Od poslední Battle Royale, která skončila ne úplně podle pravidel, už uplynuly tři roky. Shuya Nanahara a Noriko Nakagawa byli stíháni pro vraždu učitele a porušení několika zákonů, tyhle prohřešky však dávno vybledly tváří v tvář jejich dalším činům. Nanahara totiž založil hnutí odporu a vyhlásil válku všem dospělým. Pravidelně přes internet vysílá do počítačů japonské mládeže svá poselství, často doplněná teroristickými útoky. Nanaharova armáda, složená většinou ze sirotků a dorostenců oddaných jeho věci, se tak rázem dostává na přední stránky novin a do zaměřovače samotné vlády. (oficiální text distributora)

emo

Smiešne a zbytočné pokračovanie BR s ďalšou pseudo-myšlienkou... Nasmial som sa poriadne, tak aspoň to je plus... Je tu viac akcie, ktorá je však až na zaplakanie neoriginálna a doslova kopíruje scény z Ryana, Skaly, Obojku, Running Mana a bohvie čoho ešte. Najväčšia katastrofa sú však dialógy, ktorých je tu bohužiaľ požehnane. Pozrite si to, aby ste nemali pocit,že vám niečo dôležité ušlo... ()

c.tucker

Pokračování kultovního Battle Royale mě zas až tak nezklamalo, jak jsem od něj očekával, sice na původní film to nemá zdaleka, ale to dobré na tom bylo bylo, že je to zcela jiný film. Myšlenku to má stejně, jen té brutality je zde méně, což je velká škoda. ()

tojowoeZNK

Do půlky mě to hodně bavilo ale jak došlo na dementní kecy tak sem o to uplně ztratil zájem a raději se v poklidu vožíral vínem. Možná protiamerický (což je dobře) ale za kule mě to nevzalo a na první díl to prostě nemá. ()

zorro

Nevím proč, ale zdálo se mi to nějaký takoví divný a nejvíc mě tam štvali okopčený scény z různých filmů např začátek je takoví D-DAY z Saving private Ryan, frajer co hodí nůž když umírá je Britt z The Magnificent Seven, na konci zas když mu řekne to sou naše poslední zbraně a pak jako frajírci vyběhnou tak to máme zase z Butch Cassidy and the Sundance Kid. Přece jenom ta jenička byla mnohem lepší. ()

okkac

Slabší než jednička s trochu hloupým scénářem a několika logickými dírami, ale jako oddechová řežba je to výborný. Navíc díky párování obojků, kde se partneři od sebe vzdálí více, než 50m nebo jeden z nich zemře, tak vybuchne obojek i tomu druhému, takže se zde dočkáme hodně explozí s patřičně červeným efektem. ()

tom88

Nudné pasáže striedajú tie lepšie a akčné a takto stále dookola. Nie je to zlé, no už mi to nedalo toľko ako prvý diel, ktorý bol dosť originálny. Akcie je dosť, masakru a krvi taktiež nadmieru, dej plynie pomalšie a herci väčšinou za moc nestoja aj keď nie všetci. Pre niekoho zbytočné pokračovanie, ale inak mierne nadpriemerná zábava plná krvavých prestreliek a hláv oddelených od tela. Celkovo je to mierne sklamanie na porovnanie s jednotkou. 65% ()

Triple H

Teda. Ja naozaj čumím. BR 2 by mohol poslúžiť každému ako dôkaz toho, že sračkové pokračovania sa netočia len v USA. Jednotka je výborným filmom a na pokračovanie som bol dosť zvedavý. Je známe, že Kinji Fukasaku zomrel tesne po začiatku nakrúcania dvojky a kormidlo po ňom prebral jeho syn Kenta, ktorý film dokončil aj kvôli pamiatke svojho otca. A že mu teda vysekol sakra čudnú poctu! Prvý BR vychádzal z knihy, zatiaľ čo pokračovanie vychádza len z prvého filmu. Dochádza k zmene pravidiel BR, čo by sa aj dalo pochopiť, pretože inak by de facto išlo len o druhú variáciu na tú istú tému. Ale toto...Zmeniť celý systém BR na vojenskú výpravu študentov za jedným teroristom (preživší chalan z jednotky) je nápad, ktorý filmu vytvára také neskutočné diery (čo diery- kaňony) v logike, že zostáva rozum stáť nad tým prečo sa tvorcovia vydali touto cestou. Film je o dosť inak ladený ako jednotka a zjavne ašpiruje o nejaké hlboké myšlienkové posolstvo. To by ani nebolo na škodu, keby myšlienky neboli podávané formou, z ktorej človeku len zostane visieť gamba. Máte radi prehnaný pátos? Ak áno, tak sa pripravte na jeho poriadne štedrú dávku, pretože ten tu tryská na všetky strany s takou intenzitou, že Pearl Harbor vedľa BR 2 vyzerá ako civilný, komorný film. Ja viem, že Aziati majú tendenciu podávať emócie niekedy o dosť explicitnejšie ako my, ale toto už je ozaj príliš. Hlboké filozofické úvahy bojujúcich študentov vyzerajú asi takto- hrá dramatická, sentimentálna hudba, študáci sedia v rozstrieľanej budove, jeden si zapáli svoje prvé žváro a jedna dievčina to okomentuje: "Vidíte? To je jeho prvá cigareta. Toľko toho máme pred sebou. A my tu bojujeme. Prečo vlastne?" Videl som už cca 30 ázijských filmov, ale takýto šialený a blbo podaný pátos som nevidel ani v jednom z nich. Wow. A herci tomu všetkému len dodávajú zhnitú čerešničku na poriadne smradľavej torte. Všetci prehrávajú tak neskutočne šialeným spôsobom, že je skrátka nemožné si ich predstaviť ako reálne charaktery. To platí obzvlášť pre učiteľa a hlavného bloňdáka, ktorí sú tak šialene zlí, že vedľa nich vyzerá Van Damme ako Al Pacino. Skutočne som už videl všelijaké výkony v ázijskych filmoch, ale toto bola fakt sila. Body film tiež stráca aj za príbeh, ktorý v podstate funguje ako taký náborový magazín pre perspektívneho teroristu. Film vyznieva dosť protiamericky (čo mi je jedno), ale ten záber s padajúcimi "dvojičkami" si už páni tvorcovia naozaj mohli odpustiť. Skrátka a dobre- všetci k teroristom, lebo sú to správni chlapíci bojujúci čestne ako levy za svoje vznešené ideály. No dobre...Za čo tie dve hviezdičky? Za celkom slušnú výpravu, bojové scény (ktoré však vykrádajú všetko možné- Vojakom Ryanom počnúc a Skalou končiac) a...do riti, to je vlastne všetko. Dám tam len jednu a seriem na to. Exemplárne spackaný film. ()

Mrkvič

Místo Takeshiho neskutečně příšernej herec, jehož postava je ještě přiblblejší. Místo originálity strašně pitomá zápletka. Mizerní herci jsou nahrazeni ještě horšími. Jen akční scény jsou natočené líp, ale ke konci film nudí už i při nich. Jediné, co mě nakonec pobavilo, bylo to, že tady naprosto chyběla soudnost a na konci se film tvářil jako ten nejúchvatnější film, jaký kdy vznikl. ()

Raven0

OK, film plný hrdinských činů, hrdinských proslovů umírajících, hrdinských činů umírajících hrdinů a když se to spojí dohromady vznikne spousta mrtvých školáků a vojáků... Po šokující a úžasné jedničce, přichází občas hloupé, ale důstojné pokračování, které není jen laciným odvarem prvního dílu. Je zde spousta inovací a novinek. Na druhou stranu, je to dobře nebo špatně? Nechť každý posoudí sám. Ale už jen kvůli tomu nehoráznému masakru, který by v Americe rozhodně cenzurou neprošel, je to snímek hodný pozornosti. ()

rudeboy

Snaha ešte niečo vytrieskať z úspechu prvej časti. Veľmi nepodarený scenár, ktorý na diváka pôsobí ako debilná zmiešanina vojnového filmu okoreneného o pravidlá hry BR, ktoré sú vo výslednom tvare samoúčelné a nefunkčné. Akoby ani nemali dopad na dej filmu. S jednotkou sa to naozaj nedá ani len porovnávať. A aby som nezabudol, niektorí herci naozaj solídne šliapu po hereckej profesii (zlatú malinu by si zaslúžil triedny učiteľ!). Pozitívom filmu je fajn kamera pri bojových scénach, z ktorých vyzerá asi najlepšie vylodenie - i keď to sme tu už mali vo filme Zachráňte vojaka Ryana a vyzeralo to omnoho lepšie. ()

VanTom

Příšerné pokračování, které vůbec nectí ducha jedničky. Velkorysý rozpočet, podprůměrná režie, špatní herci, scénář přidávající nesmyslná pravidla k původnímu BR, nicméně hlavním kamenem úrazu je myšlenka filmu, která zní asi takhle: Dospělí jsou zlí, protože působí války a utrpení, zato děti jsou dobré, protože se i v dobách války dokáží smát a radovat. Tak dejme dětem zbraně, ať dospělé postřílí, a bude krásně na světě. ()

drackula

S prvým Battle Royale sa tento film nedá porovnať. Tvorcovia sa snažili zamerať sa na iný problém, rovnako globálny ako skazená mládež a to terorizmus. Avšak spôsob akým sa o to snažili mi príliž nesadol. Kúzlo jednotky sa do tohto pokračovania dostalo len vo veľmi oklieštenej podobe a keď film dospel do svojej druhej polovice, evidentne strácal tempo, nápady a v konečnom dôsledku začal nudit. Neuveriteľne ma iritovali hrdinské výkriky, skonštatovania, priam filozofické monológy pár sekúnd pred smrťou ako inak veľmi hrdinskou a zásadne až po zasiahnutí dvojciferného počtu guliek. Neustále výkriky a nepriatelia, ktorích bolo raz 100 a raz 5, podľa toho či bola srdcervúca scéna na začiatku alebo na konci ma časom omrzeli a vyslovene mi vadili. Najmä vďaka týmto elementom vyšla celá snaha o moralizovanie navnivoč, keďže sa stratila v akomsi japonskom hrdinsko-akčnom guláši. 45 % ()

ABCD Marta

KONEC TÝDNE S BATTLE ROYALE (neděle 13.5. 2012) - II. část /// Ne, ne, ne a ne. Téměř všechno to úžasné, co činilo z původního Battle Royale nekonvenční pecku odešlo do pryč, aby zůstalo především jen to, co divák vidět nechce, neboť je mu z toho mdlo a nebaví jej to, skoro. Battle Royale II: Requiem parazituje na dobré pověsti svého staršího brášky a jediné, co spolu mají společné, jsou krom názvu i postavy původních přeživších, avšak toť vše, bohužel. Opravdu pěkné akční scény, které sice svým zpracováním fanouška filmu potěší, ačkoli zůstává pocit někdě v hloubi dřímající, jehož stěky typu, co to sakra je a co to sakra dělá ve filmu s názvem Battle Royale, nedají divákově duši klid, jsou vystřídány s blinkajícími scenériemi, kdy někdo někdě často během filmu chvíli před svým odchodem do věčných lovišť má sestsakra něco důležité na srdci, aby to za zvuků dojemné hudby na všechny ostatní vyzvracel, přičemž po konci svého projevu dotyčný odchází tam, kam mohl odejít již předtím, a onen projev působí na celý zbytek skupiny jako droga, jež nejenže nabudí, nýbrž i dá sílu pokračovat a třeba se prostřílet z místa X do místa Y přes zástupy nepřátel bez jediné újmy na zdraví, aby pak někdo ze zbytku opět utržil smrtelné zranění a na jiném místě se zvracející scéna opakovala. A takto to jde do doby, kdy zbyde hrdinů méně než prstů na dřevorubcově ruce. Kdyby to nebylo pokračování Battle Royale, bylo by to o stupínek výše, ačkoli blinkající scény jsou trapné, ale takto? ()

Lottr

Kam se podělo to všechno co dělalo Battle Royale Battle Royalem? Velmi slabé pokračování extra filmu. Chybělo mi tam v podstatě všechno, co se mi na jedničce líbilo. Jen hudba se slabě podobala originálu. Čekal jsem poměrně málo, ale dostal jsem ještě mnohem míň. Kdybych nebyl fandou původního BR, asi bych nedal ani ty dvě hvězdy. ()

solskjaer

Velmi podprůměrné pokračování neskutečného thrilleru a opět velmi obrovské zklamání. Po úspěchu prvního dílu na sebe pokračování nenechalo dlouho čekat , ale bohužel tvůrci vařili už jen z vody. Takeshi jako učitel byl famózní , učitel ve dvojce byl doslova trapnej a své rádoby strašidelné pohledy mě jen rozesmívaly. Děj nebo spíše neděj je totálně vycucanej z prstu a už hodně dlouho jsem neviděl něco tak nelogického a blbého jako právě děj BR II. Začátek filmu má docela spád, a musím se přiznat, že jen díky začátku dávám poměrně vysoké hodnocení, jenže jakmile se film začíná dostávat do otáček začíná zcela postrádat jakoukoliv logiku a zábavu. Konec je pak úplný paskvil. Nechápu to, jak lze vymyslet něco tak přiblblého a ještě do toho obsadit nasprosto neschopné herce. Ti byli totiž rovněž na odstřel. Ječení a pištění mě totálně unavovalo. Bohužel, ač je to velká škoda, jde jen o zbytečné pokračování tak geniálního díla jakým Battle Royale 1 bezpochyby je! ()