28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Almásy

akože z tích novších pokusov o zombie horror určite jeden z tích lepších. škoda však a je mi ľúto že práve režisér rangu danny boyla sa vysral na tú najsugestívnejšiu úvodnú polhodinku akú som kedy videl. vtedy som súcitil, vtedy to bolo ,,oh shit,,. ale akonáhle do toho došla žena, decko a príliš akčné scény... neviem, keby aspoň tú časť dobre napísali ale ani to nie. ale zasa, kravina to nie je oplatí sa to vidieť, taká poctivá romer. idná kritika spoločnosti (jak tam Murphy začal na kocni švarcenegrovať tak aj slzička ukápla). také je to jak polotovar z tesca, chutiť vám to bude chutiť, len potom štyri dni nepôjdete srať. asi tak. ()

eXazi

Musím povedať, bol to jeden z lepších zombie filmov, ktoré som videl.Dej bol veľmi ne-originálny. Jedná sa mohutné tvarované, natáčanie s mnohými "šikmo naklonené kamery" vydáva viac napätia.Vážne to odporúčam vidieť,ak máte radi zombie filmy, nebudete sklamaní. ()

Jello Biafra

Prvá polovica kedy sledujeme Londýn zejúci prázdnotou nemá chybu. Sklamanie prichádza keď sa hlavní hrdinovia dostanú z Londýna na vojenskú základňu. Stratí sa pôvodná temná atmosféra, začnú tu biť do očí hlbokomyselné pseudofilozofické úvahy a navyše sa film ku koncu mení na štandartnú béčkovú záležitosť. ()

venca163

Úplně vidim, jak Alex Garland představoval svůj scénář. Po první půlce, ze který jsou všichni na meetingu nadšený, se teprve dostává do varu a konečně se rozvášní -> "A pak tam začnou skákat ze všech stran zombíci a dělají "chsssst, ááááárgh" a vojáci střílí "ratatatatta" a házej granáty "džžžžžžž" a pak mu zombík překousne krk "ggrrrrrr" a ta holka celá od krve ječí "oh my god, oh my god" a vojáci střílí "tdtdtdtdtd...džžžžžž...ratatatatata"... Stejnym způsobem už totiž zprasil taky slušně rozehraný Sunshine. Přitom takovej parádní začátek, ten OMG prázdnej Londýn. PS: Použití sračkový kamery podle mě přidá filmu spíš na amaterskym vzhledu, než na autentičnosti. Just sayin... PS2: Ten Pepsi product placement byl zhruba tak nevtíravej, jako žebrání o prachy na wikipedii (Personal appeal from wiki founder Jimmy Wales). (65%) ()

Smileface

Naprosto nechápavě a smutně kroutím hlavou nad tím,jak někdo mohl tak nelogický scénář nepsat.Začátek se odvíjel cekem dobře,ale to,co se z toho potom vyklubalo okolo sexuálního harašení je hodno označení "scénaristická bota roku". ()

solskjaer

Musím uznat, že tento film mě úplně pohltil a to myslím vážně. Nechápu, kde se berou ty záporné kritiky. Ten film byl opravdu dobrý! CO ho dělá fakt perfektním je hudba - ta mě odrovnala takovým způsobem, že jsem si musel druhý den pořídit soundtrack! ()

mozkomor

Režijní styl Dannyho Boylea mi moc nesedí a když se ktomu přičte chabý a nelogický scénář, tak výsledek zachraňuje hlavně Cilllian Murphy v hlavní roli a můj oblíbenec Brendan Gleeson. ()

nightevan

Ať už zemi postihlo třeba 100 globálních (alespoň na první pohled) "pohrom", které nemohl přežít jediný člověk, pokud se tedy nestal zombie, tahle byla nejdokonalejší co do zpracování zničeného města. Vše zachyceno perfektní kamerou, kterou jsem asi v žádném podobném filmu neviděl lepší. Záběry z úhlů nečekaných, udivujících, 100% působících, které udržely dechberoucí atmosféru až do samotného konce (při nájezdu kamery na Manchester při příjezdu po dálnici do města ale musím zavřít obě oči, zřejmě to byl záměr, ale ten "trhavý" záběr mi vadil). A dotřetice: prsty v očích jsem (ať vzpomínám jak vzpomínám) ještě v žádném filmu neviděl - tudíž další zasloužilá *. Škoda, že tvůrci postavili tento film na ohrané smrtící infekci, kterou nejde zastavit. Být trochu novátorštější, útočili by na moje TOP filmy. Takhle jsou to "jen" 4*. ()

Arius

Na podobné záležitosti príliš nie som ale oceňujem námet. Herecky podané na jednotku, od kvalitných podobenstiev tento snímok nemal ďaleko no zo sedačky by ma rozhodne nevytrhol. Zaradil by som to medzi lepší priemer. ()

sedm.1

Danny Boyle to má u mě se svými filmy trochu jak na houpačce.Mělký hrob,Trainspotting,či Pláž,to jsou filmy které miluji.Naopak Extra život,nebo Sunshine jsou pro mě naopak nepochopené a pro mě nevýrazné snímky,které mě prostě nebavily a nezaujali.Nicméně všechny mají jednu věc společnou.Danny Boyle točí filmy originální.A 28 dní není vyjímkou.Bohužel,ale přes onu originalitu na tom neshledávám nic víc.Dějově jde o hodně roztříštěnou věc(první polovina filmu zajímavá,ovšem po odchodu z města jakobych začal sledoval úplně jiný,daleko horší,film...jeden z největších filmových obratů někam jinam vůbec),atmosféra chvilková(též pouze ze začátku),napětí minimum a herecky též nevýrazné.Já jsem z tohoto filmu zkrátka zklamán,místní zombíci jsou nudní a krom vylidněného Londýna mi 28 dní poté nepřineslo nic.Lepší 2* TV zábava. ()

LadyVader

Na mně strasně moc krve, ale i tak se mi to líbilo. Zvlaštní až pohodová hudba tvořila super kontrast s akčníma krvavýma scénama. :-) ()

mohamedsfinger

Velmi zajímavý námět i zpracování (zvláště pak v úvodu filmu- liduprázdný Londýn) jsou zde bohužel zabíjeny někdy už neskutečně vykonstruovanými situacemi (vybití celé vojenské jednotky, vojáci, kteří jsou po měsíci bez ženy naprosto zbaveni jakékoliv morálky). Je sice velmi příjemné, že se režisér věnuje hlavně chování člověka v takové situaci a ne jen zbytečným řežbám s nakaženými, ale ani to nevytrhuje film z průměru (ze kterého film nevytáhne ani hudba). ()

Šakalík

Z dnešního pohledu už klasický zombie-survival horor, který nemá nikterak strhující průběh, ale těží z mistrně navozené post-apokalyptické atmosféry a celkového pesimistického vyznění. Samotný příběh skupinky lidí, která se vydá vstříc jiskřičce naděje v podobě zachyceného rozhlasového vysílání, vlastně ani není horor v pravém slova smyslu, protože ti nakažení jsou v podstatě jen nástroje k objevení toho pravého zla zakořeněného uvnitř lidí. To se projeví v poslední třetině filmu, kdy se – pozor SPOILER – tři zachránění ocitnout ve zdánlivém bezpečí vojenské posádky, aby záhy čelili otřesnému lidskému hyenismu. Tahle pasáž je velmi působivá a pozvedá celý snímek o úroveň výš. Již mnoho hororových tvůrců se pokoušelo atmosféru z tohoto filmu přenést do svého díla (naposledy tvůrci seriálu The Walking Dead), ale většinou teda marně. Tenhle film je zkrátka osvědčená klasika, ke které se dá kdokoli vrátit. ()

fox171cz

Na takhle velký film měl až hodně malý rozpočet. Přesto je vše velice dobře provedeno a natočeno. Nejvíce se mi však líbily prázdné ulice slavného Londýnu, bylo to velice zvláštní vidět tyto ulice prázdné, když přes den tam projdou milióny lidí. Byl jsem hodně mile překvapen když jsem viděl v hlavní roli C. Murphyho, který se do filmu hodil jako vyšitý. Co mě moc nenadchlo byla druhá polovina filmu, která šla hodně kvalitami dolů. ()

MiaMoonlight

Hlavní hrdina je opravdu hrdina a div nenahradí Chucka Norrise. Mimo to mě ale nijak moc nezaujal ani tenhle snímek ani masky, ani herci. Ale na podívání jednou je to dobré, víckrát už do toho ale asi nejdu. Pokračování výjimečně o hodně lepší. Hold asi nejsem na běhající zombies. ()

OughJay

Zombie horory většinou moc velkou vážností neoplývaj, o to víc mě překvapil Danny Boyle s tímto apokaliptickym počinem. To, že se mezi lidi rozšíří nějakej nevyléčitelnej virus, je ještě jedno z nejklasičtějších klišé, ale to podání, v jakym se děj vyvíjí dál... Cillian Murphy si s Naomie Harris vyjímečně padli do noty a v tu naději, že postižená je jen Británie a venku se žije normálně dál, jsem s nima doufal od začátku do konce. A čekání na okamžik pravdy se vážně vyplatilo. Na 3 hvězdičky snižuje hodnocení pouze množství nelogických a mnohdy až přehnaných situací - zejména pak naprosto neprofesionální a nadržený chování britskejch vojáků. Atmosféra ale typicky boylovská, takže na jedničku. Jim: "No, no. No, see, this is a really shit idea. You know why? Because it's really obviously a shit idea." ()

Maynard.

Zombicí a jejich další dobrodružství :o). Vůbec netuším čím a proč to je, ale zéma zombíci mi vůec nevadí, naopak spíš se snažím skouknout čímdál víc filmů a porovnat je. Jedno je jistý, zatím nej kousek je Úsvit mrtvých, hned po něm World War Z. Tenhle kousek sem si šmiknul spíš kvůli rejžou (nemusím představovat), páč jeho filmy jsou vždy jiné. Někdy se povedou naprosto dokonale, někdy míň, ale dycky mi něčím Dannyho filmy utkví v paměti. Tak třeba tady... Začátek klasika, dobře vysvětleno jak vzniknul viruz Zombie, pak super ukázáno na příběhu jednoho týpka, kterej se vzbudí do zcela jinýho Světa, kde se snaží najít přeživší a sám si zachránit holej život. No, ale jakmile se filmdostane do baráku s vojáky, tak se promění v totální pipčovinu.. Nevím proč to zrovna taklerejža napsal, třetí třetina filmu celý filmy prakticky degradovala na průměr. Všim sem si, že tohle je již druhý film od Dannyho, ze kterýho čerpal muziku rejža do Kick Ass (asi je taky fanouškem tohodle britského panáčka). No, jak říkám, nebejt stupidního konce, tak bych byl totálně nadšen. Na druhou stranu jsem neusnul a to sem měl v sobě tóólikle beers po zkoušce :o)) ()

Lukoboss

Ze začátku dobrej postapo-survival v opuštěným Londýně, kterej se ve druhé půlce zvrhne v divokou a trochu hloupou řež a vyvražďovačku. Zběsilost nakažených je sice pekelná, ale jinak nic moc mě na tom nezaujalo a jen těžko bych hledal důvody, který by hodnocení měly zvýšit. Vývoj a chování postav občas kulhá, takže ani tady se další plusový body nenajdou. Pro mě se jedná o průměr, kterej v hlavě nebudu mít moc dlouho... ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení