Hundra

Hundra

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Španělsko / USA, 1983, 90 min

• salahadin

A tenhle vtip znáte? => Ženská máchá mečem a z rohatých válečníků odsekává plátky na večerní grilovačku. Conan s kozama má navíc tak udržované vlasy, že to vypadá, jakoby v lese Křemílek s Vochomůrkou provozovali profi kadeřnictví a samozřejmě fitness centrum pro Amazonky. Souboje jsou pak jeden velký žalostný amatérismus. Snad v žádném jiném filmu jsem neviděl tak okatě nacvičené pohyby, Hundra mužské válečníky rozseká jednou dvěma ranami, ačkoli ti je mohli krásně vykrýt. Totální paskvil. Herci jeden do jednoho jakoby ani nevěděli, co mají dělat. Velkou neznámou mi zůstává účast Ennia Morriconeho, který složil vcelku dobrou hudbu, ne nepodobnou jinému filmovému "klenotu" žánru - Rudé Sonje.(3.9.2011)

• helljahve

Kua,jak ja som sa na to tešil. Čakal som nejaké výpravné historické béčko, nakoniec to bola len nudná feministická somarina o amazonke ktorá hladá chlapa čo by ju oplodnil. Dakedy to bol asi fakt problém. Najlepšia bola hudba od majstra Morriconeho, inak nuda so strašnými dialógmi. Odporúčam pozerať s titulkami, dabing je strašný.(11.12.2011)

• majo25

Putovanie Amazonky za svojim oplodnením...chápem, námet vyzerá byť strašný, ale film má svoju atmosféru, v ktorej veľmi pomáha kvalitná hudba svetoznámeho Morriconeho. Bohužiaľ, to ostatné je horšie. Začnem súbojmi - hrôza a amatérizmus, okrem (ne)choreografie laxných a pomalých súbojov cez nelogiku boja až po plastové zbrane, ktoré by udržala aj krehká 50-kilová blondínka...pridajte si k tomu neustále škerenie sa bojovníkov (akože bojový zápal) a o "zážitok" máte postarané. Pokračujme hl. hrdinkou, ktorá sa na rolu vôbec nehodí - vyziabnuté telíčko s megablonďavou (vyčesanou) hrivou; aspoň keby to bolo na druhú stranu sexi, ale nie je. No a končme čisto čiernobielymi postavami a logickými lapsusmi. V niektorých scénach sa film snaží byť vtipný, ale je to také celé nasilu. Ale ako spomínam na začiatku, atmosféru film má. Hodnotenie: 40%(20.3.2014)

Amazonce Hundře vyvraždí nájezdníci celý kmen. Ona jako poslední žijíci jedinec má za úkol zařídit aby její rod pokračoval.K tomu ovšem potřebuje muže a to ji zavede do nejedné nepříznivé situace. A teď hodnocení. Souboje byly nadmíru dobré. Hundře to s měčem opravdu šlo a klidně by po večerech mohla doučovat Deathstalkera. Líbila se mě výprava a hudba. Navíc Laurene Landon je krásná žena a to jsou další body k plusu. Ano, je pravda že byl snímek co se reálnosti týče několikrát pořádně přitažen za vlasy, ale je to fantasy ne? To je jako by jsme zpochybňovali Herkulesovu sílu nebo Legolasovu obratnost. Za mě 80%(26.4.2012)

Úvodná, tradičná prepadovka nič netušiacej osady nasadila latku veľmi vysoko. Tej s CONANa BARBARa sa podobá až príliš ( hudobne, zobrazeným násilím, lokáciami ), ale je rovnako efektná a môže jej smelo konkurovať. Intenzita filmu si drží rovnakú úroveň, ako skvelý úvod prakticky po celý čas, zmäkne akurát tak po príchode Hundry do chrámu ( či skôr bordelu? ). Snímok milo prekvapil, je technicky zdatný, svižný a nevadí mu ani ten toľko zatracovaný prehnaný feminizmus. Snáď len ten príbeh nemusel byť až tak pritiahnutý za vlasy.(25.1.2013)