Nelítostný souboj

• USA Heat (více)

Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

murakamigirl

Bude to krátke. BOMBA. Ale zas nie až tak! Heat obsahuje všetko: ľudskú drámu, kvantum napätia, skvostnú akciu i momenty čistej romantiky... Po filmovej stránke sa tu VŠETKO poviedlo, až človeku z toho rozum šalie... A obsadenie, tak to nadpozemsky uzatvára celú tú dokonalosť. Viaceré pozoruhodné výkony, ale Pacino, De Niro a Kilmer- táto „svätá trojka“ si nezaslúži, aby som pre ňu vyberala nejaké praobyčajné výrazy- ostanem radšej bez slov..... Akonáhle sa v jednom zábere vynoria De Niro a Pacino, zimomriavky sa už neroztopia. Milujem ten koniec (!) Milujem tieto 2 komentáre: pshimi, Pohrobek (!) ()

brutale

Dokonalá réžia, scenár, obsadenie hlavných, aj vedľajších úloh. Napätie akčných scén sa prelína cez psychológiu postáv absolútne brilantne. Al Pacino na strane zákona, Robert De Niro na strane opačnej. Silní muži, ktorí si paradoxne rozumejú, každý však bez váhania urobí to, čo je nutné. Heat sa vo svojom žánre vyšplhal až na samý top. Vytvoriť snímku o dĺžke 171 minút tak, že ani jedna minúta nenudí, hovorí samo za seba. ()

Johny_fork

Geniální dílko Mihcaela Manna, souboj dvou velikánů stříbrného plátna je skutečně velkolepý, díky propracované psychologii snímku a vynikajícímu hereckému výkonu jak Al Pacina, tak De Nira se dostanete postavám pod kůži a zjistíte, že ač každý stojí na opačné straně, ve skutečnosti jsou si velmi podobní a závěrečné podání rukou mě dostalo, z filmu přímo čiší šedá, studená, městská atmosféra, díky skvělé kameře vše působí velmi realisticky. 3hodinová stopáž mi vůbec nevadila, kéž by bylo víc podobných filmů. ()

Hwaelos

Nelítostný souboj je velkou epickou tragédií. Epickou má šíři a tragickou katarzi v závěru. Je to film, který se nesleduje jedním dechem. Ale bez dechu. A vůbec nevadí, že už od chvíie, kdy spolu v bistru sedí oba hlavní představitelé, víte jak skončí. Je to prostě zážitek. Kamera pracuje výborně se širokoúhlým formátem, rozpíjí pozadí, aby dala vyniknout velikosti herce v popředí a to je důležité, protože De Nirovi i Pacinovi sedla role jak pusa na zadek (ačkoli každý by asi na počátku předpokládal, že gangsterem bude spíš Pacino). Přestože Mannův snímek je akční podívanou, opírá se i o daleko závažnější a všednější konflikty a zpochybňuje divákovo vžité bipolární vidění světa. Nejlepší Mannův film - a že Collateral dává laťku sakra vysoko... ()

Terva

Víte, to co se stalo při té loupeži nemůže vyvolat kladné sympatie u diváků. Zabít někoho při loupeži musí mít negativní ohlas. A když přidám otázku proč si přiberou takového magora, když o něm nic nevědí ? Přinejmenším ta druhá věc byla velice neprofesionální a tím se vlastně sami odsoudili. Prostě už, alespoň já, nemám důvod jim fandit. Nechovaj se profesionálně ikdyž se nám to tvůrci snaží namluvit. Jinak spousta hereckých osobností, ve filmu si zahrál třeba Danny Machete Trejo, ale jinak docela dlouhé, někdy i nudné, z malým akčním zázemím a spoustou nezáživných keců. CITÁT - Každá mince má dvě strany.......... ()

adamo_znk

Tenhle film je zkrátka naprosto perfektní - bezchybně kombinuje akci, psychologii postav, napětí a osudovost. Všechny role výborně obsazeny (Sizemore, Trejo, Levine, Kilmer, Voight, ženský taky dobrý ...). Režisérsky, po stránce naprosto uvěřitelného a inteligentního scénáře a herecky stoprocentní. No a máme tady hlavně face to face konfrontaci dvou hereckých LEGEND (finální scéna a poslední záběr jsou bechberoucí), kterým oběma nelze nefandit, takže celkově nejde dát nic jiného než 100%. Tenhle film zkrátka nemá chybu. "I do what I do best, I take scores. You do what you do best, try to stop guys like me. " ()

Ouwen

Hm, tak nic noc. Absolutně jsem nepochopil o čem to jako mělo bejt. Na heist filmy mám prostě smůlu, místo nekompromisního buldozeru jsem musel sledovat, jak zločinci co zabíjej civlisty a policajty, jsou ve skutečnosti lidi, co maj rodiny a milují je. Al Pacino tam furt nadává, chodí nasranej a celej film se strašně táhne. Vůbec jsem neměl potřebu to dokoukat. Přestřelka mě krom skutečnýho zvuku zbraní vůbec nezaujala, asi protože mi byl děj ukradenej. Jelikož jsem film nedokoukal, tak ani nebudu hodnotit. Možná by mi někdo mohl vysvětlit proč mám soucítit s lidmi, co zabíjej civilisty a pak brečej nad svým životem? ()

Chermy

Pořádný detektiv potřebuje pořádného soupeře. Robert De Niro a Al Pacino jsou bezpochyby charismatičtí bouráci oba. Výběr herců měl Michael Mann vždy zmáknutý na jedničku a Heat se velkými jmény jen hemží. Val Kilmer se vedle De Nira a Pacina rozhodně neztratí a přítomnost Williama Fichtnera jako vždy potěší, ostatně jako Danny Trejo:-). Dvě a půl hodiny utečou jako voda a do poslední chvíle nevíte na kterou stranu se přidat..... tomu říkám parádní krimi!! ()

JohnCZ

Monstrózní kriminální drama obsazená hollywoodskými špičkami, které však zákonitě nemusí udělat nezapomenutelný film. Heat je především přehnaně dlouhý a přitom příběhově vcelku banální. Ta troška akce je skvělá, realistická a na oko velmi lahodící, stejně tak charismatická hlavní znesvářená dvojka. Ale ne, nemůžu říci, že bych se po celou dobu vyloženě bavil. Na to je tu až moc scén navíc. Hodně mě však překvapil fakt, jak moc se novodobé Grand Theft Auto inspirovalo právě v tomto filmu. Celou "heist" scénu jsem měl pocit, že tohle jsem už sakra někde viděl. ()

villon17

Zaboha sem si nemohla zvyknout, že Al Pacino je dobrák. Dycky, když mluvil s poldama, sem se divila, proč ho kurňa nechytnou, když s nima dobrovolně komunikuje...No neva. Jinak očekávání naplněný nebylo a tohle a pozdní hodina byl asi důvod, proč sem usla. ()

M.Macho

Brilantní filmeček. Od začátku do konce dokonale rozeznělá struna. Napnutá jak nejvíc může být - střídá naprosto úžasně natočené akční sekvence přestřelek s velice chmurnými psychologickými momenty. Ústřední dvojice podává vyčerpávající výkon a směle mohu říci, že ostatní vedle nich neztrácí tempo. K dobru přidám ještě soundtrack, který je posbíraný s hodně, hodně dobrých skladeb např. od Lisy Gerard a Neubautenů... ()

joehot

Snímek, v jehož hlavních rolích vystupují Robert De Niro a Al Pacino (oba patří mezi moje nejoblíbenější), vlastně nemůže dopadnout zle..Ono vůbec obsazení je tu přímo skvostné - Poslední mohykán Magua West Study, Bubba z Forresta,Jon Voight, Val Kilmer, Tom Sizemore..Hudba vynikající, scénář jakbysmet, přesto žádná komponenta filmu nedosáhne kvality již zmíněných hlavních hrdinů. Možná nepřátelé na život a na smrt, přesto dva muži, kteří by mohli být přátelé, což tak trochu potvrzuje i konec. Lupič-gentleman-génius De Nira je v některých scénách tak kladný, že si to vlastně i přejete, Pacinova postava se musí všem zařadit mezi ty nejsympatičtější (u mě ho poráží snad jenom právě De Nirův Kapitán Shakespeare z Hvězdného prachu) a scény, kdy se v záběru sejdou oba dva - tedy hlavně restaurace a samotný konec, vám nedovolí dýchat. Přesto bych hodnotil 90%, protože nikdo není dokonalý. Nelítostný souboj má poněkud protaženou stopáž (což se mi může zdát i díky tomu, že jsem viděl tu delší, Special Edition) a na můj vkus trochu zbrklý, unáhlený střih..P.S. Tohle si fakt užijete :) ()

corpsy

Akčná kriminálka z najlepšej hollywoodskej školy. Superhviezdne obsadenie, ale hlavne trailer na film ma naplnil veľkým očakávaním, no splnilo sa mi len z časti. Nebyť vynikajúceho záveru, asi by to bolo za 3*. ()

Marek1991

Vo svojej dobe vytvorili film s takmer perfektnou lúpežou, so súbojom dvoch ľudí, ktorí iné nevedeli a ktorých do toho dotlačila aj spoločnosť. Pre ľudí, čo túžia po krvi a po dueloch silných mužov, to zrejme bolo to pravé, no mne pozerať takmer tri hodiny na síce zaujímavo obsadený film, no nie so silným spoločenským odkazom po filme o Sekalovi bolo trocha ťažké. Horlivosť je silný akčný film, no Mannove filmy ma akosi neoslovujú tak, ako možno iných a neprikladám im až tak veľký význam a hĺbku. ()

Falcor

Od Manna by se měli učit všichni tvůrci akčních snímků (jedno z jaké doby), jak zvládnout rychlé, pomalé, milostné, rodinné, jakékoliv scény a jak je našponovat do maxima až k samotné hranici, kterou všichni ostatní akční rejžové tak rádi překračují, aby sklouzli (někdy dokonce hned, bez hanic) k chybám a trapnosti. To se zatím Mannovi nikdy, naštěstí, nepovedlo. On dokáže vytvořit složitou akční strhující jízdu, a to zcela vážnou, nesklouznout ani jednou k žádnému "humornému" odlehčení a přitom dokonale prokreslit i psychologii a rodinné zázemí většiny hlavních hrdinů. Dokonce zde postavil proti sobě dva charismatické herce, jakými jsou Al Pacino a Robert De Niro každým coulem, a přitom jimi nezastínil ostatní roviny filmu. A to oba typičtí "mafiáni" hrají své role naprosto dokonale. Jejich "pracovní" rozhovor u kafe či přestřelku bandy gangsterů s bandou policajtů před bankou již nikdy nikdo nenatočí. A šestou hvězdičku bych klidně věnoval ještě jednou za ten nápad, postavit proti sobě taková dvě herecká esa. Určitě tím Mann nesplnil jen moje tajné přání. ()

liquido26

Až na tu délku to bylo dobrý. Ne že bych se nudil, ale o půl hodiny míň bych snesl. Jinak asi není co dodat. Robert De Niro a Al Pacino jsou takoví sympaťáci, že prostě nevíte, komu z nich máte fandit. ()

El Pistolero

9/10. Dokonalých filmů vidí člověk pár za život a „Nelítostný souboj“ je, troufám si tvrdit, jedním z nich. Delikátní podívaná s luxusním hereckým obsazením, hudbou, atmosférou, ikonickými záběry a vůbec vším, co je potřeba. Precizní ve všech ohledech; každý jeden okamžik z těch 170 minut je nedílnou součástí celku. Vykradení banky a následný střet s policejními složkami řadím mezi nejlepší filmové přestřelky všech dob, stejně tak komorní finále je svého druhu zcela top. Co se akčních krimi thrillerů s pečlivě vykreslenou psychologií charakterů týče, nemá Mannův opus magnus obdoby. ()

curunir

Po veľkom úspechu vydareného ,,Posledného mohykána" nakrúca Michael Mann ďalší film, ktorý je v mnohom ešte lepší ako indiánske dobrodružstvo, ale z časti precenený. Ústredná dvojka pozostávajúca z hercov patriacich medzi tých najlepších vôbec je bezchybná a s trochou nadsázky sa dá povedať, že ide o najlepších súperov, akí sa na plátne objavili. Obaja predstavitelia sú výborní, avšak viditeľne lepšie vychádza z tohto duelu Al Pacino, možno z časti preto, že tieto šialene typy vie hrať naozaj bravúrne a taktiež sa mu z rúk scenáristu a režiséra v jednej osobe dostávajú do úst vydarené hlášky, ktoré vedia dobre pobaviť. Okrem nich sa tu objavuje tiež celá plejáda výborných vedľajších hercov ako Jon Voight, Wes Studi alebo Natalie Portman. Malá Natálka sa vo svojom druhom filme naozaj predviedla a svojim výkonom často krát zatieňuje iných zúčastnených. Celkovo môžem povedať, že som sa pri filme ani chvíľu nenudil, hoci má trocha zbytočne dlhú stopáž a miestami niekoľko zamotaných scén, ktorým som úplne nechápal a zdali sa mi byť zbytočnými. Troška mi vadila prestrelka v uliciach po vylúpení banky, až prehnane akčná s množstvom mŕtvych policajtov - teda dokonalá ukážka amerického filmu, kde je všetko možné. V závere mi prišlo aj celkom ľúto De Nira :-( . Na čistých 5* tento film nie je, aj vysoké ohodnotenie je prehnané ale jedná sa o naozaj originálny a výnimočný film, takže aj ja prilepším. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu