poster

Hundra

 • španělský

  Hundra

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Španělsko / USA, 1983, 90 min

 • AGAMENON
  ***

  Jeden z mnoha postconanovských klonů, tentokrát s babou v hlavní roli. Co si budeme namlouvat, ženská s mečem v drtivé většině případů vypadá směšně. Zde tomu tak naštěstí není. I když film neměl vyský rozpočet, nepůsobí laciným dojmem. Tvůrci šikovně využili krásných pouštních exteriérů (jako desítky dalších před nimi i po nich), prostě toho za co se nemusí platit a to co je nutné (kostýmy), tak ty si půjčímě z jiných filmů (recyklace je in). Landonová v roli Hundry je sice dřevo a ten její ztrápenej ksicht mě ne konci už dost štval, ale aspoň na nějaké lekci šermu byla, takže to není katastrofa jako třeba v Deathstalkerovi. Zbytek je nezajímavá stafáž s minimem dialogů, vhodná jenom k rozpárání bachoru. Co je nutno vyzdvyhnout je akce. Je velice povedená a nikdo se za ní nemusí stydět (jen bych ji nezpomaloval), tj. hrůzy ze Železného válečníka se nedočkáme. Film je opatřen nepříliš vhodnou hudbou legendárního Ennia Morriconeho, v niž je možno nalézti náznaky Rudé Sonji. Osobně za nejslabší stránku považuji tempo snímku, ze začátku velmi našlápnuté, ale jen co se hrdinka dostane do města, jde setsakramentsky rychle dolů. Možná za to může dvd sestřih, který je o solidních 19 minut delší. Docela lituji, že jsem si kazetu ve videopůjčovně nikdy nepůjčil.(17.8.2011)

 • salahadin
  *

  A tenhle vtip znáte? => Ženská máchá mečem a z rohatých válečníků odsekává plátky na večerní grilovačku. Conan s kozama má navíc tak udržované vlasy, že to vypadá, jakoby v lese Křemílek s Vochomůrkou provozovali profi kadeřnictví a samozřejmě fitness centrum pro Amazonky. Souboje jsou pak jeden velký žalostný amatérismus. Snad v žádném jiném filmu jsem neviděl tak okatě nacvičené pohyby, Hundra mužské válečníky rozseká jednou dvěma ranami, ačkoli ti je mohli krásně vykrýt. Totální paskvil. Herci jeden do jednoho jakoby ani nevěděli, co mají dělat. Velkou neznámou mi zůstává účast Ennia Morriconeho, který složil vcelku dobrou hudbu, ne nepodobnou jinému filmovému "klenotu" žánru - Rudé Sonje.(3.9.2011)

 • hiroshima
  ****

  Amazonce Hundře vyvraždí nájezdníci celý kmen. Ona jako poslední žijíci jedinec má za úkol zařídit aby její rod pokračoval.K tomu ovšem potřebuje muže a to ji zavede do nejedné nepříznivé situace. A teď hodnocení. Souboje byly nadmíru dobré. Hundře to s měčem opravdu šlo a klidně by po večerech mohla doučovat Deathstalkera. Líbila se mě výprava a hudba. Navíc Laurene Landon je krásná žena a to jsou další body k plusu. Ano, je pravda že byl snímek co se reálnosti týče několikrát pořádně přitažen za vlasy, ale je to fantasy ne? To je jako by jsme zpochybňovali Herkulesovu sílu nebo Legolasovu obratnost. Za mě 80%(26.4.2012)

 • Kubaso
  *****

  Nemůžu si pomoct, ale pro feministické variace na hrdiny mužského pokolení mám docela slabost. Fantasy snímky ovšem trpí těžkou schizofrenií, jelikož se buďto berou tak vážně, až působí komicky (Barbar Conan, Excalibur), nebo jsou nedůstojně infantilní (Pán šelem, Ničitel Conan, Rudá Sonja). Hundra spadá ovšem do trochu jiné sorty, protože ač disponuje solidní akcí, velmi dobrou kamerou a hudbou, nikdy se nebere příliš vážně. Kupodivu ani nebudí dojem laciného béčka a obsahuje nádherné scenérie a povedené kostýmy (nejsou jenom podobné těm z Conana, jsou to ty SAMÉ). V titulní roli se objevuje blonďatá vychrtlina Laurene Landon a celé mužské pokolení (včetně Hundřina čokla) je prezentováno coby banda krkajících, vykořisťovatelských zbabělců, vyznávajících jakýsi zvrhlý kult Býka (nebo snad Vola?), jenž ženy degraduje na poddajné sexuální otroky svých pánů. Studem jsem v noci nezamhouřil oka. Škoda, že ke konci začne film trochu tlumit tempo, ale jinak je to prvotřídní ukázka toho, pro co se vžil termín "guilty pleasure". Bohužel jsem měl možnost vidět film pouze ve španělštině bez titulků, ale jestli je v něm víc takových hlášek jako "No man will ever penetrate my body, with sword or himself", pátá hvězdička Hundru nemine ;-) DOJMY Z 12.8.2011: Jelikož jsem při překládání titulků objevil řadu dalších vypečených hlášek, musím splnit slib a dát pětku. A to jsem při tom všem zapomněl prvně řádně vyzdvihnout Morriconeho výbornou hudbu a perfektní prolog filmu. Tenhle pseudofeministický úlet je skutečně skvostná Bejkárna. A je mnohem lepší a vtipnější než celá "Rudá Sonja", která ostatně vznikla o dva roky později.(2.8.2007)

 • majo25
  **

  Putovanie Amazonky za svojim oplodnením...chápem, námet vyzerá byť strašný, ale film má svoju atmosféru, v ktorej veľmi pomáha kvalitná hudba svetoznámeho Morriconeho. Bohužiaľ, to ostatné je horšie. Začnem súbojmi - hrôza a amatérizmus, okrem (ne)choreografie laxných a pomalých súbojov cez nelogiku boja až po plastové zbrane, ktoré by udržala aj krehká 50-kilová blondínka...pridajte si k tomu neustále škerenie sa bojovníkov (akože bojový zápal) a o "zážitok" máte postarané. Pokračujme hl. hrdinkou, ktorá sa na rolu vôbec nehodí - vyziabnuté telíčko s megablonďavou (vyčesanou) hrivou; aspoň keby to bolo na druhú stranu sexi, ale nie je. No a končme čisto čiernobielymi postavami a logickými lapsusmi. V niektorých scénach sa film snaží byť vtipný, ale je to také celé nasilu. Ale ako spomínam na začiatku, atmosféru film má. Hodnotenie: 40%(20.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace