filmových klasiků, hluboko do noci vášnivě diskutovali s podobně postiženými o kinematografii a snažili se svět filmu někam posunout, Lucas byl nadšeným čtenářem pokleslých komiksů, divákem televizních space oper 50. let a filmová teorie mu byla bytostně cizí. Zato dokázal lépe než kdokoli jiný vystihnout podstatu popkultury a proměnu filmového diváka od 40. do 70. let minulého století, kdy se věk průměrného návštěvníka kinosálu stále snižoval. Zároveň docházelo díky sociologickým procesům a zbohatnutí společnosti ke změně pohledu na film. Plně se projevila infantilizace a vítězil koncept rodinného filmu zprůměrovaného k nižšímu standardu, aby ho pochopily co nejširší vrstvy potenciálních diváků. Tak vznikly Hvězdné války, kdy se pohádka obalila kosmickou technikou a žvásty tehdy populárního hnutí New Age. Lucas to celé natočil co možná nejvíc barvotiskově v infantilním duchu a naivně a právě proto to mělo tak pronikavý úspěch. To, co má úspěch, přitahuje pozornost a snahu o napodobování a v jisté fázi, kdy se stane kultem, už je prakticky nezpochybnitelné a samo o sobě to má punc kvality bez ohledu na podstatu. Viděl jsem první tři filmy slavné série ve věku, kdy už mi přišly motivy i zpracování a zejména ta "myšlenková nadstavba" k smíchu. Jinak to má ten průběh, že poprvé to vidíte tak v 8-9 letech a pak se železnou pravidelností, která se blíží někdejšímu vysílání ruského Mrazíka v naší televizi, opakovaně, takže s tím vyrůstáte a má to pro vás emocionální a nostalgickou hodnotu. I kdybych na tom vyrůstal, stal bych se prakticky s jistotou spíš příznivcem seriálu Star Trek, který přes svou šablonovitost, naivitu a myšlenkovou základnu, která vychází z multikulturalismu, představuje poctivý kousek žánru sci-fi. Hvězdné války mají s žánrem sci-fi společné jen ty vesmírné kulisy. Je to pohádková fantasy, která není ani chytrá ani objevná ani skvěle zrežírovaná. Pozdější 3 díly série jsou nabité triky, bombastické, ale stejně a spíš víc infantilní a navíc v nich ani není ten sebevědomý ironický nadhled, který čiší z každého šklebu Hana Sola. Ten v podání Harrisona Forda trošku připomíná daleko výrazněji uplatňovaný nadhled Indiany Jonese. Osobně mi celá série nemá co nabídnout a i když mezi jednotlivými filmy jsou pochopitelně významné nuance, to, co mi vadí, jako je zběsilé máchání zářivkami, žvatlání o síle a roztomiloučcí plyšáci okolo coby mimozemšťané, jsou typické pro všechny díly. Proto tento komentář platí pro všechny kousky série Hvězdných válek. Celkový dojem: 20 % za kulisy. ()

choze

Pomsta Sithů je nepochybně jedním z vrcholů Star Wars a sledovat přerod Anakina v Darth Vadera patří k tomu nejzajímavějšímu, co sága nabídla. I když jsem ho Lucasovi úplně nesežral - to přepnutí do módu vraha dětí (i když je to kvůli záchraně milované manželky) bylo trochu moc. Audiovizuálně opět opulentní, ale chtělo by to ubrat na nezáživných kecech o politice a souboje s jinak cool světelnými meči pro mě budou asi vždycky určitým zklamáním. ()

Sarkastic

„Tak takhle umírá svoboda. Za bouřlivého potlesku.“ S každým dalším zhlédnutím mám tenhle film raději, čím dál víc si ho vychutnávám a občas si ani nepouštím celý snímek, nýbrž jen některé mé oblíbené pasáže, a tím pádem konstatování, že žádnou jinou epizodu SW jsem neviděl vícekrát, asi nikoho nepřekvapí. Důvody? Příliš nato, abych je všechny vypisoval. Ale tvrzení, že oproti jiným dílům tu nic nepřebývá ani nechybí, třeba napoví. A zdá se být malým zázrakem, že na to, kolik se toho zde muselo udát, nemáte pocit, že by se něco nestihlo, odfláklo či jinak nepovedlo. Za tohle patří Mistru Lucasovi velký dík. A co si krom všech těch epických, dokonale zpracovaných soubojů, příběhových zvratů a ikonických scén užívám nejvíc? Proměny atmosféry. Od úvodní oslavné, téměř odlehčené až k závěrečné zkáze, zmaru, zoufalství, temnotě a beznaději…či ne? Nová naděje je tu totiž cítit na dosah a já se rád nechávám zlákat ke zhlédnutí „staré“ trilogie, Pomsta k tomu přímo vybízí a lepší službu jí ani dělat nemůže. ()

