Battle Royale

• Japonsko Batoru rowaiaru (více)

42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR - Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí. (Řitka video)

Filmárik

Vynikajúce!!! Skutočne obdivujem japoncov za ich neskutočnú kreativitu (často hraničiacu so šialenstvom). Tento film má všetko čo si možno od správnej thrill-dramy priať. Super príbeh, perfektnú výpravu, viac než slušné herecké výkony (scénka so skupinou teenageriek a otrávenými špagetami bola bezchybne a špičkovo zahratá) a taktiež poriadnu dávku emócií. Sledovať dvojhodinovú púť 40-tich študentov,z ktorých každý vie že vyhráva len jeden no pritom nikto nechce zomrieť bol skvelý filmový zážitok.P.S.:film som pozeral v orig. jap.dabingu a preto osobitne jednu * udeľujem japonke z inštruktážneho videa pre BR,bola skutočne na zjedenie;-) ()

Yojimbo

Stejně jako u většiny asijských filmů ani nevím co říci - jiná mentalita se prostě nezapře:) Prapodivná žánrová směs s poselstvím působí chladně, ale dostatečně zajímavá rozhodně je. Škoda jen, že se nevyvražďovali ještě mladší studenti - jak známo, malé děti jsou ta nejkrutější stvoření na světě;) ()

Blaogranas

Film bez poselství. Nechápu, proč Japonci točí film o zabíjejících se dětech. Nechutné, zvrhlé. Odporný námět, kdy zákonodárci odsouhlasí, že se budou navzájem vraždit spolužáci z jedné třídy a přežít smí jen jeden. Celý film navíc provází jemná hudba, která se hodí do něčeho romantického, to jsem teda taky moc nepobral. ()

Kaučuk03

Asi jsem očekával víc, ael prostě mě to nějak nenadchlo. Příliš přímočarý děj, osud všech postav se dá už odhadnout po pár minutách. Nadruhou sranu poměrně překvbapivý závěr, solidní akční podívaná a zajímavý námět. ()

Laca1313

Velmi zajímavý film. Parádní nápad, který byl dobře prodán. Dostatek akcí, které byly dobře natočeny. Dosti syrové zobrazení zabijení. A také se tam občas oběvili i vtipné scény. Při sledování jsem několikrát uvažoval, jak bych se zachoval, kdyby se naše třída z gymplu takovéto soutěže zúčastnila. Ale co mi zkazilo dojem ze sledování Battle Royale, byly ty vložené sekvence, které bych ale ještě přežil, a hlavně ty romantické ,,výlevy,,. Uvědomuji si, že by takové situace v reálu také byly, ale tady mi prostě k celkovému stylu filmu nesedly. Dlouho jsme se rozhodoval mezi třema a čtyřma, ale nakonec jsem dal čtyři, protože jsem se za celý film v podstatě nenudil, což je u dvou hodinového filmu dobrý výsledek. A také tam dost dobře zapadla zvolená hudba, která s filmem vytvořila pěkný kompaktní celek. A přesně jak píše kleopatra, také jsem měl problémy, až na určité výjimky, rozeznávat jednotlivé postavy.:)) ()

Charlie84

Předem bych rád předestřel, že kvalita filmu rozhodně neodpovídá pěti hvězdám, nicméně u podobných počinů (nejblíže mi přijde snad japonský Elfen Lied) je nutné vyzvednout výjmečnost. A té je tady požehnaně. Moment wtf? je zpočátku permanentní, s postupujícím časem si jeden trochu zvykne, ale hlavou jsem kroutit nepřestal až do závěrečných titulků. Vlastně ani po nich. Když jsem zmiňoval podobnost s Elfen Liedem, je ještě třeba podotknout, že Elfen Lied je anime, kde platí určitá pravidla žánru, takže i když člověka porcování malých dětí překvapí vždycky, přece jen se to snese víc. Tady je to hraný film, přišlo mi, že se to bere vážně a místy to snad mělo být až umělecké? A už zase začínám kroutit hlavou:) ()

Dimo

Dostatečně jiná záležitost na to, aby byla hodna zájmu. Nedovedu si představit, že by to takhle natočili třeba Američani, nebo Švédi. Japonský styl je tu tak neodhadnutelný a nepředvídatelný, že ten je pro mne tou nejhodnotnější věc na tomto snímku. Výborný výběr klasické hudby a i song k závěrečným titulkům je chytlavý. ()

bif

Nemůžu si pomoci, ale na tomhle filmu je něco velice působivého, pochybuji, že si ho ještě někdy sám od sebe pustím, ale emocionální stopu to ve mě zanechalo celkem silnou. 3,5*. ()

