Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Ellmariachi

Tímto filmem se snažím započít cestu z minulosti do současnosti. Začínám rokem 1995 a chci vidět nadprůměrně hodnocený snímky, který by mě mohli bavit. Začal jsem dobře. Vlastně skvěle. Sáhl jsem totiž po materiálu, který mi bůh ví proč unikal. Tedy vlastně ne tak docela. Film jsem kdysi viděl, protože jsem si několik věcí vybavil. To mě ale nemohlo zkazit vynikající zážitek. Jasně, že některé dialogy a scény jsou z dnešního pohledu lehce kýčovitý až naivní. Na druhou stranu je tu vidět několik věcí čistě nadčasových. Řemeslo je celkově odvedeno velmi citlivě. Prostě stará dobrá škola. Žádná vyklepaná kamera a splašený záběry. Všechno si vychutnáte naprosto v klidu. A o to víc se můžete soustředit na vynikajícího Al Pacina. 3x bravo. I De Niro byl famózní, ale neupoutal mě tolik jako AP. Každopádně vůbec kompletně herci prostě A1. Příběh taky velmi zdařilý a mistrně převyprávěný. Sem tam zvratík, ale nic zásadního. Přesto velmi napjatá atmosféra. Závěrečný až western souboj taky s nápadem. Jeden na jednoho, jak se sluší a patří. Doufám, že na svý pouti časem narazím na podobný kousky častěji. 88 procent. ()

Praxis

Napínavý souboj dvou chlápků, co se navzájem nesmírně respektují a váží. Brilantní Pacino i De Niro a jejich pověstná kafe scéna je snad tou nejvíce proklamovanou scénou, která v sobě má něco obrovského. Mannovo epické dílo, kterému se jen málokterá akční kriminálka přiblíží. Mann si totiž vyhrává nejen s hlavní dějovou linkou, ale velmi vkusně rozvíjí i řadu dalších postranních příběhů, které vám ve výsledku vytváří více než pozitivní dojem. Zároveň se můžeme až s intimní hloubkou ponořit do životních příběhů hlavních hrdinů, kteří si prožívají svůj běžný den v práci. A střílečka na ulici před bankou? Holy mother of god! To je snad ta nejvíc cool střílecí scéna, jenž jsem ve filmu mohl vidět. Tak dechberoucí, tak reálná. Strhující tříhodinový příběh, který mě upoutal pro dnešní večer do sedačky. A že se mi z ní sakra nechce vylejzat. 95% ()

kobejn

Dodneška si pamatuju, jak jsme nad tím v době premiéry, tj. před necelými 26 lety, s Milodarem, když jsme šli z toho z kina, ohrnovali nos a říkali, kdepak, ty časy, kdy filmy, kde hráli De Niro a Pacino byly zárukou kvality, jsou nenávratně pryč, todle už nejsou Taxikáři ani Kmotři, todle už je prostě něco jinýho. V tý době, v době našeho intelektuálního vrcholu, kdy jsem právě poznával filmy Bunuela a Saury, byl pro mě Nelítostný souboj jen dalším důkazem úpadku De Nira a Pacina. Bývali jsme mladí, rozzuření intelektuálové, chacha.  Jenže, o 25 let a více později, a budu raději mluvit už jen za sebe, už dávno nejsem intelektuál, ale naprosto všední konzument, kterej si sice furt pamatuje, že kdysi míval "dlouhý vlasy, názory a sny", ale doktor čas pracuje nelítostně a všechny ostré hrany semele, takže nyní už uznávám, že Heat byla už ve své době novodobá klasika, novodobej Kmotr a tehdy sem to zkrátka nemohl chápat. Nyní už to chápu a Heat je novodobá klasika a novodobej Kmotr a nic lepšího už nelze si představit, Nelítostný souboj je to nejlepší, co mohlo být v tomto žánru natočeno. ()

Ridick

nemozem dat 5*, pretoze ta 1. hodinka bola tak nudna, ze som uz chcel vypnut film, ale ostatok filmu ma prekvapil - vynikajuca prestrelka v cente l.a., prekvapive zvraty a hereci zvladli svoje ulohy na 1.... ()