Dudek

Ano, Lucasovi se sice podařilo skloubit původní a novou trilogii Hvězdných válek, ale to ještě stále neznamená, že natočil dobrý film. Ve třetí epizodě ukázal režisér, jak skvěle leze utopit příběh v přívalu digitálních efektů, a dokonce jej potopil ještě hloub než epizody I. a II. Film sliboval zodpovězení mnoha otázek, ale zatím se zdá, že spíše nějaké přidal... A to završení, kdy se Darth Vader najednou objeví, aby přihlížel stavbě Hvězdy smrti, a kolem něj jsou vojáci v „nacistických“, uniformách známých ze starých dílů, je opravdu špatné. Kde se tam, ti vojáci vzali? A další otázkou kterou si můžeme položit je, jak to že se Anakin dokázal sám uhasit chvíli poté co vzplál jasným plamenem ležíc na vysušené zemi planety Mustafar? Podivnost neschází ani okamžiku, kdy Anakin vstoupí do služeb Sithů a už vůbec ne tomu co následuje potom. Anakin dostane Sithské jméno a jde vraždit, ale to vše se odehraje v několika málo minutách. Vyvraždění řádu rytířů Jedi se odehraje tak rychle a bezemotivně, že ho skoro ani nepostřehneme. Přesto si však Lucas zaslouží úctu a to nejen, že konečně příběh završil, ale také za mistrovsky natočený souboj Darth Vadera a Obi-Wana Kenobiho, který je snad jedinou scénou, ve které nechybí cítění... Na závěrečný rozhovor těchto dvou hrdinů z opačných stran opravdu nelze zapomenout. „Byl jsi můj bratr, Anakine...“ Celkově film působí poněkud uspěchaně a ... falešně. Teď mohu jen doufat, že se mě zklamal jen proto, že jsem očekával mnohem víc a doufat, že jakmile jej spatřím podruhé, pochopím co tím chtěl režisér říct. ()

Gilmour93

Bezstarostné dítě překročilo práh bolestné dospělosti.. Lucas vypustil milostné vrkání a lepkavé infantilní odbočky a přišel s přímočarou, dějově mnohem sevřenější jízdou na téma osudovost, která i přes papírem šustící fráze rezonuje v silných jednotlivostech (Anakin drcen dvěma mlýnskými kameny, genocida Jediů, tóny Dartha Williamse, provázaný konec motivující ihned zasednout ke staré sérii). Ve tmě (úmyslně nepíši světle) třetí epizody lze zaměření předchozích dvou, když ne odpustit, tak alespoň pochopit.. Když jsme u té fatality a činění rozhodnutí, které formují budoucnost, škoda, že Kenobi nenaučil svého padawana používat ochranu. Oba tu teď ještě mohli být a Homer Simpson by nenaštval lidi, co čekali v řadě před kinem.. ()

Psema

Je patrné, že celá nová série vznikla hlavně kvůli tomuhle bodu. Pryč je zbytečná vata a spousta zbytečných postav. Konečně je zde ten feeling starých dílů, plný emocí a naléhavosti. Skvělé triky, souboje a náklaďák emocí, které vyústí v dokonalou sekvenci na Mustafaru, kdy, přiznejme si to, neukápla slza jen těm nejzatvrdlejším. ()

Lynn

Naprosto dokonalé "zakončení" celé ságy - spojovací můstek mezi novou a starou trilogií - jaký si jen divák může přát. "Pomsta Sithů" má výrazně jinou atmosféru než předchozí dva díly (Skrytá hrozba a Klony útočí), mnohem temnější ladění filmu jen prospívá; stejně jako zúžení počtu postav - scénárista Lucas se zaměřil jen na nejdůležitější charaktery své vesmírné "pohádky" a udělal jen dobře. V epicentru samozřejmě stojí Anakin Skywalker/Darth Vader, jehož přechod na Temnou stranu byl sice zbytečně zkratkovitý, nicméně Hayden Christensen si s touto složitou a náročnou postavou poradil zdatněji než minule. Dalším významným plusem je bezchybná hudba Johna Williamse, která ještě umocňuje dramatičnost vrcholných scén. Sladkým bonbónkem, který pak činí z "Pomsty Sithů" nezapomenutelnou událost je vizuální stránka. Troufám si tvrdit, že "Star Wars" jsou absolutní technickou špičkou, co se vizualizace týče a i kdyby pro nic jiného, než pro tohle, stojí za to velké plátno (respektive 150 Kč za lístek). Mimochodem, nebylo by na škodu kvůli některým scénám (například hned úvodní bitva) převést "Pomstu Sithů" do IMAXu. Jen jedno mne u této epizody mrzí - ten samý smutek jako u Návratu krále Petera Jacksona - že už je konec a že už se nemám jako divák na co těšit a o čem spekulovat. Zbývá jediné, stále si mohu pouštět všechny díly a donekonečna se nad nimi rozplývat. Nejméně epizody III, IV, V, VI jsou toho hodny. DRUHÁ PROJEKCE : nedalo mi to a když jsem napoprvé viděla "Pomstu Sithů" s českým dabingem, musela jsem ji vidět i v originále s titulkami. Ověřila se mi stará pravda, že originál je podstatně lepší než dabing. Navíc jsem si ale mohla vychutnat jednotlivosti Epizody III, které dohromady tvoří úchvatný celek. Obzvlášť geniální je hudba ve vrcholných soubojích Obi-wana a Anakina na Mustafaru + Yody a Palpatina v Senátu. Naprosto úžasná je obrazová představivost a fantazie Lucase režiséra s jakou stvořil svůj vlastní vesmír. Co mě však potěšilo při druhé projekci nejvíce je to, že se naprosto rozplynuly moje představy o tom, že se možná budu nudit, když znám dopředu celý děj. Epizoda III je prostě strhující od začátku až do kobce. Ještě jednou musím také vyzdvyhnout herectví Haydena Christensena. Ale nejen jeho - Ian McDiarmid je záporák k sežrání! Jen je mi líto Natalie Portman, ke které se Lucas zachoval macešsky, protože její dialogy jsou skutečně příliš triviální. Nakonec ale potěší některé příjemné narážky na původní trilogii...Pro některé filmy je prostě 5* málo... ()

TheDarKnig

Nejlepší část nové trilogie bez debat. Ale možná to je jen tím, že beru v potaz i vizuál, který v této episodě nemá konkurenci a to nejen ve SW sérii ale i v celé filmové tvorbě. Stejně dobrý jako vizuál je i děj. Snad nejlepší část filmu=zabíjení jediů klony po obdržení rozkazu 66. A taky poslední battle of the heroes. Williams znovu ukazuje, co v něm opravdu je a že jen málokdo se mu skutečně může rovnat a ty motivy při finální bitvě jsou prostě, no legendární. Trochu mínus je, že zde sice jsou perfektní obří bitvy na orbitě, na Kashyyyku a jinde, ale část mezi nimi je občas docela prázdná, jediné co dostáváme jsou další dialogové perly nejlepší filmové romance v galaxii (ehm). Ano, užijeme si tolik dobrých soubojů se světelnými meči jako v žádném jiném dílu, ale co na tom, když v přestávkách (dost dlouhých) mezi nimi se čas od času přímo chytáme za vlasy. Anebo se alespoň nudíme. Ovšem za tu extrémní osudovost, která celou tuto poslední fázi tragédie v galaxii far far away doprovází, za ten rozkaz 66 a všechny jeho temné, ponuré důsledky, za uzavřený i nadějně otevřený závěr, za Vadera a McDiarmidovo absolutní vládnutí jako jednoho z nejlepších padouchů na plátně (scéna v divadle, Rise!, vyhlášení Impéria), za dotaženější herecké výkony dané nejlépe fungujícím scénářem prequelů (mimo tu dál blbou romanci, která ten samotný přerod docela úspěšně kazí, no, i když aspoň i ten Anakin se myslím snaží tentokrát hrát jak mu to jen ty dialogy dovolují, nebo to je mnohem lepším účesem?), a za celou tu dechberoucí akční výplň, svým způsobem vlastně tím, co nám říká samotný název ságy - Hvězdné války a tedy esenciální složkou. Za to vše nejde nedat 5, i když to je velmi subjektivních 5, přece jenom jsem se obecně bavil mnohem víc než u Skryté hrozby a min. o tu hvězdu víc než u Klonů. Ale může se lehce stát, že se pět změní v čtyři, třeba po TFA. I když SW v člověku vždy probouzí jakési to jeho vnitřní dítě, které si hraje na obsesí hnané, stalkující pohledem oplodňující hrdiny, kteří pronásledují princezny uprostřed galaktického konfliktu. Nebo si na to děti nehrají? :) UPDATE: Mění se to! Zvrat je, že rozhodně ne kvůli TFA, ale kvůli kvalitativním rozdílům mezi Pomstou Sithů a seriálem The Clone Wars. :-) ()

