Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

pepo

Po uletenej dvojke, ktorá nedala vydýchnuť Raimi preradil ešte na vyššiu rýchlosť a nechaj prirobiť ešte aj turbomotor. Maniakálny film.Totálne šialená,nahláškovaná miliónmi nápadov prešpikovaná zábava. Ale občas je to na mňa až príliš preplácané a nepríjemne agresívne. Najslabší Evil dead. 8/10 P.S. Videný Director´s cut, takže chýba" heil the king baby ", ale ten koniec čo som videl sa mi páči viac než ten v obchode ()

Xmilden

Skvělá zábavovka a pro mě nejlepší film Bruce Campbella. Opravdu tady neskutečně válí a neúnavně mě rozesmívá celých 90 minut. Měl jsem možnost vidět obě verze Armády temnot a nelze objektivně říct, která se mi líbila více. Režisérská verze nabízí 2 prodloužené pasáže a alternativní konec. Prodloužená pasaž číslo 1 se nachází ve mlýně poté co se vyklubou malí darebové. Jedná se o 2 a půl minutové prodloužení. Bitva s kostlivci je přibližně o 4 minuty delší. A nejdůležitější je pozměněný konec filmu, kdy si Ash jde zdřímnout do jeskyně a ještě předtím musí spolknout přesně 6 kapek lektvaru, samozřejmě se splete a dá si kapek 7. Takže si asi dokážete představit co se stane, když každá kapka znamenala prospání 100 let. 85% ()

-bad-mad-wolf-

Bavil jsem se (ve smyslu "nenudil jsem se", nikoliv "bavil jsem se královsky"). Ash se pitvoří a hláškuje, všechno je Raimiovsky ztřeštěné, respektu se nedostává ničemu a nikomu. Režisér si zkrátka hraje na svém písečku a jaksi si neuvědomuje, že házet ho do obličeje poblíž stojícím by nemusel. Na Armádě temnot bijí do očí především naprosto příšerné triky - jasně, k Evil Dead srandovní masky, bizarní monstra a kostrbatá stop motion patří, takže můžeme těžko obviňovat jedenáctimilionový rozpočet, nicméně všechno má své meze. Ani nápadů už neměl Sam tolik - celý film si vystačí s válkou proti kostlivcům a než k ní dojde, je natahován dlouhými gagovitými scénami alá Ash versus smečka malých Ashů nebo Ash versus zlomyslné knihy. Komické to je, ale mohlo být víc, kdyby film vyměnil přehršle přímočarých gagů za více zběsilých trademarků dvojky. Své dělá i další žánrový posun: pokud jednička byla šíleným hororem a dvojka přidala více fantasmagorických a komediálních prvků, trojka je už pouhou praštěnou fantasy (pokud pomineme jeden vtipný gejzír, je navíc kompletně zbavená krve). Jedno se musí nechat - na párty je to ve své stupidnosti a ztřeštěnosti film jako dělaný, oproti zcela šílené dvojce ale jede sotva na půl plynu. ()

darkrobyk

Ze všech tří filmů s Ashem je tenhle největší taškařice. Surrealismus a bezbřehá fantazie ustoupily příběhu, což ale neznamená, že si tvůrci nepřipravili několik scének do placu. Osobně miluji větrný mlýn, rozbité zrcadlo a bandu pidiskřetů. Zábavný je rovněž útok kostlivých hnátů na hřbitově o samotné bitvě nemluvě. Získat Necronomicon ještě neznamená zvítězit! A nechybí připomínky předchozího filmu jak v ukázkách, tak i v podobných scénách - úprk před letící kamerou lesem či démonická ženština. Pěkná je maska vůdčího démona a kostřičky dají vzpomenout na památnou scénu z Jásona a Argonautů (1963). Viděno 5x a stále jsem se bavil, i když bych možná jednu * ubral, ale nechám ji. ()