Laxik

Tohle je teda paráda. Možná trochu ucouraný, řeknete si, ale to je tou šílenou stopáží. Ta mi ale vůbec nevadila, bavilo mě, jak se střídaly akční scény s těmi diskusními. Díky dialogům jsme poznali každou postavu, cítili s ní a pak nás štvalo, když ji někdo oddělal. A když přežila, byli jsme za to rádi. Víc drama, než thriller, což znamená mimo jiné šedé postavy, není to hodný polda a zlý zloděj, ale ani hodný zloděj a zlý polda. Filmy Michaela Manna jsou pro mě filmy čisté. A co to znamená? Můžete si to vyložit doslovně i metaforicky. Každý v nich nosí kvádro nebo aspoň fajn drahé oblečení, krev v nich nestříká proudem, ale jen tak melancholicky a decentně vytéká, bláta v nich taky moc není. (Vyjímky se samozřejmě najdou.) A co se druhého významu slova čistý týče, to je očividné ještě víc. Jde prostě o řemeslně dokonalou práci vybroušenou do detailů, žádné třísky, nic nepřebývá, nic nechybí, všechno je vyleštěné a nalakované. Ale přesto je to hřejivé a osobní. Tleskám a dávám 90%. ()

Pierre

Luxusní kriminálka. Nevadila mi  ani tříhodinová stopáž. Velkorysá délka je věnována nejen tomu, aby byl velký prostor pro napínavé  vyšetřování, přípravu loupeží a skvěle natočené střílečky.  Tohle všechno tam je, ale je čas to taky  přerušit momenty kdy nahlédneme  do osobního života hlavních hrdinů a můžeme se s nimi  lépe seznámit.  Svou  chvíli dostává i psychologie hlavních dvou postav a náhled do soukromí zločincových parťáků. Je řešena  ikomplikovanější stránka policistovy práce, pokud žije mezi pozůstatky mrtvol a přehnaně rád se šťourá ve svých stopách a minulosti. Dohromady Michael Mann vytváří stejně jako u  následující spolupráce s Al Pacinem u ,,Insideru ´´ (který se mi líbil možná ještě kapánek víc) pestrý příběh.  Tento film taky nabízí zajímavý a unikátní vztah mezi zločincem a vyšetřovatelem. Mezi Al Pacinem a De Nirem je velmi zajímavý vztah dvou profíků ve svém oboru, kteří si navzájem váží sami sebe a jejich střet možná vážně berou jako osudový souboj.  Oba jsou maniaci ve svém oboru a vědí to o  sobě navzájem. Oni jsou přesvědčeni, že oba jsou třída a návzájem se možná trochu obdivují.  Vždyť jsem taky až do konce netušil, jak tento nelítostný  souboj dvou profíků  dopadne. A i ta závěrečná úchvatná noční nahánečka u letiště je do poslední chvíle nejistá a skončí nádherným podáním si ruky za doprovodu krásného klavíru uprostčed noci. On si celkově Mann mimo jiné i dost libuje v tom vykreslení nočního života. Tato prohlídka prostě Los Angeles stojí za to se vším všudy.  Jenom se opovažte, dívat se na Pacinovu televizi! Nejlepší scéna je samozřejmě rozhovor u kávy. Mimochodem: Al Pacino mě tentokrát bavil víc než Robert de Niro. ()

Vojcl

Skvělý thriller se dvěma hereckými legendami v hlavních rolích. Oba sami o sobě přidávají každý jednu hvězdičku navíc. Kromě nich se tu objeví i celá plejáda dalších známých herců. Akční scény jsou dobře natočené i závěrečné finále má ty správné grády. Jediný, avšak nepřehlédnutelný zápor je košatá stopáž, v níž se bohužel najde několik možná trochu zbytečných pasáží. Myslím, že kdyby se to zhruba o dvacet minut zkrátilo a vypustily se některé vedlejší postavy, byl by to dokonalý film. I tak však Nelítostný souboj patří k tomu nejlepšímu ve filmografii de Nira i Pacina. ()

Freemind

Děcka, nebijte mě. A lidi z mé desítky - nečtěte dál, protože po tom, co napíšu, mne tady čeká klečení na hrachu a mrzký osud odpadlíka. Tenhle film byl zdlouhavý a nudný, Al Pacino - fakt nevěřím, že to říkám - strašně přehrával a nejhorší scéna byla přestřelka po bankovní loupeži. Uff, a je to venku. Ale vážně - De Nirovi bych líbal polobotky, Poslední Mohykán je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a scéna na letišti (i když zcela jasně nakradená, ehm, inspirovaná Bullitem) je přímo famózní. Ale ta střílečka na ulici, to se na mne nezlobte, to je jasná ukázka toho, že i tohle by mělo mít nějaký scénář, že nestačí jen 5 minut míchat záběry na střílející zloduchy a švestky plus pukající skla a pneumatiky. Tak ahoj, já se jdu zakopat, můžete mi chodit čůrat na hrob. ()

