Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

unclejack

O britskom humore vieme svoje. Sú ľudia, ktorým sadne a sú takí, ktorým rozhodne nie. Bol som v tom, že ked som sa výborne zabával na Monty Pythonoch - až na pár nevydarených skečov, to je pravda - tak Red Dwarf bude predstavovať podobný druh humoru iba s prímesom sci-fi. Nuž, je to samozrejme desne subjektívna charakteristika, ale ja som sa nebavil. Neviem, či za to môže archaický vzhľad alebo pre mňa zvláštne slovné výmeny medzi hlavnými predstaviteľmi, ale jednoducho to nešlo. A Kocúr mi až príliš zaváňal postavou z nedávno videného Bessonovho Piateho elementu, takže aj jaj... Uznávam, že seriál ma dômyslenú zápletku a postavy palubného počítača a Davea Listera sú obdivuhodne zahrané, ale asi holt nejde o môj šálok kávy. ()

axel01 odpad!

Seriál jsem párkrát viděla a můžu s jistotou říct, že už ho znova neuvidím. Abych to shrnula, vesmírné prostředí mě unavuje, sci-fi v této podobě ve mně vzbuzuje neuvěřitelný kýč. Dialogy mezi postavami nejsou ani zábavné, ani komické, dokonce ani trapné - jsou prostě a jednoduše blbé. Nevím, jestli si přesně tohle většinové publikum žádá, ale když si to pouštěli spolužáci ve škole, všichni se smáli - všichni kromě mě. Připadá mi to jako neuvěřitelná hovadina; a že hodně hovadin snesu. Tady prostě nebylo čeho se chytit. Je mi s podivem, že takové věci vůbec někdo natáčí, ale co víc, že je někdo sleduje. ()

galiea

Nevím, co bych ještě měla dodat k této kultovní klasice. Nemám ráda scifi a přesto je RD jedním ze seriálů, jehož díly si pouštím kdykoli, napřeskáčku, který často hláškuju a prostě miluju včetně všech postav. Nové série už mě tolik neberou, možná i proto, že hodně dělá výborný český dabing. Nejoblíbenější postava? Určitě Kryton! Teda, možná Kocour... Co blbnu, myslela jsem Hollyho! Nebo Holly? :-) --- "To nejsou moje trenýrky. Tyhle jdou ohnout!" --- "Krytone, jsou mrtvé!" "Vy jste lékař?" --- "Proboha, za tři dny mám rande! To abych se začal připravovat!" ()

Hladho

KOCOUR: Co to je? RIMMER: Lidské ostatky. Počkat! O pět stupňů nahoru. A ještě o deset. Ano. Na podlaze je nějaký nápis. P - S - I - R - É - N - Y. ? Psirény?? KRYTON: Ten ubožák to musel naškrábat ve smrtelné křeči směsí vlastní krve s obsahem svých vlastních střev. RIMMER: Kdo by tohle udělal? LISTER: Někdo, kdo potřeboval pero. KOCOUR: Já teda nechápu, proč si dal tu práci a udělal tečku svou vlastní ledvinou. RIMMER: Řekl bych, že to nebylo úmyslné. Prostě tam přistála. ()

JiV

Seriálu, který znám nazpaměť a fórky z něj používám běžně v konverzaci, zkrátka nemohu dát méně, než 100%. Nevím, jak v jiných zemích, ale u nás patří určitě do kategorie "kultovní". ()

NucLe4r

Na tenhle seriál nemám ani slovo ve svém slovníku :D Tak perfektní hlášky a humor se jen tak nevidí. Originální britská komedie. I kdyby to mělo 1000 dílů, tak neomrzí. Herci to hrají perfektně ... Kryton a jeho výrazy, kocour a jeho demence, Rimmer a jeho veškerá arogance a debilita na druhou, Lister a jeho nechutnosti .... slovní přestřelky mezi všema :D Povinnost tohle zhlédnout! .... "Sou fuč, Brácho ... Vem to z té lepší stránky ... Sou FUČ BRÁCHO!" ()

palmen

Seriálová kultovka s nesmrtelnými hlášky. V celém seriálu vidím jen 2 slabší série, kdy není takový příběhový spád. Mám taky výhradu co se týče výměny postav. Mrzelo mě, že Hollyho vyměnili za Hilly. Odchod Rimmera a následný příchod Kotchanské. To jsou jen maličkosti co mě v jinak bezchybném sitcomu napadají....Absolutní výhodu vidím v nevyčerpatelnosti hlášek, které člověk použije kdykoliv v realitě...ano máte navrch v každé diskusi! ()

v.indruchova

Je to něco co vám navždy uvízne v hlavně a už Nikdy neodejde a vy už Nikdy nebudete stejní :) Vzpomínky jen na to nej..nejšťastnější..jsou spojené s tímto seriálem. Navždy jsou s námi hlášky (PAsé jako zvony na kalhotách?). A kdo seriál ještě neviděl, jako kdyby nikdy neznal ani počítač nebo nezažil elektřinu :) ()

Skylwalker42

Nikdy nezapomenu, když jsem se to sjížděl poprvé. Nikdy jsem tak nezasmál. Toto patří k nejlepším britským výtvorům. RIMMER FOREVER! ()

Syndrom

Na pět je první řada, kterou si můžete asi tak 10x vynásobit Grantovou knížkou Nekonečno vítá ohleduplné řidiče. Bez prdele krutý scifi sebevražd, alkoholismu, šílenství technologií nebo snězení vlastního nosu, když nemáte na splátky mafii. Silný. Co se týče sitcomu, jak jim rostl rozpočet, víc se začali autoři vzdalovat od upřímných konverzaček a chytrých nápadů do akčního scifi o zápletkách. Místo vtipných postav, děsivě rychle stárnoucí herci vypráví anekdoty. Po IV odešel dvorní režisér a po VI Grant, ačkoli navzdory dogmatu, je 7 série lepší než poslední klasická. Zbytek po VIII už je samozřejmě pro dědky, ale tak co no. Je to jejich věc. ()

wdc

Zbabělý puntičkář Rimmer, přízemní Lister, rozmařilý Kocour a android Kryton jsou nesourodou posádkou vesmírné lodi Červený trpaslík. Vyhledejte si hlášky z tohoto kultovního komediálního seriálu. ()

Esinti

Často slýchám že staré scyfy nemůže být dobré. Leč toto z roku mého narození je naprosto dokonalé. Tento seriál mne provázel celý život. Viděl jsem ho snad stokrát v různých životních fázých pořád dokola. Staré série jsou dle mého ten nejlepší typ humoru, zahraný nejlepšími herci. Jasně jsou tam mouchy jako všude jinde. Je zde vložený umělý smích, který byl tehdy v módě. Dneska už všechny akorát vytáčí. Navíc novější díly po r 2000 už mne moc nenadchly. I tak je to něco na co se budu dívat ještě v důchodu pořád dokola. Mezi seriály prostě mé číslo 1 ()

MaxQ69

Je až k nevíře, jak oblíbený tento seriál je. Mám rád sitcomy, mám rád sci-fi, mám rád humor a nevadí mi ten britský. Ale toto je jak z jiné galaxie. Dokonce z jiné než té, ve které se lidé smějí slaboduchým Babovřeskám a celý víkend se těší na nový díl Ulice. Po prvních dvou sériích mi krom písničky (a Hollyho/Holly) vadilo úplně všechno. Nepříjemný Rimmer, zbytečná povalečská a mnohdy solidně nechutná existence Lister, neskutečně otravný kocour a bezúčelný Kryton. Je pravda, že se seriál stal po pár řadách koukatelným, ale od ikonického sitcomu je pořád na světelné roky daleko. Hlášky tak trapné, až je mi za postavy trapně i mně, opakující se odkazy na nezajímavé vlastnosti postav a hlavně absolutně nefungující nucený humor postavený na rádoby vtipných přirovnáních typu "to je tvrdší než panamský golfový míček, co se odrazí o čelo spoceného pářícího se orangutana". Rád bych řekl, že ten humor není pro mě, ale nějak si nejsem jistý, jestli je ten humor pro někoho a zda se to dá vůbec nazývat humorem. Opravdu si neumím představit, jak se u sledováni tohoto seriálu někdo řeže smíchy. Jsem u sedmé řady a zoufale doufám v obrat k lepšímu, ale mám obavy, že se asi nedočkám. ()

vrbicek

Tě péro sombréro! Tento seriál vždycky rozesměje. Vždycky zlepší náladu. Vždycky ukáže další legendární hláškou, jak důvtipně a s humorem je možné vnímat chaos okolo nás. Doprovázel mě v životě doposud a bude navždy! ()

oli9

Kultovní seriál díky kterému jsem objevil anglický humor. Na to že se děj odehrává v plechovce o třech místnostech tak má seriál neuvěřitelné tempo a vtip. Skvělé herecké výkony podtržené skvělým dabingem, který je v mnohém lepší než originál ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019