Mukunda

Tedy, je to natočeno přímo otřesně. Pytel postav, kdy všichni vypadají stejně, soustředění se na smrt každého jednoho, díky čemuž se linka hlavních hrdinů ztrácí v čemsi... Myšlenka samotná je zajímavá a líbí se mi, zde je ovšem vystavěna na tak chatrných základech, že jí prostě nemohu věřit. Představa, že by toto mohla být vzdělávací reforma, je absurdní, protože to, co snad chtěli řešit, takto nikdy vyřešit nemohou a příběh sám je toho důkazem - nebyl to první ročník hry a přesto se "morálka" nijak nezlepšila. Závěr, který se snaží operovat s jakýmsi vyšším dobrem, láskou, která zvítězí a všeobecně mravním ponaučením, působí v kontextu toho, po čem následuje, doopravdy směšný. Chválím naopak hudební režii, hudba byla vybrána skvostně. A ještě jedna věc - dnes si o tom vyprávíme příběhy, zítra jsme v tom. ()

barcisz

Celkem zajímavý námět na to,jak vláda může být ještě absurdnější než normálně a ukazuje svou moc. Jinak celkem normální vyvražďovačka,ikdyž děti a obzvláště asijský působí o level výš. ()

PEZ

Vela som o Battle Royale pocul este davno predtym, ako vznikli Hunger Games. Ale prave tie ma donutili konecne dobehnut zameskane a pozriet si to (este pred HG). A nechybalo vela a bolo by to aj za plny pocet. Mozno druhe pozretie ma presvedci ist este o bod vyssie. Inak supa, tak ako som sa uz velakrat pri azijskych filmoch presvedcil. Absolutne nekompromisny krvak (toto ak by malo mat rating v USA, tak by to urcite bolo na urovni porna, cize NC-17), ktory ma na pozadi aj myslienku a dava tomuto sialenstvu (ako-taky) zmysel. Navyse zaver je tiez velmi dobry, herci a hudba rovnako. Len mi chybalo trosku viac emocii medzi uvodom a zaverom. Kazdopadne odporucam kazdemu. Urcite viac ako HG. ()

Razzor_82

Fukasakuova krutá vyvražďovačka bez hlubšího dojmu k postavám. Velmi originální nápad ale průměrné zpracování a slabé efekty. Studenti se navzájem zabíjejí a jejich šablonovité chování je celkem nelogické. Navíc jsem měl problém komukoliv fandit. Postupná likvidace a odčítání mrtvých začne po čase dost nudit. Backstory u některých postav celkem zbytečné. Vážná hudba dodává snímku strašidelnou atmosféru. Jinak dějově prázdný masakr. 5/10 ()

kondor77

Japonská kultůra je mi blízká, takže si nemyslím, že tvůrci chtěli natočit něco alegorického, něco s přesahem, něco kritického ohledně japonského školství, něco ... . Oni prostě chtěli natočit film, kde se mezi sebou budou kydlit středoškoláci. A tak si ho natočili. A bravurně. ()

messi@h

Battle Royale nezapře japonský původ. Evropan mu vytkne nedotaženosti scénáře a místy i typickou asijskou naivitu. I s originalitou je na štíru (brutální soutěž o přežití, výbušné obojky - mám zatraceně silné déjà vu). Samotný film ve mně vyvolává rozporuplné pocity. Dost dlouhou dobu jsem se nudil, ale postupně, plíživě mě dostal. Především dva týpci, veteráni z dřívějších Battle Royale, jsou typově skvělí. Ovšem závěrečné "vzkříšení" Kitana za účelem vyřízení telefonátu mě znovu rozhodilo - chvíli jsem si nebyl jistý, jestli nesleduju parodii. Zajímavé, velice asijské, ale relativně stravitelné i pro Evropana. Některé scény se vryjí člověku opravdu hluboko do paměti (závěrečný souboj v ohni se slepým sokem např.). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Tak dlouho se chodí se džbánem...

Tak dlouho se chodí se džbánem...

09.06.2006

Není to vůbec dávno, kdy tu byla řeč o potřebnosti remaků a dnes by se to dalo zopakovat. Další film, který dostal jednoho bratříčka už od původních tvůrců, bude předělán na koukatelnější, nešikmý a… (více)