Gimp

Muj nejoblibenejsi z cele trilogie. Videl jsem ho jako prvni a cekal jsem neco jako Blair Witch. Nejdriv jsem vubec nechapal a jen tukal na celo pri osklivych kulisach. Pak jsem pochopil ze to asi nebud mysleno az tak vazne a rehtal jsem se az do konce. London's bridge is falling down falling down!!! ()

kinej

Sice nechápu, jak se to mohlo v hlavě Sama Raimiho takhle dějově zvrátit, z ryze hororové jedničky, skrze sebekarikaturu ve dvojce, až po tuhle komedii, ale nemám námitek. Všechny díly jsou skvělé běčka. A každé je diametrálně odlišné. Tak jako u tohohle filmu jsem se už dlouho nenasmál. ()

juta

Podobně bláznivý a spíš k smíchu, než aby naháněl hrůzu, jako tomu bylo u Evil Dead. Na jednu stranu škoda, na druhou je zase vidět, že to k sobě patří. Bohužel k tomuto pokračování nebudu mít takový vztah jako ke dvojce, takže proto mé hodnocení je pouze průměrné. ()

MISSha

Sama sobě se divím, ale mě se to (překvapivě) líbilo- líbil se mi arogantní Bruce Campbell, který házel jednu hlášku za druhou, nabušená hudba a hlavně tak-trochu Monty Pythonovský vtip a ironie. Z celé trilogie jsem viděla pouze jedničku, která šla úplně mimo mě,na dvojku jsem se poté ani radši nepodívala a teď přijde tohle... Opravdu takové překvápko jsem nečekala, 75% sedí přesně :) ()

Fiftis

Sam Raimi sa spolu s Bruceom Campbellom tretíkrát pustili do Evil Dead, ale bohužiaľ už to nie je ono. Kúzlo prvých dvoch filmov sa stratilo v záplave postáv a miestami až skôr trápnych než vtipných scénok. Príde mi to lacné a jednoducho už to nie je ono. Takže Evil Dead a Evil Dead 2 áno, ale Armádu temnôt už skôr len pre skalných fanúšikov. Kúzlo sa totiž vytratilo. Popravde po prečítaní recenzií som čakal viac. Mix fantasy, komédie, hororu a ďalších žánrov ma bavil napoly, čakal som viac tej srandy, alebo vtipnejšie aby to bolo a aj s krvou sa šetrí, pristalo by jej sem viac. Pre mňa priemer. Ako samostatný film, bez predchádzajúcich Evil Dead, by som Armádu Temnôt hodnotil úplne inak a možno by som pridal aj hviezdy, ale vzhľadom k vybočeniu žánru z hororu na suchú komédiu musím hodnotiť skôr priemerne. ()

filmfanouch

Po příběhu o Ashu Williamsovi a řádění démonické knihy Necronomicion ve středověkém prostředí toužil Sam Raimi již u druhého filmu ze série Evil Dead, nakonec na něj ovšem po náznaku ve finále druhého filmu došlo až na potřetí. V roce 1992 tak vznikl třetí film s Brucem Campbellem v jeho nejslavnější roli, který výrazně ubral na hororu a vydal se spíše komediálnější cestou. Důležité ovšem je, že třetí Smrtelné zlo zůstalo nadále brutální, černohumorné a především audiovizuálně nápadité, kdy se Sam Raimi zvládl nevyčerpat především i díky tomu, že na to tentokrát šel skutečně trochu jinak.   Středověké dobrodružství odehrávající se v období existence krále Artuše je jedna velká šílenost, ovšem neskutečně zábavná šílenost, kterou očividně opět točil někdo s velkou fantazií a záchvěvy hyperaktivity. Raimi tentokrát nevsadil na snahu překonat dvě předchozí dobrodružství Ashe Williamse a natočil neskutečně zábavnou fantasy, která má spousty vztyčných bodů se svými předchůdci. Pořád jde víceméně o béčko, které koketuje s produkčními limity, Raimi ovšem tehdy za pořád relativně skromných 11 milionů dolarů zvládl vše vykoupit právě onou audiovizuální hravostí, kdy měl štěstí i v kamerananovi Billu Popeovi (pozdější kameraman trilogie Matrix či Raimiho druhého a třetího Spider-Mana), který přijal za své Raimiho trademarky jako je kamerové víření, zkreslení prostoru, detailní záběry či naklánění prostoru, které jsou Raimiho filmu takovou běžnou rutinou a v Armádě temnot pořád tyto kamerové hrátky působí jako jedny z nejpůsobivějších v Raimiho kariéře.   Bruce Campbell mohl i tentokrát nejen předvést své fenomenální komediální nadání a výraznou bradu, ale především polohu neskutečného drsňáka, který se s motorovou pilou místo ruky a brokovnicí stává postrachem démonů i sebe samotného. Bruce Campbell se tu může díky dvojroli předvést v krapet jiném světle a ještě více projevit krapet nedoceněné herecké nadání, které má sílu především v přirozenosti. Campbell není z dnešního pohledu vnímán jako jedna z největších hororových ikon pro nic za nic.   Produkční limity vlastně nejsou takovým problémem, kdy výsledná estetika k Armádě temnot sedí a konfrontace s démony a kostlivci přesto působí poměrně epicky. Raimi v téhle středověké podívané opětovně předvedl, že i s malým rozpočtem zvládne divy a že by jednou mohlo být skutečně hezky, až Raimimu někdo dá větší obnos peněz na velký blockbuster. Samotná dobová výprava či kostýmy zvládli nepůsobit levně a za psacím stolem Raimi spolu se svým bratrem Ivanem sepsal skvěle odsýpající fantasy podívanou s hororovými prvky, která zvládla svým předchůdcům neudělat ostudu.     Pořád šlo přitom o podívanou, kterou lidé na 60 let nemusí úplně zkousnout, protože i když ubylo hororu, černého humoru a brutálního násilí zase tolik ne. U Armády temnot to tak funguje na principu, že jí dokáže plně docenit jen jasně daná cílovka, která má přesně pro Raimiho atributy slabost. A pak jen záleží, zda dá divák přednost původnímu depresivnějšímu konci či dá přednost optimističtějšímu závěru z kinoverze filmu. Oba jsou nicméně jak je u Raimiho zvykem velmi stylové.   Hail to the King baby! Raimi v roce 1992 dokončil trilogii, která byla předurčena k tomu stát se brakem. Filmař s talentem si ovšem zvládl splnit svůj sen, z Bruce Campbella udělat nesmazatelnou ikonickou tvář stříbrného plátna a realizovat dost možná tu nejlepší hororovou trilogii všech dob. Jak navíc dokázal Fede Alvarez u své předělávky původního Evil Dead, nejdůležitější pořád zůstává kreativita a nápaditost. Alespoň solidní seriál Ash vs Evil Dead je důstojným navázáním na původní trilogii a slouží jako ideální náplast na fakt, že na klasickou Evil Dead 4 s Raimim za kamerou a Campbellem před ní už nejspíš nedojde. O tuhle parádní trilogii s výrazným kultovním následnictvím už ovšem lidstvo jen tak nepřijde.... () (méně) (více)

DJ_bart

"It was definitely the n-word!" ________ Zatímco první a druhý díl franšízy 'Evil Dead' jsou komediální splattery, díl třetí je neméně šílenou fantasy exkurzí do středověku, kde Bruce fakin Campbell bojuje s démony a kostlivci pomocí upilovaný brokovnice a řetězový pily místo ruky – no neber to. Hail to the King, baby! ()

lamps

Kde jsou ty časy, kdy si všestranní režiséři dovolili natočit něco tak neskutečně ujetého. Na Armádě temnot mě strašně baví každá filmařská volba, kterou Raimi podvratně vyšperkovává ultimátně bizarní fantasy báchork. Celé to vychází z otřepaných rytířských příběhů o vyvoleném hrdinovi, jež vynalézavý rejža obrací v čirou parodii s delikátní hlavní postavou, která situaci spíše opakovaně zhoršuje a chová se jako úplný protipól ideálního hrdiny (je hrubý k ženám a sprostý k poddaným, neustále se sebepoškozuje, vypouští armádu mrtvých kvůli vlastnímu lajdáctví). Scénář srší originálními nápady a vtipná je i samotná práce se stylem a prostředím, která vydatně zvýrazňuje jednotlivé parodované výjevy (oheň a siluety postav v milostné scéně, nájezdy na detail při heroických momentech, quick-motion ve scéně se dvěma Ashi). Triky sice působí zastarale, ale ono to k tomu náramně pasuje. A stejně je v centru pozornosti výhradně brutální Bruce Campbell, který předvádí jeden z nejzábavnějších hereckých výkonů, jaký jsem kdy viděl (už jen za sekvence v mlýnu a na hřbitově bych mu napálil Oscara).___ Je to určitě hodně guilty a občas za hranou sebekontroly, ale tím víc to paradoxně miluju a přihazuju tu subjektivní pátou hvězdu... ()

JohnnyD

Jeden z posledných filmov Sama Raimiho, kde vidieť jeho nadšenie pre film. Síce to s hororom veľa spoločného nemá, gore a zombíci takmer zmizli, stále je to riadna zábava a najmä v momentoch, ktoré sú totálnou groteskou. Vrcholom je jednoznačne Ashovo extemporé v lese/mlyne a hlavne jeho súboj Ash vs. zo desať miniatúrnych Ashov v štýle Gargamel vs. Šmolkovia. ()

