Kriminálka Miami

• USA CSI: Miami (více)
všechny plakáty
TV spot 7
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva LaRue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (více)

Série(10) / Epizody(232)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiální text distributora)

Wishkah

Je to individuální. Každý má svou oblíbenou kriminálku. Mě nejvíc sedí Las Vegas. Na druhém místě sedí New York. Miami je podle mě nejslabější. Přijde mi, že se odehrává až příliš ve stylu Bay/Bruckheimer, zatímco obě dvě sestřičky mi přijdou komornější. Ale jak říkám, je to individuální....No nevím jestli to přijde jen mě, ale neinspiroval se David Caruso pro svoji postavu u slavného poručíka Colomba? Ten postoj, pohled s nakloněnou hlavou, jen místo plácání rukou do čela pořád sundává brýle:-) ()

Macik

Po prvním dílu nemohu jinak.. :( Kriminálku Las Vegas prostě zbožňuju, ale tohle je jen odvar z 2x zalité kávy.. P.S. po dalším dílu snižuji na 2* ()

janistr

Asi jsem si moc navykla na postavy z Las Vegas, prozatím mě team z Miami ničím zvlášť nezaujal. Možná to přijde časem. ()

Yardie

Trošku slabší kolega Las Vegas. Hlavní příčiny vidím v tom, že šéf vyšetřovatelů není až tak charismatický jako Grisom, i když i mu přicházáím na chuť poslední dobou. Další věc je ta, že ani jeho kolegové nejsou tak charismatiční a tak "přátelští" jako u Las Vegas, takže jsou hůře oblíbitelní. A třetí je to, že už tady v podstatě vše bylo a oni jsou ti druzí. Celkově je to stále dobrá kriminálka, ale na Las Vegas to prostě nemá. Je to takových 70%. Howgh! ()

kymberelyJ

Miluju Krimináka - cokoliv je to jedna s nejlepších kriminálek vůbec. Důvtipné zápletky, skvělé techniky a překvapivá rozuzlení....opravdu všechny Kriminálky jak Miami ,Las Vegas či New York jsou opravdovými skvosty mezi kriminálkami. ()

Zombi

Pozor na dvoudíl kde kožená tvář Caruso vyšetřuje únos svého bratra,sestry... už nevím, do jižní ameriky, dojde tu i na souboj na nože, který je naprosto příšerný, stejně jako oba dva tyto díly. Jinak se na to dá většinou v pohodě koukat. ()

Charon11

Tři hvězdy za výkon Davida Carusa (jeho pohled na zločince - "Tebe dostanu dříve či později") a za postavy policistek, které zdobí neskutečné kanony na vypasovaných kalhotách. Chtěl bych vidět jak by se s těmahle bouchačkama vláčely celý den. ()

MkSallam

Co bylo zpočátku docela fajn (přepálený děj a vizuál) mě po chvilce omrzelo, aktuálně tenhle seriál nemůžu vystát. Pokaždé když Caruso nahodí svůj pohled a smutné oči aby skoro až ubrečeně okomentoval případ, sahám po ovladači. I ten Nic "psí voči" Cage je oproti němu charakterní herec..... ()

matmanX

Druhý bratříček z CSI sérií "realistických" kriminálek, který je zároveň nejvíce nechtěně komický. Las Vegas to všechno začalo, scénáristé ještě měli nápady a bylo to něco nového, ale Miami už jenom dojíždí na téhle vlně a rychle padá na suchý břeh. Celý tým je nezajímavý a nesympatický v čele s Davidem Caruso, který nedokáže navázat oční kontakt a má úchylku na brýle (a zvlášť jejich nasazování). A tahle úžasná banda většinu času prohlíží místo činu (které musí být zásadně pokryté spermatem), nebo ve svých laboratořích, které připomínají spíš můstek Enterprise (očividně neměli nic lepšího, za co vyhodit rozpočet, než blikající TV s úhlopříčkou 4m) a řeší podivné případy ještě podivnějšími a šílenějšími neexistujícími metodami (kterým vévodí Bladerunnerovské zvětšování záběrů z nekvalitních bezpečnostních kamer). Aby celé vyšetřování dávalo smysl i "běžnému televiznímu divákovi" (= silně mentálně zaostalému jedinci, který navíc přišel k obrazovce až v polovině epizody), je nutné každý fakt zopakovat a ještě doplnit efektní animací dané činnosti, pro případ že by divák nevěděl, co to znamená průstřel srdce. Když se zrovna nezabývají hlavní postavy vyšetřováním, řeší mezi sebou Dallasovské problémy, které nejspíš mají divákovi ještě víc ukázat, jak vážný a realistický tento seriál je. Celý tento guláš je pak zabalen do tuny barevných filtrů a chaotického klipového střihu, aby to bylo ještě atraktivnější pro "běžného televizního diváka". A věřte nebo ne, ale hodně lidí to šikulovi Bruckheimerovi opravdu sežere i s navijákem. ()

Marina111

Platí tu to isté, čo pri CSI : NY - a vlastne sa mi tu o mojich dôvodoch, prečo je pre mňa tento populárny seriál odpadom, nechce vypisovať znova ... ()

mira007

První ze seriálových kriminálek, která se snažila jít po zločincích jakože realistickým vyšetřováním pomocí vědeckých postupů moderní kriminologie. Pamatuju debaty skutečných policajtů, jestli v tý Americe mají opravdu takové vybavení. Normálně ne, ale mají tam Carusa.. Davida Carusa, který se vymanil ze škatulky policejního benjamínka v prvním Rambovi. ()

Pajčus

Kriminálka, na kterou se podívám vždy rád - ještě se snad nestalo, že by se mi jediná epizoda nelíbila. Při sledování se vždy výborně bavím. Když jsem viděl několik prvních dílů, nějak jsem si nemohl na postavu Horatia zvyknout - teď už mi ale jeho charakter přijde jako přirozenou a nedílnou součástí seriálu. ()

tom.cube

Chudší člen rodiny CSI. Až moc často řeší případ počítač, do kterého kriminalisti naťukají jen potřebná data. Ubírá to seriálu na uvěřitelnosti. Navíc ani ústřední postavy nevynikají takovým charismatem jako jejich parťáci z Las Vegas. I tak se ale občas rád podívám. ()

Camulator

Tak tenhle seriál...(dramatická pauza, ve které si nasazuji sluneční brýle)...není zas tak špatný! Uááááááááááá...... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)