Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

filmmovier

Další thriller, který se svezl na tehdy módní vlně geniálního Sedm. Tohle není geniální ani zdaleka. Vlastně je to docela nuda a místy se to dost vleče. Přitom zápletka není hloupá - to rozhodně ne - a na patříčných místech umí tvůrci navodit i napětí, ale když odhalíte hlavní pointu v polovině, v zásadě tím film rázem ztratí na zajímavosti. Christopher Lambert je opravdu poměrně dost dobrý herec. Už nikdy v životě se na to nepodívám, ale na jedno podívání je to dobré. Nic víc, nic míň. 60%. ()

Jazzzz

Takovýhle filmy doopravdy můžu. A ta scéna s dítětem na konec... Super, mělo to své slabé stránky, ale ty se mě nechce řešit. Dávám tak 75 procent... ()

noriaki

Druhá půlka devadesátek byla doba, kdy mezi režiséry panovalo skálopevné přesvědčení, že k výbornému thrilleru je potřeba věčný déšť, potemnělý obraz a šokující násilí. Russell Mulcahy se osvědčené šablony držel s otrockou doslovností, aniž by si uvědomil, že kouzlo jeho velkého vzoru bylo úplně jinde. Jenže tady není kde brát. Herci jsou dávno za zenitem a on sám měl v kariéře jen jeden opravdu dobrý film - a ani ten nebyl nikdy kvalitní. Snaha o vyhrocené emoce působí občas zoufale, občas trapně. Některým scénám nemůžu upřít působivost, jenže to byly jen ostrůvky pozitivní deviace v moři podprůměru. Jejich existence navíc není ospravedlnitelná mazaným scénářem, jehož nepěknou vizitkou je, že vraha jsem odhadnul na první dobrou. ()

brando

Lehce podprůměrná vykrádačka Sedmi, kterou ovšem musíme považovat za skvost, jestliže ji bereme v porovnání s ostatními novějšími filmy s Lambertem. ()

Moviemaker

Takový průměrný thriller. Nejvíce mě ale frustruje proč náš vrah dělal tolik nelogických věcí.Možná i pani scénaristi nad tím moc nepřemýšleli. Zjevné je i kopírování mého nejlepšího thrilleru Seven. Takhle se pohybujeme na hranici průměru. ()

Sany33

Do poslednej chvíle som nemal ani šajnu, kto za všetkým stojí, do poslednej minúty som si vychutnával vynikajúci detektívny príbeh a thrillerovú zápletku a do poslednej chvíle som dúfal, že sa to neposerie. Omyl! Celé to začalo škrípať hneď ako som zbadal Christophera, ktorého 3 pózy mimiky tváre mi pripadali ako dehonestujúci pokus o vtip od produkčného týmu tohoto snímku. Ďalší klinec do rakvy pridal Judášovi final ending, to čo sa stalo na tej streche s tým dieťaťom tak to bolo úplne cez čiaru a prinútilo ma to sa smiať. Viete si predstaviť, že sledujete neuveriteľne napínavý detektívny thriller, navyše z perfektným inteligentným vrahom, ktorý očividne vie čo robí a v posledných troch minútach sa vám zrútia všetky pozitívne ideály ako domček z karát iba na základe dvojminútovej scénky. Niekedy sa pýtam sám seba prečo? Čo to ten režisér nevidel? No nech je to ako chce Resurrection zaraďujem do priemeru tohoto žánru a podotýkam nie je to kvôli tomu, že by kopírovali kultovú záležitosť z názvom "Sedem". 45% ()

lykan9

Vzhledem k tomu, že spousta lidí přirovnává Vraždy podle Jidáše k filmu Sedm, tak jsem byl trochu zklamán, protože se to skvělému thrilleru Sedm rozhodně nevyrovná, ale se jedná o slušný a zajímavý temný thriller, který sice nijak nepřekvapí, ale zároveň nijak nenudí, rychle odsýpá a hlavně Christopher Lambert je tak charismatický, že takový film utáhne levou zadní. Jen už prosím neoznačujte tyto filmy jako horor. Nemá to s hororem nic společného a člověk má potom jiná očekávání. Jedná se prostě jen o slušný krimithriller. ()

klima777

Strašně nadhodnocené, odhadnutelné (už díky názvu; ale světe div se, tentokrát je titul, pod nímž šel film do české distribuce, nápaditější než originální pojmenování), a tím pádem nudné. Ale máte-li rádi tento typ thrillerů (a nevadí vám početná armáda klonů, jež vybujely díky opravdu kvalitním milníkům žánru, ani očividné vykrádačky – nikoliv citace a výpůjčky – ale vykrádačky), litovat nebudete. Na film se koukat dá, ale toť vše. ()