buldock

Nejlepší Mannův film a herecký koncert dua Al Pacino - Robert De Niro. Sečteno a podtrženo: jednoduše úžasná jízda s vypiplaným scénářem , výtečnou režií , velmi dobrou akcí a skvělým soubojem dvou hlavních hereckých veličin , které velmi dobře doplňuje zbytek hereckého osazenstva a utváří tak po všech stránkách výborný snímek. Film: 90% ()

zipper111

Panebože ten konec!...Ten konec! Al Pacino a De Niro v jednom filmu! K tomu Val Kilmer, Ashley Judd a hlavně, Michael Mann! Neskutečná kombinace. Z počátku vlažně se rozjíždějící celkem klasicky pojatá kriminálka. Ale jakmile se objeví scéna v kavárně, kde na proti sobě sedí dva mistři filmu... Obrovský zážitek, který po celé tři hodiny ani na vteřinu nenudí. Je pravda, že děj je hodně předvídatelný, občas se zdá až moc vykonstruovaný, ale jinak jde o prvotřídní záležitost. ()

Makky

Kopa známych hollywoodskych ksichtov vytvorila pozoruhodný snímok, no bez ústrednej dvojice Pacino & De Niro by to bola iba priemerná krimi dráma. Tu je vidieť, ako dokážu herci potiahnuť celý film a okoreniť ho svojimi výkonmi. Ale v tomto prípade mi to vôbec neprekážalo. "Klidně si šoustej mou starou, když to chce. Klidně se válej na jejim gauči v tomhle příšerným, zasraným, postmodernistickým bytě jejího bývalího jestli chceš. Ale kúúúrva, na mou televizi se dívat nebudeš!" ()

SarumanKo

170 minút a ja ľutujem, že tá stopáž nebola o niečo dlhšia. Michael Mann v Heate len opakovane potvrdzuje, že má zmysel nielen pre nekompromisné, nadupané akčné scény a nádherne vygradované ľudské príbehy, ale i pre zdarnú kombináciu týchto prvkov. Pacino a De Niro sú alfou a omegou môjho vesmíru. (100%) ()

kaylin

Když dáte do jednoho filmu Roberta De Nira a Ala Pacina, je v podstatě nemožné, aby takové spojení nefungovalo. Oba dva jsou herci par excellence, což dokazují i tímto snímkem, který jim dává akčně i herecky vyniknout. Michael Mann natočil film, který má drive, i když má tři hodiny, a navíc má zajímavé postavy na všech frontách. ()

Kaluž

Po letech jsem si dal druhé shlédnutí a během filmu mne mrazivě kousalo zjištění, že tohle je akční skvost, který si dám znova a znova a pak ještě jednou a až se ho jednou přejím a budu těsně před prasknutím, mrknu na to zas a stejně to nebude stačit. Protože tohle je, dámy a pánové, dokonalost sama. ()

IllIlIlIIl

Rozvláčný příběh s patetickým až grostekním koncem devalvuje můj pohled na tento film, jehož herecké obsazení a výkony jsou jediným hnacím motorem tohoto krimi. ()

Maq

Nejsem úplně přesvědčený. Přestřelka je natočená velmi efektně, její průběh a výsledek ale příliš realistický není. Závěrečná honička je podřízena záměru soubojového vyvrcholení; ve skutečnosti, byl-li by McCauley tak šikovný zabiják, jak jsme ho viděli předtím, by Hanna šel na takřka jistou smrt - a jako zkušený policajt by to nepochybně věděl. Hannovo rozhodnutí v případě krádeže cenných kovů je nesmyslné: pokus je stejně trestný jako dokonaný čin. --- Mann věděl, pro koho svůj scénář píše, a nechal oba hrdiny náležité pózovat. Vrcholem je jejich vzájemný dialog, tolik velebený, ale neodpustím si jedovatou připomínku, že se v něm nic zvlášť chytrého neříká a ani jeden z aktérů neměl žádný rozumný důvod se ho zúčastnit. Číslo čistě na efekt, dialog dvou populárních fešáků. --- Jinak jen samá chvála. Scénář je nejen elegantní, ale i dobře promyšlený a nejsou v něm ani žádné logické boty (na rozdíl od takových Usual Suspects). Filmařské práci jako takové není co vytknout a dílo je vizuálním i akustickým požitkem. --- Promyšlený a kvalitně provedený film, který mě zklamal v několika bodech, a je mi úplně jasné, proč to Mann udělal. Lidem se to holt líbí. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu