Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

dr.fish

Názorný příklad toho, jak mohou být vzpomínky z mládí zkreslené. Z velkého hrdiny z Magionu (nebo kde to tenkrát šlo) se vyklubal hezounek z lučíkem a velkého příběhu o zbojníkovi jakási selanka o boji druidů proti Církvi svaté. Tempo vražedně pomalé nehledě k bezradnosti dialogů a vůbec všeho. Dal jsem dva a půl dílu. 40% ()

danliofer

Hudba od Clannad k tomuto seriálu se mi vryla navěky do paměti... V době, kdy jsem seriál sledovala, jsem neměla vůbec ponětí, o čí hudbu jde... S lety jsem se pak zdárně dopátrala kapely:-) ()

filmmovier

Zatím jsem viděl první dvě série s Praedem, a obzvlášť ta druhá byla fakt výtečná. Působivá, temná atmosféra, úchvatná hudba (Clannad), zapojení magie, skvělé příběhy (hlavně mé oblíbené Waylandovy meče) i obsazení, exteriéry i interiéry, výprava... A co se týče žánru je to navíc čistokrevná fantasy. Tohle zpracování je prostě jasně a bez debat nejlepší, o tom se nehodlám nijak hádat. Je to nesmírně působivé a strhující a mám dojem, že dnes je to navíc působivější víc, než v době vzniku. Timhle se Angličani fakt vytáhli. Úžasné zpracování. Pravděpodobně ho tady už nikdo nikdy nezopakuje a nic mě nemrzí víc. Kolega Lima mi vlastně mluví z duše, pod jeho komentář bych se s chutí rád podepsal. Až se stydím, že mě kdysi, když mi bylo asi osm, strašně bavila ta nová verze z roku 2006. 85%. ()

plechulka

Kdekdo tady na tenhle seriál vzpomíná "se slzou v oku" jako na zážitek svého dětství, což beru, každý máme své "drobné úchylky", které je pak lepší v dospělosti nevidět, aby si člověk uchoval ten dětský úžas prvného shlédnutí. Já byla o něco starší, ale i tak si myslím, že seriál patří k těm lepším, které se inspirovali touto pověstí s jednou vyjímkou - hlavní představitel, jakkoli jako chlapec okouzlující, je podle mého na Robina příliš chlapec. Myslím si, že by to měl být spíš chlap (koneckonců, podle většiny literárních zpracování má už dost za sebou). Jinak jednotlivé díly první serie byli příjemně ucelené a, jak tady už také někdo předeslal, se současnými Xenami a Herkuly, toulajícími se po luzích a hájích našich televizních kanálů v součastnosti, jde o nadprůměrný seriál! ()

Tomasso001

Za neskutečné zážitky, které jsem měl, když byl seriál u nás poprvé promítán a které ve mě zůstanou do konce života. Jsem zvědav jak budu soudit až ho teď shlédnu znovu:-) No shlénuto a tak musim přisat, že první 2 série jsou skvělé, ale ta třetí s Jasonem Connerym silně pokulhává jak atmosférou tak i přehrávanými hereckými výkony. ()

GrooveJump

Magion růlz, s odstupem času mě kupodivu tento seriál BBC, pro který sem jako malý několikrát hlasoval u Rosáka a u Jančaříka ,nebo to byl Hložek?, aby ho vysílali ve výše uvedeném pořadu) vůbec nenudil. Humorná je Marion jak občas vyskočí z keře v bojovém postavení. ()

Brandon

I více jak po dvaceti lelech neztratil Robin of Sherwood nic na své mýtické podmanivosti. Dokonalé spojení nesmrtelné legendy, keltské hudby a jedinečných hereckých výkonů způsobilo, že se k Albionu, Tuckovi, Muchovi, Malému Johnu, Nasirovi, Willovi, Robinovi, Marion, Hernovi, Guy of Gisburneovi, Sheriffovi budu vždycky rád do Sherwoodu vracet. "Nic se nezapomíná. Nikdy se nic nezapomíná." ()

Natabar

Když tak koukám na ty čajíčky a la Costnerův Robin Hood - Král zbojníků či totální odpady jako novodobý seriálový Robin, vzpomněl jsem si s nemalou dávkou nostalgie na jeden seriál, který mě kdysi (hodně) dávno pokaždé přibil k TV obrazovce. To aspoň mělo atmosféru! Jasan, že nemalou měrou k tomu přispěla právě výborná hudba. Ať už Hooda točil kdokoli, pro mě existuje jen jeden opravdový - ten z '84. ()

KASUGI

Viděl jsem to tak před 20 lety, těžko říct, jak bych to hodnotil dneska. Každopádně nezapomenu na nabušené příběhy, sympatické hrdiny, překrásnou hudbu a mozoly na prstech, kdy jsem na základce holkám ostošest kreslil Michaela Praeda. ()

PollyJean

nojono, seriály z dětství...taky jsem důsledně sledovala a pak jsme se dohadovali, kdo z jejich party je nejlepší...co si pamatuju, tak na čele byl Násir a bratr Tuck. ()

Kalidor_

Michael Praed vystřižený jako z reklamy na žehličku na vlasy v mém dětství vystřídal zarostlého starého Rumcajse a hudba Clannad vábivě provázela celou tuto magickou sérii o Robinu Hoodovi. Vždycky když se objevil tajemný paroháč Herne tak hrála mimojiné úchvatná ambientní melodie. ()

klima777

Jak tak vidím plakát na čsfd, napadá mě, že ve svých vzpomínkách tento seriál nadhodnocuji. Takže zkusím být objektivnější: 1) Byla jsem tenkrát malá. 2) Hudba Clannad seriál zajisté povznášela. 3) Ještě jsme neměli barevnou televizi a jak známo, černo-bílý obraz často přinejmenším dotváří umělecký dojem. 2,25* Ale stejně... Ty staroanglické a keltské motivy byly fajn. Zdravím Roberta Holodstocka a spřízněná mytága. ()

Autogram

Všetci sme sa na to ako deti radi pozerali a bol to vrchol vtedajšej seriálovej ponuky. Zdá sa mi, že sa do televízie prepašoval ešte za socializmu a pri tých nemocniciach a vojnových filmoch to bol zážitok netrpezlivo očakávaný každý týždeň. ()

Ironfood

Optimální kombinace dobrodružství, romantiky, humoru, napětí a mystiky s povedeným hudebním doprovodem. Za komančů to byla kultovní záležitost a i po letech je to pro mě nejlepší zpracování Robina Hooda. Jen už teď není mojí nejoblíbenější postavou Nasir, ale šerif z Nottinghamu a jeho bratr Hugo. Velký podíl na tom jejich český dabing v podání Postráneckého a Heřmánka. ()