TeeAge

|| Scenár: George Lucas | Hudba: John Williams | Produkcia: Rick McCallum | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Lucasfilm | Rozpočet: 113 miliónov $ | Tržby: 848,754,768 $ || Pre mňa osobne najlepší diel celej ságy. Z Anakina sa stáva labilná časovaná bomba, a všetci okolo zrazu začali tiež herecky fungovať. Má to napätie, tempo, najhustejší zvrat ságy, naozajstnú sci-fi atmošku vĎaka epickým obrazom vesmírnych miest. A hlavne, neskutočne cool masku z čierneho plastu. ()

Aluska88

Po prvních dvou Epizodách této ságy, které mě začaly utvrzovat v tom, že Star Wars nejsou nic víc, než monumentální, nabubřelé "nic," co si hraje na kolosální skvost, jsem zhlédla Epizodu 3, která konečně mou (ne)chuť napravila. Ohromující a fascinující vizuální stránka a efekty, velkolepé souboje a zase umění Johna Williamse. Obsazení Haydena Christensena do této ságy je vážně terno a přináší tak na plátno jednu z nejhůře ztvárněných postav vůbec. Coby budoucí Darth Vader zde předvádí svůj "životní výkon" a výrazové prostředky jeho "Temné strany" mi přišly spíše komické. Pohled na něj, kterak se urputně snaží ve svých očích i výrazu vyjádřit svůj největší hněv, zlost a nenávist ála "Podívejte, jak jsem hrozně zlý!" je nezapomenutelný. K dojmu z jeho výkonu mi rozhodně nepomohl ani dabing, který mi přišel mizerný. Závěrečný souboj souboj mezi ním a Obi-Wanem je vskutku monumentální. Dialogy jsou však kinda funny and awkward. Něco jako ze ságy Rosamunde Pilcher: Ohnivá vášeň :D V originálním znění tohoto souboje je Haydenův výkon opravdu značně komický. Tento díl ve mně však zanechal přesvědčení, že scenáristická stránka a především klišovité dialogy jsou nejslabší částí Lucasových Hvězdných válek, a kdyby nebyla triková stránka natolik úchvatná a film by nedisponoval "hvězdným" obsazením, dialogy by se postaraly o docela zábavnou "mezigalaktickou telenovelu." "Anakine, chci jenom tvou lásku." - "Láska tě nezachrání Padmé.", "Špatně jsem tě vychoval, je to má vina." :D ()

genetique

Veľkolepé, pompézne, temné, akčné, nerušiaca porcia romantiky, úžasné efekty, dokonalá hudba. Dokonalé uzavretie príbehového kruhu celej ságy. A to som si už myslel, že piatu hviezdičku neudelím ani jednému filmu série. Lucas ma však vyviedol z omylu a daroval mi dokonalý zážitok, stelesnenie filmového umenia. Za všetko hovorí fakt, že bezprostredne po skončení filmu som mal obrovskú chuť pustiť si celú sériu odznova (rozumej Epizódu IV), no keď som si spomenul akým sklamaním bola pre mňa pôvodná trilógia, tak som si to radšej rozmyslel a uchovám si v pamäti tento diel ako posledný videný. 90%. ()

molotov

Musím za pět, ale čistý nejsou. První půlka je o dost slabší než druhá, film v podstatě začne až ve chvíli, kdy se Anakin rozhodne učit se temné straně síly. Rovněž ten očekávaný přechod je sico jakžtakž logický, ale přijde mi, že je hodně zkrácený. V jednu chvíli je strašně šťastný, že bude mít dítě a ani ne snad za pár dní jich dvacet vlastnoručně povraždí, to mě přišlo trochu moc. Ale v porovnání s ostatními novými díly je jednoznačně nejlepší a vlastně je to asi vůbec nejlepší díl Star wars. A taky po epizodě IV jediný, který jsem viděl v kině:-) ()

Arachneuss

Jediný díl z nové trilogie, který má vše, co dělalo původní Star Wars geniálním dílem - emoce, atmosféru a hlavní postavu. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)