Ravi

Jeden nebo dva obličeje, které umí Lambert na pokraji svých hereckých možností vykouzlit, pro účely tohoto filmu úplně stačí. Skvěle to zapadá. Příběh odsýpá, má spoustu zvratů a udrží napětí po celou dobu. Nebudete se nudit, pokud máte rádi thrilery ve stylu "Sedm", "Zloděj životů" apod. Pro mě zajímavý a pozornost poutající film za 75% = 4/5 ()

pfa

Koho tohle napadlo srovnávat se Se7en? Vraždy podle Jidáše jsou naprosto o něčem jiném, řekněme o kapku níže a já je mohu jen doporučit. [8/1O] (Resurrection, USA, krimi-thriller) Zkuste také třeba: Vraždy podle předlohy(8/10). ()

jenik71

Dobrých kriminálek není nikdy dost. A tahle dobrá určitě je. Jak se zvyšuje počet obětí, zvyšuje se i napětí. Je pravda, že se někomu může udělat zle při pohledu na oběti s odřezanýma končetinama, ale to k tomuto thrilleru právě patří. Scénář je dobrý, herci také a kvalita je nadprůměrná. Kdo má takové typy filmů rád, nebude stráveného času litovat. ()

Ironfood

Vskutku taková slabší verze Sedm. Mezi hlavní slabiny patří místy zcela imbecilní dialogy a některé do očí bijící nelogičnosti (kupříkladu i slepý svědek dle mého názoru stojí za vyslechnutí, a kdybych viděl podezřelého stojícího ke mně zády, tak se k němu nejdřív přiblížím a nehulákám na něj zdálky. A když už bych to takhle zvrtal jednou, tak by si dal zatraceně velký pozor, abych to neudělal podruhé:-) Navíc to dlouhou dobu postrádá nějaké větší napětí, grády to trochu dostane  až v poslední třetině, ačkoliv úplný závěr také není žádný zázrak... ()

sedm.1

Špatný thriller s opravdu,ale opravdu podle mě hodně!!! špatným hereckým výkonem Christophera Lamberta.Nevím,proč mi v tom filmu tak vadil,ale prostě on NE!!!Jinak děj již po sté převyprávěný zas trochu jinak,ale prakticky stejně,závěrečná scéna na střeše naprosto stupidní,prostě nepovedený televizní film.Sorry :-( ()

solskjaer

Bohužel nešlo jinak než SPOILEROVAT!!!!_________Ještě nikdy jsem nebyl filmem tak zklamán jako právě při sledování Vražd podle Jidáše. Všechny ohlasy byly vesměs pozitivní některé velmi, a tak jsem se těšil na řežbu alá Sedm. Nejenže mě překvapil příšerně odporný dabing, ale hlavně neskutečně laciná cover verze veleúspěšného trháku SEDM. Děj je tak slabý a jednoduchý, že ani slabší být nemohl. Obsahuje plno nesmyslných scén a nevysvětlitelných seků, že jsem až kroutil hlavou. Za prvé tvůrci se vůbec nenamáhali vysvětlit proč s Lambertem nechce nikdo dělat - nejspíš chtěli zaplácnout hluchou pasáž. Za druhé mě doslova rozesmálo jak tvůrci naprosto idiotsky nechali v Lambertovo flashbacku umřít svou dceru. Jo o flashbackách si ještě povíme jde totiž o hodně nezvládnutou pasáž. Za třetí mě hodně dobře pobavil ten rádoby nervydrásající vnitřní rozpor odehrávající se v Lambertově těle při vstupu do kostela ... - Mulcahy to se ti fakt nepovedlo! Za čtvrté jsem vůbec nepochopil tu sice zajímavou leč zcela zcela zbytečnou otáčející se kameru při hledání čtvrté mrtvoly, kameraman se asi bouchal do hlavy protože jinak nepochopím, proč celý film točí přímo a zcela zcesty udělá tři točící se shooty!!! Za páté mi nejde do hlavy proč omotaný a falešně ustrojený Lambertův pobočník nespadl na zem a došel si pro kulku když vůbec nemusel... Myslím, že by tyhle nepochopitelné seky mohli na vysvětlenou stačit, a to ani nepíšu o tom, že vraha jsem poznal hned po přibližně 35 minutách filmu. Teď ještě k těm absolutně nepochopitelným Lambertovo flashbackům a dedukcím, které jsem fakt nepobral např. ten z těma mincema před automatem či vzdálenost bydliště vraha od místa vraždy nebo dedukce z fotky v časopise. Jedním slovem hrůza - nevěřil jsem mu ani jedno slovo. Určitě by se našlo spousta dalších chyb (okaté pronásledování, apod.), ale myslím, že jsem jich načrtnul dost. Kdybych to měl tedy shrnout tak hlavním cílem filmu bylo pouze šokovat ukázkami mrtvol či jejich částmi, což jsme už ale viděli v daleko lepším SEDM tak nechápu proč to točit znova a ještě navíc takhle uboze. Jedno ponaučení pro všechny: nikdy nedejte na dojmy ostatních a vždy dejte jen na svůj instinkt když vybíráte filmík jinak se spálíte jako já s Vraždami podle Jidáše! ()