Šmoulové

• USA The Smurfs (více)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA / Belgie, (1981–1989), 90 h 10 min (Minutáž: 12–23 min)

Tvůrci:

Peyo

Předloha:

Peyo (komiks)

Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker, Michael Bell, June Foray, Hamilton Camp, William Callaway, Alan Oppenheimer, Alan Young (více)

Série(9) / Epizody(256)

Veselé příběhy malých, ale modrou barvou nápadných skřítků - šmoulů. Šmoulové si žijí svým bezstarostným životem, který jim věčně kazí zlý černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael, kteří jsou posedlí touhou pochytat všechny šmouly a sníst je... (wader)

Colour

Ako malé dieťa ma vždy zaujímali dve veci - prvá, ako je možné, že nevymreli, keď mali len jednu ženu, druhá, že Gargamel mal vždy smolu a všetci šmolkovia mu vždy zdrhli. Ako dieťa som mala tento seriál veľmi rada. Či s nostalgiou, či bez nej, tento seriál si zaslúži 4*. ()

RajAthen

Upřímně, byly chvíle, kdy jsem Gargamela docela chápal... nemluvě o nedořešeném a toliko propíraném konceptu šmloulí reprodukce. ()

Armin82

To už nám ty modrásky vysílají tak dlouho? :) Kult mezi animovanými filmy,který nezestárnul. Jako by tomu bylo včera,když jsem netrpělivě očekával až začne na ,,čétéčku,, Magion nebo Vega --->90% ()

Chip89

Kdo by neznal taťku Šmoulu? Šmoulinku? Atd? Jako dítě jsem u Šmoulů strávila x hodin a pořád mě to bavilo a když se na to podívám v dnešní době ani se nedivím:D I teď mě Gargamel, jeho kocour a Šmoulové dokáží pobavit a líbí se mi. Jeden z dabingů,který jsme zvládli. ()

KdG

Jó s timhle jsme vyrůstaly. A díky záporňákovi Gargamelovy (mimochodem výborně nadabovanému) a jeho kocouru Azraelovi se na to dalo koukat. ()

Rodin

Vynikající porno (jedna Šmoulinka na stovky Šmoulů, to je náááářez). Ovšem děti řičely a ani mně se to fakt nezdálo blbé. Zřejmě i díky dabingu, který se povedl. ()

LadyPig

Nevím no... když jsem tenkrát viděla jeden díl, jak se Šmoulinka starala o nemocnou myšku, která nakonec umřela a ona kvůli tomu chtěla spáchat sebevraždu, docela jsem se zarazila :D ()

Scraffy

Nostalgia vo veľkom. Vtipné príbehy a originálne postavičky. Čo viac si priať pre deti? A ešte ten český dabing... ()

topi80

Mně tahle parta nikdy moc k srdci nepřirostla. To společenství je poněkud podivné. Víme proč, stejně jako se můžeme domnívat, proč si zrovna na tuto partičku jindy všudypřítomný současný genderový aktivismus neposvítí :-) Záporák Gargamel je neschopný trouba, který se většinou odrovná sám, takže celé společenství se povětšinou soustředí na výchovné působení uvnitř sekty. Není proto divu, že nejlépe hodnotím věčně zpruzeného Mrzouta a žvanila Koumáka, kteří se z té sekty vzorňáků aspoň trochu vymykají. ()

IvonaK

Našla jsem si k nim cestu ve třinácti letech a sledovala je jen co to šlo a ikdyž to bylo založené na tématu že dobro zvítězí nad zlem, tak ten geniálně propracovaný scénář mě vždycky uvedl do extáze. Pak jsem si dala pauzu a když mi bylo devatenáct, tak jsem zase na ně najela a když už jsem si poté myslela že už se na ně dívat nebudu, tak hle. Ve svých jednadvaceti letech je opět rekapituluji. :-) ()

Milda003

Hodnotím opravdu objektivně. Aby si snad někdo nemyslel že hodnotím něco co jsem viděl v deseti. Jako malej když to běželo v tv jsem to asi ani nějak v oblibě neměl, nebo si na to nepamatuju. Teď když se na to dívám s dětmi musím říct, že je to opravdu pěkný, má to hlavu a patu. Ty dnešní pohádky šmoulum nesahají po kotníky. ()

Asdas

Vždy ako malí som usadol k TV a sledoval čo nového nám pripraví Gargamel,Snílek,Noumák,Popleta...šmoulinka bola moja detská láska.A na VHS kazetách ,ktoré my zostali doteraz to budem púštat ešte aj svojím deťom.Modrá je totiž moja obľubená farba a šmolkovia jej majú požehnane. ()

Renie42

Umí si smát i hrát a každý má je rád, i vy je račte znát, šmouly. Tak nějak to začíná, co si moje paměť vzpomíná, šmouly mám ráda, všechno možný jsem od nich sbírala. Mám i pár dílů v pc, zpoustu kazet i gramofonových desek. Jejich příběhy mě nikdy neomrzí, jsou prostě príma. ()

CGI Šmolkovia

CGI Šmolkovia

20.07.2005

Malí modrí škriatkovia s nápadnými bielými čiapkami zabávajú deti aj dospelých už od roku 1958, kedy začal Beligčan "Peyo" Culliford uverejnovať svoje krátke komixové stripy. Na popularite Šmolkov má… (více)

Časové pásmo bylo změněno