Madsbender

Je drsný tak, že pred ním drátenka berie nohy na plecia. Terminátora poľahky strčí do vrecka. Nedostatok rozumu vynahrádza charizmou a neopakovateľným šarmom. Zoznámte sa, Bruce Campbell vo finálnom súboji s ultimátnym zlom! Riešiť u záverečného dielu kultovej trilógie Sama Raimiho Evil Dead otázku scenára, či dokonca dialógov, je ešte viac mimo než u predchádzajúcich dielov. Armáda temnôt si uchováva základy Raimiho krvavého hororu, no vsádza najmä na pestrú čiernohumornú komiku a všemožné výrazy a grimasy, ktorými Bruce vo svojej geniálnej dvoroli disponuje. A to je jedine dobre, lebo to z nej činí jednu z najzábavnejších komédií ranných 90.-tiek - ak sa dobre poznáte s Raimiho úchylným šialeným humorom, dobre viete, o čom hovorím. Imperiálny pochod armády kostlivcov mi nevdojak z neznámych príčin v mysli nastavil analógiu s výpravou Kurosawových vojnových filmov - a to je pochvala. Je skvelé vidieť, že Raimi zhola kašle na najnovšie efekty a počítačovú animáciu, a 90% všemožných monštier a podobne sú skvostné, ručne robené masky. No a tým som si odbil svoju svätú povinnosť fanúšika, povýšil Armádu temnôt z jednoliateho guilty pleasure na niečo viac a zostávajú mi len dve otázky: 1. Prečo je tretí diel neoficiálnym členom série? a 2. Prečo je tak hanebne nedocenený? 100% ()

sheen

Třetí díl je pojat více komediálně než hororově. Nicméně to nemění nic na tom, že je to parádní zábava. Sledovat Ashe jak drtí kostlivce jako na běžícím pásu. Jako McGyver poslaný do minulosti:) ()

Kusko.t2

“CLATTO... VERATA... NICTO“. Aj takéto jednoduché trojslovné zaklínadlo dokáže “evil hunter“ Ash v podaní nezabudnuteľného Brucea Campbella pokaziť. Keď mu toto veľadôležité zaklínadlo vravel čarodejník, robil veľkého machra a tak ho celé skomolil až do tvaru - "KLATOO... VERATA... NECTtphhhhhhhhhh..." Myslel si, že týmto preští smrteľné zlo, ale to sa našťastie mýlil a tak je o zábavu postarané. Voľné pokračovanie EVIL DEAD 3 - Army of Darkness je z celej trilógie + WITHIN THE WOODS v porovnaní s predchádzajúcimi najviac zamerané práve na komédiu, horor tentoraz ustúpil do úzadia. Príbeh nadväzuje tam, kde sa skončila dvojka a keďže Ash sa už so smrteľným zlom pár krát stretol a vcelku úspešne z toho aj vyšiel, stúpla mu sláva do hlavy. “HAIL TO THE KING, BABY.“ ()

hippyman

reimiho pubertální blábol, který se tak dlouho žánrově hledá, až konečně dospěje neúspěšně ke svému konci... campbell zde dokazuje pravý význam slova trapnost, triky jsou horší než v o 10 let starším Souboji Titánů a nedovedu si představit, že bych to zastřízliva mohl hodnotit líp než za 40%. ()

Pilda17

Třetí díl se odehrává v minulosti s rytíři a nepůsobí vůbec špatně. Tak jako u druhého dílu se dočkáme humoru, ale už bez hororového nádechu, ale neviděl bych to černě. Army of Darkness působí už jako fantasy komedie a jako horor už moc ne. Samozřejmě bych to neviděl jako mínus, poněvadž se tato trilogie příjemně rozvíjí. První díl byl čistě hororový, druhý díl hororová komedie a teď fantasy komedie. Celou sérii vidím na velmi slušné úrovni a je to jedna z nejlepších trilogií co se kdy natočila... 7/10 = 75% ()

Cappuccino

Vtipné a originálne, ale hodnotiť budem až po dopozeraní filmu doma, pretože vzhľadom na moje fyzické vyčerpanie a neskorú nočnú hodinu v kinosále som nechcene určitú časť Armády temnôt prespal. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)