Basketbalový skaut, kterému se smůla lepí na paty (Adam Sandler), objeví hráče s jedinečným talentem a taky komplikovanou minulostí. Nemá sice souhlas klubu, ale rozhodne se svoji hvězdu dostat do Států na vlastní pěst. A všemu navzdory oba nakonec dostanou poslední šanci ukázat, že koše pro ně nevisí příliš vysoko ani v NBA. (Netflix)

Timak

Ale jo, tohle by šlo. Že Sandler umí hrát, to víme, akorát už to dlouho neukázal. Takže v tomhle palec nahoru. No a co se týče filmu samotného - nic objevného. V podstatě jsme tyhle vykoupení viděli už 100x a pokaždé je to stejné, ale je to natočený hezky a s láskou k basketballu, takže mě si to získalo. ()

JohnSmith

Basket je moje srdcovka. K tomu opravdu dobrý Sandler a velice sympatický Hernangomez. Tohle se povedlo a moc se mi to líbilo. ()

Sany33

Príbeh: Skrachovaný hľadač talentov dostane do pozornosti mladého chlapca z ulice. Dokáže z kusu kameňa vytesať diamant pre NBA? Herecké obsadenie: Adam Sandler je v dramatických úlohách výborný. Ako mládenca som si ho užíval aj v crazy komédiách ale teraz mu v tomto smere už dochádza šťava. Netflix celkom zariskoval obsadením neskúseného hispánskeho mladíka Hernangomeza do hlavnej úlohy. Prevedenie: Cesta z bahna na vrchol je už od čias prvého Rockyho denne omieľaná téma. Ale tu je to z pohľadu hľadača talentov čo je celkom svieži pohľad. Celkom to aj odsýpa a z diváka to dostane aj cielené emócie. Pocity: Môžem hovoriť iba za seba ale mne sa športové drámy veľmi páčia a vždy ma dojmú. Inak tomu nebolo ani teraz ale neubránim sa pocity, že sa s tým dalo ešte trocha viac pracovať a ten príbeh vybičovať emočne viac. Pridaná hodnota: Dráma so športového prostredia NBA. 70% ()

V.Silver

Po dlouhé době snímek ze sportovního prostředí, který mě bavil a moc jsem si ho užil - a to vlastně sportem vůbec nežiju a o NBA vím jen naprosto elementární věci. Sandler tam přihodil jen pár svých vtípků, takže vtipné momenty zůstaly vtipné, ale kdo zná třeba Reign Over Me, ví, že Sandler velice dobře zvládá vážné role a myslím si, že mu i sedí víc než jeho komediální standard. Mimochodem, jestli Will Smith dostal Oscara za Krále Richarda, tak za mě byl tady Sandlerův výkon minimálně stejně přesvědčivý. Tím neříkám, že je na Oscara (a nemyslím si to ani o Smithovi), ale dobré hraní to určitě je. Přidejte k tomu dobrý scénář, střih a další herce, kteří vlastně nejsou herci, ale většinou profesionální sportovci - a ono to působí tak realisticky, jak to jde! A dokonce i Queen Latifah nebyla na facku :-) Čili kolem a kolem: vřele doporučuju, velmi dobrá oddechovka! 75 % ()

svobik

Hrozně fajn věc. Jasně, šablonovité schéma, ve kterém si divák vlastně jen odškrtává dějové zákruty, ale v rámci feel-good sportovního dramatu to vlastně nemohlo být lepší. Skvělej Sandler, řada vtipných momentů a taky Queen Latifah, která mi snad poprvé nevadila v nějakým filmu. Jeden z těch filmů, který si člověk rád opakovaně pustí. 75 % ()

Jaro.Krafcik

Neviem ale určite lepšie ako Uncut Gems. Sandler znovu ukázal že vie zahrať aj vážnu úlohu a nie len komediu. Aj keď nejaké prvky tu sú. Basketbal ako šport ma nebavi ale film je to super a zaslúži si červene čísla. Videl som ho minulú sobotu a komentár aj hodnotenie pridávam až teraz. Netflix musí zabrať s takýmito filmami ak si ešte chce udržať nejakých svojich divakov. 4* ()

blackJag

"POSEDLOST VŽDYCKY PORAZÍ TALENT." Tady má někdo rád basket (a hodně moc)... a nenávidí fotbal, ten jediný pravý, evropský (a asi taky hodně moc :-)) a na filmu to jde znát (ta láska k basketbalu, ne nenávist k fotbalu :-)). Osnova je vlastně klasická, nic objevného, kvantum osobností z NBA to ale všechno přirozeně drží nad hladinou, což u filmů ze sportovního prostředí bývá vlastně zásadní. Sandlerovi se role poměrně i daří, v dramatické rovině tradičně, nicméně jedna věc se nepodařila - mezi Adamem a Queen je naprosto nulová chemie, tohle nebylo dobré castingové rozhodnutí (rodinná linie ve filmu vůbec nemusela být). 70% ()

earl hickey

Mám rád basketball, takže moje hodnocení je trochu nadhodnocené. Dále musím opravdu přiznat, že vážná role Adamovi sedí víc, než některé je docela debilní komediální role. Sandler si roli skauta NBA s opravdu užívá a jde vidět, že basketball taky miluje. ()

Hollohlaway

Poměrně nevzrušivě podaný klasický sportovní vzestupový film, jen zde není žádný dramatický finální zápas, žádné koše v poslední sekundě, zato je tady další film, po Muži, ženy a děti, kde Adam Sandler ukazuje, že umí hrát a umí hrát vážně. Zákulisí basketbalu je sympaticky plné bývalých hráčů, trenérů a funguje to velice dobře. Ale je to hodně rodinné, basket je místy jen kulisa řešení osobních problémů, což ale ničemu nevadí, zahrané je to solidně ode všech, jen nechápu kdo by věřil teorii, že Queen Latifah někdy sportovala. Ta mi tam jediná moc neseděla, není ani moc sympatická. Nijak ohromující, ale mile se to aspoň vymyká klišé podobných filmů. Navíc mě potěšilo, že vzpomíná na svoje vrstevníky, takže žádní Lebronové a napomádované selfie hvězdy současnosti, ale pěkně devadesátkoví opravdoví frajeři, takže John Stockton, Clyde Drexler, Scottie Pippen! ()

sedm.1

Životní trefa pro mě představuje naprosto klasické, snad až šablonovité sportovní drama, které tedy sice není určitě špatně zpracované, či zahrané, ale prostě ten dějový vývoj, od úplného začátku, až po happyendový konec, je tak strašně předvídatelný a tuctový, že ve výsledku celý ten film prostě nemá naprosto čím překvapit. Ano je sice skvělé tvrdit, že Adam Sandler v hlavní roli podává další výtečný a hlavně přesvědčivý dramatický výkon, a vlastně i všichni ostatní herci ve svých rolích nejsou mimo, ano je fajn, že je to celé svižné a rozhodně nenudícím způsobem natočené, že to má působivou atmosféru, že dramatické a emoční scény se zavřenými oči poměrně fungují, že momenty s basketbalových tréninků, soubojů a utkání jsou výrazné a efektní, nicméně opakuji, co je tohle všechno naplat, když to na druhou stranu nemá jediný moment překvapení, že to je tak přímočaré a jednoduché, že veškeré postavy jsou tak ploché a nezajímavé, že je již prakticky o všem dopředu jasno, jak to dopadne, bez jediné odbočky, bez jediného záblesku nápaditosti, či inovace. A vlastně Hustle nemohu označit ani za věrohodnou inspirativní podívanou, jelikož cesta na vrchol hlavního hrdiny a jeho svěřence mi přišla bohužel dost nepřesvědčivá, naivně jednoduchá a znovu zopakuji, tak moc tuctová, že v jakémkoliv směru vyhecuje asi jen vážně těžko někoho. Pro příznivce podobných sportovních dramat, basketbalu zvlášť, se nicméně bude jednat o podívanou i tak jistě zábavnou a zajímavou, na to ten film totiž určitě má. ()

klukluka

Za ty nesmyslný závěrečný záběry z úplně běžných zápasů NBA s titulkem himself bych tomu nejraději ještě jednu sundal. Nemluvě o tom, že je každýmu jasný, jak tenhle biják skončí… A nezklamali. Za to ale chválit nemůžu. ()

666Carnage

Další sportovní drama stylu "from zero to hero", které je zábavné, svižné a velice příjemné. Sandler tu valí a opravdu hraje dobře. Pěkný film 80%. ()

FilmysMartym

Skvělej Sandler, kterýmu tyhle vážnější role jednoduše sednou. Přímočarej basketbalovej příběh využívajíc klasickou sportovní šablonu, ale musím říct, že tady to docela zafungovalo. Účast NBA hráčů byla super a měl jsem z toho fakt dobrej pocit. Vytknul bych tomu na mě zbytečně dlouhou stopáž, ale byla to vcelku vydařená netflixovka. ()

NifKor

Zábavné a skvělé sportovní drama, které má i vskutku poměrně originální ale ne bezproblémový příběh. Sandler zde hraje skvěle, Foster jako zmrda hraje o něco hůř ale pořád dobře a Juancho Hermangome hraje líp jak LeBron Džejms. Kamera při trénování basketu či hraní byla pěkná a přehledná. Camea s různýma hráčema NBA, kterých jsem se bál (hlavně Anthony Edwards) dopadly docela dobře. Příjemné překvapení byl Professor Live, který mi vykouzlil úsměv na tváři. Solidní sportovní drama, které uteče jako voda napříč tomu, že stopáž je okolo 2 hodin. 7,5/10 ()

iXtr3m3

Slabšie štyri hviezdy. Malo to životný príbeh, malo to cestu z nuly na hrdinu, malo to pekné herecké obsadenie aj celkovo výkon, malo to pekné pozadie, nepamätám si, kde by som videl toľko skutočných ľudí hrajúcich samých seba viď. titulky, malo to dokonca aj fajn tréning, ktorý by som neváhal pripodobniť k tým najlepším v športových drámach, ale chýbalo tomu niečo a to, že to bolo celé vymyslené. Škoda, je to len subjektívna záležitosť, stačí si uvedomiť, že je to film a človek by nemal mať najmenšie výhrady, ale ja si priznám, že pre mňa osobne príbehy podľa skutočných udalostí sú niekde inde aj napriek tomu, že v skutočnosti sa reality pridŕžajú len zhruba. Pre tých, ktorí nie sú na tom ako ja, viem si predstaviť, že za perfektné výkony aj pred kamerou aj za kamerou, že dajú tomu aj plnú palbu, pretože toto je presne ten typ filmov a nie je samozrejme prvý, kde Adam Sandler ukazuje, že síce roky staval kariéru na bláznivých komédiach, lebo ho bavia, ale v skutočnosti je talentovaný herec do všetkých úloh, čo sa o väčšine komediálnych hercov povedať nedá, pretože sú jednoducho zaškatulkovaní a nevedia sa od toho odpútať. Adam Sandler je výnimka, ktorú sledujem už roky a držím mu palce. Samozrejme aj keď len mikro účasť, ale predsa, potešilo moje srdiečko aj pár scén s filmovou legendou Robertom Duvallom a mladším ale napriek tomu veľmi kvalitným náprotivkom Benom Fosterom. Ostatní mi už prišli trošku nasilu ako napr. Queen Latifah, ale je to predsa len Netflix, takže to multi kulti muselo byť niekde zastúpené. Juancho si to dal na pána a jeho výkonu nemám čo moc vytknúť, na to, že to nie je herec. Už mi len chýbalo v tých záverečných prestrihoch iných slávnych basketbalistov Michael Jordan, ale to už asi bola vec licencie, značky a prachov, keďže jeho meno predsa len patrí do inej ligy ako Oneal, či Bryant apod. ()

Hanys_

Až na tu šablonovitou předvídatelnost hezky od srdce natočená pohádka o chudém chlapci s talentem, na kterého čeká NBA. Sandler po čase zase vážněji a zase fain. 6.5/10 ()

mclenin

Pekné, civilné športové drama, ktoré veľmi nevybočuje z radu podobne ladených snímok (from zero to hero), a obsahuje tradičné klišé späté s týmto typom príbehov avšak je to napísané a natočené tak, že divákovi navodí príjemný pocit, a to se počítá. Adam Sandler vie hrať (nemyslím basketbal :) , dokázal to už viackrát v prevažne dramatických snímkoch, tu je opäť výborný. Ak by si tvorcovia trúfli možno ešte o niečo viac pritlačiť na dramatickosti, ísť do hĺbky či trochu zaexperimentovať s obsahom či formou, mohlo to byť aj za 5*. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023