Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

EdaS

Neskutečná slátanina, která je koukatelná jen díky Senově hodně nadprůměrné (ve smyslu efektní) režii a slušnému obsazení. Na odpočinek to docela stačí. ()

zputnik

Snímek Dominica Seny - SWORDFISH: OPERACE HACKER - "trpí" jednou základní běžeckou chybou, a to: nesprávné a nevyrovnané rozložení sil. Úvod filmu je strhující a velmi dobře natočený. Po počátečním „sprintu“ však snímku velmi brzy „dochází síly“ a stává se z něho průměrný akční thriller, který rychle ztrácí svou vybojovanou pozici. V závěru - v „cílové rovince“ - se ještě Dominic Sen snaží dohnat, co se dá. Bezúspěšně. Shrnuto a podtrženo: jedná se o (vcelku) dobrý film, ale na „stupně vítězů“ nemá; ty patří jiným - daleko lepším. ()

Skejpr

Težce průměrný, až lehce podprůměrný film... Mizerné Triky, přehrávající Berryová, Travola i Jackman... Jakej je hlavní problém hollywoodu? Točí sračky.. třeba Operaci hacker.. ()

Shit

Hned za začátku dokonale naladí zpomalenej výbuch, pak už to bohužel neni tak dobrý jak to ze začátku vypadalo, ale pořád nadprůměr. Herecký zastoupení to má ale výborný. John Travolta je pěkně krutej, hlavně když tam vytáhne ten kanón a Halle Berry je zase pěkně sexy a už jen kvůli ní by se to mělo vidět, Hugh Jackman sice vypadá na tvrďáka, ale tvrďák ve filmu neni a je to možná škoda, určitě by to tmou dodalo šťávu a bylo by to ještě akčnější. Nebýt týhle trojice, tak by to asi za moc nestálo ()

choze

Sena po unylých 60 vteřinách vyměnil Bruckheimera za Silvera a vystřihli spolu pitomé, ale zábavné akční kinobéčko, které adekvátně ukrátí čekání na novou bayovinu. Pořád se tu něco děje a ve snaze být co nejvíc cool to do vás pere přestřelené akční scény, směšné hackovačky nebo prsa Halle Berry. Škoda jen, že Travolta už má nejlepší záporáky (i akčňáky) své kariéry za sebou (Operace Zlomený šíp, Tváří v tvář). ()

Dudek

Scénáristický průšvih alespoň částečně vytahuje z černých hlubin zručný řemeslník Dominic Sena a příjemné herecké obsazení. Audiovizuálu není co vytknout, jediným problémem tak zůstává kostra, která je chatrná jako domeček z karet. Samotná zápletka není nijak úchvatná, ale rozhodně se na ní mohl vystavit mnohem pevnější příběh. Scénář však kašle na vlastní nápady a vrstvení příběhu a raději si jednoduše vypujčuje klasické problémy lidstva, které jsme ve filmu mohli vidět již nespočetněkrát. Zcela zbytečně tak působí linie s dcerkou a dokonce i policejní vyšetřovatelé jakoby by přišli na návštěvu z jiného snímku. Jednotlivě segmenty se vzájemně nepodporují a dobré nápady zůstávají díky své nevýraznosti v tom všem absolutně zapomenuty. Swordfish: Operace Hacker je jeden z těch filmů, které hrají hodně na EFEKT, ale musím se přiznat, že s tím nemám problém, spíše naopak. Bavil jsem se to rozhoděn ano, a i příště se podívám rád, neboť tenhle snímek má jednu zápornou/kladnou (nehodící se škrtni) vlastnost - bývá rychle zapomenut. Pokud jste schopni přivřít oči, máte jistou šanci se bavit, ovšem pouze pokud snesete film, který se snaží tvářit jako patřičně nabouchaná zábava, ale přitom je až překvapivě prázdný. Btw dialogy a některé scénky mají občas tendenci mírně pobavit. ()

Gilmour93

Zkuste se nabourat do něčího počítače, když musíte čelit nenadálé "undertable" felaci a ještě k tomu dvěma čokoládovým melounkům rozkošné H.Berry. No ještěže na Hugha zezadu nezaútočil i nějaký mečoun se špičatým nosánkem.. Trocha přiživení se na humbuku kolem Matrixu, debilní scénář a jediná zajímavá scéna v podobě panoramatické exploze natáčené pomocí 135 synchronizovaných kamer. A teď k Travoltovi. Od doby, co mu Butch škorpiónem necitlivě přerušil záchodovou četbu, to s ním šlo i díky těmto rolím psychopatických padouchů z prudkého kopce. Mění účesy, nosí bradky, či Pirésovské mušky, různými způsoby třímá cigaretku, leč komické charisma, tuctovost a hlas Trávníčka zůstávají. Kdo mu dal za toto 20 mil.USD je u mě blázen. ()

Dellamorte

Áno , možno je to film málo funkčný pre psychoanalytickofilozfickolaboratórny rozbor a uznávané " propellerHEADY " to nerozbehajú ani na bežiacom statíve. No v tomto prípade 3volty prekročil film, užil si to a Ja s ním. Je cool a patrí len Mne. THX Quentin ! Stretnutie s ním a Oakenfoldom naraz, to by som sa ......Wolverine spolu s Hall môžu strčiť hlavy do sáčku .No a v prípade nesúhlasu Get out of My.. - http://www.youtube.com/watch?v=PzOnZnkCIqM&feature=related. I´m ready ()

Hal_Moore

Počítačové thrillery trpí jedním velkým nedostatkem a to zobrazením neexistujících softwarů, jenž působí opravdu směšně. Ano, stejným případem je i Swordfish. Ale to je asi to jediné, co mi na něm vadí. Skvělá režie, efekty (výbuch byl prostě super), správná "disko" hudba, pěknou kameru a známé tváře. Travolta opět hraje záporáka. Tentokrát ovšem záporáka/nezáporáka. Tento pojem vysvětlovat nebudu, podívejte se sami a na konci odhalíte pravdivost tohoto vyjádření. Halle Berry je kus, hezčí než v kterémkoli jiném filmu a to neříkám kvůli hanbaté scéně "prosba o klíčky od auta". Jde o jeden z lepších počítačových thrillerů, než se nám obvykle dostává (Elita, Síť...). ()

Brouk

Mučte mě, bijte mě, ale mně se ten film líbil. Nečekal jsem od něj žádné zázraky, ale byla to pro mě příjemná oddychovka. ()

3DD!3

Ten film má prostě své kouzlo. Hacknout FBI bych tady asi zvládl i já, ale o to tu nejde. John Travolta s Trávníčkovýcm dabingem hláškuje jako hrom, Hugh Jackman tady předvádí ultrasympaťáka a přesto nepůsobí (moc) směšně a Halle Berry, cha, ukázala víc než bych čekal. Navíc se dost povedl soundtrack. Ve své době jsem ten film zbožňoval. ()

Kaka

Není to dobrý film, což vystihl v úvodní kafíčkové sekvenci přímo hlavní aktér John Travolta. Ovšem vizuální divočina je to natolik velká, že si to úplný odpis nezaslouží. Typicky za vlasy přitažený příběh bez špetky reality, která bohužel absentuje i v těch nejdůležitějších okamžicích filmu (počítačové machinace). Paul Oakenfold zní krásně, nažloutlé filtry pro změnu dobře vypadají a akce příjemně odsýpá. Přičteme nóbl hadry a efektní vizuální efekty a jde o jednohubku na velké plátno a pořádnou repro soustavu. Jinak zřejmě jen těžko koukatelné. ()

castor

Tvůrci se snaží, aby bylo cool všechno, na co si divák vzpomene. Vesměs je to kontraproduktivní, ale pokud vypneme mozek, užít si to díky solidní režii, hvězdným hercům a nažloutlým filtrům můžeme. Leckteré pasáže nemají pro celek prakticky žádný smysl, nenavazují na sebe, nedávají v celkovém vyznění smysl, ale jednoduše to při nich může solidně bouchnout nebo může někdo někoho napálit, takže se i tady dá přivřít oko. Cool pohádka s hodně děravým scénářem. Holt každý správný hacker vozí ve svém autě protiraketovou střelu a holt Halle Berry ta ňadra na těch pár vteřin musela ukázat – prostě každej divák navíc dobrej. Obří rozpočet se navíc nějak rozkutálel. Když si vezmeme, kolik (vždy cca o 30 milionů dolarů méně) stály akcí mnohem víc nabušenější pecky jako Tváří tvář, Con Air nebo Skála, zasloužil by Sena pořádně přes prsty. ()

MM_Ramone

Deadfish: Operace Fucker! Nuda za veľa peňazí. Film so slušným rozpočtom, ktorý sa vôbec nepodaril. Trocha za to môže aj hlúpy, nezaujímavý scenár. Ale predovšetkým to padá na mdlých hereckých výkonoch hlavných predstaviteľov. Hugh Jackman zatiaľ presvedčivo zahral iba postavu Wolverina v sci-fi sérii "X-Men", Halle Berry si stále myslí, že stačí pekná tvárička a hviezdny John Travolta nevie hrať vôbec. Je to obyčajná vypasená hollywoodska voš, čo žije zo slávy viac ako tridsať rokov starého muzikálu a jednej skvelej úlohy, do ktorej ho obsadil režisér Quentin Tarantino vo filme "Pulp Fiction". Snímok "Swordfish: Operácia Hacker" by za moc nestál ani pri inom hereckom obsadení, ale pri tejto konzistencii šarlatánov to je naozaj bieda. * ()

D.Moore

Nijak zvlášť dobré, nijak zvlášť špatné. Úvodní scénu sice až do konce nic netrumfne, ale dívat se na to dá bez větší újmy a pocitu nudy nebo snad hanby. A člověka ani nemusí mrzet, že nerozumí počítačům a hackování, neboť to, co se ve filmu děje, bude mít s realitou stejně pramálo společného. ()

Davies182

Asi jsem čekal trochu více, tohle je pouze obstojný akční film se zlým Travoltou a poprsím Halle Berry. Chválím zbytečně nenatahovanou stopáž. ()

Xmilden

Dominic Sena dostal pod ruku poměrně zajímavou hereckou sestavu, ale podobně jako kdykoliv jindy z toho žádný zázrak nevybrousil. Létající autobus a několik docela zajímavých scén nezachrání tenhle scénáristicky přeplácaný akčňák. Asi vždy si budu kromě hodně zvláštního Travoltova mikáda pamatovat vášnivou čtenářku Halle Berry. 55% ()

Phobia

Na začátku Travolta pindá krávoviny do debilně se rozostřující kamery, následuje snad až přespříliš na efekt udělaná bombastická scéna... a potom nic. Polonahý Jackman s imho teploušskou náušničkou, polonahá Halle Berry špulí hýždě, Hackman s hlavou štětky v rozkroku, Berry vystrkuje kozy, Berry ukazuje sexy prádélko ve směšně policejním postoji... Kdybych byla lesba, nejspíš by to stačilo na čtvrtou hvězdičku. Ovšem jako stará frigida za tu lacinost spíše uberu na dvě. Scénář plný klišé taky nedává důvod k nadšení, akce ušla, soundtrack obstál - budiž, zprůměruju to na 3* a podruhé už radši ne, děkuji. 